Bialystok- miasto bezprawia ? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • wrocilam z urlopu i wczoraj mialam watpliwa przyjemnosc trafic na blokade
    Lipowej. nie poznaje tego miasta i jego mieszkancow.chamstwo, agresja, smrod
    palonej gumy i spalin, wulgarne wrzaski pod adresem policji. stado ogolonych
    na lyso gnojow terroryzuje miasto i spokojnym ludziom zatruwa zycie. moze
    wladze Bialegostoku i policja weksmituja ich na te zakichane Krywlany i niech
    sie tam pozabijaja, bedzie spokoj! dlaczego mieszkancy centrum maja byc
    narazeni na cos takiego? dlaczego mam sie bac o siebie, swoich bliskich, o
    calosc mojego samochodu? takim sukinsynom powinno sie przypomniec sposoby
    zaprowadzania porzadku rodem ze stanu wojennego. pare amatek wodnych, gaz,
    kule, porzadne spalowanie i bedzie spokoj. tym miastem powinien wreszcie
    rzadzic ktos kto ma jaja!
    • Go嗆: inks IP: *.ec.bialystok.pl 05.08.02, 08:39
      Ci wygoleni na 造so gnoje to..tak, tak wi瘯szo嗆. By貫m w weekend w Augustowie.
      Kto-wiadomo jak to na weekndach bywa-nam闚i nas na wizyt w Amfiteatrze. A
      tam t逝m, kilka tysi璚y os鏏. 字ednia wieku 17. Panny o bezmy郵nych
      spojrzeniach. Ich partnerzy: przewa積ie ogoleni na 造so albo wybrylantowani.
      Wszyscy ubrani jednakowo: z這te 豉鎍uchy, koszulki z lobo Nike, dresy i
      sportowe obuwie. Muzyka: discopolowa karykatura muzyki dance. Czuj si jak
      jaki dinozaur w tym wszystkim: zapanowa豉 moda na idiotyzm...
      • Go嗆: anka1 IP: 212.33.74.* 05.08.02, 08:45
        na idiotyzm, chamstwo, agresje, dzikie ryki o kazdej porze dnia i nocy itd.
        nie tylko Ty czujesz sie jak dinozaur. szkoda ze nie mamy ich rozmiarow, jedno
        tupniecie i o paru glabow byloby mniej...
        • Go嗆 portalu: anka1 napisa(a):

> na idiotyzm, chamstwo, agresje, dzikie ryki o kazdej porze dnia i nocy itd.
          > nie tylko Ty czujesz sie jak dinozaur. szkoda ze nie mamy ich rozmiarow,
          > jedno tupniecie i o paru glabow byloby mniej...

Dwie sprawy:
          Po pierwsze, na Krywlanach, czy gdziekolwiek indziej, byle poza miastem, mo積a
          co tydzie zorganizowa legaln imprez tego typu z profesjonalna obs逝g i
          nawet na tym zarobi. "Palacze gumy" zadeklarowali, 瞠 mogliby nawet zap豉ci
          wej軼i闚ki. Jednak jako nikt nie pali si do tego pomys逝.
          Po drugie, dlaczego policja nie u篡wa si造, je郵i ma do tego uprawnienia?
          Dlaczego w Polsce policja si wszystkiego boi?
          • Go嗆: anka1 IP: 212.33.74.* 05.08.02, 12:38
            w tym kraju Ludzie z charakterem byli przed wojna . teraz nie ma nikogo kto
            potrafilby huknac piescia w stol jak Beck, gdy sytuacja tego wymaga.
            • Go嗆: saunne IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 05.08.02, 12:46
              Go嗆 portalu: anka1 napisa(a):

> w tym kraju Ludzie z charakterem byli przed wojna . teraz nie ma nikogo kto
              > potrafilby huknac piescia w stol jak Beck, gdy sytuacja tego wymaga.

obawiam si Aniu, 瞠 zaraz spotka這by si to z zarzutem wykorzystywania
              uprawnie, z gr polityczn itp. Ale mo瞠 si myl.
            • Go嗆: stagliano IP: 3.5.* / 171.159.33.* 07.08.02, 19:32
              Przed wojna - owszem. Eksperymenty socjo wdrazane przez towarzyszy okazaly sie
              skuteczne. Zaszczepiono nam w wiekszym lub mniejszym stopniu homo sovieticus.
              A dresy? Coz - w europie unijnej rowniez egzystuja watahy home boys. Tyle, ze w
              zdecydowanie mniejszej proporcji. Ja mysle, ze to kwestia czasu..... Szkoda, ze
              to my musimy przeczekac ten najgorszy okres homo dresopitekusa.
          • Go嗆: saunne IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 05.08.02, 12:42
            freewolf napisa:

> Po drugie, dlaczego policja nie u篡wa si造, je郵i ma do tego uprawnienia?
            > Dlaczego w Polsce policja si wszystkiego boi?

Bo zaraz odezwa造by si pe軟e pot瘼ienia g這sy, 瞠 policja pa逝je niewinnych
            ludzi (vide wszelkie blokady) i 瞠 w og鏊e jest do niczego.
            A tak na marginesie poczytaj Free w徠ek o paleniu gumy na Lipowej (w zesz造m
            tygodniu by這 to samo, tyle 瞠 w nocy) - logika uczestnik闚 jest pora瘸j帷a...
            • Go嗆: anka1 IP: 212.33.74.* 05.08.02, 12:50
              ja sobie tez zaraz poczytam. tylko niech mi ktos udowodni jaka logika jest w
              tym ze mieszkancy centrum nie moga spokojnie do domu dojechac, a jesli juz w
              nich sa to nie maja spokoju, nie moga oddychac taki smrod, nie moga spac taki
              halas. co takim debilom da odebranie spokoju niewinnym ludziom? policji
              zaszkodza, wladzom dokucza? oni maja to gdzies! jak zwykle cierpia ci ktorzy na
              to nie zasluguja!
              • Go嗆: saunne IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 05.08.02, 13:04

> ja sobie tez zaraz poczytam. tylko niech mi ktos udowodni jaka logika jest w
                > tym ze mieszkancy centrum nie moga spokojnie do domu dojechac, a jesli juz w
                > nich sa to nie maja spokoju, nie moga oddychac taki smrod, nie moga spac taki
                > halas. co takim debilom da odebranie spokoju niewinnym ludziom? policji
                > zaszkodza, wladzom dokucza? oni maja to gdzies! jak zwykle cierpia ci ktorzy
                na
                >
                > to nie zasluguja!

ale ja Ci doskonale rozumiem! A zachowanie tych go軼i to dla mnie kompletne
                buractwo! W zesz造m tygodniu policja szybko sobie z nimi poradzi豉, co ludzie
                przyjeli z zadowoleniem (poczytaj zesz這tygodniow pras i wypowiedzi
                czytelnik闚).
                • Go嗆: anka1 IP: 212.33.74.* 05.08.02, 13:16
                  poradzila sobie, ale najwyrazniej dzialala za lagodnie. gdyby paru prowodyrow
                  siedzialo za kratkami albo leczylo sie w szpitalu na wlasny koszt( bo za takie
                  postepowanie spalowani powinni byc leczeni za swoje pieniadze a nie podatnikow
                  ktorym zycie zatruwaja), albo mialo skonfiskowane samochody to takie zoo nie
                  mialoby miejsca. w Bialymstoku powinien Giuliani rzadzic, wtedy bylby tu
                  porzadek!
                  • Go嗆: saunne IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 05.08.02, 13:38
                    zasadniczo si zgadzam, tylko, 瞠 mocno obawiam si, 瞠 poci庵ne這by to za
                    sob, wcze郾iej czy p騧niej, naruszenia praw obywatelskich. Bardzo trudno jest
                    w takich sytuacjach znale潭 "z這ty 鈔odek", a 豉two niestety o nadu篡cia.
                    Je郵i za chodzi o zadym z samochodami to ciekawa jestem, czy by豉 ona
                    legalna, tzn. czy demonstruj帷y mieli na to zgod w豉dz miejskich?
                    • Jestem za metod "zero tolerancji", jak wprowadza w NY Giuliani, nawet je郵i
                      mia這by to oznacza sporadyczne przypadki 豉mania praw obywatelskich. Zasada
                      jest prosta, lepiej przesadza, ni zbytnio pob豉瘸, gdy to ostatnie
                      prowadzi zazwyczaj do katastrofy.
                      Generalnie wszystko sprowadza si do wyboru: pa雟two prawa lub obywateli. Ja
                      jestem za pa雟twem prawa.
                      • Go嗆: saunne IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 05.08.02, 13:56
                        Free, a co b璠zie jak ten sporadyczny przypadek b璠zie dotyczy Ciebie albo
                        Twojej rodziny?
                        Ja te chcia豉bym, 瞠by wreszcie by這 bezpiecznie, ale ca造 czas nie mog
                        zapomnie o wydarzeniach w P這cku (鄉ier Przemka Czaji). Pewnie pope軟iam
                        b陰d, ale jako nie mog wyzby si w徠pliwo軼i.
                        • Go嗆 portalu: saunne napisa(a):

> Free, a co b璠zie jak ten sporadyczny przypadek b璠zie dotyczy Ciebie albo
                          > Twojej rodziny?

Czu貫m, 瞠 padnie to pytanie. Moja odpowied jest prosta: m闚i si trudno.
                          Je郵i bilans spo貫cznych zysk闚 i strat wyjdzie na plus, to jestem gotowy do
                          po鈍i璚e.

> Ja te chcia豉bym, 瞠by wreszcie by這 bezpiecznie, ale ca造 czas nie mog
                          > zapomnie o wydarzeniach w P這cku (鄉ier Przemka Czaji). Pewnie pope軟iam
                          > b陰d, ale jako nie mog wyzby si w徠pliwo軼i.

Prawd m闚i帷 w sprawie Przemka nigdy si nie wypowiada貫m i nie b璠 si
                          wypowiada. Nie jestem naocznym 鈍iadkiem tego zdarzenia, a na podstawie
                          opinii 鈍iadk闚 (w tym przypadku do嗆 sprzecznych), a tym bardziej na
                          podstawie tego, co us造sza貫m w mediach (kt鏎ym nie ufam za grosz) nie b璠
                          budowa opinii, gdy mo瞠 ona by dla kogo krzywdz帷a.
                          • Go嗆: anka1 IP: 212.33.74.* 05.08.02, 14:32
                            w Polsce panuje pogarda dla prawa. ktos wreszcie powinien, trawestujac pana
                            C., powiedziec,ze kto podnosi reke na prawo temu ja prawo odrabie. jezeli ktos
                            jest blisko takich wydarzen to powinien sie liczyc z konsekwencjami np. ze moze
                            oberwac od policji. w Bialymstoku zaczyna sie anarchia. to jest przedsmak tego
                            co bedzie kiedy Lepper jeszcze bardziej urosnie w sile.

> w Polsce panuje pogarda dla prawa. ktos wreszcie powinien, trawestujac pana
                              > C., powiedziec,ze kto podnosi reke na prawo temu ja prawo odrabie. jezeli
                              > ktos jest blisko takich wydarzen to powinien sie liczyc z konsekwencjami np.
                              > ze moze oberwac od policji.

Policjanci w Polsce boj si u篡wa broni, gdy ludzi wabi odg這s strza堯w i
                              szybko zbiera si t逝mek gapi闚, czyli potencjalnych przypadkowych ofiar. Z
                              tego powodu uwa瘸m, 瞠 za postrzelenie przypadkowo kt鏎ego z gapi闚 (tych
                              idiot闚, kt鏎zy si nie chowaj, cho熲y padaj帷 na ziemi) podczas po軼igu za
                              bandyt policjant nie powinien ponosi konsekwencji. Wtedy ludzie nauczyliby
                              si jak ucieka i potencjalnych ofiar by這by mniej. Poza tym policjant
                              powinien m鏂 strzela bez ostrze瞠nia do ka盥ego uciekaj帷ego przest瘼cy. Z
                              ustawy powinien r闚nie znikn望 zapis m闚i帷y, 瞠 strzela nale篡 tak, aby
                              spowodowa jak najmniejsze szkody zdrowotne.

> w Bialymstoku zaczyna sie anarchia. to jest przedsmak tego co bedzie kiedy
                              > Lepper jeszcze bardziej urosnie w sile.

Dzi瘯i Bogu, mnie prawdopodobnie w Polsce ju wtedy nie b璠zie.
                      • Go嗆: stagliano IP: 3.5.* / 171.159.33.* 07.08.02, 19:38
                        Wyglada na to, ze na forum niniejszym guliani uzyskalby poparcie przez
                        aklamacje. Jest tylko drobna roznica w mozliwosci zastosowania modelu rudolfa -
                        stan finansow publicznych - tak! - kasy, z ktorej mozna dobrze oplacic sily
                        porzadkowe, szkolenia, zakupy ekwipunku, umotywowac lokalnych wladykow, etc.
                        Bez tego mozemy liczyc jedynie na altruistow. A sama naprawa troszeczke potrwa.
                        W miedzyczasie potencjalny elektorat leppera bedzie nadal palil gumy w centrum,
                        a sam rzeczony bedzie warcholil uniemozliwiajac jakiekolwiek reformy. Oj! Chyba
                        zbyt duzo plote :))
      • Go嗆: realista IP: *.suwalki.sdi.tpnet.pl 14.08.02, 12:20
        Kto kto t瘰kni za stanem wojennym nie rozumie, 瞠 jego zapatrywania i pogl康y
        to nic innego jak pa雟two policyjne. Czy my tego chcemy? Troch za p騧no.
        A ponadto to tylko jedna opinia kogo kto nie widzi bezrobocia i beznadziei
        polskiej m這dzie篡. A kto doprowadzi do takiego stanu? Nie chcem ale muszem
        stwierdzi, 瞠 to kapitalizm w polskim wydaniu.
        • Go嗆 portalu: realista napisa(a):

> Kto kto t瘰kni za stanem wojennym nie rozumie, 瞠 jego zapatrywania i
          pogl康y
          > to nic innego jak pa雟two policyjne. Czy my tego chcemy? Troch za p騧no.
          > A ponadto to tylko jedna opinia kogo kto nie widzi bezrobocia i beznadziei
          > polskiej m這dzie篡. A kto doprowadzi do takiego stanu? Nie chcem ale muszem
          > stwierdzi, 瞠 to kapitalizm w polskim wydaniu.

Drogi realisto, proponuj zej軼ie na ziemi. Je郵i t bezrobotn m這dzie sta
          na rozbijanie si samochodami, to 篡czy豚ym sobie 瞠by taki model bezrobocia
          by powszechny...
    • Go嗆: Czacha IP: *.bsk.vectranet.pl / 10.1.1.* 05.08.02, 11:30
      BIG LOL :-)))
    • Z tego co wyczyta貫m wprasie problem dotyczy 200-300 os鏏, mniej ni 1 %
      mieszka鎍闚 miasta, a rozpisuj si o tym wszystkie lokalne dzienniki. Powa積e
      dyskusje o wolnosci obywatelskiej a w tle kilkuset wygolonych p馧g這wk闚
      pobrz瘯uj帷ych tombakowymi 豉鎍uchami, mi這郾ik闚 je盥zenia a p瘯nie, gi璚ia
      a si po豉mie i stukania a si oberwie. Tegoroczne og鏎ki 鄉ierdz mocno
      spalon gum. Mo瞠 jaki nowy temat????
    • bialystok ??? a polska nie ???? juz ponad dziesies lat temu twierdzilem , i
      nadal tak uwazam , ze w tym kraju potrzebna jest dyktatura , inaczej bedzie
      tak jak jest co wcale mi sie nie podoba , pozdrawiam
      • Go嗆: Lenin IP: *.mckinn1.vic.optusnet.com.au 05.08.02, 15:02
        korni napisa:

> juz ponad dziesies lat temu twierdzilem , i
        > nadal tak uwazam , ze w tym kraju potrzebna jest dyktatura...

Mam nadzieje, ze nie dyktatura proletariatu. Ta lekcje juz przerabialismy ;)
    • Co tam si w豉軼iwie dzia這? Spontaniczne spotkanie bandy idiot闚, czy impreza
      zorganizowana?
      • ralston napisa:

> Co tam si w豉軼iwie dzia這? Spontaniczne spotkanie bandy idiot闚, czy
        > impreza zorganizowana?

Spontanicznie zorganizowana impreza ludzi, kt鏎zy chc si bawi ale nie maj
        gdzie. Co prawda forma ich protestu przeciw w豉dzy by豉 naganna.
    • ...mo積a by zorganizowa cotygodniowej legalnej imprezy na Krywlanach. Mo積a
      pobiera symboliczn op豉t wst瘼u (3 - 5 z), a w zamian zapewni na miejscu
      odpowiednie warunki (obs逝g techniczn, ochron). Mo積a zaprosi jakie
      zespo造, ustawi przeno郾ie restauracje, zorganizowa konkursy rodzinne, a
      palenie gumy by這by tylko jedn z atrakcji. By這by to takim cotygodniowym
      zlotem bia這stoczan.
    • Pewnie zaraz na mnie wszyscy zaraz skoczycie, ale czy nie wydaje sie wam, ze
      chlopaki maja pewien fason.
      W koncu nie idzie im o bicie po mordzie przechodniow, tylko o mozliwosc
      powariowania na czterech kolach. Jesli wladze miasta nie interesuja sie
      udostepnieniem im miejsca na tego typu zabawe, to oni daja wszystkim znac, ze
      im na tej zabawie zalezy...?
      • ormond napisa:

> Pewnie zaraz na mnie wszyscy zaraz skoczycie, ale czy nie wydaje sie wam, ze
        > chlopaki maja pewien fason.
        > W koncu nie idzie im o bicie po mordzie przechodniow, tylko o mozliwosc
        > powariowania na czterech kolach. Jesli wladze miasta nie interesuja sie
        > udostepnieniem im miejsca na tego typu zabawe, to oni daja wszystkim znac,
        > ze im na tej zabawie zalezy...?

To fakt, ale jest to wyj徠kowo samolubna forma protestu, gdy 膨daj帷 w豉snej
        zabawy przez zak堯canie spokoju w 鈔odku nocy w centrum miasta zatruwaj 篡cie
        innym.
        • >
          > > ze im na tej zabawie zalezy...?
          >
          > To fakt, ale jest to wyj徠kowo samolubna forma protestu, gdy 膨daj帷 w豉snej
          > zabawy przez zak堯canie spokoju w 鈔odku nocy w centrum miasta zatruwaj
          篡cie
          > innym.

A jaka inna forma protestu im pozostala? Grzeczne podanie do wladz miasta?
          Przez kogo i w czyim imieniu? Przeciez to nie jest zadna zorganizowana grupa...
          • ormond napisa:

> A jaka inna forma protestu im pozostala? Grzeczne podanie do wladz miasta?
            > Przez kogo i w czyim imieniu? Przeciez to nie jest zadna zorganizowana
            grupa...

Ustalmy najpierw jedno, problem, kt鏎y tu mamy, nie dotyczy w豉dz miasta, gdy
            ani nie s gospodarzami terenu lotniska i gie責y, ani nie maj one uprawnienia
            do urz康zania imprez samochodowych. Mo瞠 twoim zdaniem maj dopu軼i do
            jawnego 豉mania prawa, jakim s organizowane nielegalnie zawody palenia gumy?
            Mo瞠 policja ma odm闚i w豉軼icielowi lotniska i terenu gie責y, kt鏎zy
            poprosili j o zlikwidowanie nielegalnych zjazd闚 na ich terenie? A co do
            sprawy organizacji takich imprez, to le篡 to w gestii Automobilklubu
            Podlaskiego i to tam powinni si zg這si "palacze".
            • Oczywiscie, ze sie z toba zgadzam. Ich dzialania sa bezprawne, ale... chyba
              trafiamy tutaj na szerszy problem. Co miasto robi aby mlodziez miala w czasie
              wakacji jakies zajecie? Czy sa obiekty publiczne gdzie poszukiwacze mocnych
              wrazen mogliby sie wyszalec nie przeszkadzajac nikomu...?
              • ormond napisa:

> Oczywiscie, ze sie z toba zgadzam. Ich dzialania sa bezprawne, ale... chyba
                > trafiamy tutaj na szerszy problem. Co miasto robi aby mlodziez miala w
                > czasie wakacji jakies zajecie? Czy sa obiekty publiczne gdzie poszukiwacze
                > mocnych wrazen mogliby sie wyszalec nie przeszkadzajac nikomu...?

Patrz m鎩 pomys w po軼ie "Dlaczego nie...".
                A co do infrastruktury, to niestety 篡jemy w mie軼ie, w kt鏎ym z jednej strony
                w豉dze blokuj nawet budow multikina, a z drugiej strony wydaj grube
                pieni康ze na nierealne projekty, jak ten ostatnio og豉szany, dotycz帷y
                wielkiego centrum handlowo-us逝gowo-rozrywkowym w pobli簑 dworc闚 PKP i PKS.
                Tu pragn przypomnie, 瞠 par lat temu zrobiono ju plany podobnego obiektu,
                kt鏎y mia si znajdowa na stacji Bia造stok Fabryczny, ale wtedy pomys by
                jeszcze ambitniejszy, gdy chciano uruchomi kolej szybkobie積 z Bia貫gostoku
                do Warszawy.
              • Go嗆: anka1 IP: 212.33.74.* 05.08.02, 15:52
                niech sobie protestuja jak im sie chce karki lamac w durnych zabawach np.
                skaczac na bungee z urzedu miasta. dlaczego spokojni ludzie maja miec zatrute
                zycie, bo paru gowniarzom sie wydaje ze sa pepkiem swiata i cos im sie nalezy.
                nic im sie nie nalezy! mieszkancy centrum tez mogliby wyjsc na Lipowa i ja
                zablokowac, bo maja dosc przekletych knajp przez ktore cierpia sluchajac nocami
                czegos muzykopodobnego, wrzaskow, przeklenstw, smrodu, huku samochodow. i wtedy
                ich protest mialby sens.
                a nie taki ze paru smarkaczom zabroniono sie bawic a oni chca!
                jak tak dalej bedzie to w koncu ktos z centrum zorganizuje oddzial i bedzie sam
                sprawiedliwosc wymierzac.
                • Rozumiem Ci Aniu. Ani do miasta nie nale篡 zapewnianie rozrywki tego rodzaju,
                  ani forma protestu nie jest do przyj璚ia.
                  Wyobra幟y sobie grup mi這郾ik闚 strzelectwa, kt鏎ym miasto nie wybudowa這
                  strzelnicy. I co - przychodz na Lipow/Rynek Ko軼iuszki i urz康zaj nocn
                  kanonad?
                  • ralston napisa:

> Rozumiem Ci Aniu. Ani do miasta nie nale篡 zapewnianie rozrywki tego
                    > rodzaju

Jest to gestia Automobilklubu, a "palacze", o ile mi wiadomo, nie zwr鏂ili si
                    do tej pory do tej instytucji z odpowiedni pro軸.
                    • freewolf napisa:

> Jest to gestia Automobilklubu, a "palacze", o ile mi wiadomo, nie zwr鏂ili
                      > si do tej pory do tej instytucji z odpowiedni pro軸.

Tu lu幡a dygresja, zawsze najpro軼iej wszystko zwali na w豉dze, a 瞠by
                      organizowa imprezy samochodowe, trzeba mie licencj, w豉dze miasta jej nie
                      maj.
                • Go嗆: Art IP: 212.33.82.* 05.08.02, 18:20

> niech sobie protestuja jak im sie chce karki lamac w durnych zabawach np.
                  > skaczac na bungee z urzedu miasta. dlaczego spokojni ludzie maja miec zatrute
                  > zycie, bo paru gowniarzom sie wydaje ze sa pepkiem swiata i cos im sie
                  nalezy.
                  > nic im sie nie nalezy! mieszkancy centrum tez mogliby wyjsc na Lipowa i ja
                  > zablokowac, bo maja dosc przekletych knajp przez ktore cierpia sluchajac
                  nocami
                  > czegos muzykopodobnego, wrzaskow, przeklenstw, smrodu, huku samochodow. i
                  wtedy
                  > ich protest mialby sens.
                  > a nie taki ze paru smarkaczom zabroniono sie bawic a oni chca!
                  > jak tak dalej bedzie to w koncu ktos z centrum zorganizuje oddzial i bedzie
                  sam
                  > sprawiedliwosc wymierzac.

Aniu rozumiem ,瞠 jeste rozgoryczona ,ale czy Ty przypadkiem nie przesadzasz?
                  Przecie to towarzystwo mia這 swoje miejsce na zabaw i to zosta這 im zabrane,
                  wiec gdzie maj protestowa? Na bagnach nadbiebrza雟kich? Jak Twojemu dziecku
                  (przepraszam mo瞠 nie masz jeszcze?)kto zabroni zabawy w ulubionej piaskownicy
                  te chyba nie b璠zie zadowolone ....
                  Uwa瘸sz ,瞠 nic im si nie nalezy ? Lepiej niech pija, pal ,i zaczepiaj ludzi
                  na ulicach czy niech maj troche takiej rozrywki jaka lubi ? Nie wnikaj帷 w
                  szczeg馧y Twoim rodzicom te pewnie nie wszystko to co robi這 Twoje pokolenie
                  mog這 sie podoba ...prawda??
                  Kawiarenki i puby te mozna przenie嗆 na obrze瘸 miasta.. Tylko gdzie tak
                  jest ? Na ca造m 鈍iecie w centrum jest najwiecej tego typu lokali i tego nic
                  nie zmieni - nawet protesty paru emeryt闚. Takie sa uroki 篡cia w centrum...
                  Mieszkajac niedaleko tor闚 kolejowych bedziesz 膨da豉 przeniesienia trakcji o
                  par kilometr闚 ,poniewa poci庵i Ci przeszkadzaj?
                  Oddzia造 do wymierzania sprwiedliwo軼i proponuj najwy瞠j trzyosobowe -
                  przynajmniej mniej b璠zie ludzi dotkliwie pobitych.
                  Dziwi sie jak 豉two si zapomina o swoich m這dzie鎍zych latach -b璠帷 m這d ,
                  a by mo瞠 nadal jeste - nie chcia豉 nic od 篡cia?? Pozdrowienia :))mimo
                  wszystko :)

• Go嗆 portalu: Art napisa(a):

> Aniu rozumiem ,瞠 jeste rozgoryczona ,ale czy Ty przypadkiem nie
                    przesadzasz?
                    > Przecie to towarzystwo mia這 swoje miejsce na zabaw i to zosta這 im
                    zabrane,
                    > wiec gdzie maj protestowa? Na bagnach nadbiebrza雟kich? Jak Twojemu
                    dziecku
                    > (przepraszam mo瞠 nie masz jeszcze?)kto zabroni zabawy w ulubionej
                    piaskownicy
                    >
                    > te chyba nie b璠zie zadowolone ....

Da貫 tu nienajlepszy przyk豉d. Lotnisko i gie責a samochodowa s terenami
                    prywatnymi (a w zasadzie miejskimi, ale oddanymi w wieczyst dzier瘸w, wi璚
                    na to samo wychodzi). Tereny te by造 niszczone (i nie chodzi tu tylko o
                    rozlewanie oleju, ale tak瞠 o walaj帷e si tony 鄉ieci) i to z naruszeniem
                    prawa. W豉軼iciel post徙i tak, jak ka盥y normalny cz這wiek zrobi豚y na jego
                    miejscu i zacz掖 chroni swoj w豉sno嗆. Czy Ty by豚y zadowolony, gdyby kto
                    przyszed do Ciebie i zdemolowa Ci mieszkanie? Pewnie by mu jeszcze pom鏬.
                    Poza tym, "zabawy" te, je郵i si tylko chce, mo積a bez problemu zalegalizowa.
                    Nie wiem czy wiesz, ale Automobil Podlaski organizuje kilka razy w roku
                    podobne "zawody" na Krywlanach, ma na to zgod w豉軼iciela i odbywa si to
                    ca趾owicie w zgodzie z prawem, odpowiednio zabezpieczone od strony medycznej i
                    technicznej. Co wi璚ej prezesi Automobilklubu powiedzieli, 瞠 nic nie stoi na
                    przeszkodzie, aby, je郵i b璠zie odpowiednie zainteresowanie, organizowa je
                    cz窷ciej. Na razie nie doczekali si odzewu.

> Uwa瘸sz ,瞠 nic im si nie nalezy ?

Na pewno nie nale篡 im si prawo do niszczenia cudzej, prywatnej w豉sno軼i, a
                    tak si dzieje na lotnisku.

> Lepiej niech pija, pal ,i zaczepiaj ludzi na ulicach czy niech maj troche
                    > takiej rozrywki jaka lubi ?

Tak, o ile ta rozrywka jest w zgodzie z prawem. A da si j zalegalizowa,
                    wystarczy tylko chcie. Na razie uczestnicy "palenia", o ile mi wiadomo, nie
                    zrobili nic konstruktywnego w tym kierunku, tylko protestuj przeciwko w豉dzom
                    miasta (kt鏎e nie maj z tym nic wsp鏊nego) i policji (kt鏎a ma z tym wsp鏊ne
                    tylko tyle, 瞠 zosta豉 poproszona przez w豉軼iciela gie責y i lotniska o
                    ochron jego niszczonej przez "palaczy" w豉sno軼i).

> Nie wnikaj帷 w
                    > szczeg馧y Twoim rodzicom te pewnie nie wszystko to co robi這 Twoje
                    pokolenie
                    > mog這 sie podoba ...prawda??
                    > Kawiarenki i puby te mozna przenie嗆 na obrze瘸 miasta.. Tylko gdzie tak
                    > jest ? Na ca造m 鈍iecie w centrum jest najwiecej tego typu lokali i tego nic
                    > nie zmieni - nawet protesty paru emeryt闚. Takie sa uroki 篡cia w centrum...
                    > Mieszkajac niedaleko tor闚 kolejowych bedziesz 膨da豉 przeniesienia trakcji
                    o
                    > par kilometr闚 ,poniewa poci庵i Ci przeszkadzaj?
                    > Oddzia造 do wymierzania sprwiedliwo軼i proponuj najwy瞠j trzyosobowe -
                    > przynajmniej mniej b璠zie ludzi dotkliwie pobitych.
                    > Dziwi sie jak 豉two si zapomina o swoich m這dzie鎍zych latach -b璠帷
                    m這d ,
                    > a by mo瞠 nadal jeste - nie chcia豉 nic od 篡cia?? Pozdrowienia :))mimo
                    > wszystko :)

Do tej cz窷ci postu si nie ustosunkuj, gdy odpowied na ni wymaga
                    dog喚bnej znajomo軼i charakteru, wieku, wygl康u, osobowo軼i i przemy郵e Ani,
                    a tak wiedz posiada tylko ona sama.
    • Go嗆: bojar IP: 212.244.27.* 05.08.02, 18:05
      Anka 1 na prezydenta Bia貫gostoku. Wida,瞠 umie si wkurzy, rzuci
      mocnym "gnoje", nie bawi si w podchody. Brawo..! Przecie to by造 kpiny z
      porz康ku. Ci policjanci z okolic Gr鏚ka, Wali i tp. przysi馧 podbia這stockich
      umiej tylko gro幡ie wygl康a (jak jacy miastowi), a co do czego przyjdzie, to
      wal ze strachu w spodnie, chyba, 瞠 w tym czasie dorwie si taki jeden z
      drugim np. do ma這lata przeje盥瘸j帷ego przej軼ie dla pieszych rowerem, struga
      wtedy "brudnego Harry,ego". Szkoda s堯w. Anka 1 lub ka盥a inne dziewczyna z
      jajami (opr鏂z dyskutowanej wy瞠j B-K) na prezydenta do spraw potz康ku, ladu i
      harmonii w mie軼ie
      • Go嗆 portalu: bojar napisa(a):

> Anka 1 na prezydenta Bia貫gostoku. Wida,瞠 umie si wkurzy, rzuci
        > mocnym "gnoje", nie bawi si w podchody. Brawo..! Przecie to by造 kpiny z
        > porz康ku. Ci policjanci z okolic Gr鏚ka, Wali i tp. przysi馧
        podbia這stockich
        > umiej tylko gro幡ie wygl康a (jak jacy miastowi), a co do czego przyjdzie,
        to
        > wal ze strachu w spodnie, chyba, 瞠 w tym czasie dorwie si taki jeden z
        > drugim np. do ma這lata przeje盥瘸j帷ego przej軼ie dla pieszych rowerem,
        struga
        > wtedy "brudnego Harry,ego". Szkoda s堯w. Anka 1 lub ka盥a inne dziewczyna z
        > jajami (opr鏂z dyskutowanej wy瞠j B-K) na prezydenta do spraw potz康ku, ladu
        i
        > harmonii w mie軼ie

Niestety, etat prezydenta Bia貫gosotku zarezerwowano ju dla Chatki. Ale etat
        prezydenta Szczecina jeszcze jest wolny :)).
      • Ci policjanci
        > umiej tylko gro幡ie wygl康a (jak jacy miastowi), a co do czego przyjdzie,
        to
        > wal ze strachu w spodnie,

Coz to sie stalo, przeciez za nie tak dawnych lepszych czasow ci "z okolic
        Gr鏚ka, Wali i tp. przysi馧 podbia這stockich" nie tylko umieli groznie
        wygladac, ale tez potrafili walic i to bynajmniej nie w spodnie.
        Popiolka przyjeli do telewizji, to moze juz czas na dawnych ORMO-wcoow i UB-
        ekow, zeby przypomnieli Bialostocczanom jak sie ludzi trzyma za morde.
        • Go嗆: anka1 IP: 212.33.74.* 06.08.02, 08:49
          moje zabawy nie polegaly na blokowaniu glownej ulicy miasta, lamaniu prawa,
          zatruwaniu ludziom zycia i wyzywaniu policji ( wtedy milicji ) od cytuje
          < skurwysynow itp. > . moje pokolenie w wiekszosci bawilo sie jak normalni
          ludzie, a nie jak stado - bydlu nie ublizajac - bydla! bo to co widzialam to
          bylo bydlo! takie insekty powinno sie wytruc zanim zniszcza wszystko co sie da.
          • Go嗆: anka1 IP: 212.33.74.* 06.08.02, 08:59
            dzieki za uznanie:)
          • Go嗆: ormond IP: 203.22.82.* 06.08.02, 10:51
            Oj Anka, Anka, mam nadzieje ze sobie ulzylas tym pisaniem. Obys tylko nie miala
            okazji aby wprowadzac swoje "pomysly" w zycie bo to dopiero bylaby rozoba.

> moje zabawy nie polegaly na blokowaniu glownej ulicy miasta, lamaniu prawa,
            > zatruwaniu ludziom zycia i wyzywaniu policji ( wtedy milicji ) od cytuje
            > < skurwysynow itp. > . moje pokolenie w wiekszosci bawilo sie jak normal
            > ni
            > ludzie, a nie jak stado - bydlu nie ublizajac - bydla! bo to co widzialam to
            > bylo bydlo! takie insekty powinno sie wytruc zanim zniszcza wszystko co sie
            da.
        • Go嗆: bojar IP: 212.244.27.* 06.08.02, 10:06
          ormond napisa:
          Wal si cz這wieku. Psycholom, kochaj帷ym inaczej czyli bezinteresownie
          nie篡czliwym, tym, kt鏎zy za komuny 軼iany kibl闚 u篡wali za transparenty z
          napisem " Niech 篡je wolno嗆 i swoboda , i dziewczyna m這da", chorym na
          nienawi嗆, kombatantom z przypadku, co to umiej wy陰cznie niszczy, tak瞠
          samych siebie - powinno zabroni si tu wst瘼u. U鄉iechnij si ulubie鎍u
          Peatza , ministrancie niewydarzony. Jeste prezesem jakiej Akcji, kt鏎a w
          biednym Gr鏚ku (Wali豉ch, Szudzia這wie, Hajn闚ce,itp. itede) szuka dzisiaj
          przeciwnika, czyli si璕a do popieprzonych, kt鏎e powinne odej嗆 w niebyt,
          czas闚. Te, a mo瞠 to Ty jeste ten prawdziwy "polack ma造". To nawijaj...
          > Ci policjanci
          > > umiej tylko gro幡ie wygl康a (jak jacy miastowi), a co do czego przyjdzie
          > ,
          > to
          > > wal ze strachu w spodnie,
          >
          > Coz to sie stalo, przeciez za nie tak dawnych lepszych czasow ci "z okolic
          > Gr鏚ka, Wali i tp. przysi馧 podbia這stockich" nie tylko umieli groznie
          > wygladac, ale tez potrafili walic i to bynajmniej nie w spodnie.
          > Popiolka przyjeli do telewizji, to moze juz czas na dawnych ORMO-wcoow i UB-
          > ekow, zeby przypomnieli Bialostocczanom jak sie ludzi trzyma za morde.
    • Go嗆: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 06.08.02, 09:42
      aniu masz niestety malo do powiedzenia w tym miescie...bylem tam i
      niestety nie widzialem lysych glow wokol siebie.....impreze oceniam
      bardzo dobrze..poniewaz swa idea daje sprzeciw skorumpowanym wlodarzom
      naszego miasta..ktorzy powinni siedziec w wiezieniu za korupcje..a nie
      rzadzic bialymstokiem...to kiedys bylo piekne miasto,dopoki doputy nie
      zajeli sie rzadzeniem prawicowo-klerykalno-brodaci-wasaci ludzie-
      karierowicze...ja nie rozumiem twego glosu na tym forum...a nie jestem
      juz mlody...twoja wypowiedz sugeruje typ egoistki-anorektyczki ktora
      raz w roku jezdzi na wakacje a szokuja ja nieformalne imprezy
      masowe..policja jest po to by pracowac a nie siedziec w koszarach...z
      cala stanowczoscia chce ci zauwazyc ze w nastepna niedziele bedzie
      10tys osob a nie 1000..a policja jest na taki tlum stosunkowo za
      slaba..czy ty tam bylas?!czy ty widzialas strach w ich oczach???
      prawdopodobnie nie...szkoda mi ciebie,poniewaz zamiast dzialac w
      samorzadzie lokalnym probujesz udowodnic wine komus kto jest goliatem...
      a niestety nie masz racji...
      PS.moj adres mail to helmuth@simplusnet.pl,oczekuje polemiki z twojej
      strony....jesli czujesz sie na silach...
      pozdrawiam czytelnikow gazety wyborczej..
      alex
      • Go嗆: anka1 IP: 212.33.74.* 06.08.02, 10:42
        widzialam i slyszalam wszystko bardzo dobrze, z gory. pelno bezmozgich lysych
        glow. moze masz za krotki wzrok to ich nie zauwazyles. jako mieszkanka tego
        miasta mam cos do powiedzenia zalosny goliacie i poczytaj Biblie a dowiesz sie
        jak skonczyl Goliat.
        jestes taki sam jak te gnojki ktore lamia prawo.jestescie silni tylko w stadzie.
        na dyskusje mailowe z toba szkoda mojego czasu.
        nie mam zamiaru dyskutowac z kims kto mnie obraza. co ty o mnie wiesz? kto ci
        dal prawo do wyzywania mnie od egoistek i anorektyczek? egoistami sa tacy jak
        te insekty ktore blokuja Lipowa bo im sie czegos zabrania. ty nazywasz to
        impreza masowa? chyba nie wiesz co to znaczy. poczytaj sobie w slowniku bo
        najwyrazniej jestes niedouczony.
        • Go嗆: anka1 IP: 212.33.74.* 06.08.02, 10:54
          wrecz przeciwnie!uwazam ze jak policja sobie z tym nie poradzi to mieszkancy
          centrum powinni wziac sprawy we wlasne rece.
          jak mawial Kofta < gwalt niech sie gwaltem odciska rzekla dupa do mrowiska>!

> wrecz przeciwnie!uwazam ze jak policja sobie z tym nie poradzi to mieszkancy
            > centrum powinni wziac sprawy we wlasne rece.
            > jak mawial Kofta < gwalt niech sie gwaltem odciska rzekla dupa do mrowiska&#
            > 62!
            :)))
            Sliczne to powiedzonko Kofty.
            Ale na powaznie, nie przychodzi ci na mysl, ze moze jednak miasto mogloby cos
            zrobic aby mlodzi ludzie mieli sie gdzi podziac i czym zajac. Palowac,
            rozganiac, wlec po sadach jest bardzo latwo. Ale jakich obywateli wychowa sie w
            ten sposob.
            Ile trzeba czasu aby wylac asfalt na jakichs nieuzytkach za miastem i dac komus
            prace aby tym sie opiekowal - jakis bezrobotny przyjdzie tam za pocalowaniem
            reki. A ci od gumy przyjada i jeszcze zaplaca. Wszyscy beda zadowoleni i na
            dodatek bedzie jeszcze korzysc dla gospodarki bo przeciez te spalone opony i
            czesci do samochodow trzeba gdzies kupowac, wiec jest ruch w interesie itd...
            Pamietasz to inne powiedzonko z dawniejszych czasow... czym sie nalezy
            przeciwstawiac chamstwu?
            • ormond napisa:

> Go嗆 portalu: anka1 napisa(a):
              >
              > > wrecz przeciwnie!uwazam ze jak policja sobie z tym nie poradzi to mieszkan
              > cy
              > > centrum powinni wziac sprawy we wlasne rece.
              > > jak mawial Kofta < gwalt niech sie gwaltem odciska rzekla dupa do mrowi
              > ska&#
              > > 62!
              > :)))
              > Sliczne to powiedzonko Kofty.
              > Ale na powaznie, nie przychodzi ci na mysl, ze moze jednak miasto mogloby cos
              > zrobic aby mlodzi ludzie mieli sie gdzi podziac i czym zajac. Palowac,
              > rozganiac, wlec po sadach jest bardzo latwo. Ale jakich obywateli wychowa sie
              w
              >
              > ten sposob.
              > Ile trzeba czasu aby wylac asfalt na jakichs nieuzytkach za miastem i dac
              komus
              >
              > prace aby tym sie opiekowal - jakis bezrobotny przyjdzie tam za pocalowaniem
              > reki. A ci od gumy przyjada i jeszcze zaplaca. Wszyscy beda zadowoleni i na
              > dodatek bedzie jeszcze korzysc dla gospodarki bo przeciez te spalone opony i
              > czesci do samochodow trzeba gdzies kupowac, wiec jest ruch w interesie itd...
              > Pamietasz to inne powiedzonko z dawniejszych czasow... czym sie nalezy
              > przeciwstawiac chamstwu?

Kulturom i godno軼iom osobistom!
              A na powa積ie, chyba to mimo wszystko nie jest sprawa miasta, 瞠by fundowa
              tego typu atrakcje "造solom" Je郵i jest to taki 鈍ietny interes, to dlaczego do
              tej pory nie znalaz si nikt, kto m鏬豚y na tym zarabia pieni康ze?
              • ralston napisa:

> A na powa積ie, chyba to mimo wszystko nie jest sprawa miasta, 瞠by fundowa
                > tego typu atrakcje "造solom" Je郵i jest to taki 鈍ietny interes, to dlaczego
                do
                >
                > tej pory nie znalaz si nikt, kto m鏬豚y na tym zarabia pieni康ze?

Ale prezes Automobilklubu powiedzia, 瞠 je郵i zg這sz si do nich osoby
                zainteresowane "paleniem gumy" to mog organizowa je cz窷ciej (nawet co
                tydzie - obecnie legalnie organizuj je par razy w roku). Na razie nie
                doczeka si odzewu.
              • > A na powa積ie, chyba to mimo wszystko nie jest sprawa miasta, 瞠by fundowa
                > tego typu atrakcje "造solom" Je郵i jest to taki 鈍ietny interes, to dlaczego
                do
                >
                > tej pory nie znalaz si nikt, kto m鏬豚y na tym zarabia pieni康ze?

Byc moze, ale doswiadczenie mnie nuczylo, ze konfrontacja jest zazwyczaj
                najgoszym rozwiazaniem.
                Co do braku rozrywek dla mlodziezy w B-stoku, to nie dalej niz dwa tygodnie
                temu byl artykul w Kurierze Porannym na ten temat, czyli jednak jakis problem
                jest.
                A gdyby jakby zbudowano takie miejsce do "palenie opon", to moze wtedy
                przyjchaliby nie tylko "lysole" w koncy to jest niezala zabawa i sam moze bym
                sie skusil...?
        • Go嗆: Gizmoo IP: *.dhs.org 06.08.02, 10:56

> widzialam i slyszalam wszystko bardzo dobrze, z gory. pelno bezmozgich lysych
          > glow. moze masz za krotki wzrok to ich nie zauwazyles. jako mieszkanka tego
          > miasta mam cos do powiedzenia zalosny goliacie i poczytaj Biblie a dowiesz
          sie
          > jak skonczyl Goliat.
          > jestes taki sam jak te gnojki ktore lamia prawo.jestescie silni tylko w
          stadzie
          > .
          > na dyskusje mailowe z toba szkoda mojego czasu.
          > nie mam zamiaru dyskutowac z kims kto mnie obraza. co ty o mnie wiesz? kto ci
          > dal prawo do wyzywania mnie od egoistek i anorektyczek? egoistami sa tacy jak
          > te insekty ktore blokuja Lipowa bo im sie czegos zabrania. ty nazywasz to
          > impreza masowa? chyba nie wiesz co to znaczy. poczytaj sobie w slowniku bo
          > najwyrazniej jestes niedouczony.

Masz racje Ania, staje po twojej stronie.
      • Go嗆 portalu: alex napisa(a):

> aniu masz niestety malo do powiedzenia w tym miescie...bylem tam i
        > niestety nie widzialem lysych glow wokol siebie.....impreze oceniam
        > bardzo dobrze..poniewaz swa idea daje sprzeciw skorumpowanym
        > wlodarzom naszego miasta..ktorzy powinni siedziec w wiezieniu za
        > korupcje..a nie rzadzic bialymstokiem...

Oskar瞠niami ka盥y mo瞠 sypa. Chcia豚ym zobaczy konkretne dowody. Czy
        m鏬豚y przytoczy jakie 廝鏚豉 w tej sprawie?

> to kiedys bylo piekne miasto,dopoki doputy nie
        > zajeli sie rzadzeniem prawicowo-klerykalno-brodaci-wasaci ludzie-
        > karierowicze...

Nikogo nie mam zamiaru tu broni, ale naszym miastem rz康z demokratycznie
        wybrani ludzie, cz瘰to sprawuj帷y swoje funkcje ju od dw鏂h kadencji. Nie
        rozumiem idei wieszania ps闚 na ludziach przez siebie wybranych. Jak co 幢e
        si dzieje naj豉twiej zwali wszystko na w豉dz. Typowa polska mentalno嗆 -
        wybra貫m ich, to teraz niech oni rozwi捫 wszystkie moje problemy, znajd mi
        prac, zapewni dostatnie 篡cie, zorganizuj mi rozrywk, a ja sobie posiedz
        i poczekam.

> ja nie rozumiem twego glosu na tym forum...a nie jestem
        > juz mlody...twoja wypowiedz sugeruje typ egoistki-anorektyczki ktora
        > raz w roku jezdzi na wakacje a szokuja ja nieformalne imprezy
        > masowe..

Po pierwsze, na forum, z definicji, mo瞠 si wypowiada ka盥y, a Anka bardzo
        wiele do niego wnosi.
        Po drugie, dlaczego wystawiasz krzywdz帷 opini o Ance wy陰cznie dlatego, 瞠
        nie zgadza si z Twoj opini. Nie znasz jej "na 篡wo", wi璚 nie powiniene
        ocenia jej charakteru i sposobu bycia.
        A tak na marginesie, zamiast zwrotu "nieformalne imprezy masowe" lepszy
        by豚y "nielegalne imprezy masowe" albo lepiej "zak堯canie porz康ku
        publicznego". Jestem zwolennikiem nazywania rzeczy po imieniu.

policja jest po to by pracowac a nie siedziec w koszarach...z
        > cala stanowczoscia chce ci zauwazyc ze w nastepna niedziele bedzie
        > 10tys osob a nie 1000. a policja jest na taki tlum stosunkowo za
        > slaba..czy ty tam bylas?!czy ty widzialas strach w ich oczach???

Policja, faktycznie, jest og鏊nie do嗆 pow軼i庵liwa. Do czasu.

> prawdopodobnie nie...szkoda mi ciebie,poniewaz zamiast dzialac w
        > samorzadzie lokalnym probujesz udowodnic wine komus kto jest goliatem...

Goliatem??? 61,5% bia這stoczan jest przeciwnych wybrykom na Lipowej, podczas
        gdy zaledwie 12% je popiera. Poza tym nie rozumiem Twojej ideologii. U篡waj帷
        sformu這wania "probujesz udowodnic wine komus kto jest goliatem" masz na
        my郵i, 瞠 je郵i kto ma za sob si喚, to znaczy, 瞠 jest niewinny? Id帷 twoim
        tokiem my郵enia, Stalin i Hitler te byli czy軼i jak 透a?

> a niestety nie masz racji...

Mog Ci zapewni, 瞠 Anka ma ca趾owit racj. Nie ma powodu protestowa.
        Automobilklub Podlaski m鏬豚y zorganizowa te imprezy ca趾owicie legalnie.
        Wystarczy tylko, 瞠 zg這si si do nich odpowiednio du瘸 liczba ch皻nych. Ale
        jak dot康 nie zg這si si nikt.

Czekam na Twoj (mam nadziej przemy郵an i nie obra幢iw) polemik. Niestety,
        wyje盥瘸m na kilka dni i b璠 m鏬 na ni odpowiedzie dopiero jak wr鏂.
        • Go嗆: anka1 IP: 212.33.74.* 06.08.02, 11:25
          Free dzieki za poparcie!
          Ormond Rals gdybym byla we wladzach miasta to dawno palacze mieliby rezerwat
          gdzie mogliby sie spokojnie zabijac i jeszcze za to placic. jeszcze grabarze by
          mieli dodatkowy zarobek.
          a na dzisiejsze chamstwo i bezprawie takie jak widzialam w niedziele pomaga
          palka, gaz i kula. oni sa juz niereformowalni, takich sie nie da wychowac.

> a na dzisiejsze chamstwo i bezprawie takie jak widzialam w niedziele pomaga
            > palka, gaz i kula. oni sa juz niereformowalni, takich sie nie da wychowac.

To samo mowily w TVP w sierpniu 80 zatroskane "matki-polki" dajace odpor
            strajkujacym "wichrzycielom". Ten sam jezyk, te same argumenty.
            Gdy rozum spi, rodza sie upiory.
        • Go嗆: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 06.08.02, 12:26
          w odpowiedzi na twoje wypociny....nie pozostaje mi nic dodac nic
          ujac..zapraszam na gadu_gadu moj numer 3243753...zobaczymy czy bedziesz
          taki mocny online i demokratycznie oczytany....a co do wyborow? to
          one zawsze beda lipne dopoki nie wezmie w nich udzial 80%
          uprawnionych do glosowania...czekam z niecierpliwoscia na ciebie na gg.
    • Go嗆: Treznor IP: 195.117.135.* 06.08.02, 11:59
      zapewne ty bys chciala lizac te jaja komus kto bedzie tym miastem rzadzil
      hmm.kobieto co ty widzisz zlego w tym ze ktos ma upodobanie w niszczeniu
      swojego samochodu co nie kazdy ma ochote jesdzic calezycie super fura i na wet
      nigdy nie miec obrootoow wyzej 3500.A to ze policja i Kilika pieknych panoow
      zwanych wladzami tego maiasta bardzo szybko ulega wplywom jesli tylko dzieje
      sie na lipowej cos innego niz procesja to juz inna sprawa.Sam stwierdze ze to
      jest zle ze oni musza szalec na lipowej(ktoora swoja droga to dawno powinna byc
      zamknieta dla ruchu, ale poco?)i ciagac sie z prewencja po calym miescie ale
      niech z ktooregos miejsca przestana ich przeganiac to bedzie spokooj.Zycze
      milego zycia i dalej udanych wakacji bo jak widze nie kazdemu
      bialostoczanianowi sie w bialym podoba.eof
      • Go嗆: anka1 IP: 212.33.74.* 06.08.02, 12:57
        o tym co i komu bede lizac to bede decydowac ja ! i nie podoba mi sie taki
        Bialystok. i tak w kraju maja nas za burakow, sledzi, wiesniakow itd. to teraz
        jeszcze paru idiotow doda do tego anarchie. odstraszycie spokojnych ludzi, nie
        beda tu przyjezdzac normalni turysci tylko zadymiarze. chcesz tego? to
        zamieszkaj w centrum i posluchaj sobie tego czego wysluchuja jego mieszkancy.
        zobaczymy jak dlugo wytrzymasz. i nie gadaj bzdur ze durnie musza Lipowa
        blokowac.
        • Go嗆: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 06.08.02, 13:04
          trezor ma racji!!! choc jeden uczesnik forum ktorego popieram
          PS.do ani-mieszkam blizej lipowej niz ty!!!!i wcale mi to nie
          przeszkadza....okolo 100metrow....a swoja droga to ty jestes uparty
          babsztyl ktory klika bo nie ma co robic ze swoim zyciem..
          masz ochote na online? moj gg 3243753
        • Go嗆: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 06.08.02, 13:06
          dla mnie problemem w centrum sa miejskie autobusy ktore mnie budza i
          smrodza mi pod oknem a nie nastolatkowie w swoich ''bolidach''
          • Go嗆: anka1 IP: 212.33.74.* 06.08.02, 13:23
            jestes na takim samym poziomie jak ci zadymiarze. i dobrze ci radze przestan
            mnie obrazac. bo g... wiesz o moim zyciu. na forum jestem o wiele dluzej niz ty
            bo lubie tu rozmawiac z normalnymi ludzmi.
            z toba wiecej rozmawiac nie bede w zaden sposob. nie masz klasy ktora cenie u
            mezczyzn.
            do Lipowej mam 20 m.
            zegnam ozieble z domieszka ironii.
            • Go嗆: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 06.08.02, 13:46
              te forum jest malo znane w swiecie....nie masz wcale sie czym chwalic ze
              tu dluzej jestes...a domieszke ozieblosci-ironii zostaw dla swego
              partnera jesli on cie jeszcze toleruje,ja juz dawno bym cie zostawil..
              taki babsztyl jak ty , moze pracuje w centrum...ale napewno nie
              mieszka..bo by dawno znal prawdziwe problemy mieszkancow...
              prawdziwa kobieta z temperamentem nie obawiala by sie polemiki
              online...
              PS.puenta jest krotka:czas isc kuchni>zrobic obiad....moze to
              potrafisz...
              • Go嗆: anka1 IP: 212.33.74.* 06.08.02, 13:58
                chamska szowinistyczna meska swinia. od takich jak ty kobiety trzymaja sie z
                daleka dlatego swoje kompleksy na forum wylewasz.

> chamska szowinistyczna meska swinia. od takich jak ty kobiety trzymaja sie z
                  > daleka dlatego swoje kompleksy na forum wylewasz.

"Palenie opon" to nic przy tak wysokiej temperaturze waszej wymiany zdan. Ogien
                  bucha, iskry sie sypia.
                  A nie mowilem, ze konfrontacja nie prowadzi do niczego dobrego ;)))
                • Go嗆: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 06.08.02, 14:20

> chamska szowinistyczna meska swinia. od takich jak ty kobiety trzymaja sie z
                  > daleka dlatego swoje kompleksy na forum wylewasz.

TY NAPRAWDE MASZ COS NIE TAK Z MOZGIEM?!!!
                  W PRZECIWIENSTWIE DO CIEBIE NIE BRAK MI POWODZENIA U PLCI PRZECIWNEJ....
                  takie okazy jak ty deportowalbym na syberie lub na biegun
                  polnocny....ewentualnie resocjalizowal nowym programem samoobrony...
                  PS.>puenta>ty jestes stara panna??????
                  • Go嗆: anka1 IP: 212.33.74.* 06.08.02, 15:25
                    Go嗆 portalu: alex napisa(a):

> TY NAPRAWDE MASZ COS NIE TAK Z MOZGIEM?!!!
                    > W PRZECIWIENSTWIE DO CIEBIE NIE BRAK MI POWODZENIA U PLCI
                    PRZECIWNEJ....
                    > takie okazy jak ty deportowalbym na syberie lub na biegun
                    > polnocny....ewentualnie resocjalizowal nowym programem samoobrony...
                    > PS.>puenta>ty jestes stara panna??????

argumentow rzeczowych ci zabraklo impotencie?
                    to ciebie i twoich kolegow z Lipowej powinno sie w przestrzen kosmiczna
                    wysylac, zeby Ziemi nie zatruwali swoja obecnoscia!
                    • Go嗆: ARR IP: *.bojary.sdi.tpnet.pl 06.08.02, 18:49
                      S康z - zgadzaj帷 si z tob w wi瘯szo軼i kwestii i opinii odno郾ie tego
                      zjawiska, jakim jest "palenie gum" w Centrum Bia貫gostoku, 瞠 powinna to
                      poruszy te i na innych Forumach.
                      Np - Bia造stok - sprawy do za豉twienia.

Z tym trzeba dotrze do decydent闚 tego miasta i do ludzi, ktrzy tymi
                      decydentami chc by - a wi璚, do tych ktorzy b璠 startowa w wyborach w
                      pa寮zierniku.

Ale tak na marginesie - kto ju napisa, 瞠 ci ludzie - ta m這dzie, by豉 by
                      nawet w stanie zap豉ci, by kto im pozwoli gdzie legalnie robi te
                      ich "popisy" - a wi璚 - czemu nie.
                      Wyznaczy miejsce - gdzie na obrze瘸ch miasta i kasowa jeszcze za to fors.
                      To jest alternatywa dla parali簑 centrum miasta.
                      Sam widzia貫m, jak w niedziel woieczorem, 2 samochody na zagranicznych
                      rejestracjach do Cristalu Policja nie przepu軼i豉.
                      Zapewne my郵eli, 瞠 te jad si popisa, a nie przenocowa w Hotelu.
                      W tym samym czasie w Hotelu by這 te jakie wesele - i nawet jednego z go軼i -
                      te na rejestracjach z innego wojew鏚ztwa - te nie chcieli przepu軼i pod
                      hotel.

A to ju jest co najmniej dziwne demonstrowanie swoich uprawnie przez Policj.

No tak - to 豉twiej im przychodzi - GΣPOTA - ni rozganianie lobuz闚.
                    • Go嗆: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 06.08.02, 22:11
                      milo sie z toba polemizowalo na forum....szkoda ze nie mialas odwagi
                      online....
                      • Go嗆: Oka IP: *.17.79.204.lifespan.org 07.08.02, 00:42
                        A coz Ty tak sie przyczepiles do tego online?
                        A poza tym nie masz prawa obrazac Anki1. Jesli masz na ten temat inne zdanie,
                        wypowiadaj sie z kultura, bo wierze, ze Ci jej nie brak. Ale w zadnym wypadku
                        nie powinienes Ani w ten sposob obrazac/wyzywac.
                        A jesli nawet jest stara panna, to co? Przestepstwo?
                        Nie rozumiem, dlaczego ja tak atakujesz?
                        Wyluzuj sie!!!
                        • Go嗆: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 07.08.02, 03:37
                          a ty tez masz wode zamiast mozgu?!!!!
                          • Go嗆: KASKA IP: *.net.bialystok.pl / *.net.bialystok.pl 07.08.02, 08:12
                            ul篡這 wam, jak ju sie nawyzywali軼ie od debili, pojob闚, suknisyn闚?ja tam
                            nie wnikam w sens takiego wczuwannia sie.mysle, 瞠 ka盥y powinien robi to na
                            co ma ochote, ale-->nie w豉膨c z tym na 貫p komukolwiek innemu i na w豉sn
                            odpowiedzialno嗆.dziwi mnie post瘼owannie cwaniaczk闚, kt鏎zy sie dorwali do
                            w豉dzy, kt鏎zy sie MIOTAJ.a wydawa這by sie to takie logiczne-->jest miejsce,
                            uczestnicy deklaruj ch耩 wsp馧pracy,chc wy這篡 kase i mie 鈍i皻y spok鎩.na
                            tym samym zale篡 tzw"normalnym ludziom" (podkre郵am, TZW)i ja sie pytam, gdzie
                            tu jest problem?przerostu ofert pracy w bia造m chyba nie mamy?a 瞠 na lipow
                            wyszli?piel璕niarki te protestowa造 i jako od pojeb闚 ich nikt nie
                            wyzywa.cz這wiek jak cz這wiek ma prawo "walczy" o prawo do wolno軼i.a jesli
                            jest grupa ludzi, kt鏎zy po prostu nie maj sie gdzie podzia, to g闚no komu do
                            oceniania, co im daje ta zabawa, na ile jest bezpieczna itp itd.si陰 nikt tam
                            nikogo nie ci庵n掖;))POZDRO
                            • Go嗆 portalu: KASKA napisa(a):

i ja sie pytam, gdzie
                              > tu jest problem?przerostu ofert pracy w bia造m chyba nie mamy?a 瞠 na lipow
                              > wyszli?piel璕niarki te protestowa造 i jako od pojeb闚 ich nikt nie
                              > wyzywa.cz這wiek jak cz這wiek ma prawo "walczy" o prawo do wolno軼i.a jesli
                              > jest grupa ludzi, kt鏎zy po prostu nie maj sie gdzie podzia, to g闚no komu
                              do
                              >
                              > oceniania, co im daje ta zabawa, na ile jest bezpieczna itp itd.si陰 nikt tam
                              > nikogo nie ci庵n掖;))POZDRO

Kasiu,
                              zdaje si 瞠 ta grupa ze 廝鏚豉mi utrzymania problem闚 raczej nie ma. Tego typu
                              zabawy, nawet je瞠li uprawiane na starych samochodach s dosy kosztowne.
                              Przyr闚nywanie do piel璕niarek wydaje si by nie na miejscu.
                              Na ile zabawa dla nich samych jest niebezpieczna - nie chc wnika. To duzi
                              ch這pcy i wiedz czym ryzykuj. Ale nie podoba mi si, kiedy urz康zaj takie
                              hece w 鈔odku miasta, bo w闚czas dotyczy to nie tylko ich bezpiecze雟twa.
                          • Go嗆: Oka IP: *.17.79.204.lifespan.org 08.08.02, 00:22
                            Oj, zdziwilbys sie. Akurat jesli o to chodzi, to naprawde nie masz racji.
                            Ale burak z Ciebie pierwszorzedny. Nie masz nic do powiedzenia, a wiszczysz.
                            Pamietaj, ze krowa, ktora duzo ryczy - malo mleka daje. Wypisz, wymaluj -TY!!!
                            • Go嗆: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 08.08.02, 09:38
                              Go嗆 portalu: Oka napisa(a):

> Oj, zdziwilbys sie. Akurat jesli o to chodzi, to naprawde nie masz racji.
                              > Ale burak z Ciebie pierwszorzedny. Nie masz nic do powiedzenia, a wiszczysz.
                              > Pamietaj, ze krowa, ktora duzo ryczy - malo mleka daje. Wypisz, wymaluj -
                              TY!!!
                              hello kuro domowa!!!
                              haslo ktore cytujesz na koncu tego postu jest juz od ponad 30
                              lat niemodne...niestety nie jestem burak jak ci sie wydaje...
                              PS.oka czekam na online pod numerem gadu_gadu 3243753
                              • Go嗆: Oka IP: *.17.79.204.lifespan.org 08.08.02, 22:38
                                Cha! Cha! Cha!
                                Niemodne? Ale do Ciebie pasuje jak ulal!
                                "Kuro domowa"??? O co Ci chodzi?
                                A "Gadu gadu " sprobuj pouskuteczniac za swoim wackiem!
                                Zal mi Cie!

Go嗆 portalu: alex napisa(a):

> Go嗆 portalu: Oka napisa(a):
                                >
                                > > Oj, zdziwilbys sie. Akurat jesli o to chodzi, to naprawde nie masz racji.
                                > > Ale burak z Ciebie pierwszorzedny. Nie masz nic do powiedzenia, a wiszczy
                                > sz.
                                > > Pamietaj, ze krowa, ktora duzo ryczy - malo mleka daje. Wypisz, wymaluj -
                                > TY!!!
                                > hello kuro domowa!!!
                                > haslo ktore cytujesz na koncu tego postu jest juz od ponad 30
                                > lat niemodne...niestety nie jestem burak jak ci sie wydaje...
                                > PS.oka czekam na online pod numerem gadu_gadu 3243753
                                • Go嗆: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 08.08.02, 23:11
                                  wy kobiety "gazety wyborczej" probujecie udowodnic mi stara
                                  prawde..wszystki kobiety to zakamuflowane idiotki(badz-blondynki)
                                  pozdrawiam alex

> wy kobiety "gazety wyborczej" probujecie udowodnic mi stara
                                    > prawde..wszystki kobiety to zakamuflowane idiotki(badz-blondynki)
                                    > pozdrawiam alex

Jak sam rzek貫 mo軼i panie
                                    mo瞠 i to prawda dawna...
                                    Co ukryte - nie jest znane
                                    Z tob za to - sprawa jawna!
                                    • Go嗆: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 09.08.02, 00:17
                                      ze mna wszystko OK. a co z toba?!! masz zabuzenia tozsamosci co do
                                      plci swojej???
                                      zapomnialem ze tu nie ma...zwyklych mezczyzn...a sa tylko pantoflarze i
                                      obojniaki....
                                      PS.bez urazy koles ale to dziwne nie identyfikowac sie ze swoja plcia,w
                                      prostej sprawie.....

> ze mna wszystko OK. a co z toba?!! masz zabuzenia tozsamosci co
                                        do
                                        >
                                        > plci swojej???
                                        > zapomnialem ze tu nie ma...zwyklych mezczyzn...a sa tylko pantoflarze
                                        i
                                        > obojniaki....
                                        > PS.bez urazy koles ale to dziwne nie identyfikowac sie ze swoja
                                        plcia,w
                                        > prostej sprawie.....

I nie zgodz si z alexem
                                        by si wi您a tylko z seksem.
                                        Cz窷ciej mi po drodze bowiem
                                        jest z logik - to Wam powiem
                                        Ni z umys這wym kalectwem...
                                    • Go嗆: Oka IP: *.17.79.204.lifespan.org 09.08.02, 00:58
                                      Ralston, nie ma rady trzeba po prostu zaczac ignorowac tego osobnika.
                                      • Go嗆: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 09.08.02, 10:31
                                        Go嗆 portalu: Oka napisa(a):

> Ralston, nie ma rady trzeba po prostu zaczac ignorowac tego osobnika.
                                        czas ignorowac takie stwory jak ty!!!!!
                                        skad sie biora takie tluki?!!!
                        • Go嗆 portalu: Oka napisa(a):

> A poza tym nie masz prawa obrazac Anki1. Jesli masz na ten temat inne zdanie,
                          > wypowiadaj sie z kultura, bo wierze, ze Ci jej nie brak. Ale w zadnym wypadku
                          > nie powinienes Ani w ten sposob obrazac/wyzywac.

Hej, przeczytaj ponizsze cytaty z tego watku autorstwa Anki1 zanim sie
                          zaczniesz litowac nad nia za "obrazanie/wyzywanie". Ona radzi sobie zubelnie
                          dziarsko i sama potrafi niezle dokopac. Pozostaje tylko pytanie: jesli tak
                          reaguje jak mniemam: normalna, dojrzala, wyksztalcona, kulturalna osoba, to
                          czego sie mozna sie spodziewac po nastolatkach, ktorzy sa przedmiotem
                          jej "oburzenia"?

"moje pokolenie w wiekszosci bawilo sie jak normalni ludzie, a nie jak stado -
                          bydlu nie ublizajac - bydla! bo to co widzialam to bylo bydlo! takie insekty
                          powinno sie wytruc zanim zniszcza wszystko co sie da"

"nie taki ze paru smarkaczom zabroniono sie bawic a oni chca! jak tak dalej
                          bedzie to w koncu ktos z centrum zorganizuje oddzial i bedzie sam
                          sprawiedliwosc wymierzac"

"pelno bezmozgich lysych glow. moze masz za krotki wzrok to ich nie zauwazyles.
                          jako mieszkanka tego miasta mam cos do powiedzenia zalosny goliacie i poczytaj
                          Biblie a dowiesz sie jak skonczyl Goliat. jestes taki sam jak te gnojki ktore
                          lamia prawo.jestescie silni tylko w stadzie"

"ciebie i twoich kolegow z Lipowej powinno sie w przestrzen kosmiczna wysylac,
                          zeby Ziemi nie zatruwali swoja obecnoscia"
                          • Go嗆: anka1 IP: 212.33.74.* 07.08.02, 09:01
                            Oka dzieki za poparcie!:)
                            Kaska jezeli porownujesz protesty pielegniarek, ktore musza pracowac za psie
                            pieniadze i utrzymac z tego rodziny, z "protestem" paru gowniarzy ktorym
                            zabrano zabawki, to moge tylko z politowaniem takie rzeczy poczytac.lamanie
                            prawa to wg Ciebie walka o wolnosc?
                            Ormond ja nie uznaje politycznej poprawnosci, nazywam rzeczy po imieniu i jak
                            ktos mnie bedzie obrazal to odpowiem mu w mysl zasady Jonasza Kofty.
    • Go嗆: express IP: 212.33.82.* 06.08.02, 15:11
      REASUMUJAC - www.krywlany.prv.pl
      • Go嗆: Treznor IP: 195.117.135.* 07.08.02, 11:40
        Mam silne wrazenie ze konflikt na tym forum miedzy Alexem a Ania1 zostal
        zapoczatkowany przez moja wypowiedz,jesli tak jest naprawde to przepraszam nie
        chcialem zeby wymiana zdan zamienila sie w obrzucanie sie dowojga
        nieustepliwych ludzi wyzwiskami(z koleji to jest tez b.typowe dlanaszego
        miasta).dlatego nic juz wiecej nie powiem na temat ludzi tu sie
        wypowiadajacych.Powiem za to cos o tym jak dzialaja struktury ozganizacyjne w
        naszym miescie.Tak sie zlozylo ze bylem jednym z gloownych organizatoroow
        tegorocznych juwenaliow.Nawet nie zdajecie sobiesprawy jak Urzad miejski patrzy
        na mlodzierz-studentow wychodzacych z inicjatywa zapewnienia sobie
        rozrywki.Wyglada to tak ze maja cie za goowno i tylko czekaja na to az ci sie
        noga powinie i beda mogli cie dobic.Moze to brzmi jkos zabardzo opisowo ale
        uwierzcie tak jest.wogle sie wiec nie dziwie ze "Mlodzi"w swych bolidach nie
        chca sie zwroocic ani do "Pana" Tura ani do "Policji" ani tez do
        Automobilklooboo;p.Zaloze sie ze wladze miasta jesli nie zobacza(najlepiej na
        oczy)odpowiedniej ilosci srodkoow na taka impreze to niestety sprawa sie
        rozbije jak titanic o goore lodowa.A skonczy sie to tylko tym ze Policja wkoncu
        uzyje swoich uprawnien,zacznie strzelac do tloomu z goomowek poleje sie krew i
        wtedy to dopiero bedzie anarchia,ale nie bujcie nic wladz naszgo miasta to nic
        nie obchodzi bo oni w swoich merolach dawno juz wyjada z centrum.I mam pytanie
        do Ani -jak podoba Ci sie taki bialystok bo wizja moze sie b.szybko
        zrealizowac.Tak przeziez lubisz jak sie twardo egzekwuje "prawo".Co wolisz
        slyszec pod swoim oknem piski opon czy strzaly i wrzaski katowanego tlumu???
        odpowiedz chce znac twoje zdanie. z powarzaniem dla wszystkich myslacych TREZ
        • Go嗆: anka1 IP: 212.33.74.* 07.08.02, 12:02
          konflikt zostal zapoczatkowany przez alexa, a nie ciebie. poczytaj sobie
          uwaznie.
          pod swoim oknem chce miec cisze, a nie odglosy o ktorych piszesz.
          co do prawa to przypomnij sobie zasade < dura lex sed led lex>.prawa nalezy
          przestrzegac i egzekwowac jezeli jest lamane. zaklocanie porzadku publicznego i
          ciszy nocnej powinno byc karane i basta.
          • Go嗆: Treznor IP: 195.117.135.* 07.08.02, 12:33
            W pe軟i sie z toba zgadzam.Ta piekna maksyma, ktoora pewnie wyku豉s na
            pierwszym roku, gdzie mialas zapewne prawo rzymskie, ktoore zdalas za pierwszy
            podejsciem niestety tylko ladnie brzmi bo w realny swiecie niczego nie
            moowi.Problem nie polega na tym ze prawo nie jest egzekwowane tyl na tym ze
            jest zle egzekwowane. Dokladniej moowiac jest w anej wiekrzym stopniu jest
            egzekwowane na pospoolstwie ktoore nie ma wytarczajacej ilosci srodkoow
            pomocniczych do przestrzegania prawa jakim sa pieniadze.Pieniadze zas maja ci
            ktoorzy chca koniecznie dojsc swego prawa kosztem innych.Co z tego ze komus
            stanie sie krzywda, co z tego ze ktos ucierpi wazne ze prawo zostalo
            wyegzekwowane.Niewiem czy czytalas pewna powiesc Wiktora Hugo pt."Nedznicy"
            jesli tak to zastanoow sie nad jej przeslaniem.A na chalasy pod okne poradze ci
            cos:mozesz zrobic tylko 3 rzeczy w tej sprawie. 1przeprowadzic sie na osiedla
            oddalone od centroom albo wies bo niestety ale obawiam sie ze w centroom zawsze
            bedzie ci zaglosno(te wszystkie knajpy i ci ludzie fee:)2 zrobic cos w tej
            sprawie zajac sie tym a nie tylko gadac i nie moowie tu o rzucaniu granatoow
            gazowych za okno tylko o rozwiazaniu bardziej logicznym.3 wejdz w tlum razem z
            nimi porzucaj troche jobami na policje(napewno kiedys cie wkoorzala)i zobaczysz
            ze wszystkie Twoje stresy mina jak reka odjal.Staniesz sie wtedy osoba
            wyluzowana tak jak ja np.Zobaczysz jakie zycie potrafi byc piekne.Zawsze i tak
            mozesz wroocic do Swego "dur-l-exa";p
            • Go嗆: anka1 IP: 212.33.74.* 07.08.02, 12:47
              tak sie sklada ze nie prawo studiowalam.
              jezeli wg ciebie luz polega na demolkach i zaklocaniu porzadku publicznego to
              ja ci zaproponuje : zaloz sobie wlasne panstwo gdzie kazdy bedzie mial tyle
              pieniedzy,zeby wg twojej teorii prawa przestrzegac. nalepiej gdzies daleko w <
              odleglej galaktyce >.
              nie zapominaj ze wiekszosc ludzi jest przeciwna temu co sie wyrabia w
              Bialymstoku.poczytaj sobie nr 32 Polityki.jest tam artykul ktory jak ulal
              pasuje do pokolenia robiacego zadyme w miescie.
              • Go嗆: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 07.08.02, 22:33

> tak sie sklada ze nie prawo studiowalam.
                > jezeli wg ciebie luz polega na demolkach i zaklocaniu porzadku publicznego to
                > ja ci zaproponuje : zaloz sobie wlasne panstwo gdzie kazdy bedzie mial tyle
                > pieniedzy,zeby wg twojej teorii prawa przestrzegac. nalepiej gdzies daleko w
                &#
                > 60
                > odleglej galaktyce >.
                > nie zapominaj ze wiekszosc ludzi jest przeciwna temu co sie wyrabia w
                > Bialymstoku.poczytaj sobie nr 32 Polityki.jest tam artykul ktory jak ulal
                > pasuje do pokolenia robiacego zadyme w miescie.
                hello
                nie zgadzam sie z twoim powolywaniem sie na polityke i jej
                artykul..poniewaz sondaz co do zadymy nie zostal fachowo wykonany...
                we wczesniejszych wypowiedziach sugerujesz ze okolo 80% badanych jest
                przeciwko imprezie na glownej ulicy....mysle ze nie masz racji..
                ci ludzie nie zostali losowo dobrani do badania lecz przypadkowo!!!
                PS.dalej twierdze ze nie mieszkasz w centrum....oszukujac w ten
                sposob czytelnikow forum...
          • Masz racje TREZ.
            Konfrontacja jest najgorsza metoda rozwiazywania protestow spolecznych z tej
            przyczyny, iz nie usuwa ich przyczyn.
            Metoda "palki, gazu i kuli"- jk chce anka1- to nic innego jak metoda
            prymitywnej, lepperowskiej demagogii. Obiecujac dorazna skutecznosc, myli
            skutek z przyczyna, domagajac sie jednoczesnie poszanowania prawa, ktorego sama
            nie szanuje i uszanowac nie chce.
            Cynik powiedzialby, ze "palenie gumy" zostalo wymyslone przez obecnego
            prezydenta Bialegostoku w ramach zblizajacej sie kampanii wyborczej.
            Przepis jest nastepujacy : sprowokowac protest ( zakazac "palenia gumy"),
            zorganizowac ruch spolecznego oburzenia "spokojnych obywateli", zarzucic
            lamanie prawa i zorganizowac kampanie wyborcza pod haslem "przestrzegania ladu
            i porzadku". Na koniec, wjechac ponownie do urzedu miasta na glosach wyborcow,
            ktorzy pod swoimi oknami "chca miec cisze".
            Proste, prawda ?
            • Go嗆: anka1 IP: 212.33.74.* 07.08.02, 12:52
              prymitywne lepperowskie dzialanie to ten pozal sie Boze protest paralizujacy
              miasto.
              a na prezydenta to sobie poczytaj kogo bym wybrala.
              • Nie interesuja mnie Twoje preferencje wyborcze. Interesuje mnie Twoje myslenie,
                ktore nawolujac do przestrzegania prawa i porzadku ("... pod swoim oknem chce
                miec cisze...") reglamentuje i wartosciuje prawo innych do spolecznego protestu
                (..."jezeli porownujesz protesty pielegniarek, ktore musza pracowac za psie
                pieniadze i utrzymac z tego rodziny, z "protestem" paru gowniarzy ktorym
                zabrano zabawki, to moge tylko z politowaniem takie rzeczy poczytac."...).

Roznicowanie praw obywatelskich ( prawo do publicznego sprzeciwu) - czyms to
                pachnie, zgoda ? I nie tylko Lepperem.

• Go嗆: anka1 IP: 212.33.74.* 07.08.02, 14:27
                  bogo2 napisa:

> Nie interesuja mnie Twoje preferencje wyborcze. Interesuje mnie Twoje
                  myslenie,
                  >
                  > ktore nawolujac do przestrzegania prawa i porzadku ("... pod swoim oknem chce
                  > miec cisze...") reglamentuje i wartosciuje prawo innych do spolecznego
                  protestu
                  >
                  > (..."jezeli porownujesz protesty pielegniarek, ktore musza pracowac za psie
                  > pieniadze i utrzymac z tego rodziny, z "protestem" paru gowniarzy ktorym
                  > zabrano zabawki, to moge tylko z politowaniem takie rzeczy poczytac."...).
                  >
                  > Roznicowanie praw obywatelskich ( prawo do publicznego sprzeciwu) - czyms to
                  > pachnie, zgoda ? I nie tylko Lepperem.
                  >
                  protesty pielegniarek byly legalne i ludzie je rozumieli. politowaniem napawa
                  fakt ze stawiasz obok siebie prawo i anarchie.
                  • Pozwol, ze nie podejme Twojego zaproszenia do rozwazan na temat prawa i
                    anarchii (..." politowaniem napawa fakt ze stawiasz obok siebie prawo i
                    anarchie"....). Nie czuje sie kompetentny do formulowania pogladow na tak
                    wysokim poziomie refleksji intelektualnej. Wole szczegoly.
                    Ot, chocby taki, ktory uzaleznia obywatelskie prawo do protestu od jego
                    spolecznej akceptacji (..."protesty pielegniarek byly legalne i ludzie je
                    rozumieli"...).
                    Wydawalo mi sie, ze prawa obywateli okresla konstytucja, a nie konkurs
                    krasomowstwa.

• bogo2 napisa:

> Pozwol, ze nie podejme Twojego zaproszenia do rozwazan na temat prawa i
                      > anarchii (..." politowaniem napawa fakt ze stawiasz obok siebie prawo i
                      > anarchie"....). Nie czuje sie kompetentny do formulowania pogladow na tak
                      > wysokim poziomie refleksji intelektualnej. Wole szczegoly.
                      > Ot, chocby taki, ktory uzaleznia obywatelskie prawo do protestu od jego
                      > spolecznej akceptacji (..."protesty pielegniarek byly legalne i ludzie je
                      > rozumieli"...).
                      > Wydawalo mi sie, ze prawa obywateli okresla konstytucja, a nie konkurs
                      > krasomowstwa.
                      >
                      >
                      Hmmm... w konstytucji niewiele znalaz貫m na temat prawa do palenia gum na
                      Lipowej...
przejd do: 1-100 101-149
(101-149)

Wysy豉j powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby upro軼i zarz康zanie powiadomieniami zaloguj si lub zarejestruj si.

lub anuluj

Zaloguj si

Nie pami皻asz has豉 lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na ka盥y temat

Tysi帷om u篡tkownik闚

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialno軼i za tre嗆 wypowiedzi zamieszczanych przez u篡tkownik闚 Forum. Osoby zamieszczaj帷e wypowiedzi naruszaj帷e prawo lub prawem chronione dobra os鏏 trzecich mog ponie嗆 z tego tytu逝 odpowiedzialno嗆 karn lub cywiln. Regulamin.