Dodaj do ulubionych

Jaki kurs języka angielskiego jest najlepszy?

04.12.15, 12:42
By określić to, jaki kurs angielskiego jest najlepszy, najpierw należy rozróżnić kursy angielskiego dostępne na rynku polskim. Pomimo dość szerokiej oferty kursów języka angielskiego zarówno do samodzielnej nauki, jaki i w szkołach językowych – tak naprawdę istnieją tylko dwie metody nauki języka angielskiego, jak i każdego innego.

1.Pierwsza metoda oparta jest na nauce tłumaczenia języka.
2.Druga metoda oparta jest na nauce odczuwania języka.

Do pierwszej grupy właściwie można zaliczyć większość kursów na przykład: ESKK, metoda krebsa, metody używane w szkołach, nauka za pomocą fiszek, SuperMemo, pośrednio także metoda Callana i wiele innych, które dosyć łatwo jest rozpoznać po słowach użytych w opisie metody bądź w ofercie.

Do drugiej grupy, które uczą język odczuwać można zaliczyć takie metody jak: Sita, metoda collina rosa i metodę 5s.

Jak rozpoznać metody tłumaczeniowe?

Metody tłumaczeniowe rozpoznasz przede wszystkim po dwóch rzeczach. Pierwsza rzecz to jest podejście do powtórek. W metodach tłumaczeniowych uczysz się dzięki powtórkom i pamiętasz tak długo, jak powtarzasz. Jeśli w tekście oferty znajdziesz takie zwroty jak: dostosowany system powtórek, inteligentny system powtórek czy zwyczajnie słowo: „powtarzać” – możesz założyć, że masz do czynienia z metodą tłumaczeniową.

Metody tłumaczeniowe nadają się do nauki tylko jednego języka. Jeśli w przyszłości zechcesz uczyć się kolejnych języków, wszystkie słowa z języka angielskiego stopniowo wymienisz na nowy język. Dzieje się tak, ponieważ języka obcego uczysz się na zasadzie tłumaczenia np. apple-jablko. Gdy zaczniesz naukę innego jezyka na przykład hiszpańskiego, to umysł zamieni apple-jabłko na manzana-jabłko.

Gdy przestaniesz powtarzać, po latach nie będziesz już nic pamiętał. Szczególnie dotyczy to innych języków niż angielski, których na co dzień nie słyszysz w tekstach piosenek, filmach czy na ulicy. Wystarczy spytać się osoby starsze, które uczyły się w szkole języka obcego metodą tłumaczeniową ile pamiętają, by przekonać się, że nic albo niewiele.

Wiedząc to, dopiero teraz możesz określić, jaki kurs angielskiego będzie dla Ciebie najlepszy.

Jeśli zamierzasz uczyć się tylko języka angielskiego, do tego nie nudzą Cię powtórki i nie zamierzasz przestać powtarzać, bądź, język angielski potrzebujesz znać tylko w okresie intensywnego jego używania – wybierz jedną z metod tłumaczeniowych.

Jednak, jeśli nie lubisz powtarzać, szukasz sposobu nauki bardziej naturalnego i trwalszego, zainteresuj się jedną z metod, które uczą język odczuwać.

A dla Ciebie, jaka metoda do tej pory nauki języka angielskiego okazała się najlepsza? Napisz o tym w komentarzu.
Edytor zaawansowany
 • 0diament 01.02.16, 13:42
  Szkoły to zmarnowany czas i pieniądz. Uczą wyłącznie gramatyki aż do znudzenia. ZERO konwersacji. Najlepszy Native Speaker w Polsce to Adrian (662341451) - Warszawa. Piękna, wyraźna wymowa. Absolwent uniwersytetu Cambridge. W ciągu kilku miesięcy znacznie lepiej mówię po angielsku. Adrian uczy przez ciągłą konwersację a nie jak te szkoły - wieczna gramatyka !!! POLECAM !!!
 • adrian9010 06.06.18, 14:49
  ja polecam sprawdzić naukaslowek.pl
 • walm.mal 07.11.18, 13:15
  W Norton kładą nacisk na konwersacje, na ich lekcjach naprawdę dużo się nauczysz i poprawisz swoją komunikatywność
 • misiafisia 30.04.19, 06:44
  Również w tutlo jest spora uwaga poświęcona właśnie konwersacji, zajęcia odbywają się z polskimi lektorami jak również z native speakerami. Dla mnie to idealne rozwiązanie, że mogę się uczyć na wysokim poziomie bez wychodzenia z domu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka