• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Rezygnacja z ogrzewania C.O. Dodaj do ulubionych

• 26.11.13, 22:25
    Kupiłem mieszkanie w bloku które należy do wspólnoty mieszkaniowej (20 mieszkań). Blok jest zarządzany przez zarządce wspólnoty mieszkaniowej. Wszyscy mieszkańcy korzystają z ogrzewania C.O. które jest podłączone do kotłowni i rozliczane jest raz w roku według podzielników, które są zamontowane w każdym mieszkaniu. Ja będę przeprowadzał generalny remont mieszkania i chciałbym zrezygnować z ogrzewania C.O. i ogrzewać swoje mieszkanie Junkersem który podłączony jest do istniejącej instalacji gazowej z mieszkaniu. Czy muszę mieć pozwolenie od zarządcy lub większości mieszkańców żeby zrezygnować z ogrzewania C.O. ? Czy jest jakiś konkretny przepis dotyczący takich sytuacji ?
    Zaawansowany formularz
    • 27.11.13, 01:47
      Proszę zapoznać się z Uchwałą Sądu Najwyższego Izba Cywilna IIICZP 36/97
      z 28 sierpnia 1997 roku. W sprawie odłączenia się od jednolitego systemu grzewczego w budynku. Przypadek podobny a wręcz taki sam jak planujesz zrobić.
    • 27.11.13, 08:55
      Nawet jak się odłączysz od wspólnego c.o. to i tak będziesz musiał za to ogrzewanie płacić.
    • 27.11.13, 14:07
      A jeśli bym miał zgodę połowy mieszkańców na piśmie, na rezygnację ogrzewania C.O. plus mój głos to będzie większość. Czy uniknę opłat za C.O. ?
      • 27.11.13, 15:44
        Nie unikniesz opłat za ogrzewanie części wspólnej (klatki schodowe itp.) oraz tzw. opłat stałych, np. za moc zamówioną
        www.administrator24.info/artykul/id944,ogrzewanie-we-wspolnocie-mieszkaniowej
        Musisz mieć na to uchwałę, czyli zgodę większości właścicieli liczoną wielkością udziałów.
    • 27.11.13, 16:55
      tomas1k napisał(a):

> Czy muszę mieć pozwolenie od zarządcy
      > lub większości mieszkańców żeby zrezygnować z ogrzewania C.O. ?
      > Czy jest jakiś konkretny przepis dotyczący takich sytuacji ?

lexis.pl/pages/document/Uchwala-Sadu-Najwyzszego-Izba-Cywilna/172703

www.zarzadca.pl/orzecznictwo-sadowe/2141-i-aca-22213-instalacja-centralnego-ogrzewania

> ogrzewać swoje mieszkanie Junkersem który podłączony jest do
      > istniejącej instalacji gazowej z mieszkaniu.

Najpierw opinia kominiarza czy przewody dymowe wytrzymają , nadepnie czy obecny junkers ma odpowiednią moc

chcieć to nie znaczy móc

--
      ----------------------------------------------------------------
      Zarządzanie - to sztuka bądź praktyka, rozumnego stosowania środków dla osiągnięcia wyznaczonych celów -(Henri Fayol).
      www.sn.pl/orzecznictwo/index.html wyroki sądowe - www.ebos.pl/
    • 30.11.13, 22:52
      na pewno przed remontem warto wyjaśnić to z zarzadcą lub zapoznać się dokładnie z umową zawarta miedzy mieszkańcami a zarządcą - o ile nie korzystanie z C.O. może nie być problemem to instalacja gazowa może być wbrew postanowieniom umowy lub bedą potrzebne pozwolenia itp
      • 28.12.13, 19:47
        Otrzymałem zgodę na piśmie od 80% właścicieli mieszkań i 20% zgodę telefoniczną z powodu zamieszkania w innej miejscowości. Poinformowałem o tym fakcie rezygnacji z ogrzewania C.O. zarządce i ze mam pozwolenie od wszystkich i zacząłem załatwiać formalności papierkowe tz. wystąpiłem do gazowni o warunki potem kominiarz i papiery do starostwa o zgodę i zobaczymy jaki będzie rezultat . Czy wystarczy mi zgoda właścicieli czy muszę mieć na to uchwałę od zarządcy ?
        • 28.12.13, 21:33
          przepraszam - debilku ! zarządca nie podejmuje uchwał ! nie ma wybranego zarządu wspólnoty mieszkaniowej ? jak postanowią właściciele - tak ma być ! SN - można olać...
        • 29.12.13, 13:05
          tomas1k napisał(a):
          >..wystąpiłem do .....starostwa o zgodę i zobaczymy jaki będzie rezultat.

A dlaczego do starostwa, jeśli można zapytać ???
        • 30.01.14, 23:13
          jeśli zarzadcą jest spółdzielna mieszk. itp to warto się z nimi skontaktować żeby nie było później problemów, natomiast jeśli zarządca był wybrany przez wspólnotę mieszkańców to nie trzeba
    • 29.12.13, 18:33
      A kto będzie pilnował konserwacji, przeglądów? W jakim pomieszczeniu będzie ten Junkers? Jak z wentylacją pomieszczenia? Jak z doubezpieczeniem OC , jak urządzenie zawiedzie. Przy podłączeniu do aktualnej sieci będą opłaty za utrzymanie sieci.Nie rozumiem, po co kupuje się mieszkanie we wspólnocie, a zachowuje potem jak szlachcic na zagrodzie. Kup se willę wolnostojącą i rób co chcesz, a tak to same problemy z tym będą.
      • 12.12.15, 17:30
        nie rozumiesz po co kupuje się mieszkania we wspólnocie? chociażby po to żeby mieć jakiekolwiek mieszkanie, na pewno tansze niż nowe od developera. A na pewno jakby pan miał pieniądze to kupilby sobie dom!!!
    • 30.12.13, 19:31
      Kupując mieszkanie decydowałeś się na co, a teraz nie chcesz. Wspólnota mieszkaniowa to też pewne obowiązki. Nie można na podstawie własnego widzimisie zrezygnować z co, chociażby dlatego, że system co wspólnoty zaprojektowany jest na określoną ilość lokali, grzejników etc. Wspólnota i zarząd wyrażając zgodę na odłączenie poniekąd strzelają sobie w kolano, czyli przysparząją problemów. Po za tym prawdopodobnie nie dostaniesz pozwolenia na użytkowanie pieca gazowego. Nie znam Twojej sytuacji, mieszkania, budynku ale pewnie tak będzie.
      Jeśli do mnie ktoś przyjdzie z podobnym problemem to poprostu bym go wyśmiał i sprowadził w kilka sek. na ziemię.
      • 18.09.14, 16:45
        Oj panowie chciałem uzyskać porady , a tu same tępe mózgi siedzą . A wiec dla osób zainteresowanych napiszę że można bez problemu zrezygnować z C.O. oczywiście musi na to wyrazić zgodę 100% wspólnoty mieszkaniowej. Potrzebne są po pierwsze jak wspomniałem 100% zgody wspólnoty mieszkaniowej , po drugie papier od kominiarza , po trzecie projekt nowej instalacji np. gazowej. Potem już tylko pozwolenie na budowę nowej instalacji ze Starostwa i jak decyzja się uprawomocni to możemy działać. Pozdrawiam wszystkich którzy się wypowiedzieli i proszę żeby nie wprowadzali innych czytelników w błąd
        • 18.09.14, 20:14
          I potrzebowałeś 9 miesięcy ,żeby zrozumieć co do Ciebie napisał stuntman-mark 30.01.2014 r.?
          A po za tym , to nie wprowadzaj innych w błąd. Potrzebujesz nie zgody 100% ale większości. Nie papier od kominiarza, ale wolnego przewodu spalinowego, i żadnego projektu instalacji gazowej, bo przecież ją masz w swoim mieszkaniu, i żadnego pozwolenia na budowę. Przenieś się na jakieś inne forum na którym będziesz się mógł wykazać np. o piłce nożnej.
          • 12.12.15, 17:32
            widze ze tak samo jak w urzędach pie... głupoty, tak samo tu!
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.