Dodaj do ulubionych

Holter - wynik, czy dobry?

30.11.14, 12:43
Witam, mam 33 lata, zgłosiłam się do lekarza z kołataniami i dusznością. Dostałam skierowanie na badanie holterem oraz echo serca. Poniżej wynik...
Czy ten wynik mieści się jakoś w granicach normy i co oznacza epizod ST?

Będę wdzięczna za odpowiedź.

Cytuję wniosek:

Dużo zakłóceń. Średnia częstość rytmu wynosiła 71 - rytm zatokowy. Minimalna 46, maksymalna 124, Pauz dłuższych od 2.5 s. wystąpiło 0. Pobudzeń komorowych zarejestrowano 1038 (ilość może być zaniżona), w tym 0 V-tachy i 0 par, bigeminii komorowych 77 i trigeminii komorowych 0. Pobudzeń komorowych 191, w tym 2 SV-Tachy i 0 SV-Pary. Bigeminii nadkomorowych 0, trigeminii nadkomorowych 0. Łącznie FA/UA 0 (dane w tablei to aertefakty). Epizody ST minut 828, maks. zmiana ST wynosiła -7.0 (artefakt).

Z echo serca: graniczne powiększenie lewego przedsionka. Długie wiotkie płatki zastawki mitralnej ze śródkurczowym uginaniem przedniego płatka zastawki.

Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • 11.12.15, 15:12
    Pani Magdo,
    Najważniejsze to jak najszybciej wybrać się do specjalisty, lepiej żeby to sprawdził.
    Jakim <a href="kredos.pl/holtery-ekg" class="postlink"><span class="posthilit">holter</span> EKG</a> się pani badała?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.