Dodaj do ulubionych

Gdzie warto zapisac się na angielski?

IP: 213.199.128.* 10.07.03, 16:48
Miałem przerwę w nauce j. angielskiego i chciałbym kontynułować naukę co
polecacie?
Obserwuj wątek
        • Gość: Okarynka Re: Gdzie warto zapisac się na angielski? IP: *.chello.pl 11.07.03, 20:29
          International House (Noakowskiego 3 - w budynku chemii polibudy): należy do
          światowej sieci IH, co gwarantuje, że lektorzy są wybrani ze względu na
          kwalifikacje i doswiadczenie - a nie koneksje z szefem. Nie ma nauczycieli
          Polaków. Malutka szkółka z bardzo pomocną i sympatyczną obsługą w recepcji.
          Ciekawy social programme - do wyboru różne kluby w piątki. Egzaminy końcowe/
          egzaminy próbne dla zdających egzaminy FCE,CAE etc. Ceny - hm, jak w
          Warszawie... Za to - korzystne dla studentów w godzinach w środku dnia (wtedy
          małe grupy i 50% mniej kasy).
          Chodziłam przez rok i jestem bardzo zadowolona.
          • Gość: AGGIE Re: Gdzie warto zapisac się na angielski? IP: *.olsztyn.cvx.ppp.tpnet.pl 23.08.03, 21:05
            Gość portalu: Okarynka napisał(a):

> International House (Noakowskiego 3 - w budynku chemii polibudy): należy do
            > światowej sieci IH, co gwarantuje, że lektorzy są wybrani ze względu na
            > kwalifikacje i doswiadczenie - a nie koneksje z szefem. Nie ma nauczycieli
            > Polaków. Malutka szkółka z bardzo pomocną i sympatyczną obsługą w recepcji.
            > Ciekawy social programme - do wyboru różne kluby w piątki. Egzaminy końcowe/
            > egzaminy próbne dla zdających egzaminy FCE,CAE etc. Ceny - hm, jak w
            > Warszawie... Za to - korzystne dla studentów w godzinach w środku dnia (wtedy
            > małe grupy i 50% mniej kasy).
            > Chodziłam przez rok i jestem bardzo zadowolona.
            INTERNATIONAL HOUSE W POLSCE JEST TEŻ TYLKO MAŁĄ PRYWATNĄ SZKÓŁKĄ PROWADZONĄ
            PRZEZ JAKIEGOŚ SZEFA NA ZASADZIE FRANCHISINGU I KONEKSJI LEKTORÓW Z SZEFEM JAK
            TO PANI NAZYWA, MY DEAR
          • Gość: emigrant Re: Gdzie warto zapisac się na angielski? IP: *.sympatico.ca 27.08.03, 18:46
            Gość portalu: azm napisał(a):

> dawno temu najlepszym miejscem byli metodyści (Pl. Zbawiciela). Kto wie, jak
            > jest z nimi teraz?

Wlasnie, ja tez jestem ciekaw. Bylem ostatni raz w Polsce dawno temu, w 91, i
            zdaje mi sie, ze widzialem tablice na budynku. Uczeszczalem tam 77-81, to byla
            dobra szkola, nie tylko na tamte czasy. Piszesz z kraju i nie wiesz? Nie
            mieszkasz w Warszawie, I gather ;-)
        • Gość: natives Re: Gdzie warto zapisac się na angielski? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 17.07.03, 18:42
          usanatives@yahoo.com

The two native speaker method

What is this method?
          § The class will consist of two native speakers (teachers) and two
          students.
          § The lesson is 60 minutes long
          § During a sixty minute class the students have an equal chance to speak
          as well as listen to the natural conversation between the two native speakers

Why is this method better than others? Why is it unique?

§ Students will be able to listen to two people speaking in their native
          language, English! The flow of conversation will be more natural and students
          will hear how the language is REALLY spoken!
          § There will only be two students in each class. Other methods usually
          have four or many more students per class. Limiting class size gives the
          students much more time to speak.
          § There will be two teachers for each class. Other methods offer one
          native speaker and one polish teacher. From the beginning, nothing will be
          said in Polish. This will accelerate the students’ progress considerably.
          § There will be two native speakers to catch and correct students’
          mistakes when they speak and to correct homework.
          § There will be minimal written homework. Most homework will be oral.

From the very beginning students will learn quickly and will not have any
          problems speaking to and understanding foreigners. They will especially be
          used to hearing the natural rhythm of spoken English and it will be much
          easier for them to learn.

The point of this method is to teach students not only to speak but also to
          understand, so that when they travel to an English speaking country either for
          pleasure or business they understand EVERYTHING!

This “two-native speaker” method will be great for students who are just
          beginning their journey with English. Right from the start they will
          experience English not with one teacher but with two native speakers.

§ No books needed! Extra materials will be given FREE of charge.
          § You can decide on your pace of learning and number of lessons per week.
          § You will have the same partner in your group for one semester so there
          will not be any talking barriers.

• kociamama Re: Gdzie warto zapisac się na angielski? 30.08.03, 18:41
            Gość portalu: natives napisał(a):

> usanatives@yahoo.com
            >
            >
            > The two native speaker method
            >
            > What is this method?
            > § The class will consist of two native speakers (teachers) and two
            > students.
            > § The lesson is 60 minutes long
            > § During a sixty minute class the students have an equal chance to speak
            > as well as listen to the natural conversation between the two native speakers
            >
            > Why is this method better than others? Why is it unique?
            >
            > § Students will be able to listen to two people speaking in their native
            > language, English! The flow of conversation will be more natural and
            students
            > will hear how the language is REALLY spoken!
            > § There will only be two students in each class. Other methods usually
            > have four or many more students per class. Limiting class size gives the
            > students much more time to speak.
            > § There will be two teachers for each class. Other methods offer one
            > native speaker and one polish teacher. From the beginning, nothing will be
            > said in Polish. This will accelerate the students’ progress considerably
            > .
            > § There will be two native speakers to catch and correct students’
            > mistakes when they speak and to correct homework.
            > § There will be minimal written homework. Most homework will be oral.
            >
            > From the very beginning students will learn quickly and will not have any
            > problems speaking to and understanding foreigners. They will especially be
            > used to hearing the natural rhythm of spoken English and it will be much
            > easier for them to learn.
            >
            > The point of this method is to teach students not only to speak but also to
            > understand, so that when they travel to an English speaking country either
            for
            > pleasure or business they understand EVERYTHING!
            >
            > This “two-native speaker” method will be great for students who are
            > just
            > beginning their journey with English. Right from the start they will
            > experience English not with one teacher but with two native speakers.
            >
            > § No books needed! Extra materials will be given FREE of charge.
            > § You can decide on your pace of learning and number of lessons per week.
            > § You will have the same partner in your group for one semester so there
            > will not be any talking barriers.
            >
            >
            >

I would be very greatful if you could give me some more info concerning this
            method.
            First of all what kind of materials are gonne be used?
            What kind of evidence is there to support the statement that it's more
            effective than other methods?
            Is the conversation really genuine? I'm just wondering how it cna be if it's
            set in an artificial situation, that is a lesson.
            How little written homework is there gonna be?
            Why can't cassetes suffice to champion/facilitate comprehension?
            What about the price?? I suppose it must be pretty high if it involves to
            native speakers at a time.

Thanks for your info in advance.
      • Gość: kasik Re: Gdzie warto zapisac się na angielski? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 17.07.03, 18:41
        uczysz sie 1 lat???? to chyba nie masz za szybkich postepow co?

Gość portalu: mizia napisał(a):

> Proponuje Ci zapisac sie do Lingwisty.
        > To porzadna firma, istniejaca juz bardzo dlugo na rynku, wiec nie jest to
        > jakas lipa.
        > Sama ucze sie tam od 11 lat ibardzo sobie ich chwale. Wykladajacy sa
        swietni,
        > i ci polscy i zachodni, ceny? moze wysokie, ale warto...
        > pozdrawiam - mizia
      • Gość: loona Re: Gdzie warto zapisac się na angielski? IP: *.matrixx / 192.168.0.* 23.08.03, 15:55
        twój post świadczy o tym, że nie jest to dobra szkoła

> jakas lipa.
        > Sama ucze sie tam od 11 lat ibardzo sobie ich chwale. Wykladajacy sa swietni,
        > pozdrawiam - mizia
      • Gość: niepewny Re: Gdzie warto zapisac się na angielski? IP: *.artnet.com.pl 27.08.03, 15:08
        Nioe wiem czy to dobra reklama, ze uczysz sie tam juz 11 lat.. Z takim stazem
        powinnas sama tam uczyc miziu;)
        Pozdro
        > jakas lipa.
        > Sama ucze sie tam od 11 lat ibardzo sobie ich chwale. Wykladajacy sa
        swietni,
        > pozdrawiam - mizia
      • wakashi Re: Gdzie warto zapisac się na angielski? 28.08.03, 00:32
        Z całym szacunkiem, ale po 11 latach nauki w TAK DOBREJ prywatnej szkole
        powinien pozwolic Ci na zdanie CPE ( proficiency ) - a po tym już naprawde
        wiecej nauczysz sie tylko na filologii... Jednak skoro chodzisz tam 11 lat i
        jeszcze Cie to nie znudziło to wnioskuje ze CPE zdanego nie masz...

Ja po 6 latach nauki w malej szkółce Progress Language Centre na Bemowie zdałem
        CAE i w przyszłym roku mam zamiar podchodzic do CPE...

pozdrawiam
        • orange_school Re: Gdzie warto zapisac się na angielski? 30.08.03, 16:41
          przepisuje post z innego watku. troche nie w temacie, ale z poleceniem szkoly
          The Orange.

witam...
          pracuje w The Orange, wiec pewnie nie jestem obiektywna, ale jestem zadowolona
          z tej pracy i z warunkow w jakich pracuje. Mam nadzieje, ze nasi uczniowie sa
          tez zadowoleni z nauki u nas.
          Organizujemy w szkole spotkania informacyjne, na ktorych zostaje sie
          oprowadzonym po szkole, poznaje sie metody nauczania, w razie watpliwosci
          zadaje sie pytania, dostaje sie kosztorys i folder szkoly.
          Nie wiem co mial Pan/Pani na mysli mowiac o naszych szkolach w Hiszpanii. Moj
          szef jest Hiszpanem, ale to chyba nie powinno dziwic, skoro szkola rozpoczynala
          swoja dzialalnosc wlasnie w basenie Morza Srodziemnego. Do dzis tam sie preznie
          rozwija. W Polsce jestesmy od dwoch lat, a negatywne opinie o naszej szkole
          moga byc chyba jedynie wytworem czyjejs wyobrazni lub niespelnionych ambicji.
          Mozliwe tez, ze ktos jest niezadowolony z nauki u nas, co moim skromnym
          zdaniem, powinien uzasadnic. Inaczej nie ma to najmniejszego sensu.
          Zainteresowane osoby moga wyslac do nas maila (na odpowiedz trzeba poczekac
          kilka dni) lub napisac bezposrednio do mnie, podajac swoje imie i nazwisko oraz
          numer telefonu, a odezwe sie bezzwlocznie.
          Pozdrawiam.

• Gość: miś Re: Gdzie warto zapisac się na angielski? IP: *.acn.waw.pl 03.09.03, 20:17
            orange_school napisała:

> przepisuje post z innego watku. troche nie w temacie, ale z poleceniem szkoly
            > The Orange.
            >
            > witam...
            > pracuje w The Orange, wiec pewnie nie jestem obiektywna, ale jestem
            zadowolona
            > z tej pracy i z warunkow w jakich pracuje. Mam nadzieje, ze nasi uczniowie sa
            > tez zadowoleni z nauki u nas.
            > Organizujemy w szkole spotkania informacyjne, na ktorych zostaje sie
            > oprowadzonym po szkole, poznaje sie metody nauczania, w razie watpliwosci
            > zadaje sie pytania, dostaje sie kosztorys i folder szkoly.
            > Nie wiem co mial Pan/Pani na mysli mowiac o naszych szkolach w Hiszpanii. Moj
            > szef jest Hiszpanem, ale to chyba nie powinno dziwic, skoro szkola
            rozpoczynala
            >
            > swoja dzialalnosc wlasnie w basenie Morza Srodziemnego. Do dzis tam sie
            preznie
            >
            > rozwija. W Polsce jestesmy od dwoch lat, a negatywne opinie o naszej szkole
            > moga byc chyba jedynie wytworem czyjejs wyobrazni lub niespelnionych ambicji.
            > Mozliwe tez, ze ktos jest niezadowolony z nauki u nas, co moim skromnym
            > zdaniem, powinien uzasadnic. Inaczej nie ma to najmniejszego sensu.
            > Zainteresowane osoby moga wyslac do nas maila (na odpowiedz trzeba poczekac
            > kilka dni) lub napisac bezposrednio do mnie, podajac swoje imie i nazwisko
            oraz
            >
            > numer telefonu, a odezwe sie bezzwlocznie.
            > Pozdrawiam.
            >
            >
            łubudubu łubudubu niech nam żyje prezes naszego klubu...
            To mówiłem jaząbek wacław trener drugiej klasy
            >
      • Gość: baba Re: Gdzie warto zapisac się na angielski? IP: *.acn.waw.pl 15.12.03, 18:13

Podnosze watek, bo mnie zainteresowal, a jestem przekonana, ze sporo osob
        bedzie sie chcialo gdzies zapisac od 2-semestru, albo wrecz zmienic szkole.
        Pisano tu o Lingwiscie- dziewczyna chodzi 11 lat i nic. To rzeczywiscie dziwne.

Sama mam bardzo dobre doswiadczenie z ta firma, ale troche nietypowe- zalezalo
        mi mianowicie, zeby teraz zdac CAE, a obudzilam sie w wakacje.
        Lingwista byl jedna z 2 firm, ktore oferuja intensywne kursy- grupy najwyzej 6-
        cio osobowe, kwalifikowany native speaker (polecam, uczy tez prywatnie, moge
        podac namiary na email).
        Nie wiem, jaki bedzie wynik moich poczynan, choc jestem dobrej mysli :-), ale
        zaplaciwszy 1800 zl za 78 h nie zaluje ani zlotowki.
        W British Council grupy sa 12 osobowe, kurs obejmuje 60 h, a placi sie 2000zl.
        Niekiedy placi sie wiecej za firme po prostu. Przy wyborze szkoly radze dobrze
        popytac- ile, osob w grupie, ile godzin, kto uczy, czy jest mozliwosc zmiany
        grupy bez dodatkowych oplat. Nie sugerujcie sie jednostkowa opinia.
        A, moje informacje dotycza Warszawy.
        Pzdr
        • Gość: Evellina Re: Gdzie warto zapisac się na angielski? IP: *.crowley.pl 15.12.03, 21:14
          Ja chodze do British Council. Rzeczywiście grupy sa większe ... 12 osobowe. Ale
          zajęcia polegają w dużej częsci na rozmowach w parach. Lektor chodzi między
          ludxmi, przysłuchuje się, poprawia, wyłapuje najczęściej popełniane błędy,
          omawia je następnie przed całą grupa.
          Dawniej uczyłam się w szkołach, które miały grupy 6 lub 8 osobowe. Tylko, że
          konwersacja polegała na tym, że ktoś jeden mówił, a reszta słuchała. W ten
          sposób mam o wiele więcej możliwości do rozmowy w 12 osobowej grupie w BC, niż
          w mniejszych grupach w innych szkołach.
          Poza tym.... uważam, że nikt nie przygotuje lepiej do egzaminów Cambridge, niż
          instytucja która sama je przeprowadza. W końcu oni wiedza najlepiej czego
          wymagaja, w jakim zakresie, na co zwrócic uwagę.
          • Gość: baba Re: Gdzie warto zapisac się na angielski? IP: *.acn.waw.pl 15.12.03, 21:38

Na pewno sa osoby, ktorym taka metoda (rozmowy w parach ) bardziej odpowiada
            niz dyskusja w 5 osobowej grupie (jak w moim przypadku),ale przypuszczam, ze
            mnie by to nie lezalo.
            Wszyscy mowia na raz, jest gwar, ktory moze rozpraszac i przeszkadzac.
            Ponadto lektor sie przeciez nie rozszesciorzy i nie jest w stanie miec pelnej
            kontrola nad radosna konwersacyjna tworczoscia uczestnikow kursu.

Jesli chodzi o wskazowki, to nie jest to przeciez zadna filozofia, w kazdym
            dobrym podreczniku (my korzystalismy z Objective )jest ich mnostwo, wystarczy
            uwaznie przeczytac.
            Jedyna realna korzyscia nauki w BC jest dobre samopoczucie w czasie egzaminu
            ustnego, bo zawsze mozna liczyc na zyczliwosc znajomych lektorow (bez
            zlosliwych podtekstow to pisze, bo dla mnie tez byli mili).
            Kazdy uczen ma inne potrzeby, wiec mowie tylko za siebie: uwazam kursy BC za
            stanowczo zbyt drogie- mozna znalezc lepsza propozycje, trzeba tylko dobrze sie
            rozejrzec.
            PZDR
            • Gość: Evellina Re: Gdzie warto zapisac się na angielski? IP: *.crowley.pl 15.12.03, 22:39
              Wszyscy mowia na raz, jest gwar, ktory moze rozpraszac i przeszkadzac.

Jak ludzie sa kulturalni to nie ma wielkiego gwaru. Poza tym.... trzeba się
              uczyć używać języka w różnych warunkach. Nigdy nie masz w życiu takiej sytuacj,
              ze naokoło jest sterylan cisz a Ty wygłaszasz swoją kwestie i w tej ciszy
              słuchasz co mówi Twój rozmówca.

Kazdy uczen ma inne potrzeby, wiec mowie tylko za siebie: uwazam kursy BC za
              > stanowczo zbyt drogie-

No cóż... za jakość sie niestety płaci.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka