• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Bialystok- miasto bezprawia ?

• IP: 212.33.74.* 05.08.02, 08:17
    wrocilam z urlopu i wczoraj mialam watpliwa przyjemnosc trafic na blokade
    Lipowej. nie poznaje tego miasta i jego mieszkancow.chamstwo, agresja, smrod
    palonej gumy i spalin, wulgarne wrzaski pod adresem policji. stado ogolonych
    na lyso gnojow terroryzuje miasto i spokojnym ludziom zatruwa zycie. moze
    wladze Bialegostoku i policja weksmituja ich na te zakichane Krywlany i niech
    sie tam pozabijaja, bedzie spokoj! dlaczego mieszkancy centrum maja byc
    narazeni na cos takiego? dlaczego mam sie bac o siebie, swoich bliskich, o
    calosc mojego samochodu? takim sukinsynom powinno sie przypomniec sposoby
    zaprowadzania porzadku rodem ze stanu wojennego. pare amatek wodnych, gaz,
    kule, porzadne spalowanie i bedzie spokoj. tym miastem powinien wreszcie
    rzadzic ktos kto ma jaja!
    Edytor zaawansowany
    • Gość: inks IP: *.ec.bialystok.pl 05.08.02, 08:39
      Ci wygoleni na łyso gnoje to..tak, tak większość. Byłem w weekend w Augustowie.
      Ktoś-wiadomo jak to na weekndach bywa-namówił nas na wizytę w Amfiteatrze. A
      tam tłum, kilka tysięcy osób. Średnia wieku 17. Panny o bezmyślnych
      spojrzeniach. Ich partnerzy: przeważnie ogoleni na łyso albo wybrylantowani.
      Wszyscy ubrani jednakowo: złote łańcuchy, koszulki z lobo Nike, dresy i
      sportowe obuwie. Muzyka: discopolowa karykatura muzyki dance. Czuję się jak
      jakiś dinozaur w tym wszystkim: zapanowała moda na idiotyzm...
      • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 05.08.02, 08:45
        na idiotyzm, chamstwo, agresje, dzikie ryki o kazdej porze dnia i nocy itd.
        nie tylko Ty czujesz sie jak dinozaur. szkoda ze nie mamy ich rozmiarow, jedno
        tupniecie i o paru glabow byloby mniej...
        • 05.08.02, 12:33
          Gość portalu: anka1 napisał(a):

> na idiotyzm, chamstwo, agresje, dzikie ryki o kazdej porze dnia i nocy itd.
          > nie tylko Ty czujesz sie jak dinozaur. szkoda ze nie mamy ich rozmiarow,
          > jedno tupniecie i o paru glabow byloby mniej...

Dwie sprawy:
          Po pierwsze, na Krywlanach, czy gdziekolwiek indziej, byle poza miastem, można
          co tydzień zorganizować legalną imprezę tego typu z profesjonalna obsługą i
          nawet na tym zarobić. "Palacze gumy" zadeklarowali, że mogliby nawet zapłacić
          wejściówki. Jednak jakoś nikt nie pali się do tego pomysłu.
          Po drugie, dlaczego policja nie używa siły, jeśli ma do tego uprawnienia?
          Dlaczego w Polsce policja się wszystkiego boi?
          • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 05.08.02, 12:38
            w tym kraju Ludzie z charakterem byli przed wojna . teraz nie ma nikogo kto
            potrafilby huknac piescia w stol jak Beck, gdy sytuacja tego wymaga.
            • Gość: saunne IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 05.08.02, 12:46

> w tym kraju Ludzie z charakterem byli przed wojna . teraz nie ma nikogo kto
              > potrafilby huknac piescia w stol jak Beck, gdy sytuacja tego wymaga.

obawiam się Aniu, że zaraz spotkałoby się to z zarzutem wykorzystywania
              uprawnień, z grą polityczną itp. Ale może się mylę.
            • Gość: stagliano IP: 3.5.* / 171.159.33.* 07.08.02, 19:32
              Przed wojna - owszem. Eksperymenty socjo wdrazane przez towarzyszy okazaly sie
              skuteczne. Zaszczepiono nam w wiekszym lub mniejszym stopniu homo sovieticus.
              A dresy? Coz - w europie unijnej rowniez egzystuja watahy home boys. Tyle, ze w
              zdecydowanie mniejszej proporcji. Ja mysle, ze to kwestia czasu..... Szkoda, ze
              to my musimy przeczekac ten najgorszy okres homo dresopitekusa.
          • Gość: saunne IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 05.08.02, 12:42
            freewolf napisał:

> Po drugie, dlaczego policja nie używa siły, jeśli ma do tego uprawnienia?
            > Dlaczego w Polsce policja się wszystkiego boi?

Bo zaraz odezwałyby się pełne potępienia głosy, że policja pałuje niewinnych
            ludzi (vide wszelkie blokady) i że w ogóle jest do niczego.
            A tak na marginesie poczytaj Free wątek o paleniu gumy na Lipowej (w zeszłym
            tygodniu było to samo, tyle że w nocy) - logika uczestników jest porażająca...
            • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 05.08.02, 12:50
              ja sobie tez zaraz poczytam. tylko niech mi ktos udowodni jaka logika jest w
              tym ze mieszkancy centrum nie moga spokojnie do domu dojechac, a jesli juz w
              nich sa to nie maja spokoju, nie moga oddychac taki smrod, nie moga spac taki
              halas. co takim debilom da odebranie spokoju niewinnym ludziom? policji
              zaszkodza, wladzom dokucza? oni maja to gdzies! jak zwykle cierpia ci ktorzy na
              to nie zasluguja!
              • Gość: saunne IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 05.08.02, 13:04

> ja sobie tez zaraz poczytam. tylko niech mi ktos udowodni jaka logika jest w
                > tym ze mieszkancy centrum nie moga spokojnie do domu dojechac, a jesli juz w
                > nich sa to nie maja spokoju, nie moga oddychac taki smrod, nie moga spac taki
                > halas. co takim debilom da odebranie spokoju niewinnym ludziom? policji
                > zaszkodza, wladzom dokucza? oni maja to gdzies! jak zwykle cierpia ci ktorzy
                na
                >
                > to nie zasluguja!

ależ ja Cię doskonale rozumiem! A zachowanie tych gości to dla mnie kompletne
                buractwo! W zeszłym tygodniu policja szybko sobie z nimi poradziła, co ludzie
                przyjeli z zadowoleniem (poczytaj zeszłotygodniową prasę i wypowiedzi
                czytelników).
                • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 05.08.02, 13:16
                  poradzila sobie, ale najwyrazniej dzialala za lagodnie. gdyby paru prowodyrow
                  siedzialo za kratkami albo leczylo sie w szpitalu na wlasny koszt( bo za takie
                  postepowanie spalowani powinni byc leczeni za swoje pieniadze a nie podatnikow
                  ktorym zycie zatruwaja), albo mialo skonfiskowane samochody to takie zoo nie
                  mialoby miejsca. w Bialymstoku powinien Giuliani rzadzic, wtedy bylby tu
                  porzadek!
                  • Gość: saunne IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 05.08.02, 13:38
                    zasadniczo się zgadzam, tylko, że mocno obawiam się, że pociągnełoby to za
                    sobą, wcześniej czy później, naruszenia praw obywatelskich. Bardzo trudno jest
                    w takich sytuacjach znaleźć "złoty środek", a łatwo niestety o nadużycia.
                    Jeśli zaś chodzi o zadymę z samochodami to ciekawa jestem, czy była ona
                    legalna, tzn. czy demonstrujący mieli na to zgodę władz miejskich?
                    • 05.08.02, 13:45
                      Jestem za metodą "zero tolerancji", jaką wprowadzał w NY Giuliani, nawet jeśli
                      miałoby to oznaczać sporadyczne przypadki łamania praw obywatelskich. Zasada
                      jest prosta, lepiej przesadzać, niż zbytnio pobłażać, gdyż to ostatnie
                      prowadzi zazwyczaj do katastrofy.
                      Generalnie wszystko sprowadza się do wyboru: państwo prawa lub obywateli. Ja
                      jestem za państwem prawa.
                      • Gość: saunne IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 05.08.02, 13:56
                        Free, a co będzie jak ten sporadyczny przypadek będzie dotyczył Ciebie albo
                        Twojej rodziny?
                        Ja też chciałabym, żeby wreszcie było bezpiecznie, ale cały czas nie mogę
                        zapomnieć o wydarzeniach w Płocku (śmierć Przemka Czaji). Pewnie popełniam
                        błąd, ale jakoś nie mogę wyzbyć się wątpliwości.
                        • 05.08.02, 14:06
                          Gość portalu: saunne napisał(a):

> Free, a co będzie jak ten sporadyczny przypadek będzie dotyczył Ciebie albo
                          > Twojej rodziny?

Czułem, że padnie to pytanie. Moja odpowiedź jest prosta: mówi się trudno.
                          Jeśli bilans społecznych zysków i strat wyjdzie na plus, to jestem gotowy do
                          poświęceń.

> Ja też chciałabym, żeby wreszcie było bezpiecznie, ale cały czas nie mogę
                          > zapomnieć o wydarzeniach w Płocku (śmierć Przemka Czaji). Pewnie popełniam
                          > błąd, ale jakoś nie mogę wyzbyć się wątpliwości.

Prawdę mówiąc w sprawie Przemka nigdy się nie wypowiadałem i nie będę się
                          wypowiadać. Nie jestem naocznym świadkiem tego zdarzenia, a na podstawie
                          opinii świadków (w tym przypadku dość sprzecznych), a tym bardziej na
                          podstawie tego, co usłyszałem w mediach (którym nie ufam za grosz) nie będę
                          budować opinii, gdyż może ona być dla kogoś krzywdząca.
                          • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 05.08.02, 14:32
                            w Polsce panuje pogarda dla prawa. ktos wreszcie powinien, trawestujac pana
                            C., powiedziec,ze kto podnosi reke na prawo temu ja prawo odrabie. jezeli ktos
                            jest blisko takich wydarzen to powinien sie liczyc z konsekwencjami np. ze moze
                            oberwac od policji. w Bialymstoku zaczyna sie anarchia. to jest przedsmak tego
                            co bedzie kiedy Lepper jeszcze bardziej urosnie w sile.
                            • 05.08.02, 15:03

> w Polsce panuje pogarda dla prawa. ktos wreszcie powinien, trawestujac pana
                              > C., powiedziec,ze kto podnosi reke na prawo temu ja prawo odrabie. jezeli
                              > ktos jest blisko takich wydarzen to powinien sie liczyc z konsekwencjami np.
                              > ze moze oberwac od policji.

Policjanci w Polsce boją się używać broni, gdyż ludzi wabi odgłos strzałów i
                              szybko zbiera się tłumek gapiów, czyli potencjalnych przypadkowych ofiar. Z
                              tego powodu uważam, że za postrzelenie przypadkowo któregoś z gapiów (tych
                              idiotów, którzy się nie chowają, choćby padając na ziemię) podczas pościgu za
                              bandytą policjant nie powinien ponosić konsekwencji. Wtedy ludzie nauczyliby
                              się jak uciekać i potencjalnych ofiar byłoby mniej. Poza tym policjant
                              powinien móc strzelać bez ostrzeżenia do każdego uciekającego przestępcy. Z
                              ustawy powinien również zniknąć zapis mówiący, że strzelać należy tak, aby
                              spowodować jak najmniejsze szkody zdrowotne.

> w Bialymstoku zaczyna sie anarchia. to jest przedsmak tego co bedzie kiedy
                              > Lepper jeszcze bardziej urosnie w sile.

Dzięki Bogu, mnie prawdopodobnie w Polsce już wtedy nie będzie.
                      • Gość: stagliano IP: 3.5.* / 171.159.33.* 07.08.02, 19:38
                        Wyglada na to, ze na forum niniejszym guliani uzyskalby poparcie przez
                        aklamacje. Jest tylko drobna roznica w mozliwosci zastosowania modelu rudolfa -
                        stan finansow publicznych - tak! - kasy, z ktorej mozna dobrze oplacic sily
                        porzadkowe, szkolenia, zakupy ekwipunku, umotywowac lokalnych wladykow, etc.
                        Bez tego mozemy liczyc jedynie na altruistow. A sama naprawa troszeczke potrwa.
                        W miedzyczasie potencjalny elektorat leppera bedzie nadal palil gumy w centrum,
                        a sam rzeczony bedzie warcholil uniemozliwiajac jakiekolwiek reformy. Oj! Chyba
                        zbyt duzo plote :))
      • Gość: realista IP: *.suwalki.sdi.tpnet.pl 14.08.02, 12:20
        Ktoś kto tęskni za stanem wojennym nie rozumie, że jego zapatrywania i poglądy
        to nic innego jak państwo policyjne. Czy my tego chcemy? Trochę za późno.
        A ponadto to tylko jedna opinia kogoś kto nie widzi bezrobocia i beznadziei
        polskiej młodzieży. A kto doprowadził do takiego stanu? Nie chcem ale muszem
        stwierdzić, że to kapitalizm w polskim wydaniu.
        • 14.08.02, 12:55
          Gość portalu: realista napisał(a):

> Ktoś kto tęskni za stanem wojennym nie rozumie, że jego zapatrywania i
          poglądy
          > to nic innego jak państwo policyjne. Czy my tego chcemy? Trochę za późno.
          > A ponadto to tylko jedna opinia kogoś kto nie widzi bezrobocia i beznadziei
          > polskiej młodzieży. A kto doprowadził do takiego stanu? Nie chcem ale muszem
          > stwierdzić, że to kapitalizm w polskim wydaniu.

Drogi realisto, proponuję zejście na ziemię. Jeśli tę bezrobotną młodzież stać
          na rozbijanie się samochodami, to życzyłbym sobie żeby taki model bezrobocia
          był powszechny...
    • Gość: Czacha IP: *.bsk.vectranet.pl / 10.1.1.* 05.08.02, 11:30
      BIG LOL :-)))
    • 05.08.02, 14:53
      Z tego co wyczytałem wprasie problem dotyczy 200-300 osób, mniej niż 1 %
      mieszkańców miasta, a rozpisują się o tym wszystkie lokalne dzienniki. Poważne
      dyskusje o wolnosci obywatelskiej a w tle kilkuset wygolonych półgłowków
      pobrzękujących tombakowymi łańcuchami, miłośników jeżdzenia aż pęknie, gięcia
      aż się połamie i stukania aż się oberwie. Tegoroczne ogórki śmierdzą mocno
      spaloną gumą. Może jakiś nowy temat????
    • 05.08.02, 14:54
      bialystok ??? a polska nie ???? juz ponad dziesies lat temu twierdzilem , i
      nadal tak uwazam , ze w tym kraju potrzebna jest dyktatura , inaczej bedzie
      tak jak jest co wcale mi sie nie podoba , pozdrawiam
      • Gość: Lenin IP: *.mckinn1.vic.optusnet.com.au 05.08.02, 15:02
        korni napisał:

> juz ponad dziesies lat temu twierdzilem , i
        > nadal tak uwazam , ze w tym kraju potrzebna jest dyktatura...

Mam nadzieje, ze nie dyktatura proletariatu. Ta lekcje juz przerabialismy ;)
    • 05.08.02, 15:04
      Co tam się właściwie działo? Spontaniczne spotkanie bandy idiotów, czy impreza
      zorganizowana?
      • 05.08.02, 15:13
        ralston napisał:

> Co tam się właściwie działo? Spontaniczne spotkanie bandy idiotów, czy
        > impreza zorganizowana?

Spontanicznie zorganizowana impreza ludzi, którzy chcą się bawić ale nie mają
        gdzie. Co prawda forma ich protestu przeciw władzy była naganna.
    • 05.08.02, 15:10
      ...można by zorganizować cotygodniowej legalnej imprezy na Krywlanach. Można
      pobierać symboliczną opłatę wstępu (3 - 5 zł), a w zamian zapewnić na miejscu
      odpowiednie warunki (obsługę techniczną, ochronę). Można zaprosić jakieś
      zespoły, ustawić przenośnie restauracje, zorganizować konkursy rodzinne, a
      palenie gumy byłoby tylko jedną z atrakcji. Byłoby to takim cotygodniowym
      zlotem białostoczan.
    • 05.08.02, 15:11
      Pewnie zaraz na mnie wszyscy zaraz skoczycie, ale czy nie wydaje sie wam, ze
      chlopaki maja pewien fason.
      W koncu nie idzie im o bicie po mordzie przechodniow, tylko o mozliwosc
      powariowania na czterech kolach. Jesli wladze miasta nie interesuja sie
      udostepnieniem im miejsca na tego typu zabawe, to oni daja wszystkim znac, ze
      im na tej zabawie zalezy...?
      • 05.08.02, 15:15
        ormond napisał:

> Pewnie zaraz na mnie wszyscy zaraz skoczycie, ale czy nie wydaje sie wam, ze
        > chlopaki maja pewien fason.
        > W koncu nie idzie im o bicie po mordzie przechodniow, tylko o mozliwosc
        > powariowania na czterech kolach. Jesli wladze miasta nie interesuja sie
        > udostepnieniem im miejsca na tego typu zabawe, to oni daja wszystkim znac,
        > ze im na tej zabawie zalezy...?

To fakt, ale jest to wyjątkowo samolubna forma protestu, gdyż żądając własnej
        zabawy przez zakłócanie spokoju w środku nocy w centrum miasta zatruwają życie
        innym.
        • 05.08.02, 15:19
          >
          > > ze im na tej zabawie zalezy...?
          >
          > To fakt, ale jest to wyjątkowo samolubna forma protestu, gdyż żądając własnej
          > zabawy przez zakłócanie spokoju w środku nocy w centrum miasta zatruwają
          życie
          > innym.

A jaka inna forma protestu im pozostala? Grzeczne podanie do wladz miasta?
          Przez kogo i w czyim imieniu? Przeciez to nie jest zadna zorganizowana grupa...
          • 05.08.02, 15:28
            ormond napisał:

> A jaka inna forma protestu im pozostala? Grzeczne podanie do wladz miasta?
            > Przez kogo i w czyim imieniu? Przeciez to nie jest zadna zorganizowana
            grupa...

Ustalmy najpierw jedno, problem, który tu mamy, nie dotyczy władz miasta, gdyż
            ani nie są gospodarzami terenu lotniska i giełdy, ani nie mają one uprawnienia
            do urządzania imprez samochodowych. Może twoim zdaniem mają dopuścić do
            jawnego łamania prawa, jakim są organizowane nielegalnie zawody palenia gumy?
            Może policja ma odmówić właścicielowi lotniska i terenu giełdy, którzy
            poprosili ją o zlikwidowanie nielegalnych zjazdów na ich terenie? A co do
            sprawy organizacji takich imprez, to leży to w gestii Automobilklubu
            Podlaskiego i to tam powinni się zgłosić "palacze".
            • 05.08.02, 15:35
              Oczywiscie, ze sie z toba zgadzam. Ich dzialania sa bezprawne, ale... chyba
              trafiamy tutaj na szerszy problem. Co miasto robi aby mlodziez miala w czasie
              wakacji jakies zajecie? Czy sa obiekty publiczne gdzie poszukiwacze mocnych
              wrazen mogliby sie wyszalec nie przeszkadzajac nikomu...?
              • 05.08.02, 15:45
                ormond napisał:

> Oczywiscie, ze sie z toba zgadzam. Ich dzialania sa bezprawne, ale... chyba
                > trafiamy tutaj na szerszy problem. Co miasto robi aby mlodziez miala w
                > czasie wakacji jakies zajecie? Czy sa obiekty publiczne gdzie poszukiwacze
                > mocnych wrazen mogliby sie wyszalec nie przeszkadzajac nikomu...?

Patrz mój pomysł w poście "Dlaczego nie...".
                A co do infrastruktury, to niestety żyjemy w mieście, w którym z jednej strony
                władze blokują nawet budowę multikina, a z drugiej strony wydają grube
                pieniądze na nierealne projekty, jak ten ostatnio ogłaszany, dotyczący
                wielkiego centrum handlowo-usługowo-rozrywkowym w pobliżu dworców PKP i PKS.
                Tu pragnę przypomnieć, że parę lat temu zrobiono już plany podobnego obiektu,
                który miał się znajdować na stacji Białystok Fabryczny, ale wtedy pomysł był
                jeszcze ambitniejszy, gdyż chciano uruchomić kolej szybkobieżną z Białegostoku
                do Warszawy.
              • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 05.08.02, 15:52
                niech sobie protestuja jak im sie chce karki lamac w durnych zabawach np.
                skaczac na bungee z urzedu miasta. dlaczego spokojni ludzie maja miec zatrute
                zycie, bo paru gowniarzom sie wydaje ze sa pepkiem swiata i cos im sie nalezy.
                nic im sie nie nalezy! mieszkancy centrum tez mogliby wyjsc na Lipowa i ja
                zablokowac, bo maja dosc przekletych knajp przez ktore cierpia sluchajac nocami
                czegos muzykopodobnego, wrzaskow, przeklenstw, smrodu, huku samochodow. i wtedy
                ich protest mialby sens.
                a nie taki ze paru smarkaczom zabroniono sie bawic a oni chca!
                jak tak dalej bedzie to w koncu ktos z centrum zorganizuje oddzial i bedzie sam
                sprawiedliwosc wymierzac.
                • 05.08.02, 16:16
                  Rozumiem Cię Aniu. Ani do miasta nie należy zapewnianie rozrywki tego rodzaju,
                  ani forma protestu nie jest do przyjęcia.
                  Wyobraźmy sobie grupę miłośników strzelectwa, którym miasto nie wybudowało
                  strzelnicy. I co - przychodzą na Lipową/Rynek Kościuszki i urządzają nocną
                  kanonadę?
                  • 05.08.02, 16:50
                    ralston napisał:

> Rozumiem Cię Aniu. Ani do miasta nie należy zapewnianie rozrywki tego
                    > rodzaju

Jest to gestia Automobilklubu, a "palacze", o ile mi wiadomo, nie zwrócili się
                    do tej pory do tej instytucji z odpowiednią prośbą.
                    • 05.08.02, 16:52
                      freewolf napisał:

> Jest to gestia Automobilklubu, a "palacze", o ile mi wiadomo, nie zwrócili
                      > się do tej pory do tej instytucji z odpowiednią prośbą.

Tu luźna dygresja, zawsze najprościej wszystko zwalić na władze, a żeby
                      organizować imprezy samochodowe, trzeba mieć licencję, władze miasta jej nie
                      mają.
                • Gość: Art IP: 212.33.82.* 05.08.02, 18:20

> niech sobie protestuja jak im sie chce karki lamac w durnych zabawach np.
                  > skaczac na bungee z urzedu miasta. dlaczego spokojni ludzie maja miec zatrute
                  > zycie, bo paru gowniarzom sie wydaje ze sa pepkiem swiata i cos im sie
                  nalezy.
                  > nic im sie nie nalezy! mieszkancy centrum tez mogliby wyjsc na Lipowa i ja
                  > zablokowac, bo maja dosc przekletych knajp przez ktore cierpia sluchajac
                  nocami
                  > czegos muzykopodobnego, wrzaskow, przeklenstw, smrodu, huku samochodow. i
                  wtedy
                  > ich protest mialby sens.
                  > a nie taki ze paru smarkaczom zabroniono sie bawic a oni chca!
                  > jak tak dalej bedzie to w koncu ktos z centrum zorganizuje oddzial i bedzie
                  sam
                  > sprawiedliwosc wymierzac.

Aniu rozumiem ,że jesteś rozgoryczona ,ale czy Ty przypadkiem nie przesadzasz?
                  Przecież to towarzystwo miało swoje miejsce na zabawę i to zostało im zabrane,
                  wiec gdzie mają protestować? Na bagnach nadbiebrzańskich? Jak Twojemu dziecku
                  (przepraszam może nie masz jeszcze?)ktoś zabroni zabawy w ulubionej piaskownicy
                  też chyba nie będzie zadowolone ....
                  Uważasz ,że nic im się nie nalezy ? Lepiej niech pija, palą ,i zaczepiają ludzi
                  na ulicach czy niech mają troche takiej rozrywki jaka lubią ? Nie wnikając w
                  szczegóły Twoim rodzicom też pewnie nie wszystko to co robiło Twoje pokolenie
                  mogło sie podobać ...prawda??
                  Kawiarenki i puby też mozna przenieść na obrzeża miasta.. Tylko gdzie tak
                  jest ? Na całym świecie w centrum jest najwiecej tego typu lokali i tego nic
                  nie zmieni - nawet protesty paru emerytów. Takie sa uroki życia w centrum...
                  Mieszkajac niedaleko torów kolejowych bedziesz żądała przeniesienia trakcji o
                  parę kilometrów ,ponieważ pociągi Ci przeszkadzają?
                  Oddziały do wymierzania sprwiedliwości proponuję najwyżej trzyosobowe -
                  przynajmniej mniej będzie ludzi dotkliwie pobitych.
                  Dziwię sie jak łatwo się zapomina o swoich młodzieńczych latach -będąc młodą ,
                  a być może nadal jesteś - nie chciałaś nic od życia?? Pozdrowienia :))mimo
                  wszystko :)

• 05.08.02, 19:16
                    Gość portalu: Art napisał(a):

> Aniu rozumiem ,że jesteś rozgoryczona ,ale czy Ty przypadkiem nie
                    przesadzasz?
                    > Przecież to towarzystwo miało swoje miejsce na zabawę i to zostało im
                    zabrane,
                    > wiec gdzie mają protestować? Na bagnach nadbiebrzańskich? Jak Twojemu
                    dziecku
                    > (przepraszam może nie masz jeszcze?)ktoś zabroni zabawy w ulubionej
                    piaskownicy
                    >
                    > też chyba nie będzie zadowolone ....

Dałeś tu nienajlepszy przykład. Lotnisko i giełda samochodowa są terenami
                    prywatnymi (a w zasadzie miejskimi, ale oddanymi w wieczystą dzierżawę, więc
                    na to samo wychodzi). Tereny te były niszczone (i nie chodzi tu tylko o
                    rozlewanie oleju, ale także o walające się tony śmieci) i to z naruszeniem
                    prawa. Właściciel postąpił tak, jak każdy normalny człowiek zrobiłby na jego
                    miejscu i zaczął chronić swoją własność. Czy Ty byłbyś zadowolony, gdyby ktoś
                    przyszedł do Ciebie i zdemolował Ci mieszkanie? Pewnie byś mu jeszcze pomógł.
                    Poza tym, "zabawy" te, jeśli się tylko chce, można bez problemu zalegalizować.
                    Nie wiem czy wiesz, ale Automobil Podlaski organizuje kilka razy w roku
                    podobne "zawody" na Krywlanach, ma na to zgodę właściciela i odbywa się to
                    całkowicie w zgodzie z prawem, odpowiednio zabezpieczone od strony medycznej i
                    technicznej. Co więcej prezesi Automobilklubu powiedzieli, że nic nie stoi na
                    przeszkodzie, aby, jeśli będzie odpowiednie zainteresowanie, organizować je
                    częściej. Na razie nie doczekali się odzewu.

> Uważasz ,że nic im się nie nalezy ?

Na pewno nie należy im się prawo do niszczenia cudzej, prywatnej własności, a
                    tak się dzieje na lotnisku.

> Lepiej niech pija, palą ,i zaczepiają ludzi na ulicach czy niech mają troche
                    > takiej rozrywki jaka lubią ?

Tak, o ile ta rozrywka jest w zgodzie z prawem. A da się ją zalegalizować,
                    wystarczy tylko chcieć. Na razie uczestnicy "palenia", o ile mi wiadomo, nie
                    zrobili nic konstruktywnego w tym kierunku, tylko protestują przeciwko władzom
                    miasta (które nie mają z tym nic wspólnego) i policji (która ma z tym wspólne
                    tylko tyle, że została poproszona przez właściciela giełdy i lotniska o
                    ochronę jego niszczonej przez "palaczy" własności).

> Nie wnikając w
                    > szczegóły Twoim rodzicom też pewnie nie wszystko to co robiło Twoje
                    pokolenie
                    > mogło sie podobać ...prawda??
                    > Kawiarenki i puby też mozna przenieść na obrzeża miasta.. Tylko gdzie tak
                    > jest ? Na całym świecie w centrum jest najwiecej tego typu lokali i tego nic
                    > nie zmieni - nawet protesty paru emerytów. Takie sa uroki życia w centrum...
                    > Mieszkajac niedaleko torów kolejowych bedziesz żądała przeniesienia trakcji
                    o
                    > parę kilometrów ,ponieważ pociągi Ci przeszkadzają?
                    > Oddziały do wymierzania sprwiedliwości proponuję najwyżej trzyosobowe -
                    > przynajmniej mniej będzie ludzi dotkliwie pobitych.
                    > Dziwię sie jak łatwo się zapomina o swoich młodzieńczych latach -będąc
                    młodą ,
                    > a być może nadal jesteś - nie chciałaś nic od życia?? Pozdrowienia :))mimo
                    > wszystko :)

Do tej części postu się nie ustosunkuję, gdyż odpowiedź na nią wymaga
                    dogłębnej znajomości charakteru, wieku, wyglądu, osobowości i przemyśleń Ani,
                    a taką wiedzę posiada tylko ona sama.
    • Gość: bojar IP: 212.244.27.* 05.08.02, 18:05
      Anka 1 na prezydenta Białegostoku. Widać,że umie się wkurzyć, rzucić
      mocnym "gnoje", nie bawi się w podchody. Brawo..! Przecież to były kpiny z
      porządku. Ci policjanci z okolic Gródka, Walił i tp. przysiół podbiałostockich
      umieją tylko groźnie wyglądać (jak jacy miastowi), a co do czego przyjdzie, to
      walą ze strachu w spodnie, chyba, że w tym czasie dorwie się taki jeden z
      drugim np. do małolata przejeżdżającego przejście dla pieszych rowerem, struga
      wtedy "brudnego Harry,ego". Szkoda słów. Anka 1 lub każda inne dziewczyna z
      jajami (oprócz dyskutowanej wyżej B-K) na prezydenta do spraw potządku, ladu i
      harmonii w mieście
      • 05.08.02, 19:18
        Gość portalu: bojar napisał(a):

> Anka 1 na prezydenta Białegostoku. Widać,że umie się wkurzyć, rzucić
        > mocnym "gnoje", nie bawi się w podchody. Brawo..! Przecież to były kpiny z
        > porządku. Ci policjanci z okolic Gródka, Walił i tp. przysiół
        podbiałostockich
        > umieją tylko groźnie wyglądać (jak jacy miastowi), a co do czego przyjdzie,
        to
        > walą ze strachu w spodnie, chyba, że w tym czasie dorwie się taki jeden z
        > drugim np. do małolata przejeżdżającego przejście dla pieszych rowerem,
        struga
        > wtedy "brudnego Harry,ego". Szkoda słów. Anka 1 lub każda inne dziewczyna z
        > jajami (oprócz dyskutowanej wyżej B-K) na prezydenta do spraw potządku, ladu
        i
        > harmonii w mieście

Niestety, etat prezydenta Białegosotku zarezerwowano już dla Chatki. Ale etat
        prezydenta Szczecina jeszcze jest wolny :)).
      • 06.08.02, 00:03
        Ci policjanci
        > umieją tylko groźnie wyglądać (jak jacy miastowi), a co do czego przyjdzie,
        to
        > walą ze strachu w spodnie,

Coz to sie stalo, przeciez za nie tak dawnych lepszych czasow ci "z okolic
        Gródka, Walił i tp. przysiół podbiałostockich" nie tylko umieli groznie
        wygladac, ale tez potrafili walic i to bynajmniej nie w spodnie.
        Popiolka przyjeli do telewizji, to moze juz czas na dawnych ORMO-wcoow i UB-
        ekow, zeby przypomnieli Bialostocczanom jak sie ludzi trzyma za morde.
        • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 06.08.02, 08:49
          moje zabawy nie polegaly na blokowaniu glownej ulicy miasta, lamaniu prawa,
          zatruwaniu ludziom zycia i wyzywaniu policji ( wtedy milicji ) od cytuje
          < skurwysynow itp. > . moje pokolenie w wiekszosci bawilo sie jak normalni
          ludzie, a nie jak stado - bydlu nie ublizajac - bydla! bo to co widzialam to
          bylo bydlo! takie insekty powinno sie wytruc zanim zniszcza wszystko co sie da.
          • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 06.08.02, 08:59
            dzieki za uznanie:)
          • Gość: ormond IP: 203.22.82.* 06.08.02, 10:51
            Oj Anka, Anka, mam nadzieje ze sobie ulzylas tym pisaniem. Obys tylko nie miala
            okazji aby wprowadzac swoje "pomysly" w zycie bo to dopiero bylaby rozoba.

> moje zabawy nie polegaly na blokowaniu glownej ulicy miasta, lamaniu prawa,
            > zatruwaniu ludziom zycia i wyzywaniu policji ( wtedy milicji ) od cytuje
            > < skurwysynow itp. > . moje pokolenie w wiekszosci bawilo sie jak normal
            > ni
            > ludzie, a nie jak stado - bydlu nie ublizajac - bydla! bo to co widzialam to
            > bylo bydlo! takie insekty powinno sie wytruc zanim zniszcza wszystko co sie
            da.
        • Gość: bojar IP: 212.244.27.* 06.08.02, 10:06
          ormond napisaý:
          Wal się człowieku. Psycholom, kochającym inaczej czyli bezinteresownie
          nieżyczliwym, tym, którzy za komuny ściany kiblów używali za transparenty z
          napisem " Niech żyje wolność i swoboda , i dziewczyna młoda", chorym na
          nienawiść, kombatantom z przypadku, co to umieją wyłącznie niszczyć, także
          samych siebie - powinno zabronić się tu wstępu. Uśmiechnij się ulubieńcu
          Peatza , ministrancie niewydarzony. Jesteś prezesem jakiejś Akcji, która w
          biednym Gródku (Waliłach, Szudziałowie, Hajnówce,itp. itede) szuka dzisiaj
          przeciwnika, czyli sięga do popieprzonych, które powinne odejść w niebyt,
          czasów. Te, a może to Ty jesteś ten prawdziwy "polack mały". To nawijaj...
          > Ci policjanci
          > > umieją tylko groźnie wyglądać (jak jacy miastowi), a co do czego przyjdzie
          > ,
          > to
          > > walą ze strachu w spodnie,
          >
          > Coz to sie stalo, przeciez za nie tak dawnych lepszych czasow ci "z okolic
          > Gródka, Walił i tp. przysiół podbiałostockich" nie tylko umieli groznie
          > wygladac, ale tez potrafili walic i to bynajmniej nie w spodnie.
          > Popiolka przyjeli do telewizji, to moze juz czas na dawnych ORMO-wcoow i UB-
          > ekow, zeby przypomnieli Bialostocczanom jak sie ludzi trzyma za morde.
    • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 06.08.02, 09:42
      aniu masz niestety malo do powiedzenia w tym miescie...bylem tam i
      niestety nie widzialem lysych glow wokol siebie.....impreze oceniam
      bardzo dobrze..poniewaz swa idea daje sprzeciw skorumpowanym wlodarzom
      naszego miasta..ktorzy powinni siedziec w wiezieniu za korupcje..a nie
      rzadzic bialymstokiem...to kiedys bylo piekne miasto,dopoki doputy nie
      zajeli sie rzadzeniem prawicowo-klerykalno-brodaci-wasaci ludzie-
      karierowicze...ja nie rozumiem twego glosu na tym forum...a nie jestem
      juz mlody...twoja wypowiedz sugeruje typ egoistki-anorektyczki ktora
      raz w roku jezdzi na wakacje a szokuja ja nieformalne imprezy
      masowe..policja jest po to by pracowac a nie siedziec w koszarach...z
      cala stanowczoscia chce ci zauwazyc ze w nastepna niedziele bedzie
      10tys osob a nie 1000..a policja jest na taki tlum stosunkowo za
      slaba..czy ty tam bylas?!czy ty widzialas strach w ich oczach???
      prawdopodobnie nie...szkoda mi ciebie,poniewaz zamiast dzialac w
      samorzadzie lokalnym probujesz udowodnic wine komus kto jest goliatem...
      a niestety nie masz racji...
      PS.moj adres mail to helmuth@simplusnet.pl,oczekuje polemiki z twojej
      strony....jesli czujesz sie na silach...
      pozdrawiam czytelnikow gazety wyborczej..
      alex
      • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 06.08.02, 10:42
        widzialam i slyszalam wszystko bardzo dobrze, z gory. pelno bezmozgich lysych
        glow. moze masz za krotki wzrok to ich nie zauwazyles. jako mieszkanka tego
        miasta mam cos do powiedzenia zalosny goliacie i poczytaj Biblie a dowiesz sie
        jak skonczyl Goliat.
        jestes taki sam jak te gnojki ktore lamia prawo.jestescie silni tylko w stadzie.
        na dyskusje mailowe z toba szkoda mojego czasu.
        nie mam zamiaru dyskutowac z kims kto mnie obraza. co ty o mnie wiesz? kto ci
        dal prawo do wyzywania mnie od egoistek i anorektyczek? egoistami sa tacy jak
        te insekty ktore blokuja Lipowa bo im sie czegos zabrania. ty nazywasz to
        impreza masowa? chyba nie wiesz co to znaczy. poczytaj sobie w slowniku bo
        najwyrazniej jestes niedouczony.
        • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 06.08.02, 10:54
          wrecz przeciwnie!uwazam ze jak policja sobie z tym nie poradzi to mieszkancy
          centrum powinni wziac sprawy we wlasne rece.
          jak mawial Kofta < gwalt niech sie gwaltem odciska rzekla dupa do mrowiska>!
          • 06.08.02, 11:06
            Gość portalu: anka1 napisaý(a):

> wrecz przeciwnie!uwazam ze jak policja sobie z tym nie poradzi to mieszkancy
            > centrum powinni wziac sprawy we wlasne rece.
            > jak mawial Kofta < gwalt niech sie gwaltem odciska rzekla dupa do mrowiska&#
            > 62!
            :)))
            Sliczne to powiedzonko Kofty.
            Ale na powaznie, nie przychodzi ci na mysl, ze moze jednak miasto mogloby cos
            zrobic aby mlodzi ludzie mieli sie gdzi podziac i czym zajac. Palowac,
            rozganiac, wlec po sadach jest bardzo latwo. Ale jakich obywateli wychowa sie w
            ten sposob.
            Ile trzeba czasu aby wylac asfalt na jakichs nieuzytkach za miastem i dac komus
            prace aby tym sie opiekowal - jakis bezrobotny przyjdzie tam za pocalowaniem
            reki. A ci od gumy przyjada i jeszcze zaplaca. Wszyscy beda zadowoleni i na
            dodatek bedzie jeszcze korzysc dla gospodarki bo przeciez te spalone opony i
            czesci do samochodow trzeba gdzies kupowac, wiec jest ruch w interesie itd...
            Pamietasz to inne powiedzonko z dawniejszych czasow... czym sie nalezy
            przeciwstawiac chamstwu?
            • 06.08.02, 11:12
              ormond napisaý:

> Gość portalu: anka1 napisaý(a):
              >
              > > wrecz przeciwnie!uwazam ze jak policja sobie z tym nie poradzi to mieszkan
              > cy
              > > centrum powinni wziac sprawy we wlasne rece.
              > > jak mawial Kofta < gwalt niech sie gwaltem odciska rzekla dupa do mrowi
              > ska&#
              > > 62!
              > :)))
              > Sliczne to powiedzonko Kofty.
              > Ale na powaznie, nie przychodzi ci na mysl, ze moze jednak miasto mogloby cos
              > zrobic aby mlodzi ludzie mieli sie gdzi podziac i czym zajac. Palowac,
              > rozganiac, wlec po sadach jest bardzo latwo. Ale jakich obywateli wychowa sie
              w
              >
              > ten sposob.
              > Ile trzeba czasu aby wylac asfalt na jakichs nieuzytkach za miastem i dac
              komus
              >
              > prace aby tym sie opiekowal - jakis bezrobotny przyjdzie tam za pocalowaniem
              > reki. A ci od gumy przyjada i jeszcze zaplaca. Wszyscy beda zadowoleni i na
              > dodatek bedzie jeszcze korzysc dla gospodarki bo przeciez te spalone opony i
              > czesci do samochodow trzeba gdzies kupowac, wiec jest ruch w interesie itd...
              > Pamietasz to inne powiedzonko z dawniejszych czasow... czym sie nalezy
              > przeciwstawiac chamstwu?

Kulturom i godnościom osobistom!
              A na poważnie, chyba to mimo wszystko nie jest sprawa miasta, żeby fundować
              tego typu atrakcje "łysolom" Jeśli jest to taki świetny interes, to dlaczego do
              tej pory nie znalazł się nikt, kto mógłby na tym zarabiać pieniądze?
              • 06.08.02, 11:20
                ralston napisaý:

> A na poważnie, chyba to mimo wszystko nie jest sprawa miasta, żeby fundować
                > tego typu atrakcje "łysolom" Jeśli jest to taki świetny interes, to dlaczego
                do
                >
                > tej pory nie znalazł się nikt, kto mógłby na tym zarabiać pieniądze?

Ależ prezes Automobilklubu powiedział, że jeśli zgłoszą się do nich osoby
                zainteresowane "paleniem gumy" to mogą organizować je częściej (nawet co
                tydzień - obecnie legalnie organizują je parę razy w roku). Na razie nie
                doczekał się odzewu.
              • 06.08.02, 11:21
                > A na poważnie, chyba to mimo wszystko nie jest sprawa miasta, żeby fundować
                > tego typu atrakcje "łysolom" Jeśli jest to taki świetny interes, to dlaczego
                do
                >
                > tej pory nie znalazł się nikt, kto mógłby na tym zarabiać pieniądze?

Byc moze, ale doswiadczenie mnie nuczylo, ze konfrontacja jest zazwyczaj
                najgoszym rozwiazaniem.
                Co do braku rozrywek dla mlodziezy w B-stoku, to nie dalej niz dwa tygodnie
                temu byl artykul w Kurierze Porannym na ten temat, czyli jednak jakis problem
                jest.
                A gdyby jakby zbudowano takie miejsce do "palenie opon", to moze wtedy
                przyjchaliby nie tylko "lysole" w koncy to jest niezala zabawa i sam moze bym
                sie skusil...?
        • Gość: Gizmoo IP: *.dhs.org 06.08.02, 10:56

> widzialam i slyszalam wszystko bardzo dobrze, z gory. pelno bezmozgich lysych
          > glow. moze masz za krotki wzrok to ich nie zauwazyles. jako mieszkanka tego
          > miasta mam cos do powiedzenia zalosny goliacie i poczytaj Biblie a dowiesz
          sie
          > jak skonczyl Goliat.
          > jestes taki sam jak te gnojki ktore lamia prawo.jestescie silni tylko w
          stadzie
          > .
          > na dyskusje mailowe z toba szkoda mojego czasu.
          > nie mam zamiaru dyskutowac z kims kto mnie obraza. co ty o mnie wiesz? kto ci
          > dal prawo do wyzywania mnie od egoistek i anorektyczek? egoistami sa tacy jak
          > te insekty ktore blokuja Lipowa bo im sie czegos zabrania. ty nazywasz to
          > impreza masowa? chyba nie wiesz co to znaczy. poczytaj sobie w slowniku bo
          > najwyrazniej jestes niedouczony.

Masz racje Ania, staje po twojej stronie.
          • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 06.08.02, 11:03
            dziekuje Gizmo! moze pare gremlinow tym osobnikom podeslesz?:)
      • 06.08.02, 11:14
        Gość portalu: alex napisaý(a):

> aniu masz niestety malo do powiedzenia w tym miescie...bylem tam i
        > niestety nie widzialem lysych glow wokol siebie.....impreze oceniam
        > bardzo dobrze..poniewaz swa idea daje sprzeciw skorumpowanym
        > wlodarzom naszego miasta..ktorzy powinni siedziec w wiezieniu za
        > korupcje..a nie rzadzic bialymstokiem...

Oskarżeniami każdy może sypać. Chciałbym zobaczyć konkretne dowody. Czy
        mógłbyś przytoczyć jakieś źródła w tej sprawie?

> to kiedys bylo piekne miasto,dopoki doputy nie
        > zajeli sie rzadzeniem prawicowo-klerykalno-brodaci-wasaci ludzie-
        > karierowicze...

Nikogo nie mam zamiaru tu bronić, ale naszym miastem rządzą demokratycznie
        wybrani ludzie, często sprawujący swoje funkcje już od dwóch kadencji. Nie
        rozumiem idei wieszania psów na ludziach przez siebie wybranych. Jak coś źle
        się dzieje najłatwiej zwalić wszystko na władzę. Typowa polska mentalność -
        wybrałem ich, to teraz niech oni rozwiążą wszystkie moje problemy, znajdą mi
        pracę, zapewnią dostatnie życie, zorganizują mi rozrywkę, a ja sobie posiedzę
        i poczekam.

> ja nie rozumiem twego glosu na tym forum...a nie jestem
        > juz mlody...twoja wypowiedz sugeruje typ egoistki-anorektyczki ktora
        > raz w roku jezdzi na wakacje a szokuja ja nieformalne imprezy
        > masowe..

Po pierwsze, na forum, z definicji, może się wypowiadać każdy, a Anka bardzo
        wiele do niego wnosi.
        Po drugie, dlaczego wystawiasz krzywdzącą opinię o Ance wyłącznie dlatego, że
        nie zgadza się z Twoją opinią. Nie znasz jej "na żywo", więc nie powinieneś
        oceniać jej charakteru i sposobu bycia.
        A tak na marginesie, zamiast zwrotu "nieformalne imprezy masowe" lepszy
        byłby "nielegalne imprezy masowe" albo lepiej "zakłócanie porządku
        publicznego". Jestem zwolennikiem nazywania rzeczy po imieniu.

policja jest po to by pracowac a nie siedziec w koszarach...z
        > cala stanowczoscia chce ci zauwazyc ze w nastepna niedziele bedzie
        > 10tys osob a nie 1000. a policja jest na taki tlum stosunkowo za
        > slaba..czy ty tam bylas?!czy ty widzialas strach w ich oczach???

Policja, faktycznie, jest ogólnie dość powściągliwa. Do czasu.

> prawdopodobnie nie...szkoda mi ciebie,poniewaz zamiast dzialac w
        > samorzadzie lokalnym probujesz udowodnic wine komus kto jest goliatem...

Goliatem??? 61,5% białostoczan jest przeciwnych wybrykom na Lipowej, podczas
        gdy zaledwie 12% je popiera. Poza tym nie rozumiem Twojej ideologii. Używając
        sformułowania "probujesz udowodnic wine komus kto jest goliatem" masz na
        myśli, że jeśli ktoś ma za sobą siłę, to znaczy, że jest niewinny? Idąc twoim
        tokiem myślenia, Stalin i Hitler też byli czyści jak łza?

> a niestety nie masz racji...

Mogę Cię zapewnić, że Anka ma całkowitą rację. Nie ma powodu protestować.
        Automobilklub Podlaski mógłby zorganizować te imprezy całkowicie legalnie.
        Wystarczy tylko, że zgłosi się do nich odpowiednio duża liczba chętnych. Ale
        jak dotąd nie zgłosił się nikt.

Czekam na Twoją (mam nadzieję przemyślaną i nie obraźliwą) polemikę. Niestety,
        wyjeżdżam na kilka dni i będę mógł na nią odpowiedzieć dopiero jak wrócę.
        • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 06.08.02, 11:25
          Free dzieki za poparcie!
          Ormond Rals gdybym byla we wladzach miasta to dawno palacze mieliby rezerwat
          gdzie mogliby sie spokojnie zabijac i jeszcze za to placic. jeszcze grabarze by
          mieli dodatkowy zarobek.
          a na dzisiejsze chamstwo i bezprawie takie jak widzialam w niedziele pomaga
          palka, gaz i kula. oni sa juz niereformowalni, takich sie nie da wychowac.
          • 06.08.02, 14:05

> a na dzisiejsze chamstwo i bezprawie takie jak widzialam w niedziele pomaga
            > palka, gaz i kula. oni sa juz niereformowalni, takich sie nie da wychowac.

To samo mowily w TVP w sierpniu 80 zatroskane "matki-polki" dajace odpor
            strajkujacym "wichrzycielom". Ten sam jezyk, te same argumenty.
            Gdy rozum spi, rodza sie upiory.
        • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 06.08.02, 12:26
          w odpowiedzi na twoje wypociny....nie pozostaje mi nic dodac nic
          ujac..zapraszam na gadu_gadu moj numer 3243753...zobaczymy czy bedziesz
          taki mocny online i demokratycznie oczytany....a co do wyborow? to
          one zawsze beda lipne dopoki nie wezmie w nich udzial 80%
          uprawnionych do glosowania...czekam z niecierpliwoscia na ciebie na gg.
    • Gość: Treznor IP: 195.117.135.* 06.08.02, 11:59
      zapewne ty bys chciala lizac te jaja komus kto bedzie tym miastem rzadzil
      hmm.kobieto co ty widzisz zlego w tym ze ktos ma upodobanie w niszczeniu
      swojego samochodu co nie kazdy ma ochote jesdzic calezycie super fura i na wet
      nigdy nie miec obrootoow wyzej 3500.A to ze policja i Kilika pieknych panoow
      zwanych wladzami tego maiasta bardzo szybko ulega wplywom jesli tylko dzieje
      sie na lipowej cos innego niz procesja to juz inna sprawa.Sam stwierdze ze to
      jest zle ze oni musza szalec na lipowej(ktoora swoja droga to dawno powinna byc
      zamknieta dla ruchu, ale poco?)i ciagac sie z prewencja po calym miescie ale
      niech z ktooregos miejsca przestana ich przeganiac to bedzie spokooj.Zycze
      milego zycia i dalej udanych wakacji bo jak widze nie kazdemu
      bialostoczanianowi sie w bialym podoba.eof
      • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 06.08.02, 12:57
        o tym co i komu bede lizac to bede decydowac ja ! i nie podoba mi sie taki
        Bialystok. i tak w kraju maja nas za burakow, sledzi, wiesniakow itd. to teraz
        jeszcze paru idiotow doda do tego anarchie. odstraszycie spokojnych ludzi, nie
        beda tu przyjezdzac normalni turysci tylko zadymiarze. chcesz tego? to
        zamieszkaj w centrum i posluchaj sobie tego czego wysluchuja jego mieszkancy.
        zobaczymy jak dlugo wytrzymasz. i nie gadaj bzdur ze durnie musza Lipowa
        blokowac.
        • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 06.08.02, 13:04
          trezor ma racji!!! choc jeden uczesnik forum ktorego popieram
          PS.do ani-mieszkam blizej lipowej niz ty!!!!i wcale mi to nie
          przeszkadza....okolo 100metrow....a swoja droga to ty jestes uparty
          babsztyl ktory klika bo nie ma co robic ze swoim zyciem..
          masz ochote na online? moj gg 3243753
        • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 06.08.02, 13:06
          dla mnie problemem w centrum sa miejskie autobusy ktore mnie budza i
          smrodza mi pod oknem a nie nastolatkowie w swoich ''bolidach''
          • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 06.08.02, 13:23
            jestes na takim samym poziomie jak ci zadymiarze. i dobrze ci radze przestan
            mnie obrazac. bo g... wiesz o moim zyciu. na forum jestem o wiele dluzej niz ty
            bo lubie tu rozmawiac z normalnymi ludzmi.
            z toba wiecej rozmawiac nie bede w zaden sposob. nie masz klasy ktora cenie u
            mezczyzn.
            do Lipowej mam 20 m.
            zegnam ozieble z domieszka ironii.
            • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 06.08.02, 13:46
              te forum jest malo znane w swiecie....nie masz wcale sie czym chwalic ze
              tu dluzej jestes...a domieszke ozieblosci-ironii zostaw dla swego
              partnera jesli on cie jeszcze toleruje,ja juz dawno bym cie zostawil..
              taki babsztyl jak ty , moze pracuje w centrum...ale napewno nie
              mieszka..bo by dawno znal prawdziwe problemy mieszkancow...
              prawdziwa kobieta z temperamentem nie obawiala by sie polemiki
              online...
              PS.puenta jest krotka:czas isc kuchni>zrobic obiad....moze to
              potrafisz...
              • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 06.08.02, 13:58
                chamska szowinistyczna meska swinia. od takich jak ty kobiety trzymaja sie z
                daleka dlatego swoje kompleksy na forum wylewasz.
                • 06.08.02, 14:06

> chamska szowinistyczna meska swinia. od takich jak ty kobiety trzymaja sie z
                  > daleka dlatego swoje kompleksy na forum wylewasz.

"Palenie opon" to nic przy tak wysokiej temperaturze waszej wymiany zdan. Ogien
                  bucha, iskry sie sypia.
                  A nie mowilem, ze konfrontacja nie prowadzi do niczego dobrego ;)))
                • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 06.08.02, 14:20

> chamska szowinistyczna meska swinia. od takich jak ty kobiety trzymaja sie z
                  > daleka dlatego swoje kompleksy na forum wylewasz.

TY NAPRAWDE MASZ COS NIE TAK Z MOZGIEM?!!!
                  W PRZECIWIENSTWIE DO CIEBIE NIE BRAK MI POWODZENIA U PLCI PRZECIWNEJ....
                  takie okazy jak ty deportowalbym na syberie lub na biegun
                  polnocny....ewentualnie resocjalizowal nowym programem samoobrony...
                  PS.>puenta>ty jestes stara panna??????
                  • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 06.08.02, 15:25
                    Gość portalu: alex napisał(a):

> TY NAPRAWDE MASZ COS NIE TAK Z MOZGIEM?!!!
                    > W PRZECIWIENSTWIE DO CIEBIE NIE BRAK MI POWODZENIA U PLCI
                    PRZECIWNEJ....
                    > takie okazy jak ty deportowalbym na syberie lub na biegun
                    > polnocny....ewentualnie resocjalizowal nowym programem samoobrony...
                    > PS.>puenta>ty jestes stara panna??????

argumentow rzeczowych ci zabraklo impotencie?
                    to ciebie i twoich kolegow z Lipowej powinno sie w przestrzen kosmiczna
                    wysylac, zeby Ziemi nie zatruwali swoja obecnoscia!
                    • Gość: ARR IP: *.bojary.sdi.tpnet.pl 06.08.02, 18:49
                      Sądzę - zgadzając się z tobą w większości kwestii i opinii odnośnie tego
                      zjawiska, jakim jest "palenie gum" w Centrum Białegostoku, że powinnaś to
                      poruszyć też i na innych Forumach.
                      Np - Białystok - sprawy do załatwienia.

Z tym trzeba dotrze do decydentów tego miasta i do ludzi, ktrzy tymi
                      decydentami chcą być - a więc, do tych ktorzy będą startować w wyborach w
                      październiku.

Ale tak na marginesie - ktoś już napisał, że ci ludzie - ta młodzież, była by
                      nawet w stanie zapłacić, by ktoś im pozwolił gdzieś legalnie robić te
                      ich "popisy" - a więc - czemu nie.
                      Wyznaczyć miejsce - gdzieś na obrzeżach miasta i kasować jeszcze za to forsę.
                      To jest alternatywa dla paraliżu centrum miasta.
                      Sam widziałem, jak w niedzielę woieczorem, 2 samochody na zagranicznych
                      rejestracjach do Cristalu Policja nie przepuściła.
                      Zapewne myśleli, że też jadą się popisać, a nie przenocować w Hotelu.
                      W tym samym czasie w Hotelu było też jakieś wesele - i nawet jednego z gości -
                      też na rejestracjach z innego województwa - też nie chcieli przepuścić pod
                      hotel.

A to już jest co najmniej dziwne demonstrowanie swoich uprawnień przez Policję.

No tak - to łatwiej im przychodzi - GŁUPOTA - niż rozganianie lobuzów.
                    • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 06.08.02, 22:11
                      milo sie z toba polemizowalo na forum....szkoda ze nie mialas odwagi
                      online....
                      • Gość: Oka IP: *.17.79.204.lifespan.org 07.08.02, 00:42
                        A coz Ty tak sie przyczepiles do tego online?
                        A poza tym nie masz prawa obrazac Anki1. Jesli masz na ten temat inne zdanie,
                        wypowiadaj sie z kultura, bo wierze, ze Ci jej nie brak. Ale w zadnym wypadku
                        nie powinienes Ani w ten sposob obrazac/wyzywac.
                        A jesli nawet jest stara panna, to co? Przestepstwo?
                        Nie rozumiem, dlaczego ja tak atakujesz?
                        Wyluzuj sie!!!
                        • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 07.08.02, 03:37
                          a ty tez masz wode zamiast mozgu?!!!!
                          • Gość: KASKA IP: *.net.bialystok.pl / *.net.bialystok.pl 07.08.02, 08:12
                            ulżyło wam, jak już sie nawyzywaliście od debili, pojobów, suknisynów?ja tam
                            nie wnikam w sens takiego wczuwannia sie.mysle, że każdy powinien robić to na
                            co ma ochote, ale-->nie włażąc z tym na łep komukolwiek innemu i na własną
                            odpowiedzialność.dziwi mnie postępowannie cwaniaczków, którzy sie dorwali do
                            władzy, którzy sie MIOTAJĄ.a wydawałoby sie to takie logiczne-->jest miejsce,
                            uczestnicy deklarują chęć współpracy,chcą wyłożyć kase i mieć święty spokój.na
                            tym samym zależy tzw"normalnym ludziom" (podkreślam, TZW)i ja sie pytam, gdzie
                            tu jest problem?przerostu ofert pracy w białym chyba nie mamy?a że na lipową
                            wyszli?pielęgniarki też protestowały i jakoś od pojebów ich nikt nie
                            wyzywał.człowiek jak człowiek ma prawo "walczyć" o prawo do wolności.a jesli
                            jest grupa ludzi, którzy po prostu nie mają sie gdzie podziać, to gówno komu do
                            oceniania, co im daje ta zabawa, na ile jest bezpieczna itp itd.siłą nikt tam
                            nikogo nie ciągnął;))POZDRO
                            • 07.08.02, 09:09
                              Gość portalu: KASKA napisał(a):

i ja sie pytam, gdzie
                              > tu jest problem?przerostu ofert pracy w białym chyba nie mamy?a że na lipową
                              > wyszli?pielęgniarki też protestowały i jakoś od pojebów ich nikt nie
                              > wyzywał.człowiek jak człowiek ma prawo "walczyć" o prawo do wolności.a jesli
                              > jest grupa ludzi, którzy po prostu nie mają sie gdzie podziać, to gówno komu
                              do
                              >
                              > oceniania, co im daje ta zabawa, na ile jest bezpieczna itp itd.siłą nikt tam
                              > nikogo nie ciągnął;))POZDRO

Kasiu,
                              zdaje się że ta grupa ze źródłami utrzymania problemów raczej nie ma. Tego typu
                              zabawy, nawet jeżeli uprawiane na starych samochodach są dosyć kosztowne.
                              Przyrównywanie do pielęgniarek wydaje się być nie na miejscu.
                              Na ile zabawa dla nich samych jest niebezpieczna - nie chcę wnikać. To duzi
                              chłopcy i wiedzą czym ryzykują. Ale nie podoba mi się, kiedy urządzają takie
                              hece w środku miasta, bo wówczas dotyczy to nie tylko ich bezpieczeństwa.
                          • Gość: Oka IP: *.17.79.204.lifespan.org 08.08.02, 00:22
                            Oj, zdziwilbys sie. Akurat jesli o to chodzi, to naprawde nie masz racji.
                            Ale burak z Ciebie pierwszorzedny. Nie masz nic do powiedzenia, a wiszczysz.
                            Pamietaj, ze krowa, ktora duzo ryczy - malo mleka daje. Wypisz, wymaluj -TY!!!
                            • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 08.08.02, 09:38
                              Gość portalu: Oka napisał(a):

> Oj, zdziwilbys sie. Akurat jesli o to chodzi, to naprawde nie masz racji.
                              > Ale burak z Ciebie pierwszorzedny. Nie masz nic do powiedzenia, a wiszczysz.
                              > Pamietaj, ze krowa, ktora duzo ryczy - malo mleka daje. Wypisz, wymaluj -
                              TY!!!
                              hello kuro domowa!!!
                              haslo ktore cytujesz na koncu tego postu jest juz od ponad 30
                              lat niemodne...niestety nie jestem burak jak ci sie wydaje...
                              PS.oka czekam na online pod numerem gadu_gadu 3243753
                              • Gość: Oka IP: *.17.79.204.lifespan.org 08.08.02, 22:38
                                Cha! Cha! Cha!
                                Niemodne? Ale do Ciebie pasuje jak ulal!
                                "Kuro domowa"??? O co Ci chodzi?
                                A "Gadu gadu " sprobuj pouskuteczniac za swoim wackiem!
                                Zal mi Cie!

> Gość portalu: Oka napisał(a):
                                >
                                > > Oj, zdziwilbys sie. Akurat jesli o to chodzi, to naprawde nie masz racji.
                                > > Ale burak z Ciebie pierwszorzedny. Nie masz nic do powiedzenia, a wiszczy
                                > sz.
                                > > Pamietaj, ze krowa, ktora duzo ryczy - malo mleka daje. Wypisz, wymaluj -
                                > TY!!!
                                > hello kuro domowa!!!
                                > haslo ktore cytujesz na koncu tego postu jest juz od ponad 30
                                > lat niemodne...niestety nie jestem burak jak ci sie wydaje...
                                > PS.oka czekam na online pod numerem gadu_gadu 3243753
                                • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 08.08.02, 23:11
                                  wy kobiety "gazety wyborczej" probujecie udowodnic mi stara
                                  prawde..wszystki kobiety to zakamuflowane idiotki(badz-blondynki)
                                  pozdrawiam alex
                                  • 08.08.02, 23:37

> wy kobiety "gazety wyborczej" probujecie udowodnic mi stara
                                    > prawde..wszystki kobiety to zakamuflowane idiotki(badz-blondynki)
                                    > pozdrawiam alex

Jak sam rzekłeś mości panie
                                    może i to prawda dawna...
                                    Co ukryte - nie jest znane
                                    Z tobą za to - sprawa jawna!
                                    • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 09.08.02, 00:17
                                      ze mna wszystko OK. a co z toba?!! masz zabuzenia tozsamosci co do
                                      plci swojej???
                                      zapomnialem ze tu nie ma...zwyklych mezczyzn...a sa tylko pantoflarze i
                                      obojniaki....
                                      PS.bez urazy koles ale to dziwne nie identyfikowac sie ze swoja plcia,w
                                      prostej sprawie.....
                                      • 09.08.02, 09:30

> ze mna wszystko OK. a co z toba?!! masz zabuzenia tozsamosci co
                                        do
                                        >
                                        > plci swojej???
                                        > zapomnialem ze tu nie ma...zwyklych mezczyzn...a sa tylko pantoflarze
                                        i
                                        > obojniaki....
                                        > PS.bez urazy koles ale to dziwne nie identyfikowac sie ze swoja
                                        plcia,w
                                        > prostej sprawie.....

I nie zgodzę się z alexem
                                        by się wiązać tylko z seksem.
                                        Częściej mi po drodze bowiem
                                        jest z logiką - to Wam powiem
                                        Niż z umysłowym kalectwem...
                                    • Gość: Oka IP: *.17.79.204.lifespan.org 09.08.02, 00:58
                                      Ralston, nie ma rady trzeba po prostu zaczac ignorowac tego osobnika.
                                      • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 09.08.02, 10:31

> Ralston, nie ma rady trzeba po prostu zaczac ignorowac tego osobnika.
                                        czas ignorowac takie stwory jak ty!!!!!
                                        skad sie biora takie tluki?!!!
                        • 07.08.02, 08:26

> A poza tym nie masz prawa obrazac Anki1. Jesli masz na ten temat inne zdanie,
                          > wypowiadaj sie z kultura, bo wierze, ze Ci jej nie brak. Ale w zadnym wypadku
                          > nie powinienes Ani w ten sposob obrazac/wyzywac.

Hej, przeczytaj ponizsze cytaty z tego watku autorstwa Anki1 zanim sie
                          zaczniesz litowac nad nia za "obrazanie/wyzywanie". Ona radzi sobie zubelnie
                          dziarsko i sama potrafi niezle dokopac. Pozostaje tylko pytanie: jesli tak
                          reaguje jak mniemam: normalna, dojrzala, wyksztalcona, kulturalna osoba, to
                          czego sie mozna sie spodziewac po nastolatkach, ktorzy sa przedmiotem
                          jej "oburzenia"?

"moje pokolenie w wiekszosci bawilo sie jak normalni ludzie, a nie jak stado -
                          bydlu nie ublizajac - bydla! bo to co widzialam to bylo bydlo! takie insekty
                          powinno sie wytruc zanim zniszcza wszystko co sie da"

"nie taki ze paru smarkaczom zabroniono sie bawic a oni chca! jak tak dalej
                          bedzie to w koncu ktos z centrum zorganizuje oddzial i bedzie sam
                          sprawiedliwosc wymierzac"

"pelno bezmozgich lysych glow. moze masz za krotki wzrok to ich nie zauwazyles.
                          jako mieszkanka tego miasta mam cos do powiedzenia zalosny goliacie i poczytaj
                          Biblie a dowiesz sie jak skonczyl Goliat. jestes taki sam jak te gnojki ktore
                          lamia prawo.jestescie silni tylko w stadzie"

"ciebie i twoich kolegow z Lipowej powinno sie w przestrzen kosmiczna wysylac,
                          zeby Ziemi nie zatruwali swoja obecnoscia"
                          • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 07.08.02, 09:01
                            Oka dzieki za poparcie!:)
                            Kaska jezeli porownujesz protesty pielegniarek, ktore musza pracowac za psie
                            pieniadze i utrzymac z tego rodziny, z "protestem" paru gowniarzy ktorym
                            zabrano zabawki, to moge tylko z politowaniem takie rzeczy poczytac.lamanie
                            prawa to wg Ciebie walka o wolnosc?
                            Ormond ja nie uznaje politycznej poprawnosci, nazywam rzeczy po imieniu i jak
                            ktos mnie bedzie obrazal to odpowiem mu w mysl zasady Jonasza Kofty.
    • Gość: express IP: 212.33.82.* 06.08.02, 15:11
      REASUMUJAC - www.krywlany.prv.pl
      • Gość: Treznor IP: 195.117.135.* 07.08.02, 11:40
        Mam silne wrazenie ze konflikt na tym forum miedzy Alexem a Ania1 zostal
        zapoczatkowany przez moja wypowiedz,jesli tak jest naprawde to przepraszam nie
        chcialem zeby wymiana zdan zamienila sie w obrzucanie sie dowojga
        nieustepliwych ludzi wyzwiskami(z koleji to jest tez b.typowe dlanaszego
        miasta).dlatego nic juz wiecej nie powiem na temat ludzi tu sie
        wypowiadajacych.Powiem za to cos o tym jak dzialaja struktury ozganizacyjne w
        naszym miescie.Tak sie zlozylo ze bylem jednym z gloownych organizatoroow
        tegorocznych juwenaliow.Nawet nie zdajecie sobiesprawy jak Urzad miejski patrzy
        na mlodzierz-studentow wychodzacych z inicjatywa zapewnienia sobie
        rozrywki.Wyglada to tak ze maja cie za goowno i tylko czekaja na to az ci sie
        noga powinie i beda mogli cie dobic.Moze to brzmi jkos zabardzo opisowo ale
        uwierzcie tak jest.wogle sie wiec nie dziwie ze "Mlodzi"w swych bolidach nie
        chca sie zwroocic ani do "Pana" Tura ani do "Policji" ani tez do
        Automobilklooboo;p.Zaloze sie ze wladze miasta jesli nie zobacza(najlepiej na
        oczy)odpowiedniej ilosci srodkoow na taka impreze to niestety sprawa sie
        rozbije jak titanic o goore lodowa.A skonczy sie to tylko tym ze Policja wkoncu
        uzyje swoich uprawnien,zacznie strzelac do tloomu z goomowek poleje sie krew i
        wtedy to dopiero bedzie anarchia,ale nie bujcie nic wladz naszgo miasta to nic
        nie obchodzi bo oni w swoich merolach dawno juz wyjada z centrum.I mam pytanie
        do Ani -jak podoba Ci sie taki bialystok bo wizja moze sie b.szybko
        zrealizowac.Tak przeziez lubisz jak sie twardo egzekwuje "prawo".Co wolisz
        slyszec pod swoim oknem piski opon czy strzaly i wrzaski katowanego tlumu???
        odpowiedz chce znac twoje zdanie. z powarzaniem dla wszystkich myslacych TREZ
        • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 07.08.02, 12:02
          konflikt zostal zapoczatkowany przez alexa, a nie ciebie. poczytaj sobie
          uwaznie.
          pod swoim oknem chce miec cisze, a nie odglosy o ktorych piszesz.
          co do prawa to przypomnij sobie zasade < dura lex sed led lex>.prawa nalezy
          przestrzegac i egzekwowac jezeli jest lamane. zaklocanie porzadku publicznego i
          ciszy nocnej powinno byc karane i basta.
          • Gość: Treznor IP: 195.117.135.* 07.08.02, 12:33
            W pełni sie z toba zgadzam.Ta piekna maksyma, ktoora pewnie wykułas na
            pierwszym roku, gdzie mialas zapewne prawo rzymskie, ktoore zdalas za pierwszy
            podejsciem niestety tylko ladnie brzmi bo w realny swiecie niczego nie
            moowi.Problem nie polega na tym ze prawo nie jest egzekwowane tyl na tym ze
            jest zle egzekwowane. Dokladniej moowiac jest w anej wiekrzym stopniu jest
            egzekwowane na pospoolstwie ktoore nie ma wytarczajacej ilosci srodkoow
            pomocniczych do przestrzegania prawa jakim sa pieniadze.Pieniadze zas maja ci
            ktoorzy chca koniecznie dojsc swego prawa kosztem innych.Co z tego ze komus
            stanie sie krzywda, co z tego ze ktos ucierpi wazne ze prawo zostalo
            wyegzekwowane.Niewiem czy czytalas pewna powiesc Wiktora Hugo pt."Nedznicy"
            jesli tak to zastanoow sie nad jej przeslaniem.A na chalasy pod okne poradze ci
            cos:mozesz zrobic tylko 3 rzeczy w tej sprawie. 1przeprowadzic sie na osiedla
            oddalone od centroom albo wies bo niestety ale obawiam sie ze w centroom zawsze
            bedzie ci zaglosno(te wszystkie knajpy i ci ludzie fee:)2 zrobic cos w tej
            sprawie zajac sie tym a nie tylko gadac i nie moowie tu o rzucaniu granatoow
            gazowych za okno tylko o rozwiazaniu bardziej logicznym.3 wejdz w tlum razem z
            nimi porzucaj troche jobami na policje(napewno kiedys cie wkoorzala)i zobaczysz
            ze wszystkie Twoje stresy mina jak reka odjal.Staniesz sie wtedy osoba
            wyluzowana tak jak ja np.Zobaczysz jakie zycie potrafi byc piekne.Zawsze i tak
            mozesz wroocic do Swego "dur-l-exa";p
            • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 07.08.02, 12:47
              tak sie sklada ze nie prawo studiowalam.
              jezeli wg ciebie luz polega na demolkach i zaklocaniu porzadku publicznego to
              ja ci zaproponuje : zaloz sobie wlasne panstwo gdzie kazdy bedzie mial tyle
              pieniedzy,zeby wg twojej teorii prawa przestrzegac. nalepiej gdzies daleko w <
              odleglej galaktyce >.
              nie zapominaj ze wiekszosc ludzi jest przeciwna temu co sie wyrabia w
              Bialymstoku.poczytaj sobie nr 32 Polityki.jest tam artykul ktory jak ulal
              pasuje do pokolenia robiacego zadyme w miescie.
              • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 07.08.02, 22:33

> tak sie sklada ze nie prawo studiowalam.
                > jezeli wg ciebie luz polega na demolkach i zaklocaniu porzadku publicznego to
                > ja ci zaproponuje : zaloz sobie wlasne panstwo gdzie kazdy bedzie mial tyle
                > pieniedzy,zeby wg twojej teorii prawa przestrzegac. nalepiej gdzies daleko w
                &#
                > 60
                > odleglej galaktyce >.
                > nie zapominaj ze wiekszosc ludzi jest przeciwna temu co sie wyrabia w
                > Bialymstoku.poczytaj sobie nr 32 Polityki.jest tam artykul ktory jak ulal
                > pasuje do pokolenia robiacego zadyme w miescie.
                hello
                nie zgadzam sie z twoim powolywaniem sie na polityke i jej
                artykul..poniewaz sondaz co do zadymy nie zostal fachowo wykonany...
                we wczesniejszych wypowiedziach sugerujesz ze okolo 80% badanych jest
                przeciwko imprezie na glownej ulicy....mysle ze nie masz racji..
                ci ludzie nie zostali losowo dobrani do badania lecz przypadkowo!!!
                PS.dalej twierdze ze nie mieszkasz w centrum....oszukujac w ten
                sposob czytelnikow forum...
          • 07.08.02, 12:48
            Masz racje TREZ.
            Konfrontacja jest najgorsza metoda rozwiazywania protestow spolecznych z tej
            przyczyny, iz nie usuwa ich przyczyn.
            Metoda "palki, gazu i kuli"- jk chce anka1- to nic innego jak metoda
            prymitywnej, lepperowskiej demagogii. Obiecujac dorazna skutecznosc, myli
            skutek z przyczyna, domagajac sie jednoczesnie poszanowania prawa, ktorego sama
            nie szanuje i uszanowac nie chce.
            Cynik powiedzialby, ze "palenie gumy" zostalo wymyslone przez obecnego
            prezydenta Bialegostoku w ramach zblizajacej sie kampanii wyborczej.
            Przepis jest nastepujacy : sprowokowac protest ( zakazac "palenia gumy"),
            zorganizowac ruch spolecznego oburzenia "spokojnych obywateli", zarzucic
            lamanie prawa i zorganizowac kampanie wyborcza pod haslem "przestrzegania ladu
            i porzadku". Na koniec, wjechac ponownie do urzedu miasta na glosach wyborcow,
            ktorzy pod swoimi oknami "chca miec cisze".
            Proste, prawda ?
            • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 07.08.02, 12:52
              prymitywne lepperowskie dzialanie to ten pozal sie Boze protest paralizujacy
              miasto.
              a na prezydenta to sobie poczytaj kogo bym wybrala.
              • 07.08.02, 14:22
                Nie interesuja mnie Twoje preferencje wyborcze. Interesuje mnie Twoje myslenie,
                ktore nawolujac do przestrzegania prawa i porzadku ("... pod swoim oknem chce
                miec cisze...") reglamentuje i wartosciuje prawo innych do spolecznego protestu
                (..."jezeli porownujesz protesty pielegniarek, ktore musza pracowac za psie
                pieniadze i utrzymac z tego rodziny, z "protestem" paru gowniarzy ktorym
                zabrano zabawki, to moge tylko z politowaniem takie rzeczy poczytac."...).

Roznicowanie praw obywatelskich ( prawo do publicznego sprzeciwu) - czyms to
                pachnie, zgoda ? I nie tylko Lepperem.

• Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 07.08.02, 14:27
                  bogo2 napisał:

> Nie interesuja mnie Twoje preferencje wyborcze. Interesuje mnie Twoje
                  myslenie,
                  >
                  > ktore nawolujac do przestrzegania prawa i porzadku ("... pod swoim oknem chce
                  > miec cisze...") reglamentuje i wartosciuje prawo innych do spolecznego
                  protestu
                  >
                  > (..."jezeli porownujesz protesty pielegniarek, ktore musza pracowac za psie
                  > pieniadze i utrzymac z tego rodziny, z "protestem" paru gowniarzy ktorym
                  > zabrano zabawki, to moge tylko z politowaniem takie rzeczy poczytac."...).
                  >
                  > Roznicowanie praw obywatelskich ( prawo do publicznego sprzeciwu) - czyms to
                  > pachnie, zgoda ? I nie tylko Lepperem.
                  >
                  protesty pielegniarek byly legalne i ludzie je rozumieli. politowaniem napawa
                  fakt ze stawiasz obok siebie prawo i anarchie.
                  • 07.08.02, 15:37
                    Pozwol, ze nie podejme Twojego zaproszenia do rozwazan na temat prawa i
                    anarchii (..." politowaniem napawa fakt ze stawiasz obok siebie prawo i
                    anarchie"....). Nie czuje sie kompetentny do formulowania pogladow na tak
                    wysokim poziomie refleksji intelektualnej. Wole szczegoly.
                    Ot, chocby taki, ktory uzaleznia obywatelskie prawo do protestu od jego
                    spolecznej akceptacji (..."protesty pielegniarek byly legalne i ludzie je
                    rozumieli"...).
                    Wydawalo mi sie, ze prawa obywateli okresla konstytucja, a nie konkurs
                    krasomowstwa.

• 07.08.02, 15:43
                      bogo2 napisał:

> Pozwol, ze nie podejme Twojego zaproszenia do rozwazan na temat prawa i
                      > anarchii (..." politowaniem napawa fakt ze stawiasz obok siebie prawo i
                      > anarchie"....). Nie czuje sie kompetentny do formulowania pogladow na tak
                      > wysokim poziomie refleksji intelektualnej. Wole szczegoly.
                      > Ot, chocby taki, ktory uzaleznia obywatelskie prawo do protestu od jego
                      > spolecznej akceptacji (..."protesty pielegniarek byly legalne i ludzie je
                      > rozumieli"...).
                      > Wydawalo mi sie, ze prawa obywateli okresla konstytucja, a nie konkurs
                      > krasomowstwa.
                      >
                      >
                      Hmmm... w konstytucji niewiele znalazłem na temat prawa do palenia gum na
                      Lipowej...
                      • 08.08.02, 09:11
                        Zgrabna zlosliwosc. Szkoda, ze nie na temat.
                        • 08.08.02, 09:20
                          Skąd wobec tego wywodzisz zgodność tej zadymy na Lipowej z Konstytucją?
                          • 08.08.02, 10:18
                            ralston napisał:

> Skąd wobec tego wywodzisz zgodność tej zadymy na Lipowej z Konstytucją?

Pomijam kwestie "zadyma" cy protest.

Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej (...)
                            Cytat:
                            Art. 57.

Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i
                            uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa.
                            Koniec cytatu.

Na zakonczenie przyjemnej wymiany zdan dobra wiadomosc. Artykul z dzisiejszej
                            bialostockiej "GW" :

Czwartek, 8 sierpnia 2002 Gazeta Wyborcza

KRYWLANY. Palenie gumy będzie legalne?

W najbliższą niedzielę białostoccy rajdowcy, którzy przez dwa ostatnie
                            weekendy blokowali centrum miasta, mogą legalnie spotkać się na Krywlanach.
                            Mają na to zgodę władz miasta.

Powrót na lotnisko

Wczoraj prezydent Ryszard Tur zwołał komisję bezpieczeństwa i porządku
                            publicznego, na której próbowano rozwiązać problem urządzanych od pół roku
                            zawodów w "paleniu gumy", w których brało udział po kilkuset młodych kierowców,
                            aż zbuntował się przeciw temu właściciel giełdy samochodowej.

Na prośbę "Gazety" we wczorajszym spotkaniu wzięli udział Katarzyna Szumska i
                            Cezary Białous - miłośnicy tego sportu. Przyszli, żeby wytłumaczyć
                            prezydentowi, dlaczego blokowali białostockie ulice.

- To był nasz protest przeciwko niewpuszczaniu nas na lotnisko - powiedziała
                            prezydentowi i policjantom Kaśka. - To jedyne bezpieczne miejsce w mieście i
                            dlatego chcemy tam wrócić.

Wczoraj do prezydenta zgłosiła się jedna z białostockich spółek, która chce
                            zarabiać na takich zlotach. Lesław Kuc i Jerzy Święcicki - właściciele tego
                            przedsiębiorstwa - są już po wstępnych rozmowach z Automobilklubem i firmami
                            zarządzającymi terenem lotniska. Dzisiaj w tej sprawie będą rozmawiać w
                            Urzędzie Miasta.

- Zloty muszą mieć formę sformalizowaną, musi być organizator, który zapewni
                            porządek i bezpieczeństwo uczestnikom zabawy i publiczności - powiedział nam
                            prezydent Tur po wczorajszej naradzie.

Policja w najbliższą niedzielę przyjmie rolę jedynie obserwatora. Podinsp.
                            Jerzy Giba, zastępca komendanta miejskiego, powiedział nam:

- Będziemy przygotowani, a zakres naszych działań będzie zależny od rozwoju
                            sytuacji.

W przypadku gdy przez najbliższe dni Kuc i Święcicki nie zdążą zalegalizować
                            spotkania rajdowców, władze miasta i tak zobowiązały się zapewnić na Krywlanach
                            bezpieczeństwo. Prezydent zwróci się do dyrektora pogotowia ratunkowego o
                            wysłanie tam karetki.

Dla Gazety

Lesław Kuc: Zawsze chciałem organizować zloty motorów i samochodów w
                            Białymstoku, ale nigdy nie miałem czasu tym się zająć. Teraz widzę, że jest
                            ogromne zapotrzebowanie na tego typu spotkania. Stworzyła się idealna sytuacja
                            na realizację pomysłów. Najbliższy zlot chciałbym zorganizować już w najbliższą
                            niedzielę, a później cyklicznie co tydzień. Nie wiem, czy uda mi się w tak
                            krótkim czasie załatwić wszystkie potrzebne dokumenty. Nie ukrywam, że liczę w
                            tym na pomoc władz miasta i policji.

Katarzyna Szumska, uczestniczka zlotów: Dzięki temu, że "Gazeta" umówiła nas na
                            spotkanie z prezydentem Turem, pierwsze kroki mamy już za sobą. Myślę, że
                            wszystko idzie w dobrą stronę. Władze miasta i policja są naprawdę bardzo
                            przychylnie do nas nastawione i widać, że chcą pomóc. Mam nadzieję, że wszyscy,
                            którzy uczestniczą w zlotach, docenią to i w niedzielę przyjadą na lotnisko, a
                            nie np. na Lipową. Nie mogę brać jednak odpowiedzialności za wszystkich. Jeśli
                            któryś z kierowców wyłamie się i pojedzie szaleć na mieście, to jest po prostu
                            zwykłym chuliganem, a nie fanem samochodów.

Cezary Białous, uczestnik zlotów: Widać było, że zarówno władze miasta, jak i
                            policja chcą nam pomóc. Jedynym przeciwnikiem jest Piotr Gryckiewicz z
                            Automobilklubu Podlaskiego. Powiedział m.in., że "palenie gumy" jest wbrew
                            ochronie środowiska i nigdy nie przyłoży ręki, żeby pomóc w legalizacji naszych
                            spotkań. Całe szczęście, że wstawił się za nami wiceprezydent Kozłowski.
                            Wytłumaczył zgromadzonym, że robienie zlotów i zabranianie największej atrakcji
                            to mrzonki.

Piotr Gryckiewicz, dyrektor Automobilklubu Podlaskiego

Takie spotkania, jak te na Krywlanach - to tylko półśrodek, to jest rozwiązanie
                            tylko na krótką metę. Prezydentowi Kozłowskiemu przedstawiłem pomysł
                            organizacji takich spotkań na jednym z placów przy drodze do Wasilkowa. Teren
                            ma powierzchnię około 2 hektarów, jest ogrodzony i wybetonowany. Na Krywlanach
                            nie ma możliwości opanowania żywiołowości zabawy. Automobilklub nie zgodzi się
                            na organizację takich imprez, jak te dotychczas. To nas nie bawi. Ci ludzie
                            chcą żyć luźno, bez zrzeszania się i formalności. Oni nie wiedzą, że rozpętali
                            coś, czego nie da się zatrzymać.

--------------------------------------------------------------------------------

• 08.08.02, 10:39
                              O.K.
                              tylko to jest przepis ogolny. Zeby demonstracja byla legalna potrzebne sa
                              jeszcze zezwolenia odnosnych wladz, ktorych tutaj nie bylo...
                              • 08.08.02, 12:19
                                ralston napisał:

> O.K.
                                > tylko to jest przepis ogolny. Zeby demonstracja byla legalna potrzebne sa
                                > jeszcze zezwolenia odnosnych wladz, ktorych tutaj nie bylo...

I znowu pudlo, niestety, a szkoda.
                                Artykul Konstytucji, o ktorym rozmawiamy nie jest "przepisem ogolnym". To PRAWO
                                NACZELNE, stanowiace podstawowe prawo obywatelskie, jakim jest wolnosc
                                publicznych zgromadzen. Ograniczyc to prawo moze tylko ustawodawca, nigdy zas
                                wladza wykonawcza ( rzad, administracja panstwowa, wladze miasta, itd)
                                Wydaje mi sie , ze wpadasz w pulapke "falszywego legalizmu" gloszacego ze
                                legalne jest tylko to, co dozwolone przez wladze - innymi slowy, ze wladza moze
                                administracyjnie okreslac sposob wyrazania praw obywatelskich.
                                Przyjecie takiej optyki jest - moim zdaniem - odwroceniem logiki porzadku
                                demokratycznego. Zaklada bowiem, ze obywatel nie jest zrodlem wladzy, tylko jej
                                przedmiotem.
                                • 08.08.02, 13:59
                                  bogo2 napisał:

> ralston napisał:
                                  >
                                  > > O.K.
                                  > > tylko to jest przepis ogolny. Zeby demonstracja byla legalna potrzebne sa
                                  > > jeszcze zezwolenia odnosnych wladz, ktorych tutaj nie bylo...
                                  >
                                  >
                                  > I znowu pudlo, niestety, a szkoda.
                                  > Artykul Konstytucji, o ktorym rozmawiamy nie jest "przepisem ogolnym". To
                                  PRAWO
                                  >
                                  > NACZELNE, stanowiace podstawowe prawo obywatelskie, jakim jest wolnosc
                                  > publicznych zgromadzen. Ograniczyc to prawo moze tylko ustawodawca, nigdy zas
                                  > wladza wykonawcza ( rzad, administracja panstwowa, wladze miasta, itd)
                                  > Wydaje mi sie , ze wpadasz w pulapke "falszywego legalizmu" gloszacego ze
                                  > legalne jest tylko to, co dozwolone przez wladze - innymi slowy, ze wladza
                                  moze
                                  >
                                  > administracyjnie okreslac sposob wyrazania praw obywatelskich.
                                  > Przyjecie takiej optyki jest - moim zdaniem - odwroceniem logiki porzadku
                                  > demokratycznego. Zaklada bowiem, ze obywatel nie jest zrodlem wladzy, tylko
                                  jej
                                  >
                                  > przedmiotem.

Może i wpadam w pułapkę, ale zdecydowanie bliżej mi do legalizmu niż anarchii.
                                  Istnieją przepisy regulujące zasady organizowania protestów, publicznych
                                  zgromadzeń. Jak dotąd nikt ich nie zaskarżał do Trybunału Konstytucyjnego,
                                  zakładam więc, że są z Konstytucją zgodne. A wymagają one uzyskanie stosownych
                                  zezwoleń. I nie jest to odwróceniem optyki porządku demokratycznego. Obywatel
                                  jest i źródłem władzy ale i jej przedmiotem jednocześnie. Bierze udział w
                                  ustanawianiu tej władzy między innymi po to, by stanowiła ona prawo, któremu
                                  potem sam podlega. Demokracja to jest rodzaj układu społecznego, pewnego
                                  kompromisu między dobrem moim a dobrem wspólnym.

Jeżeli zupa była za słona, to swój protest wyrażam biciem żony? Mam prawo do
                                  protestu - czy nie? Czy może jednak dla wspólnego dobra będzie wprowadzić tu
                                  jakieś ograniczenie. Np., że biję tylko między 6 rano a dwudziestą drugą, bo
                                  inaczej zakłócam spokój sąsiadów :))
                                  • 09.08.02, 12:30
                                    ralston napisał:

> Jeżeli zupa była za słona, to swój protest wyrażam biciem żony? Mam prawo do
                                    > protestu - czy nie? Czy może jednak dla wspólnego dobra będzie wprowadzić tu
                                    > jakieś ograniczenie. Np., że biję tylko między 6 rano a dwudziestą drugą, bo
                                    > inaczej zakłócam spokój sąsiadów :))

Bicie zony jako protest - wiem - to mial byc dowcip, ale mi raczej straszno,
                                    niz smiesznie.
                                    Bicie zony jako niezgodne z art.30 Konstytucji ( "Przyrodzona i niezbywalna
                                    godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest
                                    ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz
                                    publicznych".), jest przestepstwem sciganym przes system prawny panstwa. Tylko
                                    i az tyle.
                                    Wybacz, ale poslugiwanie sie tego rodzaju argumentem w naszej rozmowie na temat
                                    istoty praw obywatelskich, wydaje mi sie niedorzecznoscia stawiajaca pod
                                    znakiem zapytania dalszy sens dyskusji. Pozwol wiec, bez osobistej urazy, ze od
                                    niej odstapie.

PS. Do uslyszenia na innym watku.
            • Gość: Treznor IP: 195.117.135.* 07.08.02, 13:27
              proste jak cholera bogo2!! Tylko powiedz mi czemu wiekszosc ludzi(Spokojnych
              obywateli) nie potrafia tej prostoty dostrzec??nie musisz odp bo do tego
              pytania jest chyba zbedna odpowiedz.
              • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 07.08.02, 14:16
                bo im to zaslania dym idacy spod palonych gum!
                • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 07.08.02, 22:37
                  UWAZAM TEMAT ZA WYCZERPANY...CZAS ZAKONCZYC TE JALOWA DYSKUSJIE..
                  ps.proponuje nowy temat:prezes ''odry'' na taczce...
                  • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 08.08.02, 08:44
                    w ktorym miejscu twierdzilam ze 80 % mieszkancow jest przeciw temu co sie
                    dzieje na Lipowej? no w ktorym? zacytuj moje posty !
                    ty chyba masz porzadnie poprzestawiane w glowie jezeli myslisz ze ujawnie na
                    forum swoj adres. mieszkam w centrum Bialegostoku i wiem co sie dzialo na
                    Lipowej w ostatnia niedziele. rownie dobrze ja moge twierdzic ze jestes
                    oszustem nie mieszkajacym w centrum i dlatego ci te "popisy" na Lipowej nie
                    przeszkadzaja.
                    • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 08.08.02, 09:34
                      w przeciwienstwie do ciebie,posiadam dwie nieruchomosci w scislym
                      centrum...czas babsztylu bys zakonczyla ta jalowa dyskusjie!!!!
                      mam juz dosc twoich glupich postow i narzekan.....!!!!
                      • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 08.08.02, 09:39
                        a kto cie prosil zebys zagladal na forum glupi, zakompleksiony szowinisto ?
                        masz, dwie rudery do wyburzenia !
                        • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 08.08.02, 12:19
                          czas bys spojrzala w lustro.....glupia wyzwolona feministko....
                          fuck!!! co za ludzie mieszkaja w tej wsi(bialystok)
                          • Gość: Mały IP: *.osiedle.net.pl 08.08.02, 12:50
                            Zamiast obrażac ludzi postępuj tak:
                            - zbierz 15 podobnych sobie
                            - na zebraniu wybierz zarząd 3do 5 osob
                            - uchwal statut
                            - idz do notarjusza i sporządz akt założycielski
                            - udaj się do Sądu Rejestrowego (ul. Łąkowa obok Uchwytów)
                            - po założenia konta i uzyskani NIP i Regonu zabijaj się na własny rachunek
                            - wcześniej wynaimi miejsce gdzie będziesz to robił
                            A więc sam jesteś wieśniak bo lubisz się bawic cudzym kosztem.
                            • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 08.08.02, 16:18
                              nie czytales dokladnie wszystkich postow....ja nie jestem "palaczem
                              gumy" lecz mieszkancem centrum ktoremu nie przeszkadzaja takie
                              imprezy,jestem przeciwnikiem autobusow miejskich w scislym centrum ktore
                              mi bardziej przeszkadzaja niz nastolatki w swoich bolidach....
                              PS.zycze ci bys byl takim wiesniakiem jak ja(polska by wtedy byla
                              druga japonia)ha,ha-haslo PRL....sic!
                              • 08.08.02, 16:41

> PS.zycze ci bys byl takim wiesniakiem jak ja(polska by wtedy byla
                                > druga japonia)ha,ha-haslo PRL....sic!

Cóż za Ego
                                - Japończyku, mój kolego!
                                Czy Japonia się opłaci?
                                Wszakże oni - karłowaci...
                                • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 08.08.02, 23:07
                                  tu masz racje!!!!!
                          • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 08.08.02, 13:24

> czas bys spojrzala w lustro.....glupia wyzwolona feministko....
                            > fuck!!! co za ludzie mieszkaja w tej wsi(bialystok)
                            no wlasnie, kto tu takiego a(k)lexa wpuscil!
    • Gość: Mały IP: *.osiedle.net.pl 08.08.02, 10:35
      Wszędzie na świecie tego typu imprezy organizują firmy handlujące
      samochodami.Może więc się zajmą swoimi klijęntami.Miasto jest od tego by
      tworzyć warunki dla życia mieszkańców. I w takim samym stopniu anka ma prawo do
      spokoju ,jak palacze gum do wyżycia się.A cechą homosowietykusa jest właśnie
      oczekiwanie że władza rozwiąże jego problemy bez jego udziału. To Prezydent ma
      wiedzieć co strzeli do ogolonego łba.W Białymstoku znam około 40 stowarzyszeń w
      których ludzie realizują swoje ambicje. Nic nie stoi na przeszkodzie aby
      palacze gum założyli 41 , poszukali sponsorów i robili to co robią w zgodzie z
      prawem , dając ance spokuj.
      • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 08.08.02, 11:09
        Maly dziekuje. palacze nie daja spokoju nie tylko mi, tak sie tylko zlozylo ze
        ja potrafie wrzasku narobic:)
        • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 09.08.02, 09:03
          uwazam ze dyskusji z osobnikiem a(k)lexem nie ma co dalej prowadzic. jest
          niereformowalnym chamem, ktory nie majac rzeczowych argumentow potrafi jedynie
          Ludzi obrazac.jest taki sam jak ci ktorych nieudolnie broni. ja juz mu daje
          ignora.trzeba z nim zrobic to co swego czasu z nickiem pt. tato.
          • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 09.08.02, 10:38
            w taki sposob postepuja ludzie ktorzy probuja udowodnic swoje
            racje,nie majac argumentow...
            PS.przypominam uczesnikom forum ze prosilem o polemike
            anke1,ralstona,oke..online przy zastosowaniu komunikatora gg,lecz
            niestety nie byli tacy odwazni by prowadzic dyskusje...nawet w grupie
            .....a moze nie umieja korzystac z gg?!!!
            pozdrawiam alex
            • Gość: Oka IP: *.17.79.204.lifespan.org 09.08.02, 23:18
              Polemike? o czym Ty mowisz, synu?
              Jak na razie to tylko wszystkich obrazasz, wyzywasz. My po prostu nie chcemy
              miec z Toba nic wspolnego! To dlatego nie doczekales sie odpowiedzi na "gadu
              gadu". Nie przeszlo Ci to glowy?

> w taki sposob postepuja ludzie ktorzy probuja udowodnic swoje
              > racje,nie majac argumentow...
              > PS.przypominam uczesnikom forum ze prosilem o polemike
              > anke1,ralstona,oke..online przy zastosowaniu komunikatora gg,lecz
              > niestety nie byli tacy odwazni by prowadzic dyskusje...nawet w grupie
              > .....a moze nie umieja korzystac z gg?!!!
              > pozdrawiam alex
              • Gość: mały IP: *.osiedle.net.pl 10.08.02, 01:32
                Czytając wasze posty zastanawiam się czego was na tych studiach uczą, bo
                wszyscy macie racje a prowadzicie spór. Alex jeżeli chcesz protestować to
                zgodnie z Konstytucją protestuj sobie nawet do wiosny ale na własnych
                posesjach. Jerzeli zaś wychdzisz w miejsce publiczne, a takim jest ulica to
                musisz wystąpić do gospodarza (zarząd miasta) o zgodę nie na protest bo to
                twoja sprawa a o zajęcie pasa ruchu. Bo ulica jest miejscem przemieszczania się
                ludzi, na chdniku pieszo a na jezdni pojazdami.Zajęcie w celach protestu jest
                stworzeniem zagrożenia dla uczestników protestu i innych użytkownikow tychże
                ulic.A więc gospodarz wyrażając zgodę, poleca odpowiednim służbom (
                Policja,Straż Miejska ,Straz Pożarna itp) zabezpieczenie tego miejsca. Dlatego
                też palacze gum winni stanąc przed sądem z paragrafu mówiącego o stworzeniu
                zagrożenia dla innych użytkownikow dróg publicznych.
                • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 10.08.02, 17:48
                  Gość portalu: mały napisał(a):

> Czytając wasze posty zastanawiam się czego was na tych studiach uczą, bo
                  > wszyscy macie racje a prowadzicie spór. Alex jeżeli chcesz protestować to
                  > zgodnie z Konstytucją protestuj sobie nawet do wiosny ale na własnych
                  > posesjach. Jerzeli zaś wychdzisz w miejsce publiczne, a takim jest ulica to
                  > musisz wystąpić do gospodarza (zarząd miasta) o zgodę nie na protest bo to
                  > twoja sprawa a o zajęcie pasa ruchu. Bo ulica jest miejscem przemieszczania
                  się
                  >
                  > ludzi, na chdniku pieszo a na jezdni pojazdami.Zajęcie w celach protestu jest
                  > stworzeniem zagrożenia dla uczestników protestu i innych użytkownikow tychże
                  > ulic.A więc gospodarz wyrażając zgodę, poleca odpowiednim służbom (
                  > Policja,Straż Miejska ,Straz Pożarna itp) zabezpieczenie tego miejsca.
                  Dlatego
                  > też palacze gum winni stanąc przed sądem z paragrafu mówiącego o stworzeniu
                  > zagrożenia dla innych użytkownikow dróg publicznych.
                  z ta wypowiedzia twoja sie zgadzam...lecz widzialbym najpierw na
                  lawie oskarzonych wlodarzy bialegostoku skazanych za korupcje na
                  wieloletnie wiezienie...powinna nawet byc stworzona krotka procedura
                  specjalnie dla urzednikow,ktora by pozwalala ich osadzic w miesiac...
              • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 10.08.02, 10:34
                nie nazywaj mnie synem glupia krowo!!!!
                • Gość: mały IP: *.osiedle.net.pl 10.08.02, 15:33

> nie nazywaj mnie synem glupia krowo!!!!

Alex zaczni się leczyć,objawy wskazują że masz klopoty.
                  • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 10.08.02, 17:41
                    sluchaj chlopcze.....siedz cicho w krzakach i nie wychodz z nich..
                    bo olbrzym cie wdepcze w ziemie...
                    • Gość: mały IP: *.osiedle.net.pl 10.08.02, 17:45

> sluchaj chlopcze.....siedz cicho w krzakach i nie wychodz z nich..
                      > bo olbrzym cie wdepcze w ziemie...

Sprubuj
                      • Gość: ortografia IP: *.piasta.pl 10.08.02, 22:40
                        litości,istnieje książka SŁOWNIK ORTOGRAFICZNY
                        • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 11.08.02, 00:04
                          inni ludzie mysla podobnie do mnie.....ortografia to podstawa dobrego
                          smaku na forum......nawet jesli posty sa niezbyt mile....
                          • 11.08.02, 12:09
                            I kto tu o dobrym smaku?
                            • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 12.08.02, 08:45
                              te glaby dostaly zezwolenie na swoje "zabawy" na Krywlanach a wczoraj znow
                              Lipowa byla zablokowana od mniej wiecej 22.00. czego te balwany jeszcze chca ?
                              moze policja wreszcie skonfiskuje durniom samochody i inne czyniace halas
                              wytwory to wreszcie bedzie spokoj!
                              i apel do wladz miasta : zamontujcie na Lipowej progi zwalniajace - utrudni to
                              zycie amatorom rajdow po centrum miasta!
                              • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 12.08.02, 08:59
                                progi zwalniajace niszcza zawieszenia aut.....kto zaplaci za zniszczenia?
                                zarzad drog z czeslawem jakubowiczem a raczej warta w ktorej sa
                                ubezpieczone ulice miasta...
                                sprawa w sadzie do wygrania na 100%....trzeba wezwac tylko policje
                                by spisala protokol,a pozniej do rzeczoznawcy pzm.....pieniazki na
                                koncie najdalej za 45dni......polecam
                                pozdrawiam alex
                                • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 12.08.02, 09:00
                                  zalozyc progi zwalniajace na Lipowej. glaby beda musialy zwolnic!
                                  • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 12.08.02, 13:53
                                    lipowa nie jest przeznaczona do zakladania "gumowych ogranicznikow
                                    predkosci",poniewaz nie jest to tzn."strefa zamieszkania"(lub jak kto
                                    woli ulica osiedlowa>chodzi o natezenie ruchu pojazdow).....odsylam
                                    zainteresowanych do kodeksu drogowego....
                                    alex
                                    • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 12.08.02, 14:21
                                      zalozyc progi zwalniajace na Lipowej!
                                      a ty dziadzie odczep sie od mojego nicka, szowinistyczny chamie.
                                      • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 13.08.02, 21:46

> zalozyc progi zwalniajace na Lipowej!
                                        > a ty dziadzie odczep sie od mojego nicka, szowinistyczny chamie.

ty prosty pokemonie!!!!!
                                        tobie czas isc do kosmetyczki a nie tu na forum posty pisac!!!!
                              • Gość: wieza IP: *.duna.pl / 192.168.1.* 12.08.02, 22:43
                                Anka1 ci co wczoraj byli na Lip[owej nie mają nic wspólnego z tymi osobami co
                                byli tydzien i dwa tygodznie temu :) poniewaz wszyscy byli krywlanach i się
                                swietnie bawili Pozad. ( ZAPRASZAM ZA tydzien na KRYWLANY :))
                                • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 13.08.02, 09:30
                                  powiedzmy...
                                  to pewnie tacy jak alex ktorego posty tutaj sobie mozna poczytac z watpliwa
                                  przyjemnoscia. zobaczymy co sie bedzie dzialo na Lipowej w nastepne weekendy.
                                  jezeli nie bedzie wiecej zadym, to moze uwierze ze nie mieliscie z tym nic
                                  wspolnego.na razie pozostane sceptyczna, bo czytam sobie wlasnie o tym
                                  wszystkim w Gazecie.
                                  • Gość: wieza IP: *.duna.pl / 192.168.1.* 13.08.02, 21:52
                                    w tę niedziele też bedzie na lotnisku :) ale nikt nie wie czy jakies oszołomy
                                    nie pojadą na lipową Powinni zrobić deptak i nie było by problemu:)
                                    !! ZAPRASZAM NA KRYWLANY 18.08.2002 !!
                • Gość: Oka IP: *.17.79.204.lifespan.org 13.08.02, 23:08
                  I Ty naprawde dziwisz sie dlaczego nikt nie chce z Toba polemizowac?
                  Jestes zalosny. Wspolczuje Twoim bliskim, jesli w ogole masz takowych.
                  Poza tym - masz cos do powiedzenia na temat ortografii, ale za to z gramatyka
                  u Ciebie na bakier. Naucz sie odmiany przypadkow! ("Do oka", "do maly").
                  • Gość: anka1 IP: 212.33.74.* 14.08.02, 08:43
                    Oka daj spokoj, na niereformowalnych chamow szkoda czasu !
                    Wieza to zrobcie cos zeby wiecej oszolomow na Lipowej nie bylo. i tak panuje o
                    was zla opinia,macie szanse zeby to troche zmienic. a na Lipowej kolczatki
                    potrzebne a nie deptak.mieszkancy centrum maja serdecznie dosc halasu. deptak
                    to jest potrzebny np. w Lodzi,a u nas park jest w centrum miasta i wystarczy
                    tam pojsc pospacerowac.
                    • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 14.08.02, 21:51
                      ty masz tyle wspolnego z centrum.....co michnik z zydami....
                    • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 14.08.02, 21:52
                      zaluje ze nie moge cie poznac osobiscie...
                  • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 14.08.02, 21:49
                    kto ma obojniacki nick ten ma pusto w glowie...
                    • Gość: Oka IP: *.17.79.204.lifespan.org 14.08.02, 22:43
                      Moj nick wcale nie jest "obojnacki", jest wyraznie rodzaju zenskiego. Za
                      to "alex" moze byc zarowno dziewczynka, albo chlopczykiem.
                      A Ty jestes takim dretwym mieszancem: niby chlop, ale za to bez jaj.
                      • 15.08.02, 00:29

> Moj nick wcale nie jest "obojnacki", jest wyraznie rodzaju zenskiego. Za
                        > to "alex" moze byc zarowno dziewczynka, albo chlopczykiem.
                        > A Ty jestes takim dretwym mieszancem: niby chlop, ale za to bez jaj.

Oka, szkoda twego czasu. Gosc jest najwyrazniej polanalfabeta.
                        • Gość: Oka IP: *.17.79.204.lifespan.org 15.08.02, 20:41
                          Masz racje. Glupia jestem, ze dalam sie sprowokowac.
                          Pozdrawiam Cie.
                      • Gość: alex IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 15.08.02, 12:53
                        nie podziela twego pogladu cbs..
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.