Dodaj do ulubionych

czy moge zwolac ponowne zebranie WM?

26.03.07, 20:39
poniewaz dostalam po terminie zawiadomienie o zebraniu,wiem, ze obowiazuje
wyslanie powiadomienia tydzien przed zebraniem, ale wiem takze ze byla to
robota celowa... zarzadu..tak tak zarzadu i adm.
Edytor zaawansowany
  • xxxll 26.03.07, 22:00
    z Uowl Art. 31.
    Zebrania właścicieli:
    a) mogą być także, w razie potrzeby, zwoływane przez zarząd lub zarządcę,
    któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w
    art. 18 ust. 1,
    b) zwoływane są na wniosek właścicieli lokali dysponujących co najmniej 1/10
    udziałów w nieruchomości wspólnej przez zarząd lub zarządcę, któremu zarząd
    nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust.1.
  • gryfion 30.03.07, 22:41
    Ale ten zapis nie gwarantuje, że zarząd zwoła zebranie. Masz prawo żadać zwołania, ale on odpowiedzieć może iż dostarczenie zaproszenia lekko się opóźniło z winy poczty, chorego dozorcy, mokrych schodów. Jakoś sie zarzady porobiły we wspólnotach cholernie ważne. Tak bardzo, że zapomniały po co są wybrane.
  • mika20006 30.03.07, 22:46
    sluszne uwagi,pretekstow mozna sie spodziewac, bo wiem ze byl to celowy tryk,
    poniewaz bylalbym tym razem nie wygodna osoba na zebraniu,no wlasnie dla
    zarzadu i admin. a pytan mialam sporo, panoszenie ich doprowadza mnie do furi..
  • xxxll 30.03.07, 22:57
    gryfion napisał:

    > Ale ten zapis nie gwarantuje, że zarząd zwoła zebranie.

    wiesz , ...gwarantowne masz tylko to ze wszyscy kiedyś dostaniemy szpadlem w
    du...ę. ;(

    Będąc właścicielm lokalu trzeba znać swe prawa, a jeszcze bardzie przyłożyc sie
    do obowiązków jakie na właścicielu lokalu spoczywają wobec wspólnoty.
  • de_la_hoya 31.03.07, 11:02
    xxxll napisał:

    > gryfion napisał:
    >
    > > Ale ten zapis nie gwarantuje, że zarząd zwoła zebranie.
    >
    > wiesz , ...gwarantowne masz tylko to ze wszyscy kiedyś dostaniemy szpadlem w
    > du...ę. ;(
    >
    > Będąc właścicielm lokalu trzeba znać swe prawa, a jeszcze bardzie przyłożyc sie
    >
    > do obowiązków jakie na właścicielu lokalu spoczywają wobec wspólnoty.


    Właśnie, ludzie nie znają swoich PRAW i OBOWIąZKóW wynikających z bycia
    właścicielem a potem pretensje do garbatego, ze ma dzieci proste.
  • ewaa20 01.04.07, 11:54
    Witam.U nas z rocznego sprawozdania zarzadu sam jednososobowy zarzad wyszedl
    sobie z zebrania ( praktycznie z jego poczatku ) znajdujac sobie pretekst taki
    ze na zebraniu znajdywaly sie w sumie 4 osoby niemajace prawa do glosowania(1
    lokator nie wlasciciel, i 2 wspolmalzonkow - wykup mieszkania na jednego z
    malzonkow i 1 chlopak dziewczyny wlascicielki), stwierdzil, ze nie bedzie
    prowadzil zebrania poki te osoby niewyjda. Lokator byl zainteresowany poniewaz
    zadzad jednosobowy doprowadzi do tego ze kablowka zlozyla nam wszystkim
    miesieczne wymowienie a lokator korzysta z lacza to raz a dwa przymierza sie do
    kupna mieszkania.My jako wlasciciele wyrazilismy zgode na to zeby te 4 osoby
    mogly byc na zebraniu jako nasi goscie, nikt niemial nic przeciwko nawet
    reprezentant gminy ale nasz zarzad mial i potraktowal nas jakbysmy wogole w
    niczym niemieli nic do powiedzenia.Mowie wam obled.Woda poszla do gory od
    stycznia ale nasz zarzad jednoosobowy niezatwierdzil podwyzki i jestesmy w
    sumie do tylu o kwartal, do dokumentow nikt niemial dostepu bo zabronil
    administratorowi udostepniac i sam chronil je jak zlota. Czul pismo nosem bo na
    zebranie przydreptal z kartka na ktorej bylo jego sprawozdanie i miedzy innymi
    rezygnacja z zarzadu z dn 30.03.07 ale zaznaczyl ze bedzie do dnia wybrania
    nowego zarzadu pelnil ta funkcje. Pomyslal nawet o dacie nastepnego zebrania,
    13.03 zebranie a fukcje bedzie pelnil do 16.03.Niepomyslal jednynie o tym ze
    juz w tym dniu co wyszedl chcielismy go odwolac.Ale ludzie jak to ludzie
    niechcieli po jego wyjsciu podjac uchwaly o przyjeciu jego rezygnacji i powolac
    nowy zarzad bojac sie czy to bedzie zgodne z prawem, czy aby jednoosobowy
    zarzad czegos sie niedopatrzy i nie poda do sadu.Ale dobrze jest jak jest 10,03
    zebranie i bedzie przyjecie rezygnacji i powolanie nowego zarzadu conajmniej 3
    osobowego.
  • de_la_hoya 31.03.07, 11:01
    mika20006 napisała:

    > poniewaz dostalam po terminie zawiadomienie o zebraniu,wiem, ze obowiazuje
    > wyslanie powiadomienia tydzien przed zebraniem, ale wiem takze ze byla to
    > robota celowa... zarzadu..tak tak zarzadu i adm.


    Możesz zaskarżyć wszystkie uchwały do sądu, jak udowodnisz, ze nie zostałaś
    skutecznie poinformowana na 99,9% wygrasz. Może to nauczy zarząd, ze należy
    przestrzegać prawa?
  • gryfion 31.03.07, 20:52
    Moze i tak. W maju może napiszę jak zakończyła sie moja sprawa zwiazana z niedoręczeniem mi uchwał w terminie i podpisach bez upoważnień.
  • de_la_hoya 31.03.07, 21:01
    gryfion napisał:

    > Moze i tak. W maju może napiszę jak zakończyła sie moja sprawa zwiazana z niedo
    > ręczeniem mi uchwał w terminie i podpisach bez upoważnień.


    a jaki jest termin doręczenia uchwał?
  • gryfion 01.04.07, 21:16
    U mie ten termin wynosi 3 lata!
  • mika20006 01.04.07, 11:15
    i ja prosze na zadane pytanie odp. jaki jest termin dostarczenia mi uchwal
    podjetych jesli nie z mojej winy nie moglam uczestniczyc w zebraniu
    rocznym????????????
  • ssocratesowa 01.04.07, 17:12
    Nie ma takich terminów, nikt nie musi Ci "doręczać" uchwał, jeżeli zostały
    podjęte na zebraniu.Obowiązek powiadomienia właśc. o treści podjętych uchwał
    obowiązuje zarząd (zarządcę) jeżeli są głosowane trybem indywidualnego
    zbierania głosów ( i to bez ścicśle określonego terminu)art. 23 ust.3 Uowl.
    Jeżeli chceszsię z nimi zapoznać, sama idź po nie.

    --
    wiem, że nie wiem
  • gryfion 01.04.07, 21:15
    Jeżeli jedynie na zebraniu to powiadamiania zarząd spełnić nie musi (ale dlaczego by nie?). Ale u mnie głosowanie będzie zapewne kontynuowane w indywidualnym zbieraniu głosów. Poza tym tak myślę, że treści wszystkich uchwał po głosowaniu winne być (przynajmniej w formie spisu) rozwieszane na klatkach. Przecież uchwała dotyczy wszystkich (lokatorów tez).
  • xxxll 01.04.07, 21:28
    gryfion napisał:

    > (...) myślę, że treści wszystkich uchwał po głosowaniu
    > winne być (przynajmniej w formie spisu) rozwieszane na klatkach. Przecież
    > uchwała dotyczy wszystkich (lokatorów tez).

    A czy lokatorów powiadamiasz o tym jaką właśnością dysponujesz (jednym,
    pięcioma lokalami), a co lokaltorzy maja do decydowania o waszej właśności.

    A jak sie lokaltowrom wasze uchwały niespodobają, to co wtedy?
  • jaktos 01.04.07, 22:07
    nie możesz
  • jaktos 01.04.07, 22:08
    albo sobie zwołaj, tylko to nie będzie zebranie wspólnoty mieszkaniowej, lecz
    zbiegowisko, mam nadzieję, że pomogłam, pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.