Dodaj do ulubionych

Czy ceny LCD spadną?

IP: *.devs.futuro.pl 28.11.05, 23:16
Wiem, że moje pytanie jest z gatunku raczej retorycznych, ale może ktoś
orientuje się czy ceny telewizorów LCD w najbliższym czasie spadną? Mam na
myśli głównie sezon przedświąteczny i szał gwiazdkowych zakupów ale nie
tylko. Po długich poszukiwaniach, dyskusjach, czytaniu forum i wielu
kalkulacjach zdecydowałam się na konkretny model 32". Jego cena wcale nie
jest niska ale przy pewnym wysiłku dla mnie osiągalna. Ale za każdym razem
kiedy już chcę złożyć zamówienie waham się czy nie warto jednak jeszcze
trochę poczekac.
Z góry dzięki za wszelkie komentarze w zakresie prognoz cen TV LCD w
najbliższym czasie. Pozdro
Obserwuj wątek
      • caesar_pl Re: Czy ceny LCD spadną? 29.11.05, 16:44
        Spadaja do pewnego momentu i zostaja zastepowane nowymi o lepszych parametrach.
        Gdyby inaczej bylo,to mozna by dzis kupic monitor,ktory 2 rok temu kosztowal np.600 euro dzis za 100 euro,no bo juz przestarzaly.A wielu by taki przeciez wystarczyl..
            • Gość: Agata Re: Czy ceny LCD spadną? IP: *.devs.futuro.pl 07.12.05, 22:20
              Szanowny Sceptyku,
              czy ja gdziekolwiek w swoim poście zawarłam informację, że chcę kupić TV LCD
              żeby zrobić wrażenie na znajomych? Nie widzę ...
              Nie przyszło Ci do głowy, że ktoś może mieć zwyczajnie mało miejsca w
              mieszkaniu a taki telewizor ma tę zaletę, że nie zajmuje go zbyt wiele? Tak
              jest na przykład w moim przypadku.

Pozdrawiam
              • resident_troll Re: Czy ceny LCD spadną? 14.12.05, 21:20
                Gość portalu: Agata napisał(a):

> Szanowny Sceptyku,
                > czy ja gdziekolwiek w swoim poście zawarłam informację, że chcę kupić TV LCD
                > żeby zrobić wrażenie na znajomych? Nie widzę ...
                > Nie przyszło Ci do głowy, że ktoś może mieć zwyczajnie mało miejsca w
                > mieszkaniu a taki telewizor ma tę zaletę, że nie zajmuje go zbyt wiele? Tak
                > jest na przykład w moim przypadku.
                >
                > Pozdrawiam

A czy napisałaś gdzieś, że chcesz kupić LCD, bo masz mało miejsca? Nie. Facet (?) miał prawo przyjąć sobie dowolne xzałożenie. Także takie, jakie przyjął. Tak się śmiesznie składa, że gros osób kupujących obecnie TV LCD lub plazmowe robi to z zachłyśnięcia specyficznym, supermodnym wyglądem i nowoczesną (nie zawsze jednak lepszą) technologią, a nie z realnej potrzeby (źródło: rodzinne powiązania ze sprzedawcami w jednym z MediaMarktów i EuroRTV; bracia na moją prośbę popytali ostatnio zaaferowanych klientów dlaczego akurat LCD a nie tańszy kineskopowy; z reguły ludziska byli przekonani, że skoro cienki i płaski, a do tego dużo droższy, to musi być o lata świetlne lepszy; no i tak świetnie wygląda w salonie). W swoich mieszkaniach jeszcze jakiś czas temu mieścili ogromne postsowieckie Rubiny i jakoś miejsca nie brakło. Teraz zwykły 32" TV CRT już się nie mieści. :-//

Tak czy siak - życzę satysfakcji z dokonanego zakupu.

--
                Resident Troll
            • Gość: quest Re: Czy ceny LCD spadną? IP: 217.153.187.* 09.12.05, 16:23
              zgadzam sie LCD to porazka, mam LCD samsunga 32" (kosztowal ca. 7000 pln) oraz
              "stary" 3-letni Phillips Kineskopowy z "patentem typu" Pixel Plus... powiem w
              skrocie trzeba byc slepym aby niewidziec roznicy w kolorach na obu TV, obraz z
              LCD to rzenada, kolory, kontrast wszystko przemawia za kineskopem szklanym
              starego typu, teraz jest na topie LCD i juz kineskopow praktycznie niemozna kupic...

co do zrodla no coz, zrodlo to dobrej klasy DVD i wtedy roznica poprostu miazdzy
              LCD'ka na sniadanie... taka prawda dodam iz w LCD sa glosniki ktore brzecza, a
              w Filipku mam 4 glosniki i nawet subwoofer ;-) minus ze "szklanka" to gigant

ja osobiscie bardzo zaluje iz dalem sie nabrac na te papke marketingowa
              aktualnie szukam miejscaw doomu dla samsunga i kupie Plazme ma swe wady ale jest
              jej zdecydwanie blizej do kineskopu szklanego niz do LCD i mam gdzies np. duzy
              pobor mocy czy inne bzdety liczy sie jakosc obrazu, kontrast i kolory LCD odpada
              w przedbiegach... mowie o cenie do 10000 pln ;-(

pozdrawiam wszystki zagozalych fanow LCD ;-)

• Gość: Aleks Re: Czy ceny LCD spadną? IP: *.aster.pl 08.12.05, 22:30
      Na początku ub. roku chciałem kupic upatrzony model philipsa kineskopowego 32
      cali. Kosztował 5 tys zł. Na wiosnę tego roku już kosztował w tym samym sklepie
      2,6 tys zł. Teraz w ogóle nie ma go w sklepie. Sprzedawca powiedział mi, że
      będą tylko LCD, bo kineskopowych nie ma w hurtowniach. Teraz w sklepach
      telewizorów LCD przybywa coraz więcej. Mam zamiar kupić taki 32 cali, ale
      jeszcze odczekam. Niech minie szał przedswiątecznych zakupów i będą wtedy
      tansze. Tak mi poradził sprzedawca. Uważam, że miał rację.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka