Dodaj do ulubionych

Niewłaściwe zarządzanie nieruchomościami

23.01.14, 06:28
Ostatnio, trwa ożywiona dyskusja na tym forum na temat niewłaściwego zarządzania nieruchomościami przez licencjonowanych zarządców. Jeden z uczestników tego forum określił, że wspólnota mieszkaniowa jest dla zarządcy nieruchomości tylko teczką na półce. Trzeba przyznać Autorowi tego stwierdzenia częściowo rację, bo nie było w tej sprawie poglądów przeciwnych ze strony zarządców.
Nie można zauważyć również tego, że nieruchomości wspólnot mieszkaniowych zarządzane wyłącznie przez wiele zarządów właścicielskich są zaniedbane. Zarządy wspólnot mieszkaniowych zarządzające nieruchomościami bez pomocy zarządcy/ administratora często popełniają podstawowy błąd - nie inwestują w swoje nieruchomości. Nieinwestowanie w swoje nieruchomości spowoduje, że w dłuższej perspektywie czasu w nieruchomościach tych nikt nie będzie chciał mieszkać i nikt nie będzie chciał zarządzać takimi nieruchomościami. Takie sytuacje będą mieć miejsce, bo powstaje wiele nowoczesnych budynków wspólnot mieszkaniowych, których będzie przybywać w kolejnych latach, a w starych niedoinwestowanych budynkach będą pustostany. Stracą na tym właściciele lokali, bo kilkanaście lat wcześniej nie byli zainteresowani modernizacją swoich nieruchomości, ciesząc się z niskich opłat za mieszkanie. Moja rada dla właścicieli lokali. Jeżeli mieszkają Państwo w starym budynku, który nie jest ocieplony, na klatkach schodowych nie są wymienione okna na nowe energooszczędne, nie są zamontowane zawory termostatyczne w instalacji centralnego ogrzewania, to należy podziękować za pracę zarządowi wspólnoty mieszkaniowej oraz administratorowi/zarządcy, jeżeli taki jest zatrudniony we wspólnocie mieszkaniowej na umowę zlecenie.
Edytor zaawansowany
  • ag2697 26.01.14, 16:06
    highrise napisał:

Moja rada dla właścicieli lokali. Jeżeli
    > mieszkają Państwo w starym budynku, który nie jest ocieplony, na klatkach scho
    > dowych nie są wymienione okna na nowe energooszczędne, nie są zamontowane zawor
    > y termostatyczne w instalacji centralnego ogrzewania, to należy podziękować
    > za pracę zarządowi wspólnoty mieszkaniowej oraz administratorowi/zarządcy, je
    > żeli taki jest zatrudniony we wspólnocie mieszkaniowej na umowę zlecenie.
    Na to wszystko muszą się złożyć właściciele mieszkań. Jeśli nie mają na to ochoty to zmiana zarządu czy zarządcy nic nie zmieni.
  • highrise 27.01.14, 08:06
    ag2697 napisał:

>
    > Na to wszystko muszą się złożyć właściciele mieszkań. Jeśli nie mają na to ocho
    > ty to zmiana zarządu czy zarządcy nic nie zmieni.

Proponuję na sprawę spojrzeć w szerszej skali. Jeżeli właściciele lokali nie mają ochoty i potrzeby modernizować nieruchomości wspólnej, to nie będą mieć również ochoty na podjęcie uchwały o odwołaniu zarządu oraz na rozwiązanie umowy z administratorem.

• serafin666 27.01.14, 14:55
    co do modernizacji ( czyli de facto inwestycji ) :

właściwość wspólnoty do podejmowania w trybie uchwał decyzji w takich sprawach
    bywa wątpliwa ( np. instalacja infrastruktury dla pozyskania ciepłej wody, to samo może
    dotyczyć ociepleń... )
  • highrise 27.01.14, 19:01
    serafin666 napisał:

> co do modernizacji ( czyli de facto inwestycji ) :
    >
    > właściwość wspólnoty do podejmowania w trybie uchwał decyzji w takich sprawach
    > bywa wątpliwa ( np. instalacja infrastruktury dla pozyskania ciepłej wody, to s
    > amo może
    > dotyczyć ociepleń... )

Jeżeli wspólnoty mieszkaniowe otrzymywały premie termomodernizacyjne z BGK oraz dopłaty do odsetek kredytowych z Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska na podstawie podejmowanych uchwał, audytów energetycznych oraz projektów technicznych, to darujmy sobie dyskusję o właściwości wspólnoty mieszkaniowej do podejmowania tego rodzaju decyzji. Na rynkach lokalnych zarządzania nieruchomościami w Polsce działają różne podmioty. Jedne podmioty nie proponują modernizacji nieruchomości wspólnych, bo im przeszkadza "brak właściwości" , o której piszesz, inne podmioty potrafią znakomicie rozliczać zw i ścieki raz na kwartał, bo to jest właściwe, a jeszcze inne ( bardzo mała ilość) chcą unowocześniać budynki dla dobra właścicieli lokali i własnej satysfakcji. Myślę, że w Łodzi jest jeszcze dużo do zrobienia w tej sprawie. Pozdrawiam SJ
  • xxxll 06.04.14, 18:48
    highrise napisał:

>Jedne podmioty nie proponują modernizacji nieruchomości
    > wspólnych, bo im przeszkadza "brak właściwości" , o której piszesz,
    > inne podmioty potrafią znakomicie rozliczać zw i ścieki raz na kwartał,
    > bo to jest właściwe,

Uważam, że częste rozliczanie sprawdza się w małej WM - do 15 lokali, a nie jest to właściwe w dużych (molochach) wspólnotach powyżej 50 lokali ,

Tworzenie papierologii ( w czasach, gdzie właściciele lokali na sprawy obsługi swego lokalu poświęcają w miesiącu ... 3 min ... jakiekolwiek zmiany w trakcie roku zaburzają jego "spokój" i wprowadzają nerwowość, odbiera to jako inwigilacje , etc.) nie zmieni poprawności działania wspólnoty a wprowadza tyko zamieszanie w życiu WM, bo zanim się rozpatrzy wszystkie reklamacje to trzeba brać się za nowe rozliczenie , gdzie czas na inne prace na rzecz wspólnoty .

Czym innym jest wykonywanie pośrednich odczytów , bez konieczności rozliczania.

Rozszerzenie zatrudnienia nie wchodzi w rachubę, bo nikt za 1500 zł nie chce pracować w obsłudze nieruchomości, a Wspólnoty nie zgadzają się na podnieście opłat za Administrowanie ...

Każdy podpisując umowę zapoznał sie z zakresem usług oraz z wymiarem wynagrodzenia ... jednak oczekiwania Wspólnoty rosną w miarę dobrej współpracy.
    Wcześniej czy później dojdzie do zgrzytów / zwarcia między zleceniodawca a zleceniobiorcą...

.

--
    ----------------------------------------------------------------
    Zarządzanie - to sztuka bądź praktyka, rozumnego stosowania środków dla osiągnięcia wyznaczonych celów -(Henri Fayol).
    www.sn.pl/orzecznictwo/index.html wyroki sądowe - www.ebos.pl/
  • j666 06.04.14, 19:03
    Na dzisiaj 1500 zł jest średnią stawką (w W-wie!!) za prowadzenie księgowości wspólnoty do 150 lokali + garaże podziemne.
    Przy czym znam księgowe, które chciałyby tyle mieć, bo mają mniej.
    A 2 tys. zł za prowadzenie księgowości wspólnoty będącej czynnym płatnikiem VAT (księgowa z licencją m.in. zarządcy nier. - podkreślam W-wa).

Co do rozliczania mediów właściwy wydaje się być tryb półroczny, ewentualnie nawet roczny.
    Przy rozliczaniu kwartalnym to raz są duże niedopłaty (I i IV kw.), a raz duże nadpłaty (II i III kw.) i robi się z tego bałagan
  • serafin666 27.01.14, 14:56
    - nco do modernizacji ( czyli de facto inwestycji ) :

właściwość wspólnoty do podejmowania w trybie uchwał decyzji w takich sprawach
    bywa wątpliwa ( np. instalacja infrastruktury dla pozyskania ciepłej wody, to samo może
    dotyczyć ociepleń ) - ustawa do kosztów zarządu zalicza wydatki remontowe...
  • amonit23 27.01.14, 15:51
    Zarządca/administrator dba tylko o jedno aby administrować (nie zarządzać) dużą ilością wspólnot mieszkaniowych (a konkretnie dużą powierzchnią) aby móc dać niskie stawki za m2 i nie bać się konkurencji czy odejścia wspólnoty. Zarządzanie to branie odpowiedzialności za współrządzenie a tego nigdy Zarządca/administrator nie zrobi. Właściciele często nie rozumieją potrzeb remontów czy modernizacji (z lenistwa, z niewiedzy czy z biedy) dlatego najważniejsza rola przypada Zarządowi wspólnoty. Zarząd wspólnoty to ludzie społeczni, biorący odpowiedzialność za dobo wspólne, widzący dalej niż czubek własnego nosa, którzy muszą niekiedy przejść "drogę przez mękę" i wytłumaczyć właścicielom o koniecznych acz uciążliwych remontach, (często są rzeczy na zapobiegliwość).
  • haneczka_wm 27.01.14, 16:07
    amonit23 napisał:
    > Zarząd wspólnoty to ludzie społeczni, biorący odpowiedzialność za dobo wspólne,
    > widzący dalej niż czubek własnego nosa, którzy muszą niekiedy przejść "drogę przez mękę" i
    > wytłumaczyć właścicielom o koniecznych acz uciążliwych remontach, (często są rzeczy na
    > zapobiegliwość).

Co to dokładnie znaczy "ludzie społeczni"?
    Czy mógłbyś przybliżyć nam to pojęcie, w odniesieniu do zarządu wspólnoty mieszkaniowej i jej funkcjonowania ? :)
  • j666 28.01.14, 14:02
    No niestety tak bywa.
    Im bardziej społeczna praca, tym gorzej z jej jakością niestety.
    Bywają wyjątki w obydwie strony oczywiście.
    Ci sąsiedzi, którzy oczekują społecznej pracy od zarządu wspólnoty mieszkaniowej, powinni również oczekiwać społecznej pracy od listonosza, społecznej pracy od dentysty, społecznej pracy od sprzątających, społecznej pracy od przedszkolanek itp. itd.

-----
    > Zarząd wspólnoty to ludzie społeczni
  • mikors 01.04.14, 17:16
    amonit23 napisał:

> Zarządca/administrator dba tylko o jedno aby administrować (nie zarządzać) dużą
    > ilością wspólnot mieszkaniowych (a konkretnie dużą powierzchnią) aby móc dać n
    > iskie stawki za m2 i nie bać się konkurencji czy odejścia wspólnoty. Zarządzani
    > e to branie odpowiedzialności za współrządzenie a tego nigdy Zarządca/administr
    > ator nie zrobi. Właściciele często nie rozumieją potrzeb remontów czy moderniza
    > cji (z lenistwa, z niewiedzy czy z biedy) dlatego najważniejsza rola przypada Z
    > arządowi wspólnoty. Zarząd wspólnoty to ludzie społeczni, biorący odpowiedzialn
    > ość za dobo wspólne, widzący dalej niż czubek własnego nosa, którzy muszą nieki
    > edy przejść "drogę przez mękę" i wytłumaczyć właścicielom o koniecznych acz uci
    > ążliwych remontach, (często są rzeczy na zapobiegliwość).

nie do końca się z Tobą zgadzam, pewnie po prostu trafiłem lepiej i mam pozytywne doświadczenia z zarządcami. w obecnej chwili mieszkan na osiedlu zarządzanym przez Status, która to firma jak do tej pory spelnia swoje obowiązki, ddaje lokatorom decyzyjnośc w wielu kwestiach, teraz na wiosne szykuje sie modernizacja placu zabaw, pojawią się nowe huśtawki, ogrodzenie itd. to też są ważne rzeczy, u nas ludzie są wyjątkowo zaangażowani bo widzą przed sobą mozliwośc zmiany.
  • anus_wborze 02.06.14, 07:30
    Witaj, a z której wspólnoty dokładnie jesteś? Jak nazywa się administrator, który zajmuje się Waszą wspólnotą w imieniu Statusa?? Nam niedawno udało się odwołać złodzieja-zarządcę i chcielibyśmy przekazać zarząd innej firmie i Status jest jednym z naszych typów.
    Mogę prosić o więcej szczegółów??
  • doraaak 02.06.14, 17:16
    jak dla mnie to wszyscy zarządcy są nic nie warci. bez względu na to jak dobrze się o nich pisze (jak wyżej o Statusie). wszystkim trzeba patrzeć na ręce. moja nieruchomość znajduje się na Muranowie - niby się z nami rozliczają i w ogóle, ale ciężko jest wyegzekwować jakiekolwiek dodatkowe remonty czy naprawy. że o chamstwie nie wspomnę.
  • seeker77 06.04.14, 16:36
    To prawda że administrator ma często gdzieś ludzi dla których niby powinien pracować. Sam mieszkałem na takim osiedlu, gdzie Pan z firmy zarządzającej (At Home) był chyba duchem. Podobno gdzieś bywał, czasem ktoś go widział ale tak naprawdę nikt nie wiedział czym się zajmował :)
    Problem jednak leży tak naprawdę w tym, że ludzie sami mają gdzieś sprawy osiedla. Znajdzie się kilka % mieszkańców którym zależy a cała reszta myśli ze wszystko zrobi się same. A potem dziwią się że jakieś podwyżki są, że coś się dzieje. Taka mentalność niestety. A zarząd wspólnoty też nie zawsze się sprawdza. Jakby nie patrzeć jest to dodatkowa praca. Za którą należałoby się wynagrodzenie. Są to zazwyczaj ludzie którzy mają swoje inne zajęcia. Nagle zaczyna brakować czasu i potem się sypie to.
  • j666 09.05.14, 14:18
    Zarządowi powinno się płacić, uczciwie, co rozumiem w granicach 30-50 zł za godz. (stawki stołeczne) przy określeniu faktycznie przepracowanej liczby godzin (10-30h) w miesiącu.
    Ale u nas panuje "polactwo" - cyt. "na starym osiedlu robilili za darmo".
    A wymagania, o q.... .
    Kogo nie słucham z mieszkańców, to na "starym mieszkaniu" miał wszystko lepiej - jeden miał taniej garaż (19 zł), drugi miał szybszą windę (polecam wieżowce przy Klaudyny, tam są najszybsze windy spadające w dół), trzeci miał lepszą wentylacje i to bez otwierania okien, czwarty miał ciszej w wielkiej płycie a nie w jakiejś gó...anej deweloperskiej dziurawce, piąty mógł trzymać wózki i rowery na klatce schodowej, szósty miał od razu gorącą wodę, siódmy nie musiał na zebrania chodzić i niczego podpisywać, bo i tak w spółdzielni wszystko uchwalali, ósmy mógł pod samą klatkę "wozem" podjechać, dziewiątemu mniej wody wychodziło a że teraz ma dziecko no przecież jeszcze małe, dziesiąty jak na gazie usmażył to usmażył a nie jakieś tam elektryczności, jedenasty chory mógł się do zsypu w kapciach przejść.
    Jak widać, rata 2-4 tys. zł miesięcznie wpływa na stany umysłów.
    Czy są jakieś sanatoria dla zarządców?

-----
    > Za którą należałoby się wynagrodzenie.
  • mire_k56 10.05.14, 10:13
    j666 - widzę ,że żyjesz w realnym świecie a nie wirtualnym. Zarządowi powinno się proponować stawki jak zarządcom. I niech wybierają ,czy będzie ich 7 po 300 zł, czy jeden weźmie 2100 zł i przyłoży się do roboty. Jeżeli Zarząd zatrudnia zarządców i płaci im więcej niż 500 zł uważam to za "marnotrawstwo". W ostateczności akceptuję księgową i rozliczanie finansowe, reszta to "uspokajanie własnego sumienia". Zarządca za nic nie odpowiada, a w natłoku WM nie wiem czy ma jakiekolwiek pojęcie o administrowanej przez niego WM, oczywiście poza znajomością jej nr konta bankowego.
  • izu_is 15.03.14, 20:42
    Mam problem! Proszę o pomoc.
    Chce kupić mieszkanie w Łodzi, ale wspólnota mieszkaniowa wzięła bardzo duży kredyt na remont tego bloku. Wie ktoś może jak to jest i ile wynosi taki remont, jeżeli blok ma 4 piętra i 2 czy 3 klatki? Wyremontowano blok, ocieplono go i wymienili piecyki gazowe.
  • ros-si 09.05.14, 13:03
    Wspolnota mieszkaniowa jeśli chce i potrafi może sama zarządzać, ale z tego co słyszałam i doświadczyłam wielką pomoca jest umowa z zaufaną firmą – tam masz wszystko zorganizowane, ludzie wiedza co robić, dbają o osiedle, podsuwaja pomysły jak prawidłowo zarządzić budzetem - jak mowi przyslowie –co dwie głowy ,to nie jedna:) - nasze osiedle od lat wspolpracuje z ludzmi z www.lidar.pl/ i naprawde obie strony sa zadowolone.
  • j666 09.05.14, 14:03
    ros-si, a znasz Ty bajkę o wężu?
    No to SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssssp........aj SPAMERZE !!
  • mire_k56 10.05.14, 10:13

Odpowiedz cytując Odpowiedz

j666 - widzę ,że żyjesz w realnym świecie a nie wirtualnym. Zarządowi powinno się proponować stawki jak zarządcom. I niech wybierają ,czy będzie ich 7 po 300 zł, czy jeden weźmie 2100 zł i przyłoży się do roboty. Jeżeli Zarząd zatrudnia zarządców i płaci im więcej niż 500 zł uważam to za "marnotrawstwo". W ostateczności akceptuję księgową i rozliczanie finansowe, reszta to "uspokajanie własnego sumienia". Zarządca za nic nie odpowiada, a w natłoku WM nie wiem czy ma jakiekolwiek pojęcie o administrowanej przez niego WM, oczywiście poza znajomością jej nr konta bankowego.
  • pispisia 08.02.15, 11:35
    Firma Lidar to masakra. Administrator wyszczekany cały dyżur spędza na paleniu, na odp.na maila czeka się do terminu dyżuru.Mierniki ciepła i wody były 2 lata przeterminowane , ale to administratorowi nie przeszkadzało, odczytywał zaparowane liczniki wg własnego widzimisię, jak stan był niezmnienny przez pół roku, mimo ,że lokal był zamieszkały, to taki stan rozliczano.
  • pispisia 09.02.15, 22:32
    Jeżeli jest to prawda to prosze o podanie pełnego adresu, bo uwierzyć nie mogę , że ktoś chwali Lidar
  • maszmi 17.02.15, 13:51
    Chyba pisał to pracownik Lidara i to z nudów na dyżurze
  • tomo8114 02.06.14, 17:24
    www.portal-otwock.pl/FORUM/index.php
  • baret 27.06.14, 22:37
    blog www.ogrodybema.com
  • anus_wborze 03.07.14, 16:31
    hej, dzięki za linki, sporo się o nich naczytałam, choć muszę przyznać, że trochę mnie dziwi rozdźwięk jaki widac między opiniami na forach, a tym co słyszałam od znajomych z Wilanowa.
  • baret 04.07.14, 00:10
    anus_wborze napisał(a):

> hej, dzięki za linki, sporo się o nich naczytałam, choć muszę przyznać, że troc
    > hę mnie dziwi rozdźwięk jaki widac między opiniami na forach, a tym co słyszała
    > m od znajomych z Wilanowa

jaki rozdzwięk?
    przecież z Wilanowa ich także wyrzucono.
    wejdz na forum Dębowego Parku (ceramiczna - tarchomin) - po zalogowaniu sie przeczytasz o wyczynach statusa
  • anus_wborze 04.07.14, 11:50
    no mam znajomych na wilanowie, u których zarządcą jest własnie status (nie wiem dokładnie jaka to inwestycja, ale na pewno się dowiem) i oni twierdzą, że spisują się bardzo dobrze.
    kurde, sporo wiesz o statusie i zarządzanych nieruchomościach... mogę wiedzieć skąd masz te wszystkie informacje? miałeś z nimi bezpośrednio do czynienia?
  • j666 04.07.14, 14:48
    Napisz do mnie na mail.
  • ol-dom 06.07.14, 06:23
    Proszę podziel się doświadczeniem jak udało się odwołac zarządcę? U nas zarządcę popiera zarząd wspólnoyy wbrew mieszkańcom.Jak dota nie udało się odwołać zarządu.Z odwołaniem zarządcy tez są kłopoty.
  • baret 07.07.14, 15:55
    Status doczekał sie bloga i profilu na faceboku: no-status
    trzeba naprawdę "postarać sie" by ludziom chciało się piętnować publicznie ich wyczyy
    a lista... np.
    1. na Okopowej 56 i Banderii 4 - wiosną 2011 r powiedzieli że mają zarzad powierzony, ale do tej pory o tym nie wiedzieli. Można komuś coś notarialnie powierzyć bez jego wiedzy?
    Jeśli tak to ja szybko spiszę umowę notarialną z moją koleżanką na np. użytkowanie jej samochodu, natomiast co tygodniowe mycie, polerowanie i sprzątanie powierzę firmie Status.
    nie wiedzieli.... hahahaha
    2. w jednej ze swych nieruchomości zatrudnili członka zarządu z Dębowego Parku. Czyli pracownik zarządcy ma kontrolować zarządcę na nieruchomości gdzie pełni funkcję zarządu wspólnoty.
    patologia?
    3. na innej nieruchomości statrus pozwał dwóch właścicieli do sądu, bo ciagle przychodzili do administracji i prosili o przedstawienie dokumentów wspólnoty. Czyli przeszkadzali pracować.
    Sąd odrzucił ich skargę jako bezzasadną...
    zauważcie - Status pozywa właścicieli którzy domagają sie wglądu w dokumentacje wspólnoty
    4. na okopowej zorganizowali w tym roku zebranie w okresie ferii. A na uwagę że jest to zły termin (część osób wyjechała) stwierdzili że i tak zawsze jest mala frekwencja. ZARZĄDCY NIE ZALEŻY NA FREKWENCJI NA ZEBRANIU??????????????????
    Status w sposób lekceważący ocenia właścicieli, którzy im płacą. Ponieważ ma zarząd powierzony notarialnie, ma właścicieli w nosie. Jednocześnie przyprowadzili jakąś firmę, która chciała założyć system oszczędzania energii cieplnej, ale jeszcze nie ma ani jednej takiej instalacji w polsce. !
    5. na Bema - jest problem z wypowiedzeniem umowy zarządzania, bo w 2004r umowę podpisano z Status Sp. z o.o., a obecnie wykonuje ją Status NM. Ale w miedzy czasie zrobiono cesję. Zarząd WM nic o tym nie wie, brak dokumentu to potwierdzającego. Ale jeszcze do niedawna w zarządzie rządził Mieleszko, do lutego tego roku wspólnik we wszystkich spółkach Wiechowskiego. Status tłumaczy że cesja zrobiona byłą ustnie, a kiedy? nie pamiętają.
    cesja ustna - dość karkołomne uzasadnienie - I jeszcze bez powiadomienia wspólnoty.
    Czyli
    6. Na Okólnik - administrator odmówił właścicielom okazania dokumentów wspólnoty
    itd..................
    szkoda czasu na pisanie więcej
    zainteresowanych proszę o kontakt na priv
  • e-rzecznik_status 29.07.14, 11:49
    Szanowny Panie/Szanowna Pani

W imieniu Status Nieruchomości Mieszkaniowe Sp. z o.o. informuję, że wszelkie wpisy będące nieprawdą, szkalujące lub stanowiące zagrożenie dla interesu Status Nieruchomości Mieszkaniowe Sp. z o.o. spotkają się z reakcja prawną z naszej strony.
    Oświadczamy, że jako firma świadcząca profesjonalne usługi zarządzania nieruchomościami mieszkaniowymi, prowadzimy transparentne działania oparte na przepisach prawa i naszym wieloletnim doświadczeniu pracy w branży nieruchomości. W celu rozstrzygnięcia wątpliwości zachęcamy do kontaktu z osobami zarządzającymi Spółką lub zarządcami opiekującymi się wskazanymi nieruchomościami.

e-Rzecznik
    Status Nieruchomości Mieszkaniowe Sp. z o.o.
  • baret 29.07.14, 16:27
    Szanowny/Szanowna e rzeczniku/rzeczniczko
    W pełni podzielam opinię ze szkalowanie czyli pisanie nie prawdy należy potępiać.
    Ale w mojej wypowiedzi przytaczam bezsporne fakty, które potwierdzą mieszkańcy w/w nieruchomości. A skoro są to fakty - nie jest to szkalowanie, tylko relacja z działań Państwa na nieruchomościach którymi zarządzacie. Na jednej może być potknięcie, ale jak wynika z przytoczonych zdarzeń Wasz styl zarządzanie jest obecny na każdej nieruchomości.
    Interes społeczny wymaga aby przestrzegać przed firmami które nie spełniają standardów branży. W mojej i nie tylko mojej ocenie daleko Wam do standardów na które powołujecie się.
    Wasze działania kwalifikują się na case-study - dla studentów pt. "jak nie należy zarządzać nieruchomością"

a w kwestii transparentności.
    Skoro ktoś z firmy Status Nieruchomości Mieszkaniowe zajmuje tu w wątku oficjalne stanowisko, to jest oczywiste że podpisuje sie z imienia i nazwiska. Na tym polega transparentność. Czyżby zabrakło odwagi?
    I poproszę merytorycznie odnieść sie do w/w zdarzeń,np.
    1. czy nie jest prawdą że członek zarzadu Debowego Parku został zatrudniony przez państwa w czasie gdy pełnił tę funkcję we wspólnocie? podpowiadam że chodzi mi o pana Artura K.
    2. czy nie jest prawdą że przez ponad 2,5 roku zatailiście przed wspólnotami Okopowa i Banderii że macie zarząd powierzony?
    jesli prawdą jest że nie wiedzieliście, i jest możliwe by nie powiadomić o powierzeniu zarządu zainteresowanej osoby, to ja już z biegnę do notariusza i spisuję akt notarialny w którym powierzam firmie status nm na jej koszt mycie mojego samochodu 2 x miesięcznie. I nie zawaham sie domagać wykonania tej czynności.
    3.czy nie jest prawdą że w ferie zrobiliście zebranie okopowej, i pozwoliliście sobie na żenujący komentarz że termin nie ma znaczenia bo i tak mało właścicieli przychodzi (macie to przecież nagrane!)
    4. czy nie jest prawdą że nowy zarząd na Bema dowiedział sie że Status Sp.z .o.o. zrobił cesję ustną na Status NM , ale nie wie dokładnie kiedy to nastąpiło?
    itd.
    Tu nie ma potrzeby rozstrzygać wątpliwości, bo ich nie ma.
    To są fakty z którymi nie chcecie się zmierzyć.
    w/w przykłady wskazują że moja i państwa definicja profesjonalizmu, transparentności i standardów bardzo daleko się różnią.
  • baret 30.07.14, 23:53
    w uzupełnieniu,
    na forum Banderii.waw.pl jest do przeczytania biuletyn w którym czytamy
    banderii.waw.pl/viewtopic.php?f=1&t=1397
    "...Kierownictwo firmy Status całkowicie zaniedbało reprezentowanie interesów naszej Wspólnoty, licząc na to, że bezczynność doprowadzi do korzystnych dla firmy Status wyroków – sprzecznych z wolą większości Właścicieli naszej WM...."
    "...Przy okazji stało się również bezsporne, komu sprzyja mec. Krzysztof Zając. Jak Państwo pamiętacie, na zebraniu właścicieli w październiku 2013 roku twierdził, że reprezentuje interes Wspólnoty. Otóż obecnie jest w sądzie pełnomocnikiem spółki Metropolis Development 2 i prowadzi sprawy tej firmy przeciw naszej Wspólnocie..."
    "...Status nieustannie pobierał wynagrodzenie wyższe niż zapisane w planie gospodarczym (od
    początku roku wynagrodzenie wypłacane sobie przez firmę Status przewyższyło kwotę zapisaną w projekcie planu gospodarczego na rok 2014 o blisko 60 tysięcy złotych.."
    i tak dalej.

czy te sprawy ma wyjaśniać administrator który nie ma zielonego pojęcia o działaniach tzw profesjonalnego i transparentnego zarządu?
    co administrator moze powiedzieć na temat samowolnego podwyższenia stawki za zarządzanie przez jego zwierzchników?
    szanowna e-rzeczniczko ... bzdury pani wypisuje
  • mona.dk 25.04.15, 12:54
    to może lepiej znaleźć kogos innego? przecież wy jako wspólnota możecie odwołac firmę i na drodze przetargu wybrac inną np www.houseplus.pl/ lub kogoś innego - zróbcie to bo szkoda nerwow na firme która prawnikami straszy naprawdę
  • mona.dk 25.04.15, 12:57
    chyba nie ma sensu się szarpać z kimś komu jeszcze płacisz ciężką kase co? porównaj sobie ofertę np z www.houseplus.pl/ i zdecyduj co jest lepsze dla waszej wspólnoty bo to naprawdę dziecinada bawić się tak w internetach i przelewać żołć w komentarzach :)
  • klimatym 03.08.14, 14:24
    wydawało mi się, że zebrania zawsze są organizowane w okolicach ferii. u mnie przynajmniej tak dotychczas było. swoją drogą, że nigdy nie było na nich zbyt wielu osób. sam pofatygowałem się tylko raz :D
  • baret 04.08.14, 19:12
    ferie trwają 2 tyg, zebranie powinno odbyć sie w 1 kwartale, zarządcy powinno zależeć na frekwencji - bo pracuje w usługach i na zlecenie właścicieli. Ocenianie właścicieli przez zarządcę jest niedopuszczalne. Nie znajduję uzasadnienia dlaczego zebranie musi być w terminie najmniej korzystnym. Chyba że po to by nie zadawano niewygodnych pytań.
    Status mając zarząd powierzony notarialnie ma lekceważące podejście do właścicieli, na forum banderii możemy przeczytać że potrafili sobie samowolnie w ciągu roku 2013 i to z datą wsteczną ! podnieść stawkę za zarządzanie. Co m.in. za skutkowało wniesieniem sprawy do prokuratury.
  • j666 04.08.14, 21:53
    A wyniosłeś cokolwiek z tego?

-----
    > skutkowało wniesieniem sprawy do prokuratury.
  • baret 04.08.14, 22:38
    możesz swoje pytanie rozwinąć?
  • e-rzecznik_status 07.08.14, 09:19
    Udzielanie szczegółowych informacji na temat spraw bieżących Wspólnot Mieszkaniowych, którymi się zajmujemy, na ogólnodostępnych forach internetowych, osobom których tożsamość jest nieznana, może w wyraźny sposób zaszkodzić interesom naszych Klientów.
    Zachęcamy autora wpisów oraz osoby zainteresowane uzyskaniem szczegółowych informacji w sprawach do bezpośredniego kontaktu z Administratorem danej nieruchomości lub z biurem Status Nieruchomości Mieszkaniowe Sp. z o.o.
    Ponownie oświadczamy, że umieszczone wpisy zawierają nieprawdziwe informacje, celowo ukazujące działania Status Nieruchomości Mieszkaniowe Sp. z o.o. w negatywnym świetle. Wzywamy do zaprzestania publikowania nieprawdy na nasz temat. Zastrzegamy możliwość wyciągnięcia konsekwencji prawnych względem autorów wpisów.

e-Rzecznik Status Nieruchomości Mieszkaniowe Sp. z o.o.
  • tofana8 15.07.14, 14:46
    ranking-zarzadcow.pl/
    RANKING ZARZĄDCÓW NIERUCHOMOŚCIAMI.

OCENIAJ POLECAJ OSTRZEGAJ INNYCH PRZED FAŁSZYWYMI ZARZĄDCAMI. NOWY PORTAL STWORZONY DLA CZŁONKÓW WSPÓLNOT , KTÓRZY MAJĄ PROBLEMY Z ZARZĄDCAMI LUB CHCĄ POLECIĆ NAPRAWDĘ PROFESJONALNĄ OBSŁUGĘ Z ZAKRESU ADMINISTROWANIA.
  • j666 29.07.14, 12:27
    Nie rozumierz po polsku spamerze??
    SPIE....AJ stąd!!

-----
    tofana8 napisał(a):
  • zetka998 16.09.14, 23:01
    Sory... ale to bzdura - znam człowieka, który sporo wie. Jak Ty sobie to wyobrażasz?
    Że brali więcej niż ustalono w umowie? Nie było czegoś takiego. Szła kwota zgodna z ustaleniami.
    Info od osoby trzeciej, ale pewne.
  • baret 18.09.14, 00:08
    i to jest prawidłowy tok myslenia.
    Wspólnota Banderi4 złozyła doniesienie do prokuratury w tej sprawie.
    Od kogo?
    zapytaj na banderii.waw.pl/
    do exruda, arcy,
    zapewniam że potwierdzą
    logowanie jest proste
    poczytaj część otwartą forum
  • baret 18.09.14, 00:22
    banderii.waw.pl/viewtopic.php?f=1&t=1397
    niestety na skutek zastraszenia przez Status administratora forum wcześniejsze Biuletyny zniknęły z forum.
    polecam lekturę
    banderii.waw.pl/viewtopic.php?f=1&t=1363
    banderii.waw.pl/viewtopic.php?f=1&t=1358
    otóż żądanie prawnika statusa jest bezprawne. Bo każdy ma prawo w interesie społecznym opisywać nierzetelne firmy.
  • baret 23.09.14, 23:49
    polecam lekturę kolejnego wątku:
    banderii.waw.pl/viewtopic.php?f=22&t=1408&p=10964#p10964
    pomijając stronę merytoryczną... bo być może prawda lezy po środku, to uważam że wypowiedzi oceniające właścicieli przez firmę która bierze pieniadze za zarządzanie jest co najmniej naganna, by powiedzieć bezczelna. Sami oceńcie - mam na myśli prze ostatni akapit w załączniku
  • 3krokodyl 25.09.14, 09:30
    No wiesz ja też przypominam właścicielom, że mają prawo przedstawić swoje oferty i nawet zachęcam ich do tego, ale nigdy nawet nie pomyślałem o właścicielach, że źle robią jak nie przedstawią oferty.
  • zetka998 27.09.14, 22:10
    Że poszła - ale co z tego wyniknęło? Są jakieś konkrety?
  • zetka998 29.09.14, 22:23
    Do momentu kiedy nie ma wyroku sądu z konkretnymi papierami, uzasadnieniami, dowodami - temat nie mający sensu.
    I tutaj akurat prawda - kto by nie był to pojawiają się też problemy, narzekania, wyzwiska.
  • baret 21.10.14, 21:09
    bzdura.
    dośc karkołomny tok myslenia - ze coś jest prawdą wtedy gdy to sąd potwierdzi.
    sąd zastosuje sankcje za działania nie zgodne z prawem. Sąd nie rozstrzyga prawdziwości opinii o firmie Status Nieruchomosci Mieszkaniowe.
    Bo opinia jest już powszechnie znana, i zaden sąd jej nie zmieni.
  • zetka998 02.10.14, 18:58
    Swoją drogą - czy oni jeszcze zarządzają innymi osiedlami w mieście? Jeśli tak to napiszcie proszę które to osiedla.
  • zetka998 03.10.14, 20:47
    Swoją drogą - czy oni jeszcze zarządzają innymi osiedlami w mieście? Jeśli tak to napiszcie proszę które to osiedla.
  • zetka998 16.10.14, 21:14
    Nikt nie zna tych osiedli? Na swojej stronie mają informację, że obsługują osiedla w całej Polsce, ale nie mogę znaleźć konkretów w sieci.
    Zna ktokolwiek konkretne nazwy?
  • baret 21.10.14, 20:59
    to że są firmą obsługującą osiedla w całej polsce to kolejne kłamstwo. Tak jak że sa jednym z najwiekszych zarzadców.
    skoro nie mają oddziałów terenowych - tylko na Broniewskiego ... to jak to sensownie robić?

listę mozna znaleźć na blogu ogrodybema.com
    www.ogrodybema.com/nieruchomosci-w-ktorych-dzialaja-firmy-status-i-powiazane-opinie-opinia-referencje/
    nie jest ona kompletna, bo brak tam np wspólnoty z ul. Okólnik.

a tu lista wspólnot które bardzo chętnie pozbyły sie statusa
    www.ogrodybema.com/historia-nieruchomosci-w-ktorych-wypowiedziano-umowe-firmie-status-lub-powiazanym/
  • netmajster 11.01.15, 22:34
    Witam, czy mogę prosić o kontakt na priv netmajster@wp.pl mam kilka pytań ws Statusu niedawno objął naszą wspólnotę z racji iż jest wiele negatywnych komentarzy chciałbym się poradzić w kilku kwestiach a wydaje mi się że znasz ich sposoby działania i wiesz gdzie szukać
  • sierra_leone3 28.03.15, 18:54
    Przejrzałam przywoływane tu dość często forum ogrodybema. Nie sprawia wrażenia rzetelnego źródła. Wygląda raczej na twór jakiego frustrata, któremu ta firma nacisnęła na odcisk. Już na dzień dobry mi się w oczy lista po prawej stronie z 10 razy powtórzoną nazwą firmy status, nazwiskami, kolejne 10 razy powtórzone słowo opinie, itp. To zostało celowo tak skonstruowane, żeby każdy kto szuka opinii o firmie, tam trafiał przez wyszukiwarkę. Wpisy i komentarze są pełne wulgarnego języka, nienawiści. Szkoda że się z nazwiska nie przedstawił, skoro jest tak pewien prawdziwości opinii, które głosi. Ale wtedy by musiał się liczyć z pisemkiem od prokuratury. Nie wierzę opiniom w internecie, które są pisane anonimowo.
  • baret 28.03.15, 21:57
    @sierra_leone3
    próba dyskredytowania tej strony jest nonsensowna.
    prokuratura? otóż status notorycznie przegrywa sprawy które wytacza wspólnotom, lub osobom któr pozwalają sobie wskazywać ich nie kompetencję. Morzesz nie wierzyć opiniom... ale pamietaj że jak podejmiesz wspólpracę z SBM.. to potem nie płacz że amatorzy.

pojawił sie tam wpis z wspólnoty z Bema. Otóż w tej wspólnocie miał swój lokal Status NM. I znaczący udział. Jak czytamy - skala zaniedbań jest znaczna.

@netmajster
    wystarczylo do mnie napisać na konto baret@gazeta.pl

• baret 28.03.15, 21:58
    możesz... sorry za literówkę
  • sierra_leone3 30.03.15, 22:39
    Prokuratura to powinna się za te ogrody bema wziąć.
  • baret 23.08.15, 22:11
    za ogrody bema?
    no jasne... sierra... to pracownik zarządu statusa
    bo status lubi wciągać na własną listę płac osoby które ich krytykują... np AK (z dębowego Parku), lub P do niedawna administrator Okopowej...
    Bo status nie zaprzecza że pracuje nędznie, na szkdę wspólnot.
    Statusowi zależy by nikt o ich przekrętach nie pisał
    sprawy do prokuratury przeciwoko statusowi/manor house, panom MM i prezesowi W są wnoszone przez kolejne wspólnoty...

• tracer2001 02.03.16, 18:58
    Witam
    Czytam te głupotki i głowa mnie boli .
    Osobiście jestem mieszkańcem WM gdzie status administruje i nie narzekam .
    Wszystko na czas i zawsze jest kontakt z administratorem .
    Co do ogrody Bema to sprawę śledzę już długo i Blog ten został skasowany z nakazu sądu więc chyba nie do końca była tam pisana prawda .
    Tu jest siła internetu można pisać wszystko ale tylko do czasu .
    Ja polecam tą firmę jako mieszkaniec wspólnoty
  • jarek466 14.03.16, 16:03
    Dokładnie . Bolgu już nie ma .
    Więc wychodzi na to ,że była to czysta nagonka na firmę . Jest to spotykane w internecie bo ludzie myślą ,że są bez karni .
    Ta sprawa jest przykładem ,że jednak jest inaczej .
  • alicjaw6 24.06.15, 23:11
    Natrafiłam ostatnio na taki oto artykuł. Może się do czegoś przyda. Pozdrawiam

renews.pl/index.php?mact=news,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=11063&cntnt01origid=17&cntnt01returnid=33
  • highrise 26.06.15, 06:48
    Te wywiad nie wnosi nic nowego. Poza tym, prowadzenie rankingu zarządców nieruchomości przez portal bez określenia jasnych, zasadnych i obiektywnych kryteriów oceny jest tylko ośmieszaniem tego pomysłu. Ocenie powinny podlegać sprawozdania finansowe wspólnot, przeprowadzone remonty, modernizacje, termomodernizacje itp. a więc to, co można łatwo sprawdzić.

• beat.ka38 07.03.16, 12:36
    W moim bloku zarządzaniem nieruchomości zajmuje się firma Progresline. Nigdy nie było problemu z naprawami, przeglądami czy remontami. Mamy stały kontakt z zarządem i wiemy kiedy jakie prace są planowane :)
  • wp44 07.03.16, 19:01
    beat.ka38 napisał(a):

> Nigdy nie było problemu z naprawami, przeglądami czy remontami.
    > Mamy stały kontakt z zarządem i wiemy kiedy jakie prace są planowane

Beatko, no i co z tego? Że to jest sprawa trywialna, to chyba mało powiedziane. To jest akurat psi obowiązek zarządcy: realizować naprawy, przeglądy, czy remonty bezproblemowo.

Chcesz mi wmówić, że stały kontakt z zarządem i wiedza, kiedy i jakie prace są planowane, to jakiś szczególny walor Twojego zarządcy?

Zamiast wypisywać komunały, lepiej odpowiedz na tego rodzaju pytania:

1. Czy Twój zarządca myśli perspektywicznie i inwestuje w nieruchomość wspólną, celem podniesienia jej wartości?

2. Czy Twój zarządca analizuje na bieżąco ceny ciepła / gazu i perspektywicznie planuje optymalne rozwiązania techniczne, czy termomodernizacyjne, np. wymienia zasilanie z sieci ciepłowniczej na własne kotłownie gazowe?

3. Czy Twój zarządca analizuje ewentualne inwestycje w OZE, np. fotowoltaikę, kolektory słoneczne do c.w.u. itp.?

4. Czy Twój zarządca interesuje się pozyskiwaniem dofinansowań, premii, dotacji itp. w imieniu wspólnot, którymi zarządza?

No właśnie. Tak myślałem. Najprościej wrzucić nazwę firmy i niech się dzieje reklama. : )
  • marek1972w 10.03.16, 09:42
    Witam
    Co do firmy Status dziwi mnie ta cała nagonka .
    Mieszkam na osiedlu gdzie ta firma zarządca i ich praca jest bez zastrzeżeń .
    Szybko kontakt z administracją jak i z księgowością .
  • beat.ka38 11.03.16, 14:37
    W moim bloku aby uniknąć sytuacji, że ktoś coś źle zarządza, skorzystano z usług firmy Progresline. Od teraz wszystko jest dokładnie, każdy wypełnia odpowiednio swoje funkcje i jest dobry kontakt między mieszkańcami, a zarządem
  • wp44 12.03.16, 15:53
    W moim bloku aby uniknąć sytuacji, że ktoś coś źle zarządza, zrezygnowano z usług firmy Progresline. Od teraz wszystko jest dokładnie, każdy wypełnia odpowiednio swoje funkcje i jest dobry kontakt między mieszkańcami, a zarządem
  • wp44 12.03.16, 15:58
    ponieważ jest zarząd właścicielski : )

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.