Dodaj do ulubionych

Uwaga Cenzura na Gastronauci.pl!

• paulina.galli Re: Uwaga Cenzura na Gastronauci.pl! 14.07.09, 11:02
        Ja przestałam pisac na Gastronautach .
        Dopóki pisałam o knajpkach dobrze - nie było problemu, 3- 4 opinie lekko (!) negatywne - np. o zimnym daniu , czy kelnerze który nie podchodził pól godziny do stolika zeby przyjąc zamówienie - zaskutkowały cenzurą. No ale ok - trudno (szkoda tylko tych co się natną na taką knajpkę)

Ale wkurzyłam się w momencie kiedy opisałam knajpkę Mała Gruzja - jedzenie smaczne tylko ze kelnerka próbowała w bezczelny sposób nas oszukać - dopisując do zamówienia (była spora grupa ok 10 osób wiec i dań, napojów sporo) 1 butelke wina dodatkowo (ok 30 zł) i 3 (!!!) herbaty (takie w czajniczku podawane a więc droższe - ok 10 zł/jedna). Czyli próbowała nas wyrąbać na ok 60 zł.
        Po naszym zdumionym pytaniu skąd to się wzięło na rachunku - wielce obrażona i nabzdyczona łaskawie wybaczyła nam (!) swój błąd i skorygowała cenę.
        Sorry ale 60 zł - to ciut za dużo nawet jak na moja tolerancję do matematyki i ciężkiej pracy kelnera.

Dostałam maila od administaratora Gastronautów ze "takich rzeczy" (sic!!!)nie mogę zamieszczać.
        Dziwne. Myslę ze równie ważna informacją czy jedzenie jest smaczne jest też to że rachunek będzie się zgadzał i obsługa kelnerska jest uczciwa (albo chociaż umie podliczyć rachunek - bo owa pani z MG zasłaniała się tym ze się "tylko pomyliła")
        .
        Wg administracji Gastronautów jedynym komentarzem do oszukiwania przez kelnera jest "mniejsza liczba gwiazdek" przy pozycji obsługa kelnerów .
        No cóż - śmiać się czy płakać - nie wnikam.

--
        Mam takiego kota:)
        I takiego!:)
        • karljab Re: Uwaga Cenzura na Gastronauci.pl! 17.07.09, 16:54
          Ja także próowałem zamieścić opinie o restauracjach czterech albo
          pięciu pierwsza w zeszłym roku kolejne w tym roku ostatnio
          sprawdzałem czy weszła jakaś moja opinia a tu nic. Jestem także
          przekonany, że gastronauci to jedna wielka manipulacja i
          beznadzieja. POzytywne opinie są tylko właścicieli restauracji
          którzy zapłacą za reklamę. Jeszcze raz podkreślam, że to jest jedno
          wielkie oszustwo i cenzura poraszka
              • Gość: Kayla gastronauci = robienie z użytkowników idiotów IP: *.adsl.inetia.pl 05.08.09, 23:36
                4 sierpnia dostałam maila od redakcji gastronautów o opublikowaniu mojej recenzji dotyczącej krakowskiej restauracji Ancora. Jakież było moje zdziwienie, gdy dziś zauważyłam, że recenzja ta została usunięta z portalu bez powiadomienia mnie o tym. Wysłałam więc zapytanie do admina i redakcji, czy to przypadkiem nie jakiś błąd techniczny to spowodował, choć po lekturze waszych komentarzy na tym forum domyślałam się, że to raczej jakieś rozgrywki między OL, a właścicielami Ancory.
                Oto link do strony z info o publikacji recenzji i moim zapytaniem:

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4741a361a0474396.html
                A oto pełen tekst zdjętej recenzji:

"Z Ancorą jest jak z perfumami... Wchodzę do perfumerii i widzę setki flakonów kuszących zapachami, pięknymi opakowaniami czy też promocyjnymi cenami. I czasem wygrywają chwilowe emocje i czary speców od reklamy. A później i tak wracam do tego jedynego, ulubionego zapachu, dla mnie najlepszego.

Tak właśnie wracam do Ancory...
                Do jej pięknych prostotą wnętrz, które na początku wydają się męskie, szorstkie i sterylne, a później okazują się ciepłe, lekkie i niezobowiązujące.
                Do ludzi, którzy obsługują gości profesjonalnie, nienachalnie, dyskretnie i z uśmiechem.
                Ale przede wszystkim wracam do niezwykłych smaków, którymi mnie oczarowali i którym nie umiem się oprzeć.
                Ancora to kuchnia polska, do której po mistrzowsku są przemycane pomysły i dodatki z innych stron świata. Jeżeli jesiotr, to z polskim kiszonym ogórkiem i buraczkami. Jeżeli foie gras, to na pieczonej na miejscu chałce i konfiturze z fig. Diabeł morski jest podawany niczym japońskie maki, zawinięty w hiszpańską szynkę Serrano. To niektóre udane połączenia będące wynikiem wiedzy, wyobraźni i pasji. A przecież to nie wszystko, co proponuje Ancora. Są jeszcze świetne przystawki (18 -39 zł) z najlepszym wg mnie marynowanym śledziem podawanym z jabłkami na żytnim blinie. Niewiele ustępuje mu grzybowe risotto z jagnięcym kotlecikiem i ancorowy klasyk – trzech Tatarów (wołowy, sarni i z tuńczyka).
                Polecam pyszne zupy (18 -22 zł). Trudno wskazać nr 1, bo choć ostatnio zajadam się duetem kremów - chrzanowego i groszkowego, to chętnie wracam do rakowej i rosołu z grzybami i lanymi kluseczkami.
                Jeżeli na główne wybieram ryby (42 – 58 zł), to najlepsze są dwie wymienione wcześniej, choć znakomite są też małże św. Jakuba w potrawce z kurek. Jeżeli mam chęć na mięso (45 -57 zł) to najczęściej stawiam na klasykę – polędwicę wołową, ale z dodatkiem foie gras podawaną na ziemniaczanej zapiekance. Lubię też kruchą i delikatną kaczkę, absolutnie najlepszą jaką kiedykolwiek jadłam i doskonałą jagnięcinę po prowansalsku, z różowym rozpływającym się w ustach mięsem.
                Desery i kawa to obowiązkowe zwieńczenie posiłku. Warto zamówić puszysty sernik i tartę z białej czekolady. Zaskakujący i odważny jest czekoladowy suflet z serem pleśniowym, ale nie zawsze mam gdzie go zmieścić.

Do tego wino... Fachowo ułożona karta, w której ilość butelek, a nie ceny przyprawiają o zawrót głowy. W wyborze odpowiedniego wina obsługa pomaga tak, by wraz z jedzeniem tworzyły nierozerwalny, erotyczny niemal duet.

Lubię Ancorę... Wieczorami, gdy jest zatłoczona, gdy tętni życiem. Ale też wczesnym popołudniem, gdy jest mało gości, gdy można pobyć sam na sam ze swoimi myślami. Słychać wtedy przejeżdżający tuż obok tramwaj i grę kieliszków wprawionych w drgania.
                Lubię Ancorę za jej klimat, który sprawia, że nic poza trwającą chwilą się nie liczy. To miejsce, w którym prawdziwie odpoczywam.
                I muszę zgodzić się z jedną z recenzentek, że warszawska gastronomia byłaby bogatsza, gdyby Ancora otworzyła się w stolicy. To jedna z niewielu restauracji, która nie otworzyła się by trwać, lecz żeby ewoluować, poszukiwać, odkrywać. To moje spostrzeżenia po kilku pobytach w Ancorze w czasie ponad dwóch lat od jej otwarcia."

Myślę, że OL żeruje na użytkownikach portalu. My swoimi recenzjami rozkręcamy jej biznes, a ona poprzez ten "biznes" prowadzi różne gry z restauracjami, które nie są jej wygodne.
                Mam więcej uwag co do jakości i bezstronności portalu, ale chyba szkoda czasu na zajmowanie się czymś tak miernym. Szkoda, że OL nie umie stanąć ponad swoimi osobistymi sympatiami, tylko wykorzystuje "siłę" administratora w sposób identyczny jak komunistyczna cenzura. Gratuluję pani Olu L.

• Gość: juras RE: gastronauci = robienie z użytkowników idiotów IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 07.08.09, 20:08
      Ja polecam portal www.glebiasmaku.pl. Też byłem nie raz
      ocenzurowany lub zdjęty przez gastronautow bez słowa
      uzasadnienia. Przestałem tam pisać bo szkoda czasu. Człowiek
      pisze, zadaje sobie trud zanotowania cen żeby recenzja była
      rzetelna, a potem nic. Co do zdania Cherry to po to pisze sie
      recenzje żeby ja później zobaczyć opublikowana. Gdy ma się
      ulubiona knajpe to zna sie menu a ceny ja np. notowalem. Co do
      Kayli twoja recenzja jest dość słodka, ale czytałem tam
      znacznie bardziej "reklamowe" teksty o knajpach. Do Bigosa: to
      fakt jak już raz tam się zalogujesz nie masz możliwości
      skasowania konta. W ten sposób pani l. szczyci sie setkami
      użytkowników a portal ma wyższa cenę w przypadku sprzedaży.
      Większość waszych tu opinii jest jedna: to wielka ściema i
      rozgrywka finansowa lub prywatna portalu z restauracjami. I ja
      do tej opinii się dołączam. Pzdr
    • figgin1 Re: Uwaga Cenzura na Gastronauci.pl! 11.09.09, 18:01
      Moje oceny przeszły wszystkie. Jedyny problem był, kiedy niechcący zamieściłam
      opinie odwrotnie i długo nie chcieli skasować, no, ale tu ja narozrabiałam. A
      zdarzyło mi się zarówno krytykować wyróżnione knajpy jak i widzieć pochwały na
      totalnie krytykowanych (tych ostatnich nie umieszczałam bo nie bywam w totalnie
      krytykowanych knajpach). Zdarzało mi się też osobiści dodawać lokale.
    • guyritchie od dawna uważam na gastronautów 09.10.09, 14:47
      i oceniam ten portal wysoko.
      A wasze opinie tak ostre, bez cienia refleksji i od razu zarzucające spisek mogą
      dawać wyobrażenie w jakim stylu pisaliście recenzje.

Piszę na tym portalu, byłem wyróżniony chyba za TRZECIA
      recenzję. Potem mój opis sopockiego Cyrano & Roxane był recenzja dnia a
      zamieściłem go jako 11 wpis wiec zarzuty, ze nagrody szły za ilościa są nie
      poparte ŻADNYM argumentem poza tylko jednym: "się mi zdawało".

Sam dość długo czekałem na umieszczenie opisu sandomierskiej (a więc
      prowincjonalnej i niezainteresowanej w żaden sposób) knajpy. Ale napisałem mail
      z przypomnieniem i dostałem odpowiedz od Pani Oli i recenzja się ukazała.

Inną sprawą jest jakość recenzji... ale za to odpawiadają chyba piszacy!? Nic
      tak nie wkurza jak opis w stylu: "to było pyszne jedzonko". Inną sprawą jest
      umieszczanie opisów fastfoodów. Tego nie powinno być i redakcja portalu powinna
      zaprzestać umieszczania takich punktów i ich opisów.

Zauwazcie, ze macie mnóstwo żalów i pretensji do redakcji a zupełnie nie
      zauważacie, że w wiele recenzji jest zupełnie bezwartościowych. Ale przeciez to
      nie wina redakcji ale recenzentów, którzy w zaden sposób nie dojrzeli aby
      cokolwiek oceniać!

gastronauci to dobry portal, rozwijający się ale tworzony przede wszystkim przez
      RECENZENTÓW. Więc pretensje o jakość opisów to proszę mieć do społeczności
      internautów jako takich.

Pani Olu ma Pani moje poparcie! guyrtchie.

--
      szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie,
      bo potem przyjdzie mróz i szczęście pryśnie... /w.jastrzębiec/
      • kazik.ucho Re: od dawna uważam na gastronautów 19.07.11, 21:49
        guyritchie napisał:

> i oceniam ten portal wysoko.
        > A wasze opinie tak ostre, bez cienia refleksji i od razu zarzucające spisek mog
        > ą
        > dawać wyobrażenie w jakim stylu pisaliście recenzje.

Dość kiepskiej jakości nachalna manipulacja. Pozdrowienia dla serwisu gastronauci.pl który w tak żenujący sposób próbuje tuszować to czego nie powinien robić. Czyli cenzurować opinii zgodnych z regulaminem. To nie jest serwis dla konsumentów tylko właścicieli. A skoro konsumenci ich nie interesują, to niech właściciele knajp reklamują się pomiędzy sobą.
      • Gość: edmund z pabianic Re: od dawna uważam na gastronautów IP: *.adsl.inetia.pl 05.03.13, 01:58
        twoj post ocieka wazelina. powinienem zapytac - jak smakuje wazelina? a ty napisalbys piekna recenzje. a ja bez czytania tego opisu przyznaje ci miejsce pierwsze.
        a teraz do rzeczy. serwis w sposob wyrachowany "zongluje" opiniami internautow. wybierajac do publikacji te - ktore odpowiadaja wlascicelce portalu.
        znam przypadek knajpy, na ktorej temat publikowane sa same zle komentarze, dobre mozna zobaczyc tylko w tych "przefiltorwanych". albo wcale.
        rozumiem, ze teksty naruszajace regulamin nie sa publikowane. wulgaryzmy, jezykowe lamance, w ktorych nie sposob doszukac sie tresci. ok. tez jestem w stanie to zrozumiec.
        tylko serwis ten powinien spelniac funkcje uzytkowa - byc pomocny przy wyborze knajp a nie miejscem gdzie jeden z drugim popisuja sie swoimi jezykowymi umiejetnosciami, czekajac az ich ktos polechta, wyrozniajac ich recenzje.
        z drugiej strony, wspolczuje kazdemu kto wierzy, ze jego wypad do knajpy bedzie udany pod kazdym wgledem, dlatego bo ktos napisal, ze tam jest fajnie... lub calkiem na odwrot, skresli knajpe dlatego, ze komus (nie wiadomo komu) tam sie nie podobało.
        recenzje pisane sa anonimowo. nie ma zadnej pewnosci, ze osoba ktora pisala recenzje widziala na oczy knajpe ktorej wystawila opinie (znam takie przypadki). nie ma zadnej pewnosci, ze osoba opisujaca knajpe ma gust, smak - zbiezne z Waszym. strona ma charakter komercyjny i zdarzaja sie reklamy knajp - czy mozna liczyc na rzetelna ocene knajp promujacych sie na stronie? :)
      • gosia05 Re: Uwaga Cenzura na Gastronauci.pl! 28.11.09, 17:10
        tez pisuje do gastronautów, wszystkie moje recenzje były pulikowana i te
        bardziej i mniej udane. Kilka razy były recenzją dnia.
        Jeśłi chodzi o obiektywność - mam swoich ulubionych użytkowników i gł. ich
        opinie są dla mnie istotne.
        • Gość: czy to wazne :) Re: Uwaga Cenzura na Gastronauci.pl! IP: *.adsl.inetia.pl 29.11.09, 11:24
          Jestem zdziwiona ostatnim dodatkiem do Wprost. Po co publikacja bazująca na opiniach z jednego tylko portalu? To jakieś leniwe powielanie. Nie ma tam np. warszawskiej restauracji Amber prowadzonej przez jednego z najlepszych polskich mistrzów Wojtka Amaro. A czemu nie ma? Bo na gastronauci.pl nie ukazała się jeszcze żadna recenzja tego lokalu. Dlatego ta publikacja to jedna wielka ściema i szkoda było na to pieniędzy.
          A właścicielka portalu? Zgadzam się z przedmówcą o rozbuchanym ego i prywacie.
            • Gość: czy to wazne :) TOP 10 - brak opinii Pani L. IP: *.adsl.inetia.pl 05.12.09, 20:00
              Dziwne jest to, że właścicielka portalu (jak się przedstawia - znawczyni kulinariów) nie sprawdza poziomu restauracji itp. z tzw. TOP 10.
              Recenzji redakcji próżno szukać o:
              restauracji Ancora - 1 miejsce
              restauracji Dom Polski - 2 miejsce
              restauracji Polska Różana - 3 miejsce
              restauracji Rubikon - 4 miejsce
              restauracji Ewa Zaprasza - 5 miejsce
              herbaciarni U Dziwisza - 6 miejsce
              kawiarni To Lubię - 7 miejsce
              wyjątek - Wine Bar - 8 miejsce
              kawiarni Cacao Republika - 9 miejsce
              pijalni czekolady Wedel - 10 miejsce
              Niechby nie było recenzji o kawiarniach i herbaciarniach, ale restauracje powinny być sprawdzone przez fachowca (?) i stosowny tekst zamieszczony. To byłoby rzetelne podejście do tematu. O ile oczywiście recenzja taka nie stałaby się kolejnym (po blokowaniu pozytywnych recenzji) orężem w walce z niewygodnymi restauratorami.
              A tak? Cóż... Próżne gadanie.
      • Gość: czy to wazne :) Re: Uwaga Cenzura na Gastronauci.pl! IP: 77.255.47.* 03.12.09, 19:04
        Do Chrzciciela
        Nie sądzę (mimo mojego negatywnego zdania o portalu gastronauci), że fakt
        szantażowania restauracji ma miejsce. Rozpętałoby to burzę i portal byłby
        skończony. Myślę, że publikowanie tylko negatywnych opinii i pomijanie tych
        pozytywnych (wiem, bo i moje opinie o pewnym lokalu nie pojawiły się nigdy) jest
        rozgrywką właścicielki portalu z restauratorami, z którymi ma "na pieńku". A o
        co może chodzić? Tu niekoniecznie o pieniądze, ale może o złamane serce...
    • Gość: Szymek Re: Uwaga Cenzura na Gastronauci.pl! IP: *.aster.pl 24.01.10, 23:01
      a ja znalazłem ciekawą stronke gdzie można opiniować restauracje bez cenzury.
      Nazywa się Premium Poland. Fajny pomysł, ciekawe czy wypali. Narazie maly wybor.
      Ale sa tylko restauracje z gornej polki i fajna sprawa mozna zobaczyc jakie jest
      menu, ceny, oferty specjalne itp. Top
      restauracje w Polsce

Enjoy:)
      pzdr
      • Gość: dilmah Re: Uwaga Cenzura na Gastronauci.pl! IP: *.acn.waw.pl 27.02.10, 20:53
        a dlatego ze teraz jest kryzys i teraz umieszcza sie recenzje
        kebabow, pizzy, cafe w rozkroku itd...
        bo takie wlasnie dominuja...bo Ci ktorzy chca czytac o prawdziwej
        gastronomi i o niej pisac...NIE MA...zwroccie na to uwage...
        od kilku miesiecy jest przerazajaca mnie osobiscie ilosc recenzji o
        niczym...
        tez mam doswiadczenie z osobami ktore jadly, madrze jadly i
        napisaly...i nic...Nie mozna wychodzic z zalozenia ze jak
        restauracja jest znanego z nazwiska itd restauratora..i ktos na nia
        pluje bo wyszlo fatalnie...to nie piszemy. A wszystkie te bzdurne
        miejsca sieciowe, bzdetowe i obrazajace nas gastronautow - smakoszy
        sa anonimowe...zatem o nich piszmy. No nie...jak mozna pisac o pizzy
        w sieciowce, surowce i sosie co wylewal z papierka i kawie z
        ciasteczkiem firmowym mieszanym patykiem - lepiej lub gorzej...
        Nie daje rady czytac takich...smieci...bo to smiecie!
        I goncie teraz swiat gastronomiczny...kebabami! Jesli ktos bedzie mi
        tlumaczyl ze teraz takie recenzje dostaja bo takie wlasnie ludzie
        pisza to nie powiem nic innego...ze wlasnie tylko takie Tacy pisza
        bo Ci co cenia smak i jadaja obok...odeszli i skonczyli z portalem.
        Bo po co...
    • Gość: Bodgan Oycowizna - promowana żenada więc cenzura wycieła IP: *.centertel.pl 07.03.10, 20:22
      Porażka!
      Lokal z takim zadęciem i takimi ambicjami, siermiężnie-mieszczańsko
      stylizowany na ludowo poległ na najbardziej polskim daniu – na
      zrazach. Same zrazy, surowato-zgniłowate z jakimś zwiędło-solonym
      ogórkiem – załóżmy, że mogły się nie udać. Ale, że Kuronie z
      adiutantami nie opanowali sporządzenia buraczków, by nie były gorzko-
      nijakie, ani nawet ugotowanie kaszy gryczanej, do stanu innego niż
      wodzianka! No jak już nic się nie udało, to można było te biedną
      gryczaną kupić w spożywczaku, a nie wziąć jakieś wymioty (w sensie
      wymiecienia) zatęchłej starej skrzyni, czy starego niemytego koryta
      dla świń. Stęchlizna i syf. Inne dania (było na 4 osoby) – też
      nieporozumienie. Obsługa nadęto-uniżona, z bólem wykonująca pracę
      (dodam, że byliśmy ubrani po ludzku, bez dresów i swetrów ze złotą
      nitką – może tam to błąd). Za to cena – jak w Bristolu. Żenada.
      Obciach. Nigdy więcej.

• Gość: lidka_bbb Re: Uwaga Cenzura na Gastronauci.pl! IP: *.adsl.inetia.pl 23.08.10, 14:31
      Potwierdzam, nie wpisują negatywnych opinii,wczoraj byłam w Pierogarni
      Stary Młyn w Poznaniu przy ul.Wrocławskiej.Opisałam, jak długo czekaliśmy na
      zamówiony posiłek (na męża pierogi i placki 45 minut,na moje pierogi z pieca
      ponad godzinę i otrzymałam spalone.Danie męża w domu się okazało, że farsz był
      stary.Nie mają dobrego kucharza ani obsługi.Moja opinia była negatywna,ale
      napisana w sposób ściśle sprawozdawczy bez brzydkich słów, ale jej nie
      zamieszczono,po co takie forum,które zamieszcza tylko pochwały.Klienci chcą znać
      prawdę, gdzie można coś dobrego zjeść.
        • siatar6 Re: Uwaga Cenzura na Gastronauci.pl! 25.02.11, 15:56
          Jestem właścicielem restauracji zapłaciłem za reklamę na gastronautach i nic, od prawie roku moja restauracja nie ma żadnej opinii.
          Sam wiem o 4 osobach które próbowały dodać tam opinie ( byli to klienci a nie znajomi ) których opinie się nie ukazały a zostały skwitowane niezgodnością z regulaminem, kiedy jedna z osób się zaparła i próbowała uzyskać informację w którym punkcie naruszyła regulamin kontakt z gastronautami się urwał.
          Dwójka moich znajomych również próbowała dodać opinie o lokalu i nie były to treny pochwalne a bardziej opis tego co zjedli i również nie udało się im dodać opini a pytania na temat punktów regulaminu który naruszyli pozostały bez odpowiedzi.
          W tym roku nie mam zamiaru przedłużyć umowy więc moje sznse na opinie chyba bardzo wzrosną :) (te negatywne)
        • Gość: And2 Re: Uwaga Cenzura na Gastronauci.pl! IP: *.dynamic.chello.pl 13.02.11, 23:29
          Cenzura na gastronauci istnieje ,lub wybiórczo są umieszczane opinie. Dzisiaj wysłałem opinie o sposobie korzystania z bonusu w restauracji w Krakowie ,gdzie opisałem ,że zjadłem obiad ale miałem problemy ze skorzystania z otrzymanego bonusu .i co otrzymałem maila z serwisu - gastronauci , że nie zamieszczą mojej opini ,bo nie zjadłem posiłku i go nie opisałem , a co najdziwiniejsze zaraz po odmowie otrzymałem maila od menadżera opisywanej restauracji z prośbą o podanie nr telefonu celem kontaktu i otrzymania nowego bonusu za zaistniała sytuacje , restatuacja ma ocenę na serwisie chyba 2,5 z dziewięciu opinii 2 pozytywne i 7 negatywnych ,ale jest restauracją sieciową .mnie zastanawia swoista cenzura stosowana na gastronauci - lub brak czytania ze zrozumieniem u osób obsługujących serwis. A może faktycznie ,serwis gastronauci zamieszcza opinie negatywne na te restauracje , Które nie wykupują w serwisie reklam czy czegoś podobnego .
            • Gość: and2 Re: Uwaga Cenzura na Gastronauci.pl! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.11, 19:58
              nie wiem skąd pomysł ,że jadłem w pizzerii. Danie w resturacji za które dostałem bonus kosztowało za 2 osoby prawie 100 zł. To chyba nie jest cena pizzy. A gastronauci.pl mają problemy i z etyką i z czytaniem , najpierw odmówiono mi umieszczenia opinii, 15 minut po otrzymanym mailu od gastronautów otrzymałem maila od menadżera restauracji z prośbą o telefon (skąd on miał mojego maila ) , następnie w dniu dzisiejszym dostałem propozycję od gastronautów ,że umieszczą moją opinię na serwisie jak napiszę o pobycie w restauracji z poprzedniego tygodnia tj. wtedy ,kiedy byłem zadowolony z pobytu i dostałem bonus -czyli mam pisać dobrze. Rozumiem ,że wszyscy wg piszącego BUC -a winni jadać na srebrnych paterach w restauracjach królewskich -wtedy gastronauci zainteresują się - tylko czemu mają służyć nasze opinie ,jeżeli z drugiej strony serwis proponuje restauratorom pakiety premium po 800 zł rocznie za reklamę ,pisanie chyba pozytywne itp. My mamy pisać na tych chyba ,którzy takich pakietów nie wykupują , a cenzura na serwisie wycina te posty ,które pisane są o restauracjach wykupujących takie pakiety - ja to tak rozumiem . Innego wytłumczenia nie ma. Serwis jest nie obiektywny ,ma problemy z etyką i stosuje cenzurę bez żadnych kryteriów. I niech sobie BUC je w restauracjach polecanych przez gastronautów nawet jądra mamucie - ja wiem , że ten serwis ma chyba tylko jeden cel -nakręcenie kasy komu trzeba, a z serwisem konsumenckim to on ma tyle wspólnego co ja z jeżem - niby się potrafimy jeżyć -ale każdy na swój sposób i z innego powodu .
    • Gość: Eks Gastronauci.pl - śmiech na sali IP: *.cdma.centertel.pl 07.03.11, 18:24
      Gdy portal gastronauci.pl pojawił się na rynku stwierdziłem, że to super pomysł. Bardzo szybko ten zachwyt mi przeszedł i to z wielu powodów. Po pierwsze - kompletna anonimowość, która pozwala na bezkarne wylewanie swoich frustracji i złośliwe dyskredytowanie wybranych lokali w postaci tendencyjnych, ociekających chęcią wyżycia się i dokopania negatywnych wpisów (takie negatywne wpisy są tam powszechne – pisane nawet często przez tzw. konkurencję albo na zamówienie konkurencji – można je rozpoznać na kilometr). Po drugie – brak skutecznego filtra, który wyłapuje z kolei wpisy sztucznie lukrująco-zachwycające się (te z kolei pisane przez samych właścicieli lokali albo na ich zamówienie - te wpisy też da się rozpoznać na kilometr). Po trzecie – ogólny poziom, któremu coraz dalej do obiektywnej krytyki gastronomicznej, a coraz bliżej do obrzucania błotem tak typowego dla polskiego internetu. Po czwarte – faktycznie podzielam podejrzenie co po niektórych, że redakcja moderując czy też, jak to nazywają niektórzy, cenzurując wpisy, prowadzi swoją własną politykę lubienia i nielubienia czyli promowania znajomych i przyjaciół, a dokopywania tym, którzy w jakiś sposób podpadli albo się narazili. Po szóste – faktycznie jest jak, za przeproszeniem, w sekcie: przyjmują cię z otwartymi ramionami, a wypisanie się to już inna historia. Wniosek: Dla mnie gastronauci.pl dawno już stracili swoją wiarygodność. Nie odwiedzam. Strata czasu.
        • Gość: Jurek Re: Gastronauci.pl - śmiech na sali IP: *.57.classcom.pl 01.04.11, 18:37
          Sam jestem współwłaścicielem knajpy. Ująłbym to inaczej - z innej strony. W wszystkich portalach gastronomicznych, które opisują jak "wygląda i smakuje" dana restauracja istnieje anonimowość. Nie chce mówić, że wszystkie knajpy są do bani albo wszystkie są super, ponieważ działa to jak w każdej innej branży. Jedni starają się robić dobrze swój fach inni nie, a jeszcze inni nie potrafią itd. Po prostu są lokale lepsze i gorsze. Chodzi o to, że wszyscy wypowiadający się nawet tutaj są ANONIMOWI. I na tym cały problem polega. Przecież można anonimowo, napisać "cuda na kiju", które nie są prawdziwe, jak również można napisać kłamstwo, które też nie będzie prawdą i wytworzy go konkurencja tylko po to, żeby zaszkodzić. Nie tylko gastronauci ale portal Głębia smaku i tym podobne. Gdyby chcieć, żeby w necie była prawda, to każdy musiał by się podpisać imieniem i nazwiskiem, a kto by tak zrobił ????
          • Gość: Kucharz Re: Gastronauci.pl - śmiech na sali IP: *.gemini.net.pl 08.04.11, 20:42
            Uważam, że serwis ten to jedna wielka paranoja. Właściciele nic nie robią aby było to wiarygodne źródło informacji. Sprawdziłem to już kilka razy i scenariusz wygląda zawsze tak samo: Zapłacisz za reklamę w postaci rozszerzonej wizytówki ukazują się pozytywne opinie. Nie zapłacisz nic ukazują się jedynie negatywne opinie. To jest moim zdaniem żenujące i nieuczciwe. Zastanawiam się jak oni jeszcze funkcjonują.
          • very.martini Re: Gastronauci.pl - śmiech na sali 14.04.11, 10:59
            > zaszkodzić. Nie tylko gastronauci ale portal Głębia smaku i tym podobne. Gdyby
            > chcieć, żeby w necie była prawda, to każdy musiał by się podpisać imieniem i na
            > zwiskiem, a kto by tak zrobił ????

Mogę się podpisać imieniem i nazwiskiem i podać swój numer telefonu - i co, podasz mnie do sądu za to, że nie smakowała mi zupa w Twojej restauracji??? Wytoczysz mi proces, że nie zaiskrzyło między mną a kelnerem i uznałam, że obsługa jest chamska, bo akurat kilka godzin wcześniej miałam nieprzyjemną rozmowę, a ten obiad miał być miłym odpoczynkiem? Będziemy się na sali sądowej spierać, że ja czekałam 20 minut na rachunek, a Ty mi będziesz udowadniał, że to niemożliwe, bo u Ciebie się takie rzeczy nie zdarzają?
            Wiadomo, o co chodzi w takich portalach - nie o zebranie opinii i stworzenie wiarygodnego przewodnika, tylko o to, żeby (najlepiej wciąż nabuzowany) użytkownik się zalogował, żeby mignęła mu reklama...

16%VOL
            22%VAT
    • kazik.ucho Re: Uwaga Cenzura na Gastronauci.pl! 19.07.11, 21:43
      Potwierdzam, gastronauci.pl cenzuruję wszystko co jest nieprzychylne dla ich klientów. Mojej również nie zamieścili, a nie było niczego niestosownego poza nieprzychylną oceną pewnej sieciówki, która zresztą posiadała głównie negatywne opinie.

Ale nie ma co się dziwić to jest serwis czysto reklamowy, zarabiają na właścicielach lokali, opinie to tylko dodatek a ten wątek pokazuje, jak jest traktowany przez serwis. Polecam inne strony, bo jak widać gastronauci.pl nie jest przeznaczony dla konsumentów.
    • norra.a Re: Uwaga Cenzura na Gastronauci.pl! 29.10.11, 12:53
      Ja wysłałam 4 recenzje i żadna nie została opublikowana. Jedna ze względu na to, że była nieprzychylna, a do reszty dostałam dodatkowe zapytania, na które po prostu nie chciało mi się odpowiadać. Bo jeżeli uważam, że jedzenie było na 3*, to jak niby mam to uzasadnić?

--
      Time you enjoy wasting is not wasted.
      • aarvedui to oczywiste, na czym zarabiają Gastronauci 29.10.11, 13:06
        to oczywiste, na czym zarabiają Gastronauci - na trwałej kampanii PR polegającej na promocji opłacających się lokali i cenzurę krytycznych recenzji.

oraz na kasowaniu konkurencji poprzez nie przyjmowanie recenzji pozytywnych.

a wystarczyło by ruszyć łepetyną i zastosować coś w rodzaju skali serwisu Metacritic -
        zrobić dwie skale ocen, skalę recenzentów profesjonalnych, którzy podpisują się z imienia i nazwiska pod swoimi recenzjami oraz skalę użytkowników.
        obie skale na podziałce 1-10, po porównaniu skali wychodziło by mniej więcej czy recki są zgodne.
        ale żeby było to wiarygodne to oponie zwykłych użytkowników nie mogły by być cenzurowane a głosy kasowane/dodawane. a z tym w takich tanich sprzedajnych serwisach nigdy nie wiadomo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka