• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Czy 9-latek może siedzieć z przodu ?

  • 30.06.06, 11:24
    Witam serdecznie. Wybieram się w długą podróż samochodem i mam w związku z
    tym pytanie: czy 9-latek może siedzieć z przodu na podstawce ? Pasy są
    napinające i nie mam poduszki powietrznej.
    proszę o odpowiedź
    pozdrawiam
    Edytor zaawansowany
    • 30.06.06, 12:54
      www.kodeksdrogowy.com.pl/obowiazujace/index.htm
      kolejne takie pytanie w ciagu kilkui dni...
      nauczcie sie uzywac google i szukajki
      jak jezdzisz tak jak uzywasz internetu, to moze lepiej abys nie miala prawa jazdy?

      --
      171Nm@2500, 90kW@5500
      jane14: Zimowe opony to nieco wieksze zużycie paliwa, hałas, ale jednak
      zdecydowanie lepsza przyczepność praktycznie w każdych warunkach nawet przy +15.
      • 30.06.06, 14:46
        Tak się składa, mądralo, że przejrzałam posty z ostatnich dwóch tygodni i NIKT
        nie zadał podobnego pytania, więc z tą zgryźliwością to się trochę wstrzymaj,
        pa, szerokiej drogi
        • 30.06.06, 19:30
          agunika napisała:

          > Tak się składa, mądralo, że przejrzałam posty z ostatnich dwóch tygodni i NIKT
          > nie zadał podobnego pytania, więc z tą zgryźliwością to się trochę wstrzymaj,
          > pa, szerokiej drogi

          Zgryzliwosc jest uzasadniona, albowiem najprostsze uzycie wyszukiwarki daje np.
          taki wynik:
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=510&w=42749235&a=42750953
          Koniecznosc wielokrotnego odpowiadania na te same pytania moze denerwowac.

          MfG

          C.
    • 30.06.06, 12:56
      Może ale tylko w foteliku.

      Pozdrawiam,
      Mejson
      --
      Automobil
      Forum pozytywnie zakręconych automaniaków.
    • 30.06.06, 15:52
      Jezeli jest "wyrosniety" to chyba moze. Zawsze lepiej jednak aby siedzial z tylu po prawej stronie. Moj siostrzeniec ma 7 lat i do fotelika juz sie nie miesci. Jezdzi w podstawce.
      --
      "Biada mezczyznie, ktory posiadl reke kobiety, ale nie posiadl jej serca"
      N.Hawthorne
      • Gość: X IP: *.czerniakowska / *.internetdsl.tpnet.pl 30.06.06, 16:04
        .....nie musiało używać "fotelika" ?

        Zadałem takie pytanie Policjantowi z Drogówki.....
        Wyciągnął "Kodeks" i przeczytał mi caaaały "paragraf" :-)

        M.in. jest tam wzmianka o tym, że jeżeli dzicko poniżej 12-go roku życia jest
        wyższe niż 150 cm. lub waży więcej niż "X" kg.(nie pamiętam ile), to nie musi
        stosować "fotelika", a jedynie dobrze dopasowane Pasy Bezpieczeństwa.

        >>> Czasami warto zagadnąć Policjanta z Drogówki zanim on zagadnie Nas :-) <<<
        • 30.06.06, 19:32
          Gość portalu: X napisał(a):

          > M.in. jest tam wzmianka o tym, że jeżeli dzicko poniżej 12-go roku życia jest
          > wyższe niż 150 cm. lub waży więcej niż "X" kg.(nie pamiętam ile), to nie musi
          > stosować "fotelika", a jedynie dobrze dopasowane Pasy Bezpieczeństwa.
          >
          > >>> Czasami warto zagadnąć Policjanta z Drogówki zanim on zagadnie
          > Nas :-) <<<

          Albo policjant byl pijany, albo do jego wypowiedzi dofantazjowales akapit o
          wadze wystarczajacej do braku fotelika.

          Oficjalny tekst prawa o rucho drogowym jest taki:
          Art. 39. 3. W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko
          w wieku do 12, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku
          ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i
          wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.

          Art. 45. 2. Kierującemu pojazdem zabrania się: (...) 3) przewożenia pasażera w
          sposób niezgodny z art. 39, 40 lub 63 ust. 1; 4) przewożenia w foteliku
          ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu
          pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera; 5)
          przewożenia, _poza_specjalnym_fotelikiem_ochronnym_ [podkreslenie moje] dziecka
          w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.

          Nadwaga nie zwalnia od fotelika.

          MfG

          C.
    • Gość: tadeusz IP: *.kg.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 08.07.06, 18:06
      Dziecko lubi sobie niekiedy pojeździć - bierze autko i jeździ po polach
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.