Dodaj do ulubionych

Lokal po licytacji- od kiedy płaci nowy właściciel

18.10.18, 10:22
Na Wspólnocie mamy dłużnika. Z tego tytułu jego mieszkanie zostało zlicytowane. W sierpniu 2017 roku nabyła w/w lokal na licytacji osoba fizyczna, co zostało potwierdzone postanowieniem Sądu Rejonowego, który jednocześnie nakazał dłużnikowi wydać przedmiotowe mieszkanie. Dłużnik mieszka w lokalu (oczywiście nie płaci nadal) do chwili obecnej i odwołuje się w nieskończoność.

PYTANIE: Czy od sierpnia 2017 r. opłaty z tytułu utrzymania lokalu i nieruchomości wspólnej powinny obciążać nowego właściciela, który nabył lokal w drodze licytacji, czy też opłaty te obciążają nadal dłużnika, który do chwili obecnej nie opuścił mieszkania?

Proszę doświadczonych w podobnych sytuacjach o poradę i z góry dziękuję.
Edytor zaawansowany
 • majkowa 18.10.18, 18:03
  Opłaty za lokal do wspólnoty mieszkaniowej zawsze obciążają właściciela lokalu. W tym przypadku obciążają nowego właściciela lokalu od daty uprawomocnienia się wyroku sądu.
  Usunięcie dłużnika z lokalu spoczywa na barkach nowego właściciela mieszkania
 • krasnalzgrilla 20.10.18, 18:26
  Uważam, że od daty uprawomocnienia sie wyroku o nabyciu lokalu w ramach licytacji
 • j666 26.01.19, 13:11
  Sama widzisz, jaka jakość odpowiedzi: Ty piszesz o postanowieniu (o jakiej treści??), a "poradcy" o wyroku.
  Samo postanowienie o przybiciu to za mało, potrzebne jest kolejne postanowienie sadu o przysądzeniu własności i uprawomocnienie się tego postanowienia.
  Jako wspólnota z ostrożności kierujcie się trescią księgi wieczystej prowadzonej dla tego lokalu - kto w KW wystepuje jako własciciel, do tego kierujcie informacje o wymaganych miesięcznych zaliczkach, roczne rozliczenia, przeciw temu kierujcie żądania zapłaty i wszczynajcie postepowania o zapłatę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.