kiedy sadzić maliny? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • witam, od niedawna mam małą działkę i chcę zasadzić kilka malin. Kiedy
    najlepiej to zrobić? Jakie odmiany są dobre?
    --
    PAWEŁ 25.08.2007
    • Maliny sadzimy wiosną lub późną jesienią, jeśli masz już przygotowany grunt, to
      mogłabyś się pokusić o założenie plantacji jeszcze teraz, chyba, że mieszkasz w
      rejonie, gdzie zima przychodzi szybko. Masz do wyboru malinę Polanę, która
      owocuje na jednorocznych pędach albo inne, które owocują na pędach dwuletnich.
      Osobiście jestem za tymi drugimi, chociaż chętnie poczytam o sukcesach z
      Polanąsmile)Jest mniej kłopotliwa w obsłudze ale wydaje mi się, że gorzej owocuje.
      Pomyśl o posadzeniu malin przy drutach, da się to zrobić domowym sposobem, a
      znacznie wpływa na zdrowotność roślin(zamieranie pędów i rrrobale)i wysokość
      plonu(duuuuża różnica).
    • sa maliny owocujace raz do roku w czerwcu i sa tez takie, ktore
      drugi raz owocuja jesienia. nie tak obficie jak latem ale zawsze
      troche swiezych malin na deser da sie uzbierac smile. nie umiem Ci
      podpowiedziec jakie to odmiany bo nie mieszkam w Polsce i malo znam
      polski rynek ogrodniczy. ale pewnie Lellapolella Ci podpowie smile
      • Polka, Pokusa i Poranna rosa to odmiany powtarzające. Co do Polany, o której
        pisałam wcześniej, w owocowanie wchodzi późno, bo w sierpniu ale za to kończy
        dopiero po przymrozkach. Tak, że można oprzeć się na powtarzających lub
        kombinacji Polany z dwuletnimi, maliny mamy wtedy na okrągło i w konkretnych
        ilościach. Oczywiście, plantacje muszą być osobno ze względu na różnice w
        pielęgnacji. Pzdr.
        • mmm... jaka poezja, to o tych nazwach smile
          ja mam w ogrodzie rozne, miedzy innymi odmiane, ktora rosnie od lat
          w dawnym ogrodzie dziadka mego meza. sadzona pewnie generacje temu,
          gdziez tym wspolczesnym odmianom rownac sie do smaku tejze, owoce z
          tych malin to dopiero malinowa poezja smile
          • Ba. Się mi kojarzy mgliście z dzieciństwa, że był na Wsi malinowy chruśniak,
            postanowiłam odtworzyć, nasadziłam Pokus, właśnie kwitną trzeci raz.
            --
            Prezydent Kaczyński jest niezgodny z Konstytucją
          • heh, ja uważam, że poezja opiera się głównie na smaku... Kilka lat temu zebrałam
            wieści na temat malin uprawianych przez sąsiadów, po czym jesienią ruszyłam do
            wybrańców i wysępiłam sadzonki niewiadomej odmiany, którą cieszę się do
            dziśsmile)Polanę kupiłam w tym roku w ilości szt.1 i póki co, zajmuję się jej
            rozmnożeniem. Zafascynował mnie późny zbiór i fakt,że wtedy jest już po okresie
            robalowym.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.