Dodaj do ulubionych

Angielski dla Początkujących - jaki kurs wybrać?

01.06.14, 18:20
Angielski dla początkujących - jaki kurs języka angielskiego wybrać na początek?
- moje przemyślenia i sposoby na naukę od podstaw.

Jeżeli właśnie rozpoczynasz naukę języka angielskiego i jesteś na etapie poszukiwania materiałów lub sprawdzonych kursów do samodzielnej nauki angielskiego przez internet, to w tym wątku postanowiłem napisać o tym jaki Internetowy Kurs Angielskiego Online dla Początkujących do nauki przez Internet, wybrać na początek, aby Twoja nauka była szybka i efektywna?

Każda osoba, która rozpoczyna naukę języka angielskiego zastanawia się jaki kurs angielskiego dla początkujących wybrać, aby nauka była szybka, skuteczna i efektywna. Niestety przed dokonaniem takiego wyboru niewiele osób wie od czego tak naprawdę warto rozpocząć naukę (czyli jaki kurs angielskiego dla początkujących wybrać?). Sam miałem podobny dylemat, więc wiem ile czasu oraz pieniędzy można stracić, zanim wybierze się ten odpowiedni kurs lub metodę nauki. Dlatego aby pomóc Ci w wyborze to w tym artykule opiszę ci moje doświadczeniach oraz wskażę kurs idealny do nauki angielskiego dla osób początkujących.

Śledząc Internet bardzo często spotykam się z opiniami, że ucząc się angielskiego od podstaw trzeba uczyć się wszystkiego na raz czyli: słówek, gramatyki, czytania, pisania po angielsku, mówienia, akcentu itd. Takie metody najczęściej stosują nauczyciele w szkołach. Gdyby te metody były skuteczne, to każdy uczeń kończąc szkołę umiałby posługiwać się angielskim w mowie i piśmie. Dlaczego jednak większość osób latami uczących się w szkole nie umie angielskiego? Dlatego, że te metody są bardzo nieskuteczne, bo zamiast koncentrować się na konkretnych umiejętnościach uczą wszystkiego na raz a najczęściej nieistotnego słownictwa oraz zawiłych zasad gramatycznych.

Dalszy ciąg artykułu znajdziesz na stronie:
Angielski dla Początkujących - Jaki kurs angielskiego Online wybrać na początek? (Poradnik)
Edytor zaawansowany
 • kasia-londyn 03.10.15, 23:16
  Sama uczę się angielskiego przez Internet i przetestowałam już wiele stron oraz kursów i lepszego od Angielski eTutor póki co nie znalazłam. Generalnie to wystarczy zarejestrować darmowe konto, aby rozpocząć naukę, więc najlepiej przekonać się osobiście. Jak dla mnie kurs prawie idealny z kilku względów, choć nie brak mu również wad.

  Pozdrawiam i życzę powodzenia w nauce - Kasia
 • lukaszlev 05.01.16, 20:21
  Potwierdzam słowa Kasi. Kurs eTutor znakomicie sprawdza się w codziennej nauce i ćwiczeniu języka angielskiego. Znam również sporo osób, które zaczynały tam naukę od podstaw i na tą chwile świetnie już sobie radzą w rozmowie i rozumowaniu po angielsku. Tam również w ciekawy sposób (bo przy pomocy filmów video) wytłumaczona jest angielska gramatyka.

  --
  Szybka Nauka Angielskiego - moje metody, dzięki którym szybko nauczyłem się płynnie mówić po angielsku.
 • kasiapaw14 23.11.15, 18:26
  Może ten wpis dotyczą różnych kursów języka angielskiego będzie pomocny: www.isel.edu.pl/forum/viewtopic.php?p=9046#9046
 • kasiapaw14 28.11.15, 15:37
  Tutaj znajdziesz też opinię na temat angielskiego metodą 5s: szybkanaukajezykow.blogspot.com/2015/11/angielski-metoda-5s-moja-opinia.html
 • kasiapaw14 06.12.15, 14:30
  By wiedzieć od czego zacząć naukę angielskiego, warto zapoznać się z tym wpisem: f.kafeteria.pl/temat/f1/nauka-angielskiego-od-czego-zaczac-p_6406624
 • kasiapaw14 07.12.15, 10:38
  Tutaj znajdziesz informację o tym, jaki kurs angielskiego wybrać. Musisz wiedzieć, że na rynku są dwie metody nauki angielskiego. Wszystkie kursy dostępne na rynku są opracowane w oparciu o jedną z tych metod. Zanim zdecydujesz, jaki kurs angielskiego wybrać, jaki jest kurs dla Ciebie najlepszy, warto zapoznać się z oba metodami. Najprawdopodobniej tylko jedną metodą będziesz w stanie uczyć się języka angielskiego. Druga z metod okaże się zapewne nieprzydatna. Zapznaj się z artykułem, by wiedzieć jak wybrać właściwy kurs języka angielskiego dla siebie.
 • kasiapaw14 11.12.15, 16:36
  Zanim wybierzesz najlepszy dla siebie kurs języka angielskiego, warto zapoznać się z tym opisem dostępnych na rynku metod nauki języków obcych. To czy kurs jest dobry, najlepszy czy warto go polecić - to wszystko sprawa dość indywidualna. Nie można zakładać, że jeden konkretny kurs będzie dobry dla wszystkich. metoda5s.pl/jaki-kurs-jezyka-angielskiego-jest-najlepszy/
 • mynameisnomo 22.01.16, 10:10
  Znalazłem też pewien ciekawy internetowy kurs. Lekcje są online więc można łatwo do nich zaglądać i akurat trwają po 30 minut. Jest względnie tani a przy zakupie kilku lekcji dostaje się nawet rabat. Można też korzystać z demo, które jest za darmo.
  tutaj link: www.bellsenglishcourse.pl/
 • adrian9010 09.01.17, 18:32
  dla początkujących dobrym kursem będzie www.naukaslowek.pl kurs do nauki słownictwa.
 • kawi1974 01.02.17, 17:03
  Myślę, że największym problemem jest złe podejście do nauki języka angielskiego - i to zarówno ze strony uczących go jak i uczących się. Nie będę komentował szkolnych standardów nauczania w tym względzie, bo nie chcę kopać leżącego... Ale ogólnie myślę, że zbyt małą wagę przywiązuje się do realnej konwersacji. Widzą to szkoły językowe stosujące immersję, bo tak naprawdę nie ma dziś lepszego sposobu, by w pełni przyswoić język. Jeśli nie ma opcji wyjazdu zagranicznego to np. obóz językowy Just Speak może być alternatywą, zresztą są też inne rozwiązania, akurat to sam wypróbowałem. Generalnie jednak polecam iść właśnie tym tropem. Immersja daje świetne efekty nawet u osób bez predyspozycji.
 • eduardobr61 03.06.17, 01:50
  Polecam www.penpaland.com strona internetowa oparta wymiany językowej
 • eduardobr61 07.11.18, 14:14
  Polecam www.penpaland.com strona internetowa oparta wymiany językowej
 • piotr.krzystanek 13.02.19, 08:21
  Warto też dodać do tego lekcje z native speakerem - ja korzystam z Talkback Nic tak nie pomaga w przełamaniu bariery językowej jak native. Tak jak piszesz, często skupiamy się na na nieistotnym słownictwie i zasadach gramatycznych, a tak naprawdę większość z nas potrzebuje się komunikować/mówić po angielsku.

  Powodzenia!
 • pabloook 17.02.19, 08:45
  Świetny kurs dla początkujących mają tutaj ellalanguage.com/pl/ . Bardzo mi się podoba i nie ma nudnych opisów o gramatyce
 • nataliapp 27.03.19, 10:31
  Przerabiałam sporo kursów, bo uczyłam się 3 języków. Jednak z doświadczenia mogę powiedzieć, że najbardziej zadowolona byłam ze szkoły Berlitz. Mają fajną metodę, zajęcia prowadzą w ciekawy sposób, więc chętnie na nie chodziłam i się uczyłam.
 • cornel1964 10.04.19, 15:28
  W wieku 45 lat zacząłem uczyć się angielskiego. wszystkie szkoły językowe nastawiają się na naukę gramatyki i to mnie bardzo demotywowało. Po 10 latach nadal nic nie umiałem. Jest niewiele kursów które uczą mówić, rozmawiać, słuchać. Ja akurat studiowałem z kursem enlinado bo tam uczysz się właśnie prostych konstrukcji zdań. Robisz też takie ćwiczenia, które bardzo pomagają zapamiętywać zwroty. Mnie to bardzo pomogło. obecnie mogę dogadać się z wnukami, które mieszkają w anglii, a to dla mnie już coś.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka