wielkość TV Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam. Zakupiłam TV LED 42 lm660S. Zamiana ze zwykłego 21 cali. Nie wiem czy nie jest za duży, odległość oglądania to 2-2,5m. Na razie wydaje mi się za duży. Myślicie ze to kwestia przyzwyczajenia.Może powinien być jednak 32-37 cali.
    Tym bardziej że ten nie ma już tej ramki wokół TV.Ogólnie TV bardzo ładny, obraz też,tylko sam ten odbiornik nawet bez włączania wydaje się taki duży.
    Czy też mieliście na początku takie wrażenie?
    • Dokladnie takie same, z czasem przywykniesz.
      --
      Irasiad jest bardzo zdenerwowany na tę małpę w czerwonym...
    • Gość: zzz IP: *.3-2.cable.virginmedia.com 13.12.12, 09:42
      teraz juz nie masz wyjscia,wlasciwa wielkosc ekranu to bardzo subiektywna sprawa,a na przyszlosc jest jedna regula /nie do konca sie z nia zgadzam/ to przekatna ekranu X 5 = optymalna odległosc miedzy widzem a tv.
      • Gość portalu: zzz napisał(a):
        > jest jedna regula /nie do konca sie z nia zgadzam/ to przek
        > atna ekranu X 5 = optymalna odległosc miedzy widzem a tv.

Regul jest kilka, ale wiekszosc z nich (rowniez ta powyzej) stracily swoja aktualnosc na krotko przed wyginieciem dinozaurow.

Aktualna regula jest taka:
        - optymalna odleglosc - 3x __wysokosc__obrazu__
        - maksymalna sensowna odleglosc - 6 x __wysokosc__obrazu__

Co oczywiscie znaczy, ze jesli widz zamierza ogladac wiele filmow w formacie cinemascope (najczesciej 2,35:1), to dla powyzszego rachunku musi od wysokosci powierzchni ekranu odjac wysokosc czarnych paskow.

--
        MfG
        C.
        So you want to write a fugue?
        You've got the urge to write a fugue

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.