golenie owłosienia łonowego - niekobiece(?) Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,
    Pytanie to juz zadalam an forum "feministycznym" ale wiekszosc za bardzo
    wiazala ze z feminizmem a nie bylo to moja intencja, wiec prubuje zapytac
    tytaj, mlodze kobiety i nie tylko...
    Chalabym poznac opinie pań z forum (feministek jak i nie-feministek), co
    sadza o goleniu/depilowaniu wlosow lonowych?
    Uwazam sie za feministke, ale takze niezaleznie od tego z zasady nie gole
    swojego owlosionia lonowego, gdyz uwazam to za niekobiece.

Czy tez tak sadzicie? Napiszcie jak Wy do tego podchodzicie i czy pozbywacie
    sie wlosow z tych okolic czy nie? Czy macie podobne powody do mnie?

Dziekuje i pozdrawiam - Ala
    • Gość: Melba IP: *.chello.pl 21.12.02, 19:42
      Alu, a ja zapytam z innej beczki. Jak zadeklarowanej feministce czyta się Cosmo?
    • Gość: Nikka IP: *.bielsko.dialog.net.pl 21.12.02, 19:50
      Jezeli o mnie chodzi to uwazam to za swietne rozwiazanie. Niestety depilacja
      miejsc intymnych moze przysporzyc troche problemow, no bo jaka metode
      zastosowac? na pewno nie zyletke! absolutnie nie! Sadze, ze najlepsza metoda
      jest krem, aczkolwiek taka depilacje trzeba czesto powtarzac. Poza tym chcialam
      zapytac czy mozna przeprowadzac depilacje calkowita? czy krem nie podrazni warg
      sromowych? Nie uwazam tego za niekobiece-wrecz przeciwnie! zreszta widok
      koronkowej bielizny spod ktorej przeswieca owlosienien lonowe zawsze mnie razil.
      • Gość: kropka IP: *.dip.t-dialin.net 22.12.02, 18:26
        Nie mam nic przeciwko depilacji. Czesto podgalam sie tu i tam, ale nie calkiem
        na lyso. Kazdy robi to co lubi, nie wiem o co tyle zamieszania.
        • Gość: Ala-z IP: *.dialup.warszawa.pl 22.12.02, 19:03
          Witam,

1. Nie kupuje czesto Cosmo, ale jak juz to czyta mi sie OK, jest tam troche
          akcentow feministycznych, czyz nie? A Ty Melbo jak bys siebie okreslila w
          odniesieniu do feminizmu?

2. Co do bielizny koronkowej to ja widze to odwrotnie, jesli lono jest lyse to
          nie ma co przez taka bielizne przeswitywac. A chyba powinno, bo wlasnie podobno
          to co przeswituje kreci facetow.

3. Kropka: No tak podgalenie sie troszke tu i tam to co innego niz calkowita
          depilacja. Podgalenie w sumie OK, ale calkiem pozbawione wlosow podbrzusze
          wydaje mi sie niekobiece. A Wam?

Pozdrwiam - Ala

• Gość: Melba IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 23.12.02, 21:04
            Alu - jako feministkę. Ale uważam Cosmo za pismo wręcz przeciw takim akcentom.
            Tzn. z wierzchu "feministyczny lukier" a w "środku" - "jak dogodzić twojemu
            facetwoi i być dla niego bardziej bla bla bla".
    • Gość: KOBIETYTOKURWY IP: *.pl / 172.16.1.* 22.12.02, 22:13
      golcie sie kurwy bo wam cipy smierzda PIZDY GŁUPIE
    • Gość: Kate IP: 62.233.185.* 23.12.02, 20:10
      Ja osobiscie jestem za goleniem miejsc intymnych.Moj ginekolog powiedzial
      kiedys nawet ze woli przyjmowac kobiety ogolone(niekoniecznie calkiem) bo
      uwaza to za bardziej estetyczne. Wydaje mi sie,ze faceci tez wola ogolone
      panie i nie lubia gdy wokol jezyka plataja mu sie kepy wlosow.Wybor oczywiscie
      pozostawiam wam.
      • Gość portalu: Kate napisał(a):

> Ja osobiscie jestem za goleniem miejsc intymnych.Moj ginekolog powiedzial
        > kiedys nawet ze woli przyjmowac kobiety ogolone(niekoniecznie calkiem) bo
        > uwaza to za bardziej estetyczne. Wydaje mi sie,ze faceci tez wola ogolone
        > panie i nie lubia gdy wokol jezyka plataja mu sie kepy wlosow.Wybor
        oczywiscie
        > pozostawiam wam.

Taaa.. Nie ma to jak podeprzeć sie autorytetem medycznym...
        Abstrahując od tematu (kobiece-niekobiece, golic-nie golić)...-zmień lekarza.
        Rozumiem, że potraktowałaś to co powiedział Ci Twój lekarz ginekolog uznałaś za
        komplement, ale... Lekarz może sobie prywatnie uważać co mu się żywnie podoba,
        i woleć co mu się żywnie podoba, ale wygłaszanie takich opinii, i to w
        rozmowie z pacjentką jest z jakąkolwiek etyką lekarską czy zwykła kulturą nie
        ma absolutnie nic wspolnego.

Lekarz internista mógłby oswiadczyć, że on woli przyjmowac pacjentki z takimi
        szczuplutkimi, mieciutkimi brzuszkami, bo uważa to bardziej estetyczne niz
        obmacywanie lejącego się, spoconego cielska z rozstepami po ciązy... Fajnie co?
        • Gość: Kate IP: 62.233.185.* 26.12.02, 14:29
          "Lekarz moze sobie prywatnie uważać co chce"-zgadzam sie z Toba,jednak wydaje
          mi sie ,ze zle mnie zarozumialas.Ja nie gole sie tylko dlatego,ze podoba sie
          to mojemu lekarzowi.Osobiscie uwazam to za bardziej estetyczne i dlatego to
          robie,kazdy robi to co uwaza za sluszne.Nie mam nic do pan ktore sie nie
          gola.Wyglosilam tylko swoja opinie a czy to sie komus podoba czy nie to juz
          jego sprawa.Nie lubie jak ktos lapie mnie za slowka i analizuje zdania wyrwane
          z kontekstu,chcialabym podkreslic,ze to byl jedynie watek dodany do mojej
          wypowiedzi,nic wiecej!!!Btw.A lekarza i tak nie zmienie:))))
          • Gość portalu: Kate napisał(a):

> "Lekarz moze sobie prywatnie uważać co chce"-zgadzam sie z Toba,jednak wydaje
            > mi sie ,ze zle mnie zarozumialas.Ja nie gole sie tylko dlatego,ze podoba sie
            > to mojemu lekarzowi.

A ja wcale nie powiedziałam, że golisz się dlatego, że to sie podoba Twojemu
            lekarzowi. Odniosłam się tylko i wyłacznie do tego, że takie zwierzenia lekarza
            ginekologa swojej pacjentce (bo tak zrozumiałam z Twojego posta, że mówimy o
            relacji lekarz-pacjent, a nie jakiejs innej), że on to woli przyjmowac takie
            kobiety a nie inne, jest baaaaardzo nieetyczne. I tyle. Mam nadzieję, że Twoim
            lekarzem nie jest jeden z ginekologów ze szpitala, w którym miałam wątpliwą
            przyjemość byc na stażu. Z usmiechem do pacjentek, czarujący, dżentelmen w
            każdym calu, a w pokoju lekarskim poznawaliśmy wszystkie "ciekawsze" szczegóły
            anatomiczne... Też nie miał zielonego pojęcia, co to jest etyka lekarska.

• Gość: Kate IP: 62.233.185.* 26.12.02, 16:55
              Bylam raz u lekarza w szpitalu i wiecej nie mam zamiaru tam isc,bo jest
              dokladnie tak jak mowisz(piszesz)!!!Bylam u wielu ginekologow ale ten
              odpowiada mi najbardziej.Zartuje sobie ze wszystkiego dzieki czemu
              rozladowywuje napiecie jakie mi zawsze towarzyszy przy takiej wizycie.Nie
              widze w tym zadnych podtekstow i moje przyjaciolki ktore tez go odwiedzaja
              wyrazaja sie na jego temat tak samo,poza tym nie uwazam zeby bylo w tym co mi
              powiedzial cos nieetycznego.Kazdy ma prawo do wyrazania swoich opini w taki
              czy inny sposob,mi to nie przeszkadza wiec nie widze w tym nic zlego,chociaz
              zdaje sobie sprawe ze kogos mogloby to urazic,ale on wie do kogo moze a komu
              nie powinien takich rzeczy mowic.
            • Gość: tanja IP: *.zgora.dialog.net.pl 05.03.03, 15:09
              ja tam jestem za depilacja,juz nawet nie biorac pod uwage zdania facetow,uwazam
              to za niehigieniczne kiedy kobieta jest nieogolona,nie mowie ze na lyso...a co
              do facetow,to nie lubia wlosow lonowych ani wystajacych spod bielizny ani
              podczasz sexu oralnego,nie zgadzam sie ze jak sie golimy to nie ma czego
              odslaniac,jak masz ladnie wygolony paseczek to wyglada to bardzo sexownie,nie
              widze nic pociagajacego w kepach wlosow pod ladnymi stringami
            • Gość: ashi IP: *.zgora.dialog.net.pl 05.03.03, 15:13
              slyszalam kiedys ladne zdanie: ze piekna kobieta powinna byc tak gladka zeby
              oczy po niej splywaly:) i mysle ze o to wlasnie chodzi facetom,wlosy sa
              niekobiece
    • Cóż, ja osobiscie usuwam owłosienie łonowe. Nie jestem feministką, ale też nie
      poddaj e sie woli mężczyzn. Zbyt bujne włosy łonowe są dla mnie po prostu
      nieestetyczne. Nie czuje się wtedy kobieco.
      Uważam, ze feminizm z goleniem włosów łonowych nie ma nic wspólnego, to tak
      jakbyśmy na przykład stwierdziły, że feministki powinny nosić tylko krótkie
      włosy. Jest to tylko kwestia upodobań.

Bogdanna
    • Moim zdaniem golenie owlosienia lonowego jest jak najbardziej kobiece i tym
      bardziej jest na miejscu!!! Niewyobrazam sobie jak moglabym chodzic z puszcza
      miedzy nogami?! Nie moge patrzec na kobiety ktore sa w ten sposob zaniedbane!
      To tak samo jakby kobieta nie dbala o swoja twarz, figure, itd. Golenie miejsc
      intymnych jest taka sama czynnoscia jak robienie makijazu czy pojscie do
      fryzjera, itd. A pozatym niewyobrazam sobie tego jakby wygladala milosc
      francuska gdyby mojemu partnerowi wchodzily wlosy miedzy zeby...
      • Gość: Ala-z IP: *.dialup.warszawa.pl 28.12.02, 23:52
        nasturcja20 napisał(a):
        > Moim zdaniem golenie owlosienia lonowego jest jak najbardziej kobiece i tym
        > bardziej jest na miejscu!!! Niewyobrazam sobie jak moglabym chodzic z puszcza
        > miedzy nogami?! Nie moge patrzec na kobiety ktore sa w ten sposob zaniedbane!

Nasturcjo, kto mowi o chodzeniu z puszcza miedzy nogami... Czy od kiedy
        pojawilo Ci sie tam owlosienie juz je golilas? A gdy sie pojawilo nie bylo to
        oznaką kobiecości? A poza tym czemu piszesz ze kobiety z owlosieniem tam sa
        zaniedbane, higiena ty miejsc to jedno a ogolone to miejsce to drugie - czemu
        od razu zakladasz zwiazek miedzy tym?!?!?

> A pozatym niewyobrazam sobie tego jakby wygladala milosc
        > francuska gdyby mojemu partnerowi wchodzily wlosy miedzy zeby...

Nie wszystkie kobiety gola a jakos milosci francuskiej zaznaja. A czy twoj
        facet goli sie tam? Czy jego owlosienie nie przeszkadza Tobie?

Pozdrawiam - Ala
        • Gość: dulla IP: *.lebork.sdi.tpnet.pl 01.01.03, 20:29
          Ja osobiście uważam golenie intymnych partii ciała za bardzo istotne nie
          tylko w erotycznym tej sprawy aspekcie ale również etycznym. Bardzo często
          chodze na basen i widok kobiety, z której stroju kapielowego w okolicach
          intymych wystają włosy łonowe, mnie obrzydza (i zapewne nie tylko mnie). Wiem
          że prawdopodobieństwo połknięcia włosa łonowego tej pani w tak dużym basenie
          jest nikłe ale możliwe.
          A co do miłości francuskiej, no cóż, świadomość że mój partner mógłby mieć
          mój włos łonowy między zębami nie jest zbyt przyjemna podczas aktu miłosnego.
          Dlatego lepiej ogolić to co zbędne. A zresztą moment taki jak wyciaganie włosów
          łonowych z buzi by móc normalnie kontynuowac praktykowanie miłości zabija
          klimat i romantykę chwili. Nie jestem za całkowtym zgoleniem włosów łonowych.
          Myśle że warto jednak jakieś "futerko" zostawić:)) Ale moje drogie panie, co za
          dużo to niezdrowo. Zapewne niejedna pani znalazła swój złoty środek.:)
          Jeśli chodzi o mężczyzn i o to dlaczego oni sie nie golą a my kobiety tak. To
          możliwe dlatego, że mężczyźni uważaja siebie za istoty, którym wystarczy
          ogolenie zarostu na twarzy i pochalpanie sie wodą po goleniu. A my kobiety
          niestety poddane jesteśmy ideałom z gazet. Wszystko cała sprawa z tym goleniem
          włosów łonowych to jest kwestia mody. O dziwo teraz nawet można dostać tupeciki
          łonowe w przeróznych kolorach, są fryzjerzy od włosów łonowych. Idziesz i
          mówisz "po bokach zgolić , po środku przystrzyc" :P A wracając do mężczyzn to
          taki co kocha lubi szanuje z pewnością zgoli albo skroci włoski by nie
          wchodziły miedzy ząbki ;)
    • Uważam, że usuwanie włosów z łona jest jak najbardziej kobiece (oczywiście nie
      w całości) i nie wyobrażam sobie życia bez tego. Związane jest to przede
      wszystkim z moim poczuciem estetyki. Marzę o tym by pozbyć się części
      owłosienia na stałe, niestety chyba nigdy nie będzie mnie na to stać. chociaż
      kto wie. A tak na marginesie, mój facet też pozbywa się swojego owłosienia ze
      względu na mój komfort fizyczny w czasie uprawiania miłości francuskiej. Ja go
      o to nie prosiłam, sam się domyślił.
    • Gość: Młoda IP: *.torun.cvx.ppp.tpnet.pl 12.01.03, 23:13
      No to ja juz nie wiem to golic wszystko czy cos zostawic jezeli zostawic to
      ile??????
      • Gość: anka IP: *.supermedia.pl / *.cza.warszawa.supermedia.pl 13.01.03, 00:09
        no dobra, ja tez troche 'podgalam', ale pozniej
        1. robia sie krostki od golenia :(
        2. jak odrasta swedzi nieludzko
        3. odrastaja mocniejsze?

ale depilacji sobie nie wyobrazam - jak to wyglada w gabinecie? i co depiluja?
        tylko czesc warg swomowych, czy tez okolice bardziej 'pupy' - tam tez niektorzy
        maja jakies wloski itp itd. poza tym to musi bolec!
    • Gość: dobreradyzawszewce IP: *.chello.pl / *.chello.pl 13.01.03, 23:23
      1. nie wiem wogole po co ten topik -, i zagladanie ludziom w majtki -
      jeden /jedna goli druga nie - jesli jest z tym szczesliwy to co za roznica dla
      Ciebie ? i co to za wartosciowaniekobieca nie kobieca - dla ciebie nie kobieca
      dla innej super kobieca...

2. w zasadzie juz dlugo depiluje sie w tcyh okolicach po pierwsze : mi sie tak
      podoba - raz ma jakas ,,fryzurke" raz na czas calkiem gladko - moj mezczyzna
      to uwielbia ( bo gladko ,c udownie w dotyku miekko ..wedlug mnie to wlasnie
      jest kobiece jaka kolwiek kontrola owlosienia tam ..niz nie... to tak jakby
      ktos nie chodzil do fryzjera , i nie dbal o swoja fryzurke na glowie.
      Bycie kobieta zobowiazuje .

3.Moj mezczyzna w zasadzie nie przycina wlosow - nie ma potrzeby - w czasie
      seksu orlanego nigdy nie zdarzylo mi sie polkac jego wloska ..now koncu sam
      czlonek ..nie jest owlosiony - a tam pieszczoty moj mezczyzna lubi najbadziej -
      pozatym mi wlasnie u panow bardziej podba sie wlochato :) kwestia gustu - a
      o gustach sie nie dyskutuje

4. nie wiem co ma do tego feminizm , zgodze sie jednak z jedna z pan ktore
      pisal o tym ze cosmo nie jest gazeta feministyczna - tam wkolko o seksie i jak
      zlowic i dogodzic facetom - nie czytuje .

5.Gole maszynka , nie mam chrostek , nie mam uczulen , jak odrasta to nie
      swedzi , zreszta jesli robi sie to co pare dni nigdy nie dorosnie do tego
      momentu zeby zaswedzialo ..dlamnie to zaden pproblem raz na 2-3 dni pod
      prsyznicem :)

6.wyciete majeczki ..( nie mowie o wielkich majtakch zakrywajacych
      wszystko !!) np przeswitujace i wystajace spod nich klaki to najobrdzyliwsza
      rzecz jaka moze byc ..znika caly urok pieknej bielziny - ktora uwielbiam

7. poruszana kwestia basenu i wychodzacych wlosow - okropienstwo - jak wylaze
      z wody , nad morzem czy na basenie juz nie musze sie martywic ,,czy mi cos
      wylazi " :))

Pozdrawiam jesli ktos przebrnal do konca !

dobreradyzawszewcenie
    • Gość: ja ola IP: *.wsb.edu.pl 15.01.03, 16:47
      Mam 22 lata a gole sie od 3 lat
      Spotkałam facetów, którym sie to podobało i takich, którym sie to nie podobało
      Ja czuje sie dobrze kidy jestem ogolona na "na skina" i nikt mi nie wmówi, ze
      to mało kobiece.
    • Gość: Annnn IP: *.sandomierz.sdi.tpnet.pl 20.01.03, 11:22
      jasne. ogolone włosy łonowe najbardziej świadczą o feminiźnie kobiety;)
    • Gość: nocka IP: *.ds.uj.edu.pl 05.03.03, 01:58
      Zanim rozpoczełam życie erotyczne;), mialam watpliwości JAK TO POWINNO WYGLADAC
      i czytalam takie dyskusje z wypiekami na twarzy. A teraz juz wiem, ze On we
      mnei lubi to co NATURALNE i dzieki temu pozbylam sie kompleksów i
      zaoszczędzilam mase czasu;)
      KAżdemu zycze takiego faceta:)
      • Ja depiluje i jestem bardzo zadowolona,uwazam ze jest to kobiece i nie czuje
        sie mniej kobieco bez tego owłosienia,bo gdyby tak było to nog i pach tez bym
        nie goliła.A co do sposobu?hym to kwestia wprawy,bo i tradycyjnie mozna,jeśli
        robi sie to tak jak ja juz przez kilka lat nie ma najmniejszego problemu z
        całkowitą depilacją..pozdrawiam
        ;-)angi
    • Gość: blue angel IP: *.luzyckie.sdi.tpnet.pl 05.03.03, 16:42
      Witaj!
      Ja jestem całkowitą przeciwniczną - nie depilowania!!!!!!!!
      Nie rozumiem, jak kobieta, która dba o siebie może zostawiać
      sobie "szczecinę"???!!!!!!!! Dla mnie nie ogolenie sobie miejsc intymnych
      (najczęsciej w całości, czsami co nieco zostaje) to jest jak nie golenie sie
      pod pachami, lub obrosniete nogi (fuuuuuuuuuuuuuu. Kobieta powoinna być gładka!
      jest to o wiele bardziej higieniczne, estetyczne i przyjemniejsze dla oka (
      męskiego)
      • Gość portalu: blue angel napisał(a):

> Dla mnie nie ogolenie sobie miejsc intymnych
        > (najczęsciej w całości, czsami co nieco zostaje) to jest jak nie golenie sie
        > pod pachami, lub obrosniete nogi (fuuuuuuuuuuuuuu. Kobieta powoinna być
        gładka!
        >
        > jest to o wiele bardziej higieniczne, estetyczne i przyjemniejsze dla oka (
        > męskiego)

-- no zgadzam sie w 100% o tym własnie pisałam-pozdrawiam
        ;-)angi
    • Gość: Hannibal IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.03, 13:07
      Feministki czy nie,wszystkie powinnysmy dbac o swoje zdrowie i higiene,a nie da
      sie ukryc,ze zarosniete zakamarki naszego ciala nie pozostaja po kapieli dlugo
      swieze...JESTEM ZDECYDOWANIE ZA.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.