Dodaj do ulubionych

zaskarżenie uchwały

19.05.11, 10:40
Czy zarządca powołany z art. 18 (wpis w akcie notarialnym) i odwołany w uchwale protokołowanej przez notariusza na zebraniu może zaskarżyć taką uchwałę lub wnieść do sądu wniosek o jej nieistnienie? Zarzuca, że głosowanie było nie prawidłowe, źle liczone udziały itd.
Obserwuj wątek
    • owner_wm Re: zaskarżenie uchwały 19.05.11, 11:01
      gmj napisał:
      > Czy zarządca powołany z art. 18 (wpis w akcie notarialnym) i odwołany w uchwale
      > protokołowanej przez notariusza na zebraniu może zaskarżyć taką uchwałę lub wnieść do
      > sądu wniosek o jej nieistnienie? Zarzuca, że głosowanie było nie prawidłowe, źle liczone
      > udziały itd.


      Zaskarżyć nie może. Zaskarżyć uchwałę może tylko właściciel lokalu (art. 25.1 ustawy).
      Może natomiast wnieść pozew o ustalenie nieistnienia uchwały.

      Kpc:
      Art. 189. Powód może żądać ustalenia przez sąd istnienia lub nieistnienia stosunku prawnego lub prawa, gdy ma w tym interes prawny.

      --
      owner

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka