• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

10 najczęściej źle wypowiadanych słów po angielsku Dodaj do ulubionych

• 03.02.15, 15:52
    Zapraszam do małej zabawy. Wrzuciliśmy na stronę 10 prostych angielskich słów, które bardzo często są źle wymawiane.

TOP 10 - źle wymawiane angielskie słowa

Słowa nie są trudne, np SAYS czy choćby LEOPARD, ale możemy się założyć, iż większość uczniów, maturzystów czy studentów nie potrafi ich poprawnie wymówić.

Zresztą sprawdźcie sami - i zapraszam do komentowania ile słów powiedzieliście dobrze, a ile źle ;)
    Zaawansowany formularz
    • 03.02.15, 19:27
      do listy mogę dopisać chyba jeszcze hotel, listening, polish, often i wiele wiele innych :)

--
      Jezyk angielski - serwis z darmowymi materialami do nauki angielskiego

Jezyk hiszpanski - serwis z darmowymi materialami do nauki hiszpanskiego
    • 15.02.15, 16:22
      na prawdę bez komentarza? dziwne ;)

--

• 15.02.15, 19:24
        a co tu komentować. ludzie, którzy nie mają codziennej styczności z angielskim zawsze bedą źle wymawiać. do tego brytyjska wymowa jest inna niż amerykańska co widoczne jest przy słowie aren't.
        ci, których angielski jest ojczystym jezykiem popełniają mnóstwo błedów. Do tego dochodzi regionalny dialekt i trzeba sie dobrze wsłuchać. ain't it so?

--
        felusiak to parchaty swołocz i żydowska gnida Autor: sorokin
        • 17.02.15, 16:48
          no niby tak, ale i tak chodzi glownie o to by nauke rozpoczeli ;) a czesto takie tematy wzbudzaja zainteresowanie i jeszcze szansa ze jednak ktos otworzy ksiazke do ang i cos zrobi ;)

--

• 18.02.15, 13:35
            bardzo dawno temu, w szkole, było sobie zdanie ze słowem jacht.
            zajrzałem do słownika żeby zobaczyć jak to się wymawia. okazało się, że byłem jedynym, który zajrzał.
            być może ludziom się nie chce.
    • 19.02.15, 08:13
      Delete - mnóstwo ludzi wokół mówi "dilejt".
      Retry - "retry" :)
      • 20.02.15, 20:23
        moja ulubiona kategoria to place names np Kirkcudbright ;b
        --
        I'd rather be a luddite than a fudite :) ---> www.youtube.com/watch?v=WpIpuMJnjuU
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.