koniak - brandy - wielka różnica??????

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • IP: *.internetdsl.tpnet.pl

Mój brat miał za zadanie kupić dla wujka koniak Napoleon. Pojechał do sklepu
    i przywiózł... Brandy Napoleon. Pewnie było tańsze ;) A reszta zostaje dla
    brata ;)

Mam pytanie do Was: czy naprawdę brandy, jak mi się zdaje - nadaje się tylko
    do ciasta A NIE DO PICIA i nie może stanowić gwiazdkowego prezentu dla kogoś
    kto przeważnie pija koniak?
    Czy ewentualnie brandy tez jest ok?

Proooszę o odpowiedź!!!
    • 20.12.06, 12:42 Odpowiedz
      Dobra brandy, bywa lepsza od marnego koniaku. Ale te napoleony, nie nadają się
      do picia.

Gość: KasiaG 20.12.06, 12:49 Odpowiedz
        Piszesz że Napoleony nie nadają się (do picia)- czy masz na myśli tez koniaki
        czy tylko brandy Napoleon?

Proszę, wymień mi jako przykład jakiś dobry koniak (w średniej cenie a nie taki
        za kilkaset zł) i dobre brandy.
        • 20.12.06, 17:31 Odpowiedz
          Pisząc "napoleony", miałem na myśli tanie brandy ze sklepików osiedlowych.
          Zupełnie przyzwoity, a niedrogi koniak, to np Hennessy. Zaczyna się już od nieco
          ponad 100 zł, chociaż najlepsze gatunki kosztują ponad 7000 zł za butelkę.
          Jeśli chodzi o brandy (to oczywiście kwestia gustu), ja bardzo lubię hiszpańskie.
          Np.
          1. Lepanto, ale to jest drogie. Ponad 350 zł
          2. Soberano, Osborne, Torres ok. 50 zł.
    • IP: *.adsl.proxad.net

Gość: lu 21.12.06, 15:15 Odpowiedz
      W sprawie koniaku: nie ma koniaku "Napoleon". Napoleon to okreslenie czasu
      lezakowania. Marki, czyli domy koniaku, na ktore warto wydac pieniadze to
      Henessy, Martel, Remi Martin, Courvoisier, Otard. Sa one klasyfikowane wg.
      czasu, jaki lezakowaly w debowych beczkach: *, **, ***, VS, VSOP, Napoleon, XO,
      Paradise.

Czesto mozna kupic BARDZO slabej jakosci trunek pod nazwa Napoleon, bez nazwy
      domu z ktorego pochodzi. Szkoda na niego pieniedzy, bo pijac go napewno
      utwierdzimy sie w przekonaniu, ze koniak jest ohydny i nie nadaje sie do picia.
      Jest woczas jakosci podlej brandy. I tak naprawe skierowany jest do klientow,
      ktorzy nie maja pojecia o koniaku i zwyczajnie daja sie oszukac.

Jesli chodzi o brendy, to nie umywa sie do wymienionych koniakow i jest
      nieporownywalnie tansza.

Gość: KasiaG 22.12.06, 21:53 Odpowiedz
        Dziękuję bardzo za tę lekcję. Zapisałam sobie wszystko, sprawdzę to w
        najbliższym czasie w sklepie (ceny) i być może spróbuję w końcu dobrego
        koniaku!!

Pozdrawiam!
        • 05.01.07, 14:12 Odpowiedz
          Podstawowa różnica to to, iż prawdziwe koniaki produkowane są we Francji w
          regionie Cognac, a brandy może być produkowana na całym świecie ;) Bandy mogą
          mieć wspólny bukiet koniakowy, lecz z uwagi na w/w regułę nie mogą być nazywane
          koniakami ;) Jak ktoś mi kiedyś mądrze powiedział "Nie każda brandy może być
          koniakiem, lecz każdy koniak może być brandy"
          Pozdrawiam;)
        • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gość: Fuzel 11.03.07, 10:35 Odpowiedz
          Gość portalu: KasiaG napisał(a):

> i być może spróbuję w końcu dobrego
          > koniaku!!

To musiałabyś kupić chociaż 4-5 butelek koniaków z różnych firm.

Alkohole tego typu to mają do siebie, że dość znacznie różnią się smakiem.

To, że jeden koniak może ci się okazać ohydny to nie znaczy, że wszystkie są
          takie.
          To samo dotyczy i innych trunków jak WHISKY/WHISKEY/BOURBON czy BRANDY.

Tym niemniej zawsze POLECAM: kupować + próbować zagraniczne trunki !

A nie marnować życia na piciu tylko czystej wódki - to dobre dla PROSTAKÓW. :)
          • 24.05.07, 15:03 Odpowiedz
            Gość portalu: Fuzel napisał(a):

> A nie marnować życia na piciu tylko czystej wódki - to dobre dla PROSTAKÓW....

Współczuję Ci jednak. Niby coś wiesz o alkoholach, ale ten ........ szpan.
            Chyba nie spotkałeś porządnej czystej wódki (z tych prawdziwych, a nie tych na
            bazie spirytusu przemysłowego).
            Zapamiętaj sobie w takim razie jedno: wyprodukowanie dobrej czystej wódki nie
            jest wcale łatwiejsze od produkcji brandy, czy koniaku. Różnica polega głównie
            na szybkości. Dobrą wódkę można szybciej uzyskać, koniak musi leżakować. Ale
            najdroższa wódka na świecie ( www.funforever.net/archives/worlds-most-
            expensive-vodka/ ) też potrafi być droga.

pzdr
    • 06.02.07, 17:05 Odpowiedz
    • 06.04.07, 18:25 Odpowiedz
      Ale nie kazda brandy jest koniakiem. Tylko brandy produkowane na specjalnym
      obszarze, tradycyjnymi metodami, mozna nazwac cognak. To nazwa zastrzezona
      przez Francje, podobnie jak champagne. Podobne napoje z innych regionow nie
      maja prawa nosic nazwy szampan.

Jakie marki moga nazywac sie cognak mozna znalezc na odpowiednich stronach
      przepisow unijnych. Napoleon sprzedawany jako brandy moze byc smakowo
      doskonaly. Ale malo kto jest w stanie ocenic jakosc takich napojow, wiekszosc
      zadawala sie przeczytaniem etykietki.
    • 20.04.07, 23:17 Odpowiedz
      Koniak to brandy z rejonu Cognac.
      --
      państwo to ja czyli o jednym takim, co ukradł księżyc
      • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gość: Leszek 27.05.07, 12:15 Odpowiedz
        Koniak produkuje się z wina białego poddanego trzykrotnej destylacji w
        alembikach. Najbardziej znane marki to: Hennessy, Martell, Camus, Courvoisier.
        Brandy jest to angielska nazwa dla destylatu z wina, produkowana jest przy
        zastosowaniu destylacji ciągłej tak jak u nas destyluje się wódkę.
        Napoje z napisem Napoleon nie są brandy. Jest to mieszanka alkoholi zbożowych i
        destylatu z wina. Podły napój o niskiej cenie.
    • 02.09.13, 23:06 Odpowiedz
      uroczymisio.wordpress.com 200$ na miesiac!!!
    • IP: 150.214.94.*

Gość: Laura 26.11.13, 19:21 Odpowiedz
      nie ma roznicy,
      koniak jest orginalny z Cognac- francuskiego regionu, gdzie rozpoczeto produkcje tego wykwintego produktu.
      brandy jest pochodzenia europejskiego,
      ogolnie rozni sie forma destylacji i uzytego ziarna.
      Cena' niestety zawiode cie: niektore brandy sa duzo drozsze od koniaku, ale i tez duzo lepsze smakowo. tu dam ci przyklad : brandy Lepanto,

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.