Dodaj do ulubionych

Pod ekranami przy ul. Pio giną ptaki. Grzywacze...

22.10.12, 12:10
problem w tym ze to co określacie jako patologię jest normą i celowym zamierzonym działaniem

TUR=TUSK=OLASKI PRZECIEZ ON ma 2 lewe ręce czego się nie dotknie to POpsuje rozlatuje się PO gwarancji by urzędnicy i budowlańcy wciąż zarabiali na POzawyżanych kosztach budowy i remontów drogi mają tylko 3 lata gwarancji by w następnej kadencji znowu je remontować!

zamiast wyrzucić na zbity pysk Ostrowskiego z Wydziału Inwestycji odPOwiedzialnego m.in. za aferę z niedziałającym zakładem /aferą na wysypisku w Hryniewiczach zatopieniu nowego tunelu i niekończących się bezsensownych remontach wbrew prawu Polski i UE przedstawia wszystkie te "przekręty" rozPOczęte przez PO jeszcze za TURa jako swoje "sukcesy"

budowę dróg w Polsce hamują nie ekolodzy czy Chińczycy ale korupcja łapówki przekrety na przetargach urzedników i firm drogowych ich niska jakość wymagająca ciągłych remontów by firmy wkółko zarabiały kase na poprawkach itd.

Sztandarowy przykład to wiadukt na ul Dąbrowskiego w Białymstoku „remontowany"co roku od wielu lat . Dla porównania niemieckie betonowe autostrady wytrzymują bez remontów po kilkadziesiąt lat:)

PO=DOBNO MINIMUM 10% WARTOŚCI ZAMÓWIENIA WRACA JAKO LA=PO=WKI DO URZEDNKÓW DLATEGO CIAGLE COS BUDUJA REMONTUJA NEWAZNE ZE BEZSENSU WAZNE BY JAK NAJDROZEJ I NAJDLUZEJ

I ZE KRYZYS s=PO=dowalo bezsensowne zadluzanie i zbyt wysokie PO=datki

KAZDY REMONT PRZETARG BUDOWA TO OKAZJA DO PRZEKRETÓW ZAWYZANIA KOSZTÓW ŁA=PO=WEK PO CO ROBIC RAZ I DOBRZE LEPIEJ JAK NAJDROZEJ NAJGORZEJ I NAJDLUZEJ NIEWAŻNE ŻE BEZ SENSU I ZE PO=DCZAS KRYZYSU RACZEJ TRZEBA OBNIZAC PO=DATKI I WYDATKI "JAK KRASC TO MILIONY" DLATEGO URZEDASY ZAJMUJA SIE WIEKSZYMI DROGAMI, PLANAMI SPALARNI ITP. NA TAKICH MALYCH INWESTYCJACH ZBYT LATWO WYKRYC ICH SZWINDLE PRZEKRETY I ZAWYZANIE KOSZTÓW?

jeżeli kryterium na przetargu jest tylko cena a nie np długość gwarancji to drogi specjalnie robi się byle jak by potem zarabiać na ich niekończących się remontach

jest nawet PO=lska specjalnosc: sposób kładzenia asfaltu przy wilgoci/przymrozkach by szybko te dziury PO=wstawały:

wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wine-za-dziurawe-drogi-ponosi...-kalendarz,wid,11000374,wiadomosc_prasa.html
poziom hałasu przy drogach i w miastach Polsce jest jednym z wyższych w Europie w Polsce 70% terenów w miastach ma przekroczoną normę hałasu więc zamiast zmniejszyć hałas obniża się normę. Problem w tym że teraz np. brak uzasadnienia dla np. obwodnicy Augustowa bo hałas do teraz przekraczający normę PO POdwyższeniu normy jest już w normie:(

będąc w Niemczech czy Holandii zawsze uderza mnie cisza:)

zakłamani hiPOkryci z PO nie chcą się przyznać ze chodzi o 20% oszczędności przy budowie dróg:(

w miastach jest ciszej bo mają lepszy asfalt i stosują się do ograniczeń prędkości wymuszonych przez np. zawężenie dróg:)

a w Polsce zamiast prędkość ograniczać się ją zwiększa
np. na autostradach do bodajże 140km/h
w miastach tez rzadko kto jeździ przepisowe 50, a to zwiększa skokowo poziom hałasu:(

w Białymstoku ustawiają ekrany przy drogach zaprojektowanych jak 4 pasmowe autostrady-takie drogi w mieście no absurd bo nikt nie jeździ po nich przepisowe 50 tylko 70-80-90 stad przekroczony poziom hałasu

podobnie jest w Warszawie przy kilkupasmowych drogach hałas i ekrany

trzebaby zapobiegać u źródła :)

w Holandii w miastach zawężają szerokość ulic by wymusić niższa prędkość

--
--
„Dysydent (łac. dissidens - niezgadzający się) - osoba, która przeciwstawia się obowiązującej w swoim państwie ideologii lub reżimowi i jest z tego powodu represjonowana. Inaczej - opozycjonista.”
Każdy wpis przeciwko zielonym to wpis złodzieja oszustwa łapówkarza kogoś komu zieloni przeszkodzili niszczyć środowisko, ustawiać przetargi zawyżać koszty itp. itd.
www.zieloni.blox.pl
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka