• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

wierzba mandzurska - co sie z nią stanie gdy... Dodaj do ulubionych

• 23.03.11, 10:24
    posadze ją w cieniu?
    Mam do przesadzenia mlodą wierzbe i pasowalaby mi idealnie pod oknem w kuchni, tam gdzie nic nie rosnie bo jest cien. Przestrzen jest duza tyle ze od strony polnocnej domu. Poznym popoludniem wydaje mi sie ze slonce tam juz zaglada ale to juz jest zachodzace slonce wiec wlasciwie ciagle cien.

Zastanawiam sie co sie moze z nią dziac jak bedzie miala za malo slonca...
    Edytor zaawansowany
    • 23.03.11, 23:54
      A jesli (teoretycznie) wyrośnie, to nie zasłoni okna?
      • 24.03.11, 18:00
        Chce zaslonic troche to okno bo jest od strony ulicy i czuje sie podgladana smile
        Chce je posadzic...w pewnej odleglosci, tak z 3 metry od domu, licze ze mialabym zielono za oknem, tylko boje sie ze sie tam zmarnuje.
        Nie znam drzew ktore lubią cien, poza iglakami uncertain Zalezy mi by tam cos posadzic.
        • 26.03.11, 08:24
          Proszę bardzo - cień lubi grab pospolity. Ma odmiany o węższych koronach (kolumnowa, stożkowa), co jest istotne ze względu na to, ile zajmuje miejsca.

Niektóre gatunki klonów też się nadają: klon polny, klon francuski i klon tatarski.

Leszczyna pospolita - dodatkowy bonus to orzechy.

Różne suchodrzewy, zwłaszcza tatarski (krzew do 3 m) i zwyczajny (do 2 m).

Czeremcha zwyczajna, chociaż nie wszyscy lubią silny zapach jej kwiatów.

I wiele innych niskich drzew i wysokich krzewów. U mnie świetnie się miewa od strony północnej złotlin japoński. Praktycznie osłania również zimą, bo jego wzniesione pędy są dość gęste.
    • 25.03.11, 22:13
      Powies watek na roku ogrodnika lub ogrodzie, bo tu nikt nie zajrzał...sama jestem ciekawa, jak to będzie z Twoją wierzbą w cieniu. Znam dużo bylin do cienia- ale one okna nie przysłoniąsmile, z krzewów tylko hortensje (moze pnaca posadzic przy trejazu?)...
    • 02.06.11, 10:24
      Nie martw się - urośnie. Nie będzie się nawet pytać słońca o pozwolenie.
      A gdyby była nawet trochę słabsza to wyjdzie to jej urodzie na dobre. Moja akurat rośnie w słońcu (ale za to w suchej gliniastej ziemi) i rośnie jak szalona. W gąszczu gałęzi i liści wcale nie widać jej subtelnego poskręcanego uroku. Latem połowę tego gąszczu wycinam i dopiero wtedy idzie poznać co to za cudaczne drzewo....
      Planując jej miejsce weź raczej pod uwagę ze to drzewko zasłoni dobrych kilka metrów sciany.
      --
      pomóż nakarmić głodne dzieci... www.pajacyk.pl
      • 02.06.11, 10:27
        drzewka i krzewy cieniolubne www.e-ogrodek.pl/tagi/ro%C5%9Bliny%20cieniolubne/drzewa
        --
        pomóż nakarmić głodne dzieci... www.pajacyk.pl
    • 02.06.11, 11:13
      Horpyna mówi dobrze o suchodrzewie tatarskim, który ma jeszcze tę zaletę, że w maju przeuroczo kwitnie.
      --
      Kobyła ma mały bok
      Ogrodnik ma wielki łeb, jest ślepy, lubi dobrze zjeść i czyta Herriota
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.