Dodaj do ulubionych

Horror w Kruszynianach. Więzienie za śmiertelne...

29.05.13, 13:19
Wszystko wygląda na to, ze to kolejny akt ze strony białostockich rasistów, oraz kolejny dowód na parasol ochronny rozciągnięty nad nimi przez prokuraturę. 3 lata za morderstwo ze szczególnym okrucieństwem? - nic tak nie rozzuchwali tych przęstępców jak świadomość takiej skandalicznej bezkarności. Co będzie następne - szwadrony śmierci?
Edytor zaawansowany
 • w.koronkiewicz 29.05.13, 13:31
  nie znam się kompletnie na prawie. ale i kompletnie nie rozumiem na czym polega pobicie a na czym morderstwo. moim zdaniem pobicie byłoby wówczas gdyby panowie pozostawili ofiarę przy życiu. tymczasem tak się nie stało. sprawcy zanotowali zgon i ukryli ciało. zwłoki odnaleziono dopiero po 4 dniach. rtrudno dowodzić, że zbrodni dokonano w afekcie. sprawców było kilku i żaden z nich nie zgłosił się na policję i nie zawiadomił o dokonanej zbrodni? ot pobicie. co tam się przechwalać... powiedziano tylko pannie, żeby trzymała mardę w kubeł, bo ją też pobijemy. taka standardowa procedura.

 • Gość: pdw IP: *.internetia.net.pl 29.05.13, 17:07
  sąd bada nastawienie sprawcy do czynu. aby mogła być mowa o zabójstwie, trzeba by udowodnić, że ich celem było zadanie śmierci, że do tego dążyli. tutaj, jakkolwiek czyn był drastyczny i przerażający, zapewne sąd uznał, że z racji działania w grupie, wpływu alkoholu i wzajemnego oddziaływania, pijani sprawcy ukierunkowali się na dręczenie a nie zabójstwo, zaś śmierć była skutkiem, do którego nie dążyli.

  teoretycznie możnaby tu rozważyć, jak zwykle zresztą w takich sprawach, zabójstwo z tzw. zamiarem ewentualnym, czyli np. ktoś kopie w głowę ciężkim butem to powinien i mógłby przewidzieć, że może spowodować śmierć. kwalifikacja prawna zależy pierwotnie od prokuratora, któremu generalnie zależy na wynikach, dlatego jeśli ma podstawy do stawiania ciężkich zarzutów, nie cofa się przed tym. podejrzewam, że po prostu zabójstwo byłoby w tym przypadku nie do udowodnienia, z racji choćby wielości sprawców. nie ma boiem odpowiedzialności zbiorowej i ciężko ich wszystkich skazać z automatu za to, że bili. to tak po krótce. generalnie to nawet prawnicy i tzw. doktryna spiera się o te kwestie.
 • Gość: w.koronkiewicz IP: *.tel.tkb.net.pl 30.05.13, 07:40
  ma pan słuszność. wszystkie przytoczone przez pana argumenty, można znaleźć w kodeksie i trudno z nimi polemizować.
  ale od dziś już wiem, że jeśli chce kogos załatwić na cacy, to idę z kumplami, piję alkohol i nie biorę żadnych twardych czy ostrych narzędzi. lepiej jest dusić faceta przez pół nocy gumowym szlauchem. zamiast skakać butami po głowie przez wiele godzin okładać nerki. jak się zmęcze, to podjem z grilla i wracam do roboty. świadków zaś zastraszam, że podobnie dostaną. ciało zaś pobitego, który z własnej woli proszę Sądu zszedł ze świata, gdyż nie to przecież było moim zamiarem, ukrywam.
  i wszystko jest zgodne z prawem. za pobicie dostaję 7 lat, czyli za dobre sprawowanie mogę wyjść po ilu latach?
 • wwredny 30.05.13, 08:28
  "Jawność rozprawy została wyłączona ze względu na dobre obyczaje oraz na to, że ujawnienie wszystkich okoliczności mogłoby naruszyć interes prywatny pokrzywdzonej rodziny."
  A to cie nie zastanawia badz bulwersuje? Jakie dobre obyczaje? W jaki sposob mogloby to naruszyc interes rodziny?

  BTW czy ta dziewczyna zostala oskarzona o nieudzielenie pomocy? np mogla a nie zadzwonila na policje, widziala ze katuja czlowieka a siedziala cicho choc mogla zadzwonic
 • Gość: pzdrw.do.więzienia IP: *.internetia.net.pl 30.05.13, 14:17
  sam pan sobie poniekąd odpowiedział na czym polegać może różnica między zabójstwem a pobiciem ze skutkiem śmiertelnym. pana niecny plan zakłada zabójstwo kolegi od początku, maskowane przez pobicie. jest to oczywiście model 'idealny' w tym sensie, że przy zaaranżowaniu tylu osób do spisku i ułożeniu scenariusza, raczej na pewno wyszłoby to na etapie śledztwa w jakiś sposób. można też do tej sprawy podejść inaczej - czy gdyby chłopak przeżył, zasadne byłoby postawienie im zarzutu usiłowania zabójstwa? raczej nie. chodzi mi o to, że nie można takich spraw analizować przez pryzmat 'społeczny', bo zawsze dojdziemy do wniosków emocjami podyktowanych. nie można też stosować odp. zbiorowej - zostali wszyscy skazani za pobicie śmiertelne, ale gdyby się wysypali, że jeden z nich zadusił ofiarę szlauchem, sprawca odpowiadałby za zabójstwo przy pobiciu, a reszta za pobicie.
  co więcej, proszę zwrócić uwagę, że w analogicznej sprawie z łomży, sąd skazał sprawców za zabójstwo, tak więc każda sytuacja jest dokładnie analizowana i to niuanse, które wynikają z akt, a nie artykułu, decydują o kwalifikacji prawnej. poza tym, niewykluczona jest przecież apelacja osk. posiłkowej.
  btw, chłopak na pewno podpadł za fantazyjny ubiór, tudzież wymodelowaną fryzurę, jako że nie pasował przez to do naszego polskiego, wąsatego grilla z browarem. takie nastroje niestety obserwuje się coraz częściej, nawet wśród młodych, którzy wszelkie odstępstwa od normy nazywają pogardliwie 'lewactwem'. a od pogardy blisko do przemocy.
 • shrimpa 29.05.13, 14:39
  7,5 i 7 lat to kpina. 100 tys. na walkę z rasizmem i nietolerancją.... A może zamiast bajońskiej sumy na "promocję i reklamę" zacząć wyciągać naprawdę poważne konsekwencje za "honorowe" czyny łysych mięśniaków? hę? to ma większe szanse powodzenia niż kolejna kampania bilbordowa i puste słowa. tacy dewianci powinni być skutecznie odseparowani od ludzi.
 • kresowianin2 30.05.13, 06:41
  Panie Sędzio. Ten wyrok jest zachętą do mordowania. Jeśli jest takie prawo należało by je zmienić.Mam nadzieję,że tam gdzie trafią oprawcy to współlokatorzy potraktują ich tak samo jak oni potraktowali ofiarę.
 • Gość: w.koronkiewicz IP: *.tel.tkb.net.pl 30.05.13, 07:45
  I jeszcze jedno. Bardzo prosiłbym o poinformowanie opinii publicznej - jak chłopak był ubrany. nie chce być katowany przez cała noc przez kilku osiłków, dlatego że nie znam najnowszej mody
 • dud79 30.05.13, 11:35
  forum.gazeta.pl/forum/w,52,144815136,144815136,Premier_Tusk_Bialostoccy_rasisci_powiazani_ze_.html
  No jeśli już sam premier mówi o dowodach na to, że nazi bandyci mieli "oparcie" w miejscowym świecie polityki i wielu instytucjach ( policja, sądy, prokuratura, magistrat) to znaczy się, że główki-makówki polecą. Ależ będzie skandal :lol: Już pewnie robią przez nogawki. Zastanawia tylko, jak to możliwe, że te kures.wo mogło trwać aż tyle lat. I na nic teraz te wasze "pokazówki" .
  "Już po was zakłamane miernoty idą" :). Ależ będzie ubaw :lol:.

  A wyrok po raz kolejny skandaliczny. Niestety ten zabity nie był politykiem np. prezydentem Łomży, wiec klasyfikacja czynu bardzo "wyrozumiał".
  Koorwa, co za kanalie siedzą po tych sądach i prokuraturach? Ale gdyby na ten przykład w bestialski sposób została zabita pociecha jakiegoś sędziego, prokuratorak czy milicjanta to od razu odegrano by larum i były by "pokazówki" z dożywociem dla degeneratów.
  Cóż morał wynika z tej historii taki, że jak chcesz kogoś "oficjalnie" zabić i nie ponieść za dużych konsekwencji, to ogól głowę, z kolegami troglodytami dorwij jakiegoś małolata "który nie spełnia twoich norm", to przez parę godzin kop go po głowie i nerach okutymi buciorami, okładaj po głowie piąchami, duś szlauchem, w międzyczasie odpocznij zajadając kiełbaski z grila popijając wódeczką, a później wróć do znęcania się, aż delikwent wyzionie ducha. Następnie przybij "piony" z ziomami bandytami , schowaj trupa do stodoły a następnego dnia wstań rześki do życia.
  Co się koorwa z tym krajem dzieje?
 • tihotapec 30.05.13, 12:38
  Jest mi wstyd za moje państwo. Mam nadzieję, że oskarżycielka posiłkowa wniesie apelację.
 • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.13, 13:44
  oskarżycielka posiłkowa pewnie już siły nie ma, pewnie nie ma nawet jej kto pomóc, bo prokuratura zadbała, żeby biednym oskarżonym nic się nie stało, przepis o pobiciu ze skutkiem śmiertelnym jest sam w sobie zbrodnią, ale nawet w tym przypadku nie żądali maksymalnej kary

 • areiw_a1 20.08.13, 08:02
  To nie kara to kpina i znęcanie się nad Matką. To przyzwolenie na bandyckie postępowanie.
  Mam nadzieję że wyrok zostanie zweryfikowany zaostrzony na maxa a śmierć młodzieńca zostanie wyceniona co najmniej na 250 tys.zł i Matka otrzyma tyle PLN.
 • azp11 20.08.13, 14:24


  ...Dodał, że aby choć w minimalnym stopniu zrekompensować matce ofiary cierpienia fizyczne i moralne, orzekł zapłatę po 10 tys. zł tytułem zadośćuczynienia od każdego ze sprawców...

  Gdyby uśmiercili drzewo, mogliby zapłacić nawet kilkaset tysięcy zł. Chory kraj. :(  --
  Nie do wiary:
  www.krytykapolityczna.pl/Aktualnosci/YaelBartanabedziereprezentowacPolskenaBiennaleSztukiwWenecji/menuid-48.html
  www.aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4030&Itemid=1
 • angrusz1 20.08.13, 20:13
  powinni dostać po 25 lat .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.