• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Księża i księżyska - wywiad z bp Pieronkiem Dodaj do ulubionych

• kiedy wreszczie przwodniczący episkopatu uciszy tego niesubordynowanego
    masońskiego szpicla Pieronka? kapłan ma służyć Bogu a nie Michnikowi a temu
    duchownemu własnie się wydaje ze jest podwładnym Michnika a nie papieża
    Zaawansowany formularz
    • Gość: :):):) IP: *.olsztyn.mm.pl 20.08.04, 17:35
      A propos tolerancji... :)
      • Gość: tez katolik IP: *.dynamic.mts.net 21.08.04, 03:06
        W audycji nocnej z 8 na 9 lipca 2001 prowadzonej przez profesorow Bendera i
        Nowaka ze sluchaczami padaja takie oto slowa:Wielka szkoda,ze hitler nie
        wyniszczyl tych krwiopijcow do ostatniego!Do ostatniego!Nikogo nie
        oszczedzajac,ani kobiet ani dzieci. Slowa te sa zarejestrowane ,podobnie jak
        wiele innych rasistowskich wypowiedzi.
        Radio maryja zostalo umieszczone na swiatowej liscie rozglosni
        rasistowskich,otwarcie propagujacych nienawisc.Jeszcze raz polecam. Kliknijcie
        HATE RADIO.
        • Gość: colbart IP: 210.23.252.* 21.08.04, 11:18
          Chyba bylby lepszy tytul artykulu:"Pasterze i pastuchy".
          • Gość: PRO BUBLICO BONO IP: *.sympatico.ca 24.08.04, 12:33
            RADIO MARYJA ma najlepsze zaplecze uniwersyteckie ze wszystkich rozglosci
            radiowych. To fenomen. Rezyseria dzwieku, muzyka, wspaniale programy spoleczne
            i do tego zaplecze 97 % parafian.
            • Gość: WOLA NIEBA IP: *.sympatico.ca 24.08.04, 12:39
              Poprawi troche wiarygodnosc, przejdzie przez czysciec pare tysiecy lat i bedzie
              ku uciesze spolecznosci na dobrej drodze. Zyczymy calemy zespolowi tradzikow
              prasowych GW wszystkiego powabnego, lacznie z rabajowa.
              • Gość: Adek IP: *.internetdsl.tpnet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.04, 22:36
                Rzydzi, tacy jak Adam Michnik (czytaj: Aron Szechter) przminą i zostanie po
                nich tylko niesmak. To oni opluwają największą wiarę świata - Chrześcijaństwo.
                Na szczęście o Michniku będzie się tylko pamiętać i pisać jako o popleczniku
                szatana. Natomiast wiara przetrwa bo jest ponadczasowa i jest czysta.
                Bo "człowiek bez wiary jest jak świnka" - jak mawiała moja babcia. Szczęść
                Boże. Chrześcijanie, nie poddawajcie się bo do Was należu Królestwo Niebieskie.
        • Gość: Rafal IP: *.multicon.pl 21.08.04, 21:21
          Za 20 lat nie bedzie radia Maryja ani pralata Jankowskiego. A w o wiele
          blizszej przyszlosci mozliwy jest scenariusz rozlamu w kosciele w Polsce po
          smierci obecnego papieza. Mozna przypuszczac, ze tacy osobnicy jak Rydzyk czy
          Jankowski beda chcieli utworzyc wlasny Kosciol nie podlegajacy wladzy np.
          arcybiskupa Goclowskiego, ani wladzy nastepnego papieza, byc moze pochodzacego
          z ktoregos z krajow Trzeciego Swiata (i niewiele Polska bedzie go obchodzic,
          zakladajac ze bedzie wiedzial, gdzie RP lezy...).
          Bylby to bardziej fanatyczny Kosciol, antyeuropejski, istniejacy do momentu
          smierci naturalnej (wiekszosc wyznawcow, miedzy innymi sluchaczy radia Maryja,
          jest w wieku emerytalnym)...

• Gość: erg samowzbudnik IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.08.04, 11:59
            I tutaj sie nie zgadzam.W Radio Maryja nie sa idioci tylko ludzie myslący o
            swojej(podkreslam swojej)przyszłości.Są szeroko zakrojone działania edukacyjne
            wśród małych dzieci i młodzieży.W przyszłosci bedzie to owocować regimentami
            nowych janczarów.
          • 22.08.04, 16:41
            Kiedyś słyszałem o niemieckim Papieżu (to byłby problem dla naszych
            Ekscelencji), ale teraz spekuluje się o nastawionym bardziej tradycyjnie do
            Kościoła Latynosie.
            • Gość: hipohypothalamus IP: *.3miasto.net / *.internetdsl.tpnet.pl 22.08.04, 17:28
              Postęp obserwowany w KK pozwala sobie wyobrazić prawdopodobne odejście od
              celibatu gdzieś w wieku ... XXIII. Jeśli wcześniej nie będzie następnej
              wielkiej schizmy, nowego Lutra. Do tego zaś czasu Radio Ma Ryja będzie liczyć
              15 mln stałych słuchaczy-członkow wspierających, opłacających regularne składki
              miesięczne - zaś największy w Polsce Uniwersytet Maryjny im. błogosławionego
              Ojca Tadeusza Rydzyka będzie kształcił 50 tysięcy studentów - mężczyzn żyjących
              w celibacie, z których będą się rekrutować kadry tzw. "numerariuszy" Opus Dei.
              Tylko uzyskawszy certyfikat świętości tej tajnej organizacji KK będzie można
              się ubiegać o stanowisko np. ministra w rządzie RP. W tym 23. wieku polski
              oddział Opus Dei będzie mógł już stwierdzić, że na tej polskiej ziemi stworzono
              już Państwo Boże - pierwsze w świecie.

Problem "pedofilii" zostanie zneutralizowany w następnym "rewolucyjnym"
              wydaniu 'Katechizmu KK' poprzez uznanie go za zjawisko "uporządkowane" (dla
              przypomnienia: w dzisiejszym wydanym 2002 r. drugim poprawionym wydaniu nowego
              Katechizmu KK o 'homoseksualiżmie' mówi się jako o "aktach nieuporządkowanych" -
              o pedofilii nie ma tam wogóle mowy, bo na początku 21. wieku takie zjawisko
              wogóle nie istniało według luminarzy prawa KK).

Natomiast niepełnoletnie osoby płci obojga przyznające się do bycia
              wykorzystywanymi przez duchownych KK będą automatycznie odsyłane przez władze
              świeckie do zakonów żeńskich (dziewczęta) lub do seminariów (chłopcy) gdzie
              poświęcą się dobrowolnie życiu konsekrowanemu. W ten sposób takie obecnie (w
              21. wieku) nagłaśniane przez wrogie nam media zjawiska nie będą mogły w
              przyszłości wogóle zaistnieć. Przeciętnie w ciągu swego pontyfikatu każdy
              papież poczynając od 23. wieku będzie kanonizował ponad 15 000 nowych świetych
              KK, nie mówiąc już o ok. 100 ooo beatyfikacji. O Janie Pawle II będzie sie
              wówczas pisać w annałach watykańskich, że "dał sygnał do prawdziwego odrodzenia
              kościoła w sensie ilościowym i jakościowym - szkoda, że żył tylko 99 lat i nie
              mógł wprowadzić obediencji polskiej w większej liczbie katolickich krajów Unii
              Europejskiej".
        • Gość: j IP: *.tarnowiec.sdi.tpnet.pl 22.08.04, 10:40
          Te słowa to wypowiedź prowadzących, czy może słuchacza??? Na forum GW ciągle
          się pojawiają takie właśnie wupowiedzi czyli gazeta wyb też jest rasistowska.
        • Gość: Junkier IP: 62.181.161.* 23.08.04, 16:24
          >>>Radio maryja zostalo umieszczone na swiatowej liscie rozglosni
          > rasistowskich,otwarcie propagujacych nienawisc.Jeszcze raz polecam.
          Kliknijcie > HATE RADIO.

Ale kto je umiescil? Jakis kolejny zyd-kalumniarz z DL czy Wizental? My mamy w
          duuuuuuuuzym powazaniu takie to "umieszczajace" autorytety.
    • Gość: monikawanda IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.08.04, 18:03
      Gdybym jeszcze poznała stanowisko bp Pieronka w sprawie ojca Rydzyka i
      antysemickich wystąpień księdza Jankowskiego byłabym
      usatysfakcjonowana.Szkoda, że w kościele nie mają przebicia ludzie o poglądach
      bp Pieronka i jemu podobni.
      • 21.08.04, 09:24
        nie mają przebicia?? tych pieronkow i życińskich wszędzie pełno jatrzą i dzielą
        katolików oraz kościół na lepszych i gorszych
    • Gość: karol w. IP: 142.106.113.* 20.08.04, 19:01
      tego kultu nazikatolickiego mowi o tolerancji? co za kpina, ci faceci w
      teatralnych strojach nie maja za grosz przyzwoitosci.

no i jeszcze jest ta "milosc" ktora to rzekomo jehowa - okrutny bozek semitow i
      antysemitow - do nas czuje. co to za za bzdura. funkcjonariusze jehowy na
      polske czuja tylko milosc do wlasnych brzuchow.
    • Gość: Mariusz IP: *.bb.netvision.net.il 20.08.04, 19:41
      nowy.oszolom.z.radia.maryja powinien wiedzieć właśnie, że kapłan ma służyć
      Bogu :)
      a Kościół ma to do siebie, że jest w nim jednak wbrew pozorom wiele
      tolerancji... nawet dla Radia Maryja...
    • Gość: mrek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.04, 22:21
      zniesmaczył podwójnie: po pierwsze, prowadzący, być wywiadowany przez Pawła
      Smoleńskiego ..., mnie, małemu człowieczkowi, to by uwłaszczało... A ksiądz
      biskup godził się na to, co więcej, dawał się spychać do narożnika. Ludzie !
      Jak można oceniać działania społeczności ludzkich sprzed stu, pięciuset lub
      sprzed tysiąca i więcej lat według dzisiejszych kryteriów!! Przecież na tej
      samej zasadzi mozna stwierdzić, że Perykles nie był dobrym człowiekiem bo miał
      niewolników! Być może, musiał ich też karcić, karać, bić wreszcie! Potwór,
      ciemiężca! A Żydzi? Przecie "bliźni" w przykazaniach - to tylko "członek tej
      samej, naszej żydowskiej społeczności"! A taki chocby Samarytanin - to już był
      obcy. Chrześcijaństwo wtapia się w ten sam schemat, bo to jest schemat głęboko
      ludzki, schemat myslenia kategoriami grupy, do której dany osobnik należy. I
      ten schemat jest absolutnie konieczny: w warunkach walki o przetrwanie, a
      przecież istnieniu takiej walki NIKT nie może zaprzeczyć, MUSI istnieć jakiś
      element stanowiący spoiwo tejże grupy. Oczywiście, problemem jest jaka ta grupa
      jest: żydowskie plemię, czy ogół chrześcijan, różnych narodowości. A zrwócćcie
      uwagę, że Żydzi SAMI się separowali, stawiali się sami na piedestale wyższości.
      Cała ich historia o tym świadczy, aż do zburzenia (ostatecznego) Świątyni za
      czasów chyba Hadriana... No i dalej, historię całego świata przeżywać mamy
      przez pryzmat antysemityzmu. Może jednak nie dajmy się zwariować,
      traktujmyZydów, tak jak każdy inny naród, nie tyllko oni mieli swój Holokaust!
      Przypomnijmy chociazby los mieszkańców miast antycznej Hellady, tych, które
      w "wojnach świętych" ponosiły klęski, choćby z rąk
      mieszkańców "demokratycznych" Aten. A Paweł Smoleński niechby tak zrobił wywiad
      z Putinem: dlaczego nie chcą nas przeprosić za Katyń i Kołymę...
      • Gość: chris IP: *.com 20.08.04, 22:44
        "uwlaczalo", a nie "uwlaszczalo" :-)
      • Gość: Kirgizi IP: *.cable.wanadoo.nl 21.08.04, 10:54
        Mial byc wywiadowany? kto cie dziecko polskiego uczyl?
        Najciekawsze w Twojej wypowiedzi jest to, ze potwierdziles slowa ks. Pieronka.
        Ilez to w Polsce jest ukrytego antysemityzmu.
        Separacja Zydow wynikala czesciowo z zasady, ze nie wolno im bylo mieszkac
        wsrod Chrzescijan, ale rowniez z tego, ze ich prawa do pracy i osedlania sie w
        jakze "tolerancyjnej" Rzeczpospolitej Szlacheckiej byly powaznie ograniczone.
        • Gość: mrek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.04, 11:42
          WSZYSTKIE grupy narodowościowe i etniczne żyły w swoich gettach. Wszystkie
          również rządziły się swoimi prawami - w ramach jakiegoś prawa ogólnego,
          opłacając sie zresztą najczęściej grupie wiodącej, najsilniejszej. W ten sposób
          zachowywały swoją tożsamość, kazdy "wiedział kim jest". Czy to było dobrze?
          Czas pokazuje, że z grubsza - TAK. Faktem jest, że grupy te stawały się, z
          biegiem czasu, większe, rozleglejsze, mające szersze horyzonty, ale to było
          własnie "z biegiem czasu". I tu powrót do mojej pierwotnej myśli: "dzisiejszych
          kryteriów NIE WOLNO w sposób dowolny przykładać do czynów i zapatrywań ludzi i
          grup ludzkich z czasów przeszłych". Nie da się tak historii wartościować! A co
          do antysemityzmu, w szczególności Polaków: piszemy wszyscy korzystając z
          gazety, która powstała jakby tak obok, jakby tak nagle. Dobrze to pamietam: w
          1989 roku zastanawiało mnie, jak tak nagle mogła powstać taka gazeta? Skąd
          papier, drukarnia, skąd na to pieniądze? Byłem członkiem, nawet w miarę
          aktywnym Solidarności w 1980 roku, ale w roku 89 nie było jakiśpowszechnych
          zbiórek na wydawanie "Gazety Wyborczej"... a tu tak z popiołów ... czyj
          kapitał, kto tym rządzi, co nam sugeruje, podpowiada, narzuca wreszcie... Czy
          ktoś, wchodząc tą boczną furtką, korzystając ze znaczka, na którego renomę ja
          też pracowałem, przedstawił się? NIE, myśmy się musieli tego domyślać! I dziwić
          się niechęci? Na dodatek po kolejnych wybrykach naczelnego Wybiórczej? Po
          tym "zajączku biedaczku w buraczkach", na dodatek ostro zakrapianym wódeczką,
          pewnie koszerną, z "Goebblesem stanu wojennego"? Wolnego, panowie opluwacze, ja
          jednak chciałbym żyć w kraju wolnego słowa, w kraju gdzie POWINNA obowiązywać
          Pierwsza Poprawka do Konstytucji", a nie prostytucja europejska!
          • Gość: Serge IP: *.sip.bct.bellsouth.net 21.08.04, 23:49
            Całkiem Dobre.

Mam tylko jedną uwagę. Brak wiary w ludzką kreatywność jest porażający.

W czasie startowania GW byłem w Grecji i zbierałem brzoskwinie. Jak wróciłem z
            wakacji to w akademiku odpaliłem z kolegami metę. Byłem na swój sposób
            kreatywny. Mieliśmy więcej przychodu niż mogliśmy przepić. Czy stał za nami duży
            kapitał? Nie, $300 wystarczyło aby to zrobić. Jak myślisz, że za każdym sukcesem
            politycznym/ekonomiczny/kulturalny jest jakiś spisek, to mi Cię szkoda.
          • Gość: Enola Gay.co.uk IP: *.url.equinox.local / 212.85.1.* 22.08.04, 14:42
            Jestem dziennikarzem.Lepsze slowo-reporterem.Mgr dostalem w uczelni janczarow
            Wyzszej Szkole Handlu Morskiego w Sopocie,ktora stala sie fundamentem
            Uniwersytetu Gdanskiego.Napisalem w zyciu tysiace artykowlow,z ktorych polowa
            ukazala sie w jezykach obcych.Nie widze dla siebie przeciwnika w Polsce,malo
            powiedziane.Nie sadze,aby ktorykolwiek z obecnych Pulitzerowych laureatow byl w
            czyms lepszy ode mnie.W Polsce nie ma reporterow o wielkich nazwiskach.Sa jacys
            popaprancy,etatowe wynajete polzawodowe,polprofesjonalne,malo komu poza
            rodzinom i znajomym,znane nazwiska,ktore tu np.w Londynie komukolwiek cokolwiek
            mowia.Wiem,ze poprawadzilbym taki lotniskowiec jak "Gazeta Wyborcza"
            zdecydowanie lepiej i skuteczniej od Adama Michnika,ktory juz z piec-szesc lat
            temu wyczerpal calkowicie swoj potencjal intelektualno-etyczny,swoja pozycje
            jednego z ojcow niepodleglosci,przez drapiezne,zaczepne uczestnictwo w
            tzw.warszawkach,popijawach za pieniadze sponsorow,kryptoreklamowych kampinijek
            cielesno-lukullusowych,gdzie stoczyl sie byl ,niestety,bo Go nadal jednak
            lubie,na dno wiarygodnosci i odpowiedzialnosci za robote,jakiej sie byl kiedys
            podjal,zalatwiajac w jeden dzien kilkadziesiat milionow dolarow od bardzo
            tajemniczych sponsorow glosu myslacych inaczej,obywateli z obcymi
            paszportami,ale bardzo mocno osadzonych w polskiej rzeczywistosci.Ludzi,ktorzy
            jesli nawet mieszkaja na Alasce,to mysla,jak sklepikarz z Lelkowa,jak burmistrz
            Pieniezna,jak dyrektor departamentu Urzedu Marszalkowskiego w Olsztynie,jak
            poski student zarabiajacy na czesne na zlych i absolutnie nieeuropejskich
            wieczorowych technikach rolniczych nazwanych,nie wiem dlaczego,wbrew
            wszystkiemu i gwoli wszystkich,wyzszymi szkolami z jednym pietrem i
            kilkunastoma wunajetymi pokoikami,udajacymi aule uniwersyteckie,student noszacy
            worki cementu na budowach u Hindusow,jak Prezydent kraju,ktorego prasa w ogole
            nie obchodzi,bo myslami jest juz na fotelu przewodniczacego Miedzynarodowego
            Komitetu Olimpijskiego,jak 99 procent polskich,pozal sie panie
            Boze,parlamentarzystow,z ktorych tylko 8 moze 9 nadaje sie do tej wspanialej
            roboty,jak prymas Polski,ktory rzadzi wszystkim,tylko nie Kosciolem Rzymsko-
            Katolickim w moim ojczystym kraju,jak marszalem Senatu o inteligencji gminnego
            nauczyciela,z dorobkiem naukowym,jaki ma przecietny asystent na Harvard
            University,jak marszalek Sejmu,gosc,ktorego tylko dwie rzeczy interesuja tak
            naprawde,pozrec z dobra popitka i zerznac cos najblizszej nocy,obojetnie co,aby
            cieple...
            Meczy mnie ta sytuacja juz od lat.Chetnie przyjechalbym z cala
            swoja rodzina do kraju i zaczalbym z rozkosza graniczaca z Niagara adrenaliny
            prowadzenie albo Wiadomosci w TvP 1 albo jako rozdajacy karty w Gazecie
            Wyborczej,ktorej tytul natychmiast bym zmienil na IKC lub Prawda lub Bit lub po
            prostu GAZETA/ale absolutnie bez przymiotnika,aby odciac sie od oszolomstwa
            postsolidarnosciowego,rownie groznego,jak przestepcy drogowi z Samoobrony/przed
            wlasnym mozgiem/,jak rozpaczliwi czlonkowie Ligi Rodzin Patologicznych,jak 99
            procent czlonkow partii,nazywajacej sie eufemistycznie Prawo i
            Sprawiedliwosc,ale dzialajacych w stylu"Teraz curva My",jak 98 procent
            Platformy nie wiem dlaczego Obywatelskiej,ktorej celem sa tylko i wylacznie
            stanowiska i fotele w radach nadzorczych,jak absolutni polityczni
            nieudacznicy,prostytuujacy sie od czasow marszalka
            Malinowskiego,pseudodzialacze z Partii Szybkich Lewusow,jak frakcyjki
            koniarzy,piwozlopow,szmalcownikow,najbardzie skorumpowanego parlamentu na
            swiecie.Zawalczylbym w tej nowej GAZECIE,ktorej caly zespol musialby ponownie
            negocjawac ze mna warunki wspolpracy,bo blyskotliwych reporterow jest tam
            trzech,niezlych 5-6.Reszta to ciotki rewolucji,plankton
            polreporterski,niedouczone dzieciaki VIPow,rozdokazywane dzieci z bardzo obrych
            domow o bardzo ,niebezpiecznie niskim ilorazie inteligencji.Moja,pod moja
            batuta,GAZETA,bylaby wydawanym codziennie najwiekszym tytulem w Europie o
            nakladzie milion egzemplarzy,podczs gdy piatkowa,sobotnia i niedzielna,to
            bylyby zupelnie nowe redakcje,inkorporowane przeze mnie,ale majace wlasnych
            szfoe,wlasne zespoly,wlasne plany.Tak,jak jest na rynku brytyjskim.Sadze,ze z
            obecnego zespolu mogloby pozostac najwyzej 20-25 procent stanu.Bo w GAZECIE
            prace dostawaliby tylko najlepsi z najlepszych,po stale trwajacym konkursie na
            najlepsze pioro Rzeczpospolitej.
            At last but not least:mam razem z Tata i Dziadkiem 150 milionow
            funtow szterlingow,ktore wzbogacone o taki sam kredyt np.z Banku PeKaO - dalyby
            podtsawy do bardzo zaczepnych dzialan wydawniczych<Gazeta w Polsce kosztowalaby
            codziennie trzy zlote,ale magazyny piatkowy,sobotni i niedzielny az 10
            zlotych,bo kazdy z nich zawieralby w sobie praktycznie PRZEKROJ polaczony z
            FORUM i WPROST.Te weekendowe magazyny wazylyby nawet cwiec kilo wraz s
            dziesiatkami tzw.flyersow,to jest jednostronicowych reklam,o sile razenie
            wiekszej niz wszystkie tabloidy we wszystkich polskich miastach plus wszystkie
            billboardy.Tak jak jest tutaj,w Londynie...
            • Gość: ws IP: *.dip.t-dialin.net 22.08.04, 17:20
              "Nie widze dla siebie przeciwnika w Polsce,malo
              > powiedziane.Nie sadze,aby ktorykolwiek z obecnych Pulitzerowych laureatow byl w
              >
              > czyms lepszy ode mnie"

Ty to na powaznie czy dla jaj.
              Nie wiem, bo nie przeczytalem tekstu do konca.
              Troche to za dlugie na forum.
              Jako wybitny dziennikarz powinienes chyba wiedziec, ze nie nalezy zanudzac
              czytelnikow.
            • Gość: slawekpl IP: *.it-austria.net 23.08.04, 16:01
              BOZE! Jaki TY jestes MADRY!!!!! w ogole nie przypuszczam, ze jestes
              sfrustrowany ta "lepsza" sytuacja w Londynie czy nad Niagara.....
      • Gość: Inkwizytor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.04, 21:23
        Problem krzyliwych Żydów szczególnie z wyborczej polega na tym, że w
        praktyce stosują do siebie fiozofię nadczłowieka czyli jeśli odrzucasz
        ich sposób myślenia to jesteś fobem i szkodnikiem i powinieneś padać
        na kolana i przepraszać ich - to jest chyba zródło twojego
        zniesmaczenia z czym całkowicie się zgadzam- mie wyborcza od dawna
        zniesmacza....
      • Gość: gramatyka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.04, 22:03
        Nie "uwłaszczało" lecz "uwłaczało".
      • Gość: zbud IP: 212.160.138.* 22.08.04, 14:27
        czy dlatego nie możesz myśleć ,że przeszkadza ci P.Smoleński i jego
        pytania?
    • Gość: Nath IP: *.17-201-24.mc.videotron.ca 20.08.04, 23:19
      To mnie podnosi na duchu. Najbardziej mi się podobało gdy opowiadał o swoim
      wysiłku by być tolerancyjnym. Muszę się na tym wzorować - szczególnie w
      rozmowach ze zwolennikami RM :)

• Gość: tez katolik IP: *.dynamic.mts.net 21.08.04, 04:06
        Tylko dzieki takim ludziom pozostaje wierny mojej religii.
        • 21.08.04, 09:25
          a ja wierny katolicyzmowi jestem tylko ze wzgl na Jankowskiego Rydzyka i abp
          Michalika oraz bpa Stefanka i Frankowskiego
          • Gość: DO OSZOLOMA IP: *.dynamic.mts.net 21.08.04, 13:21
            Sluchaj swojego faszystowskiego radyja,wspomagaj zboczencow, ale nas zostaw w
            spokoju!Pozoztajemy wierni naukom Papieza,odcinamy sie od sekciarzy,zboczencow
            seksualnych molestujacych dzieci.Jeszcze raz powtarzamy RADIO MARYJA POTEPIA
            CALY CYWILIZOWANY SWIAT!!!TO ODSZCZEPIENCY, NIE MAJACY NIC WSPOLNEGO Z NASZA
            WIARA,TRADYCJA I KULTURA.
            • Gość: wyluzowany IP: *.net.autocom.pl 22.08.04, 12:35
              Wyluzuj z tym faszyzmem, z powoływaniem się na świat, a jeżeli już się
              powołujesz to bądź tak łaskaw dostrzec ile w tym świecie ludzkiego cierpienia,
              ile kaźni, mordów, niesprawiedliwości. Ty protestujesz przeciwko odmienności
              pogladów, nie przeczę czasami drastycznie i głupio podawanych. Czy tak mocno
              ukształtowała cię nasza przeszłość, że tej odmienności nie jesteś w stanie
              zaakceptować?!
              Czemu to za naszym papieżem nie krzyczysz głośno przeciw wojnom i niegodziwości
              tego świata, czemu nie wspierasz jego działań a pyskujesz w zupełnie
              marginalnej sprawie. To jasne pyskować każdy potrafi, to zupełnie nic nie
              kosztuje - no może tutaj opłatę internetową.
              • Gość: DO OSZOLOMA IP: *.dynamic.mts.net 22.08.04, 13:15
                Przepraszam to tzw radio maryja ciagle przynosi wstyd i ujme naszemu
                narodowi.Raz dziekuja hitlerowi za zaglade Zydow<audycja prowadzona przez
                Nowaka i Bendera 8/9 lipca 2001 roku>innym razem zaprzeczaja istnieniu komor
                gazowych w oswiecimiu<obrona ratajczaka> To nie gazeta wyborcza figuruje na
                liscie org.rasistowskich tylko RADIO MARYJA i to nas boli!!!
                .Papiez kieruje do nas slowa milosci ,Rydzyk glosi nienawisc!
                Wybor zalezy od nas samych.
                • Gość: ws IP: *.dip.t-dialin.net 22.08.04, 17:07
                  " Przepraszam to tzw radio maryja ciagle przynosi wstyd i ujme naszemu
                  > narodowi."

Nie chodzi o to. ze to "przynosi ujme". To takie troche: "o Jezu a co sasiedzi
                  powiedza".
                  Z podloscia trzeba walczyc dla dobra samego narodu a nie tylko dla dobra jego
                  "imienia".
      • Gość: agaj IP: 128.163.110.* 21.08.04, 17:46
        Fragmenty z wywwiadu i wypowiedzi biskupa:
        1. na feministki nie wystarczy nawet kwas solny,
        2. zakaz chrzescijanskiego pogrzebu,
        3. unikniecie wszelkiej krytyki Radia M, Rydzyka i pralata z Gdanska,
        4. paranoidalna ocena masonerii na zachodzie,
        5. Poglad, ze homoseksualizm to dewiazcja,
        6. No i na koniec cytat z wypowiedzi "Kto jest przekonany, że posiadł całą
        prawdę, jest niebezpieczny". Niby prawda, ale dogmat mowi, ze papiez jest
        nieomylny, tzn. ze posiadl cala prawde. Moze by tak spytac go o ten szczegol?

Zgadzam sie, ze Pieronek jest lepszy niz proboszcz z mojej bylej parafii.
        Niestety, jezeli to on jest awangarda postepu kosciola w Polsce, to kosciol ten
        czeka dluga i bardzo wyboista droga ku lepszemu.
        • Gość: Mimikra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.04, 19:45
          Ach oczywiście, ksiądz biskup powinien machać radośnie łapkami na paradach
          gejów, a i osobiście wręczać szczególnie zasłużonym w skrobaniu ginekologom
          złote pilniki w nagrodę.
          • Gość: agaj IP: 128.163.110.* 21.08.04, 20:26
            Nie, ja tak nie napisalem i Twoj sarkazm jest nie na miejscu.

1. Homoseksualizm nie jest zadna dewiacja, ale preferencja sexualna ok 5%
            ludnosci. Ludzie ci nie maja wplywu na swe preferencje sexualne. Po prostu
            zostali tak stworzeni przez Boga (tak jak inni preferuja brunetki, a jeszcze
            inni blondynki, grube i z zezem). Jak chca, niech sobie organizuja parady w
            imie swietej zasady - wolnosci slowa.

2. Co innego byc przeciwnym aborcji, a co innego odmowic POGRZEBU! Ile trzeba
            pychy by decydowac czy inny czlowiek zasluzyl czy tez nie na chrzescijanski
            pochowek.
            • Gość: Mimikra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.04, 20:52
              Odpowiedz sobie na proste pytanie - czy np. księża mają prawo widzieć różne
              sprawy zupełnie odmiennie niż Ty, lub dajmy na to pani Jaruga - Nowacka.
              • Gość: agaj IP: 128.163.110.* 22.08.04, 17:11
                Jasne, ze maja prawo do innego zdania niz ja. Ale zastanow sie nad okresleniem
                POSLUGA kaplanstka. Doby kaplan ma sluzyc, a nie decydowac czy ktos zasluzyl
                czy nie na chrzescijanski pogrzeb. Doby kaplan ma sluzyc kazdemu - tak
                swietemu jak i grzesznikowi. Niestety, ksiedza zapominaja o sluzbie, a rwa sie
                do decydowania. I wtedy pojawia sie pycha. Nawiasem mowiac ludzie zapomninaja
                o 7 grzechach glownych (nazywanych tez smiertelnymi). Pycha jest grzechem
                numer 1. Nr. 2 - zachlannosc. Niestety sa to tez glowne grzechy kosciola w
                Polsce i wielu kaplanow.
                • Gość: karolina IP: *.crowley.pl 22.08.04, 18:09
                  To tylko Twoje zdanie, z jakiej racji chcesz narzucić je Kościołowi?
                  Pieronek wyjaśnia przecież dlaczego poparł decyzję o nieudzieleniu
                  pogrzebu Decowi.
                  • Gość: agaj IP: 128.163.110.* 22.08.04, 19:39
                    Zabieram glos na forum dyskusyjnym, wypowiadam swoje zdanie i dyskutuje z
                    innymi. Jasne, ze chcialbym innych przekonac, ze mam racje (inaczej bym
                    siedzial cicho), ale to nie oznacza, ze chce cos komus narzucic.

Oddanie czci zmarlemu i godne pochowanie zmarlego to jeden z najwiekszych
                    obowiazkow chrzescijanina.
            • 23.08.04, 13:36
              1 Wątpliwy fakt że cos uznaje 5 % ludzi nic nie znaczy. A parady moga
              organizować. Byle nie przed moim oknem.
              2 Z tego co wiem to istnieje coś takiego jak cmentarz komunalny. Nie widziałem
              żeby zdrajców chowali z honorami;)
        • Gość: ws IP: *.dip.t-dialin.net 22.08.04, 17:12
          "> Fragmenty z wywwiadu i wypowiedzi biskupa:
          > 1. na feministki nie wystarczy nawet kwas solny,
          > 2. zakaz chrzescijanskiego pogrzebu,
          > 3. unikniecie wszelkiej krytyki Radia M, Rydzyka i pralata z Gdanska,
          > 4. paranoidalna ocena masonerii na zachodzie,
          > 5. Poglad, ze homoseksualizm to dewiazcja,
          > 6. No i na koniec cytat z wypowiedzi "Kto jest przekonany, że posiadł całą
          > prawdę, jest niebezpieczny". Niby prawda, ale dogmat mowi, ze papiez jest
          > nieomylny, tzn. ze posiadl cala prawde. Moze by tak spytac go o ten szczegol?
          >
          >
          > Zgadzam sie, ze Pieronek jest lepszy niz proboszcz z mojej bylej parafii.
          > Niestety, jezeli to on jest awangarda postepu kosciola w Polsce, to kosciol ten
          >
          > czeka dluga i bardzo wyboista droga ku lepszemu. "

Zgadzam sie w stu procetach
        • Gość: zidi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.04, 20:40
          Fragmenty z wywwiadu i wypowiedzi biskupa:
          > 1. na feministki nie wystarczy nawet kwas solny,
          > 2. zakaz chrzescijanskiego pogrzebu,
          > 3. unikniecie wszelkiej krytyki Radia M, Rydzyka i pralata z Gdanska,
          > 4. paranoidalna ocena masonerii na zachodzie,
          > 5. Poglad, ze homoseksualizm to dewiazcja,
          > 6. No i na koniec cytat z wypowiedzi "Kto jest przekonany, że posiadł całą
          > prawdę, jest niebezpieczny". Niby prawda, ale dogmat mowi, ze papiez jest
          > nieomylny, tzn. ze posiadl cala prawde. Moze by tak spytac go o ten szczegol?
          >
          >
          > Zgadzam sie, ze Pieronek jest lepszy niz proboszcz z mojej bylej parafii.
          > Niestety, jezeli to on jest awangarda postepu kosciola w Polsce, to kosciol
          ten
          >
          > czeka dluga i bardzo wyboista droga ku lepszemu.

Nareszcie jakiś dojrzały i sensowny głos w tej niby dyskusji. Masz rację w 200
          %.
        • Gość: Junkier IP: 62.181.161.* 23.08.04, 16:31
          >>>>>>>>> > Niestety, jezeli to on jest awangarda postepu kosciola w Polsce, to
          kosciol ten > czeka dluga i bardzo wyboista droga ku lepszemu.

Co za wzruszajaca troska? Lapie za serce czlowieka tak ze brakuje tchu i ledwie
          mozna przypomniec sobie stara prawde "Strzez mnie Boze przed takimi
          przyjaciolmi, bo z wrogami poradze sobie sam".
    • Gość: Gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.04, 05:04
      rektor? chyba BYLY rektor!!!!kolejny "medialny" hierarcha na pasku wybiórczej
    • Gość: bajusz IP: *.vnet.hu 21.08.04, 10:19
      Po tym, co przeczytalem, niech mi nikt nie mowi, ze Pieronek to liberal w
      Kosciele. Precz.
      • Gość: ws IP: *.dip.t-dialin.net 22.08.04, 17:26
        Lub jak mowia Niemcy:
        Wsrod slepych jednooki jest krolem.

GW powinna w koncu przestac gadac z takimi facetami.
        Takie przymilanie sie do Ciemnogrodu nic nikomu nie da!
    • Gość: fundamentalista IP: *.petrus.com.pl 21.08.04, 10:55
      Bardzo współczuję księdzu biskupowi, że musi odpowiadać na tak durne
      pytania. "Gazeta" zaostrza kurs, przestaje być tolerancyjna wobec innych
      poglądów niż lewicowe. Biedny ksiądz biskup musi się więc tłumaczyć,czy jest
      tolerancyjny i czy Kościół jest tolerancyjny. Natomiast znane autorytety
      moralne z "wyborczej" tolerują tylko takich ,co popierają homoseksualistów i
      będą tropić wszystkich, którzy mają choć odrobinę mniej poprawne politycznie
      poglądy!
      • Gość: Kirgizi IP: *.cable.wanadoo.nl 21.08.04, 11:02
        Ja tu czegos nie rozumiem... Ks. Bp w bardzo piekny, moim skromnym zdaniem,
        sposob opowiada o tym jak stara sie byc tolerancyjny. Stara sie nikogo nie
        potepiac, ale jak kazdy z nas ma prawo czego nie popierac. Co ma do tego
        liberalizm kosciola?
        Przeczytalam ten wywiad 2x, zeby sie upewnic, ze czegoc nie przegapilam i jakos
        nie moze znalezc w tym artykule slowa na temat tego jak to gazeta wyborcza
        probuje zniszczyc kosciol.
        Probujecie po prostu nagiac wypowiedzi innych ludzi do wlasnych przekonan.
        Jakie to smutne.
        P.S. To, ze Bog jeszcze nie zeslal plag na radio maryja, to chyba najlepszy
        przyklad Jego tolerancji ;)
        • Gość: Syzyf IP: *.nyc.rr.com 21.08.04, 12:05
          Bog nie mogl zeslac plag na Radio Maryja, poniewaz Boga nie ma. Dowodow
          istnieje wiele. Oto jeden: Boga definiujemy przez jego atrybuty, takie jak:
          Stworca wszechswiata, Najwyzsza Istota w hierarchii wszystkich bytow, Nasz Pan,
          itp. Zauwazmy, ze "Bog" nie posiadal zadnego z tych atrybutow przed
          stworzeniem. Ewidentnie nie byl Stworca, gdyz niczego jeszcze nie stworzyl.
          Nie mogl byc najwyzsza istota, skoro nie istnialy istoty pomniejsze, wzgledem
          ktorych moglby byc wyzszy. Nie byl rowniez Panem kogokolwiek, bo nikogo procz
          niego nie bylo. "Bog" przed stworzeniem nie mogl wiec byc Bogiem, skoro nie
          posiadal boskich atrybutow. Wniosek: Bog nie mogl stworzyc wszechswiata, gdyz
          Bog przed stworzeniem wszechswiata nie mogl istniec jako Bog. Poniekad, to
          wlasnie stworzenie czyni Boga, a nie Bog czyni stworzenie.
          Wstydem dla Polski nie jest Radio Maryja, gdyz w kazdym demokratycznym kraju
          funkcjonuja ksenofobiczne barany, ktore maja prawo wyrazac swoje poglady.
          Wstydem dla Polski jest dwumilionowa grupa sluchaczy Radia Maryja oraz postawa
          Kosciola, ktory miast wykluczyc Rydzyka ze swych szeregow de facto toleruje go
          zaslaniajac sie falszywie pojeta tolerancja. No coz, w stosunku do faszystow
          podczas Drugiej Wojny Swiatowej, Kosciol byl rowniez niezwykle tolerancyjny.
          Przeslanie Rydzyka stoi w tak jaskrawej sprzecznosci z przeslaniem papieza, iz
          nalezy doszukiwac sie jakiejs sily poza Watykanem, ktora go popiera. Ta sila
          jest najpewniej sam Glemp, ksenofob i antysemita, ktorego opinie na temat
          masonerii i zydokomuny poznalem czytajac jego artykuly z czasu, gdy nie byl
          jeszcze Prymasem. Glemp oficjalnie Rydzyka gani, a pocichu popiera jego
          dzialalnosc. Bog zaplac.
          • Gość: mrek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.04, 15:44
            na Boga (bogów?) istnienie! A tak serio, nie ma dowodu na Boga istnienie - ale
            nie ma też dowodu na Boga nie istnienie! To jest kwestia wiary.
          • Gość: agaj IP: 128.163.110.* 21.08.04, 18:05
            Dobrze napisane i niezly wywiad filozoficzny. Przestaje on byc logiczny jezeli:
            1. zdamy sobie sprawe z ograniczen jezyka i funkcjonowania umyslu. Np. przed
            konstrukcja mikroskopu nikt nie zdawal sobie sprawy z istnienia mikrobow.
            Niemniej jednak mikroby istnialy przed odkryciem mikroskopu. Tak samo planety
            istnialy przed wynalazkiem teleskopu, a energia atomowa przed konstrukcja bomby
            jadrowej. To, ze nie potrafimy czegos opisac, albo nie wiemy o istnieniu
            czegos nie znaczy, ze tego czegos nie ma. Zjawiska opisujemy na podstawie
            wlasnych doswiadczen i takie tez (bardzo niedoskonale) sa opisy Boga.

2. przyjmiemy poglad, ze dzialnie Boga przejawia sie w funkcjonowaniu
            wszechswiata; tak wiec szukanie relacji przyczynowo-skutkowej miedzy tymi
            bytami jest bezcelowe.
          • 21.08.04, 20:20
            Gość portalu: Syzyf napisał(a):

Zauwazmy, ze "Bog" nie posiadal zadnego z tych atrybutow przed
            > stworzeniem.
            Dla Boga nie ma przed i po.
          • Gość: DEOCRATOR IP: *.3miasto.net / *.internetdsl.tpnet.pl 21.08.04, 21:34
            Nie masz racji - Bóg istnieje: ZOSTAŁ STWORZONY DAWNO, DAWNO TEMU NA OBRAZ I
            PODOBIEŃSTWO CZŁOWIEKA!
            • Gość: Lenin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.04, 22:23
              Macie rację Towarzyszu.
          • Gość: ws IP: *.dip.t-dialin.net 22.08.04, 16:35
            Zdaje sie, ze twoj dowod na nieistnienie to taki troche zmodyfikowany i
            odwrocony "ontologiczny dowod na istnienie Boga".
            Podobnie jak ten ostatni jest on w gruncie rzeczy taka slowna sofistyka,
            przykladem niewlasciwego uzycia jezyka.
            Istnienia lub nie istnienia Boga nie da sie udowodnic.
            Mozna co najwyzej wykazac logiczne sprzecznosci w chrzescijanskiej koncepcji
            Boga osobowego (np. slynna teodycea: Jezeli Bog jest i dobry i wszechmocny, to
            dlaczego istnieje zlo?)
            Najlepsza odpowiedzia na pytanie czy Bog jest czy nie jest: "nie odpowiadam na
            glupie pytania".
            Pewien mysliciel (niestety zapomnialem, ktory) doby oswiecenia na pytanie o
            istnienie Boga odpowiedzial: "nie potrzebuje tej hipotezy".
            Bo zalozenie istnienia Boga stwarza wiecej pytan niz odpowiedzi. Jest wiec
            bezuzyteczne (narusza zasade "brzytwy Ockhama": nie mnozmy bytow ponad potrzebe).
            Inna dobra odpowiedz dal Wittgenstein:
            O czym nie mozna mowic, o tym nalezy milczec.
        • Gość: ws IP: *.dip.t-dialin.net 22.08.04, 17:00
          "> nie moze znalezc w tym artykule slowa na temat tego jak to gazeta wyborcza
          > probuje zniszczyc kosciol."

Wrecz przeciwnie, GW od poczatku wchodzi w dupe kosciolowi.
          Ze to nic nie daje powinna byla juz dawno zrozumiec.
          Dla katofaszystow GW jest, byla i pozostanie "zydowska gadzinowka" obojetnie ile
          sie bedzie Michnik hierarchi przymilal.
          Nasi "chrzescijanie" mu nigdy zydowskiego i lewicowego pochodzenia nie wybacza.

Gazeta powinna wreszcie dac sobie z tym spokoj i z otwarta przylbica opowiadac
          sie za liberalnym, oswieceniowym swiatopogladem. Czy to sie czarnosecinnym
          katolom podoba czy nie.
      • Gość: ws IP: *.dip.t-dialin.net 22.08.04, 16:47
        "Natomiast znane autorytety
        > moralne z "wyborczej" tolerują tylko takich ,co popierają homoseksualistów"

Kto popiera homoseksualistow to pokaze wynik sledztwa w Gdansku.
        Byc moze to Ojciec Rydzek jest najwiekszym obronca gejow (tyle ze tylko tych w
        sutannie).
    • Gość: Tolerancyjny IP: *.petrus.com.pl 21.08.04, 11:00
      TOLERUJMY "GAZETĘ WYBORCZĄ"!!!
    • Gość: czytelnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.04, 11:16
      Gazeta jest coraz nudniejsza !!! Wciąż te same pytania: antysemityzm, Radio
      Maryja, Tygodnik Powszechny, homoseksualizm, masoneria itp. Pan Smoleński
      blyszczy dziennikarską perfekcją manipulacji czytelnikami. Pytania zadawane są
      w formie: co jest dobre w Kościele, a co złe. Ta sama metoda dotyczy nie tylko
      Kościoła, ale i takze innych instytucji. Wyborcza z dobrej gazety informacyjnej
      stala sie potężną tubą propagandową. Jeszcze trochę a Wyborczą zaczną czytać
      tylko osoby mające problemy z logicznym myśleniem, i nie pomoga żadne dodatki
      (książki). Coraz bliżej Wyborczej do Faktu, Super Ex i Trybuny. Mam nadzieje,
      że wrucę kiedyś do codziennej lektury Wyborczej. Na razie jest coraz gorzej.
      AM
      • Gość: uprzedzony IP: *.net.autocom.pl 22.08.04, 12:23
        Mam podobne odczucia. Kiedyś chętnie czytałem kolejne artykuły. Ale rażąca
        monotrmatyczność zaczyna mnie już denerwować.
    • Gość: prymas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.04, 12:39
      spokojnie, ten pan nie ma ważnych święceń więc jego opinie są tak miarodajne
      jak powiedzmy prezesa b. urzędu ds wyznań. A poza tym to cżłowiek chyba z
      gatunku chorych z nienawiści...
    • Gość: JW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.04, 15:50
      1. Bp Pieronek zapomniał chyba,podobnie jak p. Smoleński, że prof. Dec nie
      opowiadał się za aborcją, ale tylko stwierdził, że rozumie tych, którzy uznają
      ją za dopuszczalną. Bp Pieronek jako sekretarz Episkopatu miał dostęp do
      wszystkich szczegółów sprawy, także do tego, że arc. Ziółek publicznie
      upokorzył rodzinę zmarłego. Mimo to bez zastrzeżeń usprawiedliwił postępowanie
      arcybiskupa. Stwierdzenie "nie moglem dezawuować biskupa tylko dlatego, że
      myślę inaczej" jest stanowiskiem biurokraty, a nie człowieka szczycącego się
      miłością chrześcijańską.
      2.Bp Pieronek, jak i cały Koscół, dwie rzeczy w sprawie homoseksualistów,
      mianoiwicie normalność jako przeciętność i normalność jako noe-dewiację. Z
      tego, że homoseksualstów jest mniejszośc statystyczna nie wynika, że są
      dewiantami w sensie medycznym czy biologicznym.
      3. Bp Pieronej dość posrednio usprawiedliwia zachowanie się młodzieży
      wszechpolskiej tym, że krakowska parada gejów była zachowaniem się
      ekstremalnym, podobnie jak rzucanie kamieniami w jej uczestników. Pada
      stwierdzenie, że także nazisci tłumaczyli się szczytnymi racjami. To porównanie
      jest wręcz haniebne i chyba najlepiej świadczy o osobowości bp Pieronka.
      4. Powstaje pytanie, poc "GW" ciągle przedstawia bp Pieronka jako
      przedstawiciela światłego skrzydła polskiego Episkopatu (o ile takowe w ogóle
      istnieje). Ktoś kiedys zauwazył, że Bóg dlatego stworzył bp Pieronka, by A.
      Michnik mógł poszczycić się znajomościami wśród hierarchów kościelnych. A co
      tolenacji Bp Pieronka, to przytocze takie zdarzenie. W czasie jednej z
      dyskusjiu ktoś zauwazył, iż nie należy nazywać lotnisk imionami ludzi żyjących
      (chodziło o Balice i Jana Pawła II). Bp Pieronek bystrze zauwazył "To niech pan
      zaproponuje, by nazwać imieniem Lenina", a po cichu "Jemu (tj. dyskutantowi) i
      tak już nic nie pomoże."
    • Gość: kg IP: *.chcg3.il.core.com 21.08.04, 16:52
      wychodzi i ze wszyscy sa glupsi od nich. Nie moge sie doczekac kiedy ta
      instytucja wreszcie zbankrutuje i stanie sie prawdziwym kosciolem.
    • Gość: alsi IP: *.crowley.pl 21.08.04, 17:43
      duchownego postawionego wysoko:)
    • Gość: Mimikra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.04, 19:28
      Księże biskupie, przecież gdyby jakiś ksiądz przepytywał kogoś związanego z
      liberalną lewicą jak on w swoim życiu przestrzega zasad wiary chrześcijańskiej,
      to znów byśmy usłyszeli o narzucającym swoją prawdę ciemnogrodzie. Dlaczego
      ksiądz biskup przez cały wywiad tłumaczy się ze swojego stosunku do
      sztandarowego i doktrynalnego hasła wrogich Kościołowi środowisk. "Tolerancja"
      w ich wydaniu to doktryna, mająca ubeswłasnowolnić społeczeństwo i narzucić
      jako prawo jeden libertyński punkt widzenia. Już teraz widać zresztą, że ta
      doktryna jest dowolnie stosowana - w Szwecji niedawno skazano na miesiąc
      więzienia pastora za to, że w kazaniu wypowiadając się o homoseksualiżmie
      przedstawił co sądzi o tym zjawisku Pismo Święte. A tam już te "tolerancyjne"
      środowiska przeforsowały, że mówić o tzw. gejach wolno tylko to, co one chcą
      słyszeć.
      Więc niech ksiądz biskup sobie odpuści. Lepiej teraz, bo niedługo być może
      razem z księdzem Czajkowskim będzie się wielce dziwić że np. księżom nie
      wolno wychodzić w sutannie na ulicę, bo to będzie według prawa niedopuszczalna
      manifestacja przekonań religijnych. Albo gdy pewnej niedzieli pod kościoły
      przyjadą przed mszą autobusy, a policja załaduje ludzi i zawiezie na spotkanie
      ruchu Hare Kriszna, bo pani Jaruga Nowacka przeforsuje ustawę o parytecie
      ilościowym na spotkaniach o charakterze religijnym.
    • Gość: Inka IP: *.rtk.net.pl 21.08.04, 19:58
      Paskudny typ z tego ks. Pieronka. Ma ksiądz jakąś miarę zakłamania? Przez
      takich pustoszeją koscioły.
    • Gość: normalny IP: 217.75.50.* 21.08.04, 21:23
      a czy ks.Biskup zastosuje się sam do tego co mówI
      • Gość: chrzescijanka IP: *.telia.com 21.08.04, 21:50
        Ks.biskup Pieronek ma nadwyzke tolerancji, z uwagi na jego dyplomatyczne
        odpowiedzi.Czy wszystkich pedofilow, homoseksualistow,ktorzy sa ksiezmi
        katolickimi mamy tolerowac???????????Wywiad z ks. biskupem jest denny, to jest
        totalne ZERO.
        • Gość: zbud IP: 212.160.138.* 22.08.04, 14:34
          kobieto -do garów z takim rozumem tam twoje miejsce!!!!!!!
    • Gość: http://www.livejou IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.08.04, 21:57
      ksieza- 'postepowi', ulegli wobec wyborczej i posluszni jej wizji swiata

ksiezyska- wszyscy inni
    • Gość: Katolik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.04, 22:38
      ... niż "stary" oszołom.

I już prawie w tej głupocie dorównujesz ojcu dyrektorowi i gdańskiemu prałatowi.
      Jesteś na dobrej drodze, żeby ich wyprzedzić. Staraj się bardzo.

Ale cieszę się, że zawsze Jezus Chrystus będzie mógł - patrząc na ciebie,
      zwrócić się do swego ojca z prośbą: "Ojcze przebacz mu, bo przepełniony
      nienawiścią nie wie co czyni, a nawet co mówi", gdyż to jest szansa na twoje
      zbawienie.
      Zbawienie każdego, a zwłaszcza zatwardziałego grzesznika, nienawistnika,
      oszczercy i kłamcy, któremu Pan Bóg wybaczy, bardzo cieszy i umacnia wiarę
      Katolika.
    • Gość: polonus IP: *.proxy.aol.com 22.08.04, 06:36
      Pieronek nie jest z cala pewnoscia masonem gdyz w tym wywiadzie wypowiedzial sie
      ze wsrod masonow sa tez ludzie nie wierzacy w Boga. To falsz. Aby byc masonem
      MUSI sie
      byc wierzacym w Boga gdyz ateizm jest przez masonow zwalczany.
      A przy okazji to warto napisac ze na czlonkow loz masonskich NIE JEST nalozona
      ekskomunika i jezeli jakis ksiadz tak mowi to klamie.
    • Gość: Slowo boze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.04, 11:16
      Artykuł zdaje się jest o tolerancji?
    • Gość: Vit IP: *.e-wroc.com 22.08.04, 12:00
      Pan Smoleński nakłania bp Pieronka do przyjęcia nieprawdziwej opinii o
      grzesznej nietolerancji islamu i chrześcijaństwa. Nie zapytał stałego rozmówcy
      GW o nietolerancję judaizmu i antysemityzmu żydów wobec palestyńczyków. W sumie
      mnie to nie dziwi bo p.Smoleński prowadzi śledztwo w sprawie nietolerancji z
      tak dużym zaangażowaniem i sumiennością jak w przpadku afery Rywina. Gratuluję
      ale nie zazdroszczę!
    • Gość: GAWRYŁO IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.08.04, 15:12
      TĘ ZBRODNICZĄ ORGANIZACJĘ NALEZY ZLIKWIDOWAĆ! A PAPIEŻA UZNAC ZA PERSONA NON
      GRATA, BO KRYJE JAK MOŻE PEDOFILÓW I INNYCH ZBOCZEŃCÓW
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.