Dodaj do ulubionych

Projekt budowlany niezgodny z obowiązującym prawem

02.10.18, 14:35
projekt wymiany instalacji gazowej we Wspólnocie Mieszkaniowej został sporządzony niezgodnie z prawem przez zastosowanie przepisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w/s budynków , które zgodnie z par.2 tego rozporządzenia nie obowiązują w sytuacji wymiany instalacji gaz. w starych kamienicach. W konsekwencji niektórzy właściciele zostali pokrzywdzeni odcięciem od gazu gdyż rzekomo ich kuchnie nie spełniają norm wymienionych w tym rozporządzeniu ,które
ostatecznie nie obowiązują . Inwestorem jest wspólnota . Kto ponosi odpowiedzialność prawną za wykonanie wadliwego projektu -pewnie projektant.
Jakie są prawa pokrzywdzonych właścicieli. W jaki sposób i od kogo mogą dochodzić swoich praw. Czy niezgodność projektu z prawem ma sprawdzić nadzór biudowlany?
Edytor zaawansowany
 • majkowa 06.10.18, 16:07
  Każda zmiana w instalacji gazowej wymaga pozwolenia na budowę. Jednym z załączników do wniosku o pozwolenie na budowę jest projekt instalacji gazowej, który jest przed zatwierdzeniem sprawdzany przez uprawnionych pracowników NB.
  Radzę nie pienić się tylko dostosować pomieszczenia do norm wymaganych Rozporządzeniem.

 • pawelec47 09.10.18, 10:51
  Znowu nic nie rozumiesz:Dlaczego nie da się dostosować pomieszczeń do nowych przepisów wyjaśniam w sąsiednim poście. Tak samo nie da się dostosować tysięcy bloków wybudowanych w latach 50,60 , nawet 70,
  gdzie są tzw,ślepe kuchnie -małe klitki bez okna. Wszędzie tam gaz po wymianie rur jest. Dzieje tak się właśnie na mocy bardzo rozsądnego par.2 rozporządzenia min. infr. w/s budynków który ogranicza zakres stosowania nowych norm do budynków projektowanych , nowo budowanych , czy przebudowywanych.
  Z mocy rozsądku stare budownictwo nie jest objęte nowymi ,niemożliwymi do zastosowania normami.
  Rzeczywiście głupota tego co ty piszesz mnie pieni , ale to jest twoja wina.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka