Pomieszczenia wspólne Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam! Potrzebuje pomocy w sprawie pomieszczeń wspólnych należących do wspólnoty mieszkaniowej. Sprawa polega na tym iz wspólnota mieszkaniowa domaga sie opróżnienia pomieszczeń wspólnych należących do mojego mieszkania,zaznaczam ,że nie jestem właścicielka mojego mieszkania ,jest to mieszkanie administracyjne.Pomieszczenia wspólne których domaga się wspólnota przynależą do mojego mieszkania i są z nim bezposrednio połączone>Użytkuje te pomieszczenia juz od dwudziestu lat.Czy wspólnota ma prawo mi je zabrać??? Błagam o pomoc!
    • >domaga sie opróżnienia pomieszczeń wspólnych należących do mojego mieszkania

błagam zddecyduj się! powyższe zdanie jest (z punktu widzenia logiki) szpecznością idealną: albo wspólne? albo należące?? ...chyba, że całe mieszkanie jest "wspólne"??? ale żarty na bok... więc jak jest naprawdę?

• Pomieszczenia te przylegaja do mojego mieszkania,wejscie do nich znajduje się równiez z mojego mieszkania ale według wspólnoty stanowią one część wspólną...
        • >według wspólnoty stanowią one część wspólną

teraz zdecydowanie lepiej! aniu3205 :))
          musisz wybadać skąd wynika taki pogląd wspólnoty, być może jest on błędny? czy w Twoja umowa najmu zawiera informacje nt. tego pomieszczenia? tzn "wchodzi ono w granice lokalu czy nie? jeżeli jest w niej zero informacji na ten temat, to może należy sięgnąć (za pośrednictwem gminy-właściciela) do dokumentacji budynku?

...jezeli by się okazało na przykład, że poprzedni lokator "zagarnął" tą kanciapę, poprzez zamurowanie jednych drzwi i wybicie innych od strony mieszkania... to masz problem

• Nie, nikt nic nie zagarnął...ja te pomieszczenia mam w metrażu mojego mieszkania,dlatego nie rozumiem jak wspólnota moze je sobie tak poprostu zabrać i uzytkować do własnych celów?
            • A co rozumiesz przez "mam w metrażu mojego mieszkania"?
              • Pomieszczenie o którym mowa jest to cos w rodzaju dobudówki.W tej dobudówce znajduje się moja łazienka i wc. Dodam jeszcze ze w 5 innych budynkach na mojej ulicy znajdują się takie dobudówki i wszyscy lokatorzy mieszkań mają tam łazienki i wc. Dobudówka ta jest doliczona do metrów mojego mieszkania od 1989 roku. Zostało to doliczone w czasie specjalnych inwentaryzacji przez to że wszyscy kokatorzy majacy te dobudówki zrobili w nich wc.
                • ania3205 napisał(a):

> Dobudówka ta jest doliczona do metrów mojego mieszkania od 1989 roku. Zo
                  > stało to doliczone w czasie specjalnych inwentaryzacji przez to że wszyscy loka
                  > torzy majacy te dobudówki zrobili w nich wc.
                  Poniewaz nie jestes wlascicielka lokalu wspolnota nie moze ci nic kazac.
                  Kazac moze ci jedynie wlasciciel lokalu od ktorego go wynajmujesz.
                  Jesli dobudowka zostala doliczona do twojego metrazu to znaczy ze placisz za nie oplaty i nie wydaje mi sie aby nawet wlasciciel mogl ci teraz te dodatkowe metry odebrac.
            • ania3205 napisał(a):

> Nie, nikt nic nie zagarnął...ja te pomieszczenia mam w metrażu mojego mieszkani
              > a,dlatego nie rozumiem jak wspólnota moze je sobie tak poprostu zabrać i uzytko
              > wać do własnych celów?

Dziewczyno, weź się ogarnij, bo zaprzeczasz sama sobie.

Autor: ania3205 11.05.12, 08:05 Dodaj do ulubionych Skasujcie
              Odpowiedz cytując OdpowiedzWitam! Potrzebuje pomocy w sprawie pomieszczeń wspólnych należących do wspólnoty mieszkaniowej. ................zaznaczam ,że nie jestem właścicielka mojego mieszkania ,jest to mieszkanie administracyjne.Pomieszczenia wspólne których domaga się wspólnota przynależą do mojego mieszkania i są z nim bezposrednio połączone

Jesteś wlascicielka czy najemcą lokalu we wspólnocie?

Jeśli jesteś właścicielką mieszkania to w akcie notarialnym lub w KW swego lokalu masz zaznaczone które pomieszczenie jest przynależne (np. piwnica, bokówka z metrażem ) W takim wypadku nie jest to pom.wspólne.

Jeśli jesteś najemcą to sprawdź umowe najmu i szanowny zarząd wspólnoty odeślij do właściciela, z którym masz podpisaną umowę najmu.

Zakładam, że sytuacja wygląda następująco: ktoś zabudował sobie część korytarza powiększając sobie metraż mieszkania A w twoim przypadku znaczenia słowa "przynależy" oznacza fizyczne połączenie z lokalem poprzez wykucie otworu drzwiowego.
              Natomiast w papierach i dokumentacji technicznej nie ma o tym wzmianki.
              W takiej sytuacji Wspólnota ma rację.

Pozdrawiam
              Iza
              • >Dobudówka ta jest doliczona do metrów mojego mieszkania od 1989 roku. Zostało to doliczone w czasie specjalnych inwentaryzacji przez to że wszyscy kokatorzy majacy te dobudówki zrobili w nich wc

ania3205, nadal mówisz o "realiach" sytuacji, a nie o stanie prawnym (własnościowym). Nadal nie przekonałaś mnie, że nie doszło do "zagarnięcia" owych kanciap w przybudówkach... jak piszesz -> na masową skalę
    • Z listu wynika, że jest Pani posiadaczem pomieszczeń w złej wierze. Tylko sąd może Pani przerwać ten stan posiadania. SJ
      • highrise napisał:

> Z listu wynika, że jest Pani posiadaczem pomieszczeń w złej wierze.

Na podstawie czego doszedl Pan do takiego wniosku?

Autorka wyraznie napisala ze:

> (...) nie jestem właścicielka mojego mieszkania, jest to mieszkanie administracyjne (...)

Jezeli autorka nie jest wlascicielka mieszkania to nie moze posiadac czegos w zlej wierze.
        Jak wynika z innych informacji, te dodatkowe metry zostaly autorce przez wlasciciela dodane do metrazu i prawdopodobnie placi za nie czynsz.

W.g. mnie sprawa jest pomiedzy wspolnota a wlascicielem mieszkania a autorka nie jest tu nawet strona.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.