Dodaj do ulubionych

29" (4:3) czy 32" (16:9) ?????????? HELP

IP: 213.77.89.* 10.10.05, 14:45
Witam prosze Was o pomoc i porade, stoje przed zakupem tv, i nie bardzo wiem
jaki wybrac czy 29" (4:3) czy 32" (16:9). Jak ogladalam w sklepie to obraz w
29" jest "normalny a w 32" spłaszczony i poucinany. Czt da sie ogladac
normalny program tv w "normalnych proporcjach w tv 32" ?? bo jak nie to po co
taki "panoramiczny" telewizor....prosze niech mnie ktos oświeci , pliss....
Obserwuj wątek
    • Gość: locoloco Re: 29" (4:3) czy 32" (16:9) ?????????? HELP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.05, 00:36
      witam
      nie zgadzam się
      Różne telewizory maja rozne formatowanie. Mistrzem w przejściu systemi 4:3 w
      16: 9 - jest JVC.
      Poproś prezentację w sklepie.
      Albo weź sama. wŁącz auto formatowanie wcisśnij ok. i przyciskami góra dół
      ustaw swoje potrzeby.
      Tu mozesz mieć system 4:3 na telewizorze bez bocznych pasów.
      Polska telewizja już też nadaje co raz więcej /szczególnie nowe/ programów w
      16: 9.
      Cena jest też extra za 32 X 5- 2199 zł
      wszystkie filmy dvd idą 16:9
      pozdrawiam
    • Gość: maro Re: 29" (4:3) czy 32" (16:9) ?????????? HELP IP: 195.94.209.* 11.10.05, 13:26
      Temat ten pojawia sie na forum co jakiś czas. Należy on do grupy problemów bez
      jednoznacznej odpowiedzi na TAK lub NIE. Być może za kilka lat nadawane będą
      programy jedynie w formacie 16:9 i wtedy problem zniknie.

Nie ma bowiem mozliwości aby poprawnie wyświetlić obraz 4:3 na całym ekranie
      16:9 i odwrotnie. O ile jednak większość milcząco godzi sie na to, że oglądając
      obraz 16:9 na klasycznym ekranie widzi czarne pasy na górze i dole, to podobna
      (boki) sytuacja na ekranie 16:9 w przypadku programu 4:3 budzi u wielu sprzeciw.
      Nadawcy zresztą łagodzą 1. problem (pasy na dole i górze), nadając na nich różne
      znaczki, loga, czy banery.

W większości telewizorów 16:9, niezależnie od firmy, obraz 4:3 może być
      wyświetlony z pasami po bokach,lub na całym ekranie, ale zniekształcony.
      Zniekształcenia to obcięcie góry i dołu, rozszerzenie proporcjonalne (wszyscy
      wydają się grubasami, lub narastające (środek ekranu jest prawidłowy,
      rozszerzenia narastają ku bokom). Są też oczywiście systemy wyświetlania łaczące
      powyższe metody.

Jak napisałem na początku nie ma dobrego rozwiązania. Ja proponuję więc plazmę
      42" (w małych pokoikach może być LCD 32"), zamontowane na ścianie (lub
      postawione przy ścianie)z dodatkowym wszak elementem. Chodzi mi o zasłonki
      (najlepiej przesuwane elektrycznie z elektroniką umozliwiającą sterowanie
      pilotem (a co?).

Leci program (film na DVD) 16:9 zasłonki rozsuniete, produkuje się Durczok w
      dzienniku - telewizor ustawiony na 4:3, zasłonki zsunięte do odpowiedniej pozycji.

Genialne, nie?
    • typson Re: 29" (4:3) czy 32" (16:9) ?????????? HELP 11.10.05, 15:18
      dochodzi jeszcze jedna kwestia. Tak na prawde nadawany format 16:9 spotykam
      czasem na discovery i moze jeszcze na jakims innym kablowkowym kanale. Mam tu na
      mysli takie nadawanie obrazu, ze w 4:3 jest on zwęzony (wszyscy szupli i
      wysocy). Duzo wieksza zaleta przy telewizji jest kilka wersji zoomow
      pozwalajacych powiekszyc obraz nadawany w formacie 4:3 ale "kinowy" czyli z
      czarnymi paskami na dole i na gorze. Dzieki temu mozna obejrzec nawet stary
      zapyzialy western "w szerokim kącie"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka