Dodaj do ulubionych

Co lepiej wybrać plazmę czy lcd?

IP: *.olsztyn.vectranet.pl 24.03.11, 15:29
Stoję przed wyborem i nie wiem co lepiej wybrać plazmę czy lcd?
Edytor zaawansowany
 • Gość: Kornik IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.03.11, 17:09
  Plazmę
 • ssaczek 24.03.11, 18:07
  No i po co pyta jak i tak już wybrał, jak znam życie to i tak już jesteś nastawiony na LCD, jak ktoś stawia na jakość obrazu wybiera plazmę.
 • turbo_wesz 07.04.11, 13:00
  ja ostatnio kupiłem plazmę i porównując do LCD, to obraz jest nieporównanie lepszy na plazmie, ale:

  - plazma grzeje i jest prądożerna
  - na plazmie zostają powidoki, wielogodzinne granie z HUDem, oglądanie TV z logiem, lub statyczny obraz mogą zostawić (ponoć nawet trwały) ślad na obrazie,
  - na plazmie z bliska (no ale kto by oglądał plazmę z bliska) widać szumy, i czasem czarny kolor nie jest do końca czarny (choć i tak bardziej czarny niż podświetlana czerń na LCD)

  innymi słowy:
  - do oglądania filmów, najlepiej wieczorem - plazma
  - do kompa i konsolo, oraz do włączania telewizji (zwłaszcza z pominięciem jej oglądania) lepiej LCD
 • Gość: Mirek IP: *.lukman.pl 24.03.11, 18:27
  Pewnie że plazma jężeli zależy ci na jakości obrazu, LCD nie nadaję się do oglądania telewizji
 • crannmer 24.03.11, 18:31
  Bez sprecyzowania zastosowania i wymagan oraz warunkow brzegowych pytanie bezprzedmiotowe. A odpowiedzi odzwierciadlaja jedynie swiatopoglady odpowiadajacych i sa pozbawione wartosci poznawczej dla pytajacego.
  --
  MfG
  C.
  FABRICATI DIEM, PVNC
 • crannmer 24.03.11, 18:33
  Kiedy pisalem poprzedni post, nie widzialem jeszcze powyzszego napadu nawiedzonych wyznawcow plazmy.
  --
  C.
  And the fun of it will get you
  And the joy of it will fetch you
 • Gość: :-) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.03.11, 10:39
  O, znajome IP z Olsztyna: *.olsztyn.vectranet.pl
  To ty Loco? Juz tak cię ogłupili tymi testami sklepie ze sam nie wiesz co kupić?
 • adresnieprawidlowy 28.03.11, 11:33
  Najlepiej iść na kompromis i kupić LCD LED :)
  A tak serio, to trzeba najpierw sprecyzować do czego będzie służył telewizor, czy masz dostęp do tv cyfrowej, czy będziesz oglądał filmy na bluray, czy będziesz podpinał konsolę, jakie warunki oświetlenia masz w pokoju w którym będzie stać tv itd. Ale LCD LED nie jest złym pomysłem :)
 • crannmer 28.03.11, 12:21
  adresnieprawidlowy napisał:
  > Najlepiej iść na kompromis i kupić LCD LED :)

  Filozofia sprzedawcy, dla ktorego liczy sie tylko haslo reklamowe. Bez wnikania w rodzaj i jakosc konkretnej implementacji.

  Sa ekrany z podswietleniem diodowym bardzo dobre. Sa srednie. Sa tez i mierne. Tak samo, jak z podswietleniem jazeniowym. Slabe ekrany diodowe sa rownie slabe, jak slabe konwencjonalne LCD.

  --
  MfG
  C.
  Zachowawca, aby uniknąć postępu, nie pociągnął za sznurek wychodząc z ustępu.
 • Gość: j.k IP: *.147.207.247.nat.umts.dynamic.eranet.pl 28.03.11, 13:12
  Nie da się ukryć, że telewizory plazmowe jak i LCD stanowią mocny filar marketów i sklepów internetowych. Ale nie ma co toczyć sporów co jest lepsze a co gorsze, bo wszystko zależne jest od indywidualnych potrzeb każdego kupującego, a jak wiadomo będą one inne. Odległość od ekranu, sygnał którego używamy to podstawowe informacje, które pozwolą dokonać decyzji.
 • Gość: Darek IP: 194.196.236.* 30.03.11, 12:06
  Ocenia Piotr Wojtowicz, operator filmowy, autor zdjęć do filmów i seriali, między innymi Prymas, Tam i z powrotem, Ekstradycja, Sztos, E=mc2, Sfora, Jutro idziemy do kina oraz Czas honoru.

  Jako człowiek zawodowo zajmujący się obrazem filmowym od strony jego kreacji, często spotykam się z pytaniem znajomych ?jaki telewizor wybrać, LCD czy plazmę?? Będąc operatorem filmowym, zawód swój traktuję jako sposób wypowiedzi artystycznej, a obraz budowany pieczołowicie przed kamerą jest dla mnie tym czym dla kompozytora czysty dźwięk, tym czym dla melomana piękne bogate brzmienie. Jednak, nim odpowiem na tak postawione pytanie chcę wiedzieć co jest priorytetem pytającego w oglądaniu telewizji. Czy jest to sport oglądany przy zapalonym żyrandolu, czy seriale w pokoju, do którego zagląda popołudniowe słońce, czy filmy oglądane wieczorem w wyciemnionym pokoju. Jeśli oczekujemy od naszego ekranu przekazu treści o charakterze bardziej informacyjnym lub lekkiej rozrywki, czy sportu i chętnie to czynimy w atmosferze domowego życia jednoczesnego z jedzeniem kolacji, pogawędki, czy gry w szachy ? wówczas można polecić technologię LCD. Obraz tego typu ekranów jest bardziej wyrazisty w pomieszczeniach jasno oświetlonych. Działa jaskrawiej, intensywniej w otaczającej go przestrzeni. Jest ? jak gdyby ? odporniejszy na ?szum?
  otaczających go bodźców wizualnych. Jest niczym neon pośród zwykłych sklepowych wystaw.

  Jednak coś za coś. LCD właśnie jak taki neon jest pozbawiony pewnych subtelności i niuansów, które składają się na obraz tworzony przez nas filmowców. Dla nas obrazowanie jest przedmiotem sztuki. Poszukujemy zatem takich środków i narzędzi, które najdoskonalej oddają nasze zamierzenia. Jako operator filmowy posługuję się światłem, kolorem, przestrzenią, fakturą fotografowanej rzeczywistości. Doskonale wiem jaki efekt chcę osiągnąć i jak na wzorcowym nośniku on wygląda. Negatyw filmowy najdoskonalej rejestruje obraz, nieco uboższe parametry mają najlepsze kamery cyfrowe. Jednak niezależnie na jakiej kamerze nakręcę film, to wiem, że najwierniej reprodukuje moje zamierzenia ekran PDP, czyli plazmowy. Ten typ ekranu telewizyjnego odtwarza cała paletę barw, niuansów w jasnych i ciemnych partiach obrazu. Ma on znacznie szerszą i bogatszą paletę kolorów i ich odcieni. Zawiera więcej szczegółów, na przykład na jasnym niebie jasne chmury będą lepiej widoczne w ich drobnych kłębuszkach, a w nocy czarny kot na węglu będzie lepiej odróżniał się z tła.

  Obraz na plazmie powinien być oglądany w wyciemnionym pomieszczeniu. Każdy z nas wie, że w kinie ? gdzie film ma najwyższą definicję ? jeśli zapalić światło, to efekt jest rujnujący dla obrazu. Dla ekranu plazmowego zapalenie światła oczywiście nie jest tak demolujące, ale przykład oddaje trafnie tę zasadę. Dla wideofila nie ma wątpliwości, że plazma jest tym czym dla melomana filharmonia, czy żywy koncert. Tak jak audiofil nie będzie słuchać muzyki z MP3, tylko co najmniej z CD, bo tylko tam dźwięk może osiągnąć pełne barwy brzmienie, bogate o wyższe harmoniczne, tak widz pożądający najwyższej jakości obrazu wybierze ekran plazmowy. A już rozważanie walorów plazmy odtwarzającej film z Bluraya nie pozostawia wielu wątpliwości.
 • Gość: locoloco IP: *.olsztyn.vectranet.pl 30.03.11, 12:39
  Z ankiety wynika że większość posiada głównie LCD :
  www.hdtv.com.pl/forum/inne/65966-jaki-rodzaj-telewizora-posiadasz.html
 • Gość: Darek IP: 194.196.236.* 31.03.11, 10:35
  W badaniu telewizory plazmowe porównywane były z telewizorami LCD. Uczestniczyli w nim konsumenci z Francji, Niemiec, Holandii, Włoch, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Uzyskane wyniki badań jednoznacznie wskazują, że większość (61%) osób uczestniczących w badaniu preferuje plazmę. Pokazują one też, że czynnikami decydującymi o lepszej jakości obrazu w telewizorach plazmowych są większa głębia czerni, kontrast oraz gama barw.

  Badanie przeprowadzone zostało latem 2007 roku i objęło 1398 konsumentów z siedmiu europejskich krajów. Uczestników poproszono o obejrzenie takiego samego 90-sekundowego filmu wideo, który był wyświetlany na 42- i 50-calowych telewizorach plazmowych i LCD. Następnie mieli oni odpowiedzieć na pytania dotyczące najważniejszych cech wpływających na jakość obrazu takich jak głębia czerni, kontrast, kolor, czas reakcji, rozdzielczość, ostrość, głębia obrazu czy szeroki kąt widzenia. Wszystkie stanowiska testowe odpowiadały typowym domowym warunkom oglądania telewizji.


  Przed badaniem konsumenci mieli podzielone zdanie na temat tego czy lepszy obraz zapewniają telewizory plazmowe czy LCD. 52% preferowało technologię plazmową zaś 48% LCD. Po zakończeniu testu wynik znacznie przesunął się na korzyść telewizorów plazmowych, które wybrało 61% badanych. Preferencje telewizorów LCD zmniejszyły się z 48% do 39%.

  Główne wyniki badania:
  70% badanych preferuje plazmę ze względu na optymalną głębię czerni
  53% badanych uważa, że plazma zapewnia lepszy kontrast
  53% badanych twierdzi, że plazma zapewnia lepszą jakość koloru

  Warto zauważyć, że sposób postrzegania technologii plazmowej i LCD znacznie się zmienił podczas testu. Wielu uczestników zweryfikowało swoją opinię na korzyść telewizorów plazmowych po obejrzeniu video. I tak, przed badaniem zaledwie 36% konsumentów twierdziło, że telewizory plazmowe charakteryzują się większą głębią czerni, po badaniu osób takich było aż 70%. Podobnie przed badaniem 36% uczestników uważało, że plazma jest lepsza pod względem kontrastu po - 53%. Lepszą jakość kolorów przed badaniem wskazywało 39% badanych, po procent osób tak twierdzących wyniósł 53.


  Warunki testowe
  Firma Synovate zbudowała we wszystkich miastach (Kolonia, Londyn, Madryt, Mediolan, Paryż, Rotterdam i Sztokholm) identyczne stanowiska testowe. Wcześniej sprawdzono, jak konsumenci najczęściej oglądają telewizję w domu, a następnie odtworzono te warunki w ośrodkach badawczych. Maksymalne natężenie światła wynosiło 50 luksów, bez światła dziennego lub neonowego. Odległość od ekranu wynosiła 3 metry.

  W badaniu uczestniczyli mężczyźni i kobiety (50% : 50%) podzieleni na dwie grupy wiekowe od 18 do 44 i od 45 do 65 lat.

  Telewizory plazmowe i LCD używane w testach zostały zainstalowane przez techników Synovate zgodnie z instrukcjami producentów. Nazwy marek oraz elementy pozwalające na identyfikację telewizora zostały zakryte.
 • crannmer 07.04.11, 14:40
  Gość portalu: Darek napisał(a):
  > Badanie przeprowadzone zostało latem 2007 roku

  Gdyby takie badanie przeprowadzic w roku np. 1895 w odniesieniu do samochodow, to wykazaloby jasno, ze najlepsze sa samochody parowe. Elektryczne z ograniczeniami tez niezle. A spalinowe na razie nie nadaja sie specjalnie do uzycia.

  Teraz mamy rok 2011, a nie 2007. I znaczny postep rozwoju ekranow LCD w odniesieniu do stanu sprzed kilku lat przy pewnej stagnacji rozwoju ekranow plazmowych.

  --
  MfG
  C.
  While a stretto diminution is an obvious solution
 • Gość: R IP: *.nplay.net.pl 07.04.11, 14:16
  Tylko LED
 • Gość: Nik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.11, 14:57
  przeciez to 4 lata. przepasc. technologia kosztujaca w 2007r krocie teraz jest dostepna w Lidlu niemalze i to za grosze. jakosc - podobnie.

  proponuje kupic sobie telefon z ekranem dotykowym z 2006-07 roku. powodzenia
 • senseiek 07.04.11, 15:34
  > Stoję przed wyborem i nie wiem co lepiej wybrać plazmę czy lcd?

  Ani jedno, ani drugie. Kup LED/OLED..
 • sapinek 07.04.11, 15:42
  jak dla mnie wszystko zalezy od paramterow. trzeba patrzec na rozdzielczosc, kontrast i pare innych rzeczy. a czy to led czy plazma to juz sprawa drugorzedna. jak kupisz cos w promocji za 1999 w mediamarkt to nie oczekuj cudow. :)
  --
  <a href="HTTP://gamblers-info.com"target="_blank">Poradnik kasynowy</a>
 • Gość: Darek IP: 194.196.236.* 07.04.11, 15:46
  Co ty z tym LED-em takie same g... jak nadaję sie tylko do komputera prawdziwy fan kina domowego kupi plazmę a reszta hołoty wybierze LCD, LED lub inne badziewie
 • mitko32 07.04.11, 16:03
  Sam niedawno stałem przed takim wyborem i ostatecznie zdecydowałem się na... LED (ale tylko podświetlenie, czyli nie taki prawdziwy LED). Plazmę odrzuciłem od razu jako wariant: ma mnóstwo wad (najgorsza prądożerność, co przy rosnących cenach energii może spowodować poważne finansowe problemy w przyszłości; poza tym nie wolno telewizorów plazmowych przenosić poziomo, wypalają się itd...), a potem długo wahałem się między LED i klasycznym LCD. Wybrałem to pierwsze, bo producent obiecuje niskie rachunki za prąd. :)
 • Gość: Seth IP: *.polcard.com.pl 07.04.11, 17:29
  Skoro sam wybrałeś głupio, kierując się fałszywymi danymi to czemu jeszcze chcesz głupio doradzać. Plazma jest minimalnie a czasem może wcale nie droższa w eksplatacji (prąd) niż LCD.
  O przepaści nie mam mowy. Za to koszty zakupu.. to naprawdę różnica. Żeby mieć choć porównywalny obraz do plazmy za 2-3 tysiące trzeba wydać na LCD 6-8 tyś. Ciekawy jak wyliczyłeś tą kolosalną różnice w zużyciu prądu.
 • zlot-y89 08.04.11, 21:02
  Hmm to ciekawe dlaczego LCD to 90% rynku ? Czyżby większość konsumentów aż tak strasznie się myliła ? A może ja o czymś nie wiem ;P
  Danych dotyczących zużycia prądu lepiej nie fałszować - UE tego pilnuje.
 • amadeus123 11.04.11, 21:23
  no i to jest właśnie ciekawe pytanie :/ może po prostu przyjęło się że taki tv to się nazywa LCD i tak ludzie kupują, co do prądu to rzeczywiście KE wskazała max pobor prądu jaki może być przy danej wielkosci matrycy bez wzgledu czy to ma byc plazma czy lcd, wiec tego argumentu po prostu nie ma
 • zlot-y89 12.04.11, 20:11
  Ludzie często robią rzut na telewizory z przeceny, obojętnie czy to plazmy czy LCD.
  Lepiej unikać takich zachowań :P
  Hmm LCD ma ładne kolory i powoli przestaje mieć problemy czernią. Do tego LCD-y zaczynają wchodzić w 3-ci wymiar.
 • Gość: dd IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.11, 17:00
  LCD maa obraz jak z komputera. No i plazma ma szybe - super sprawa dla posiadacza dzieci.
 • w.i.l 07.04.11, 17:39
  Taką na ścianie.
  Jeśli już chcesz się na coś godzinami gapić bez sensu.
  --
  Nie głosuję ani na PO ani na SLD - partie, które 01.04.2011 przyjęły ustawę zezwalającą m.in. młodzieży na posiadanie narkotyków.
  Dlaczego nie głosuję na PiS - nie ma potrzeby wyjaśniać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka