Dodaj do ulubionych

Znaki B-25 i P-3

04.08.19, 20:45
Mam następującą zagwozdkę często jak jeżdżę szosą widzę znak zakaz wyprzedzania a za nim linię P-3 jednostronnie przerywaną . Jest ona przerywana od przeciwnej strony. Gdyby nie było znaku sprawa by była oczywista mogę w przypadku wczesnego wyprzedzania czyli przed linią P-3 wrócić w legalny sposób przez linię P-3. Problem tkwi w tym znaku szukałem w rozporządzeniach ale nie wiem czy trzeba zakończyć manewr przed znakiem czy nie wolno za znakiem go rozpoczynać. Z góry dziękuję jak komuś uda się wyjaśnić ten problem.
Edytor zaawansowany
 • bimota 05.08.19, 11:16
  JEST ODWROTNIE

  PIERWSZY PRZYPADEK NIE JEST PROSTY, BO MAMY SZPECOW OD "INTERPRETACJI"...

  czy trzeba zakończyć manewr przed znakiem czy nie wolno za znakiem go rozpoczynać

  A TO SIE WYKLUCZA ?? NIE WIEM O CO CI CHODZI...

  --
  NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
 • nazimno 10.08.19, 09:10
  P-3 linia jednostronnie przekraczalna oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię od strony linii ciągłej i najeżdżania na nią, z wyjątkiem powrotu po wyprzedzaniu na położony przy linii przerywanej pas ruchu zajmowany pred wyprzedzaniem
 • oixio 10.08.19, 20:45
  "§ 23. 1. Znak B-25 „zakaz wyprzedzania” zabrania kierującym pojazdami silnikowymi wyprzedzania pojazdów silnikowych wielośladowych."

  Czyli znak dotyczy kierujących pojazdami silnikowymi i nie zabrania wyprzedzania pojazdów silnikowych jednośladowych (np.motocykl jednośladowy) oraz pojazdów niesilnikowych (np. motorower, rower obojętnie ilu śladowy).

  "4. Znak P-3 „linia jednostronnie przekraczalna” oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię od strony linii ciągłej i najeżdżania na nią, z wyjątkiem powrotu po wyprzedzaniu na położony przy linii przerywanej pas ruchu zajmowany przed wyprzedzaniem."

  I wszystko jasne : rozpocząć i kończyć wyprzedzanie dozwolonych w/w pojazdów można gdy linia P-3 jest przerywana od naszej strony. Powrót na swój pas będzie przekraczaniem linii P-3 od strony ciągłej i to jest dozwolone (obowiązkowe!).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka