18.11.10, 14:59
Od 3 dni podaje 2 razy dziennie 2 tabl 5mg, pies Owczarek niemiecki 14 lat ,czy ktos ma doswiadczenie z tym lekiem i po jakim czasie jest poprawa???Wydaje mi się ,że jest spokojniejszy nie zieje w nocy też lepiej śpi.
Prawdopodobnie będzie musiał brać do końca życia.
Prosze włascicieli o opinie na temat tych tabletek,może ktos poda namiary na lecznice gdzie mozna kupic lek taniej niż 2,00-2,60 za 1 tabletke.-Warszawa

Edytor zaawansowany
  • 18.11.10, 16:23
    U nas niestety nie bylo poprawy ale pies był w kiepskim stanie. Vetmedin chciałam odsprzedać za mniej niz połowę kwoty ale zaatakował mnie jakiś nadgorliwy koleś i byl tak upierdliwy że dałam sobie spokój (mozesz przeczytać mój wątek ;) Z tego co czytałam w necie mozesz leczyc psa lekami dla ludzi, ktore wychodzą taniej tylko trzeba załatwić ludzką receptę.
  • 18.11.10, 17:12
    Czytałam ten wątek i troche się dziwie,przecież to lek bardzo drogi i dlaczego miałabyś go nie odstapić???Chyba chodzi tu troszke o nabijanie kasy lekarzom, bo jaka mam pewnośc,że lekarz nie wkłada mi do torebki witamin,albo nie wstrzykuje wapna zamiast antybiotyku????ZADNEJ.Ufam,bo nie mam innego wyjscia,bo chce pomóc zwierzakowi.
    Mój pies od 5 lat bierze leki stale i to jest naprawde duża pozycja w budżecie domowym,dochodzi miesięcznie 260 za karme,też weterynaryjną
    Ile ważył Twój pies i jaką dawke leku dostawał????
  • 19.11.10, 08:23
    Ważył 70 kg a dawki nie pamiętam, zdażyliśmy podać tylko niecałe dwa dni. Bylo to cyba 2x dziennie po 2 tbl 5mg. U mojego psa choroba nastąpila błyskawicznie i nie było juz jak ratować. Wczesniej nie wykazywał żadnych symptomów Kilka razy w życiu się podduszał (2-3 razy) i momo, ze zgłaszałam to na wizytach nigdy nikt nie zareagował. A trzeba było juz wtedy być czujnym. Moj pies dożył kresu w pozornie dobrym zdrowiu ale u Ciebie jest ten plus, że wytropiliście chorobę wcześnie i macie nad nią przewagę.
    Zapytaj weta o leki ludzkie zz tego co mi sie przypomina to chyba enarenal i captopril.
  • 19.11.10, 08:35
    dziękuje za odpowiedż. I po to jest to forum,na konkretne pytanie-konkretna odpowiedż. Pozdrawiam serdecznie
  • 19.11.10, 18:23
    acomnieobchodzi napisała:

> Od 3 dni podaje 2 razy dziennie 2 tabl 5mg, pies Owczarek niemiecki 14 lat ,czy
    > ktos ma doswiadczenie z tym lekiem i po jakim czasie jest poprawa???Wydaje mi
    > się ,że jest spokojniejszy nie zieje w nocy też lepiej śpi.

Moj owczarek poniemiecki ma 14 lat i od roku dostaje tabletke dziennie. NIe umiem stwierdzic, czy jest poprawa czy nie. Chociaz , moze pies mniej ziaje, kiedy wraca ze spaceru.

> Prawdopodobnie będzie musiał brać do końca życia.

No raczej tak. One podtrzymuja prawidlowe dzialanie serca.

> Prosze włascicieli o opinie na temat tych tabletek,może ktos poda namiary na le
    > cznice gdzie mozna kupic lek taniej niż 2,00-2,60 za 1 tabletke.-Warszawa

Na BArskiej w strone Zachodniego byla kiedys hurtownia weterynaryjna. Moze tam? O ile sprzedadza ci lek, choc nie jestes lekarzem weterynarii..

--
    Wy nam mówicie: Europa. A tu, co postawimy mleko na kwaśne, to skądś wyłażą karzełki i szczają nam do garnków. (S.Mrożek "Z ciemności")
    Olewam komputer
  • 23.11.10, 20:54
    moj pies bierze ten lek od sierpnia, wtedy zdiagnozowano chorobę. Dostaje tez enarenal (to akurat ludzki zamiennik) i leki na odwodnienie. Czuje sie dobrze, a trafilismy do lekarza z atakiem potwornej dusznosci, wiec na pewno działa, bo od tego czasu pies mial 1 atak i wtedy lekarz zdecydował zwiększyc dawkę z 2 na 3 tabletki dziennie. Na szczęscie stać nas na taki wydatek, i nic nie wiem zeby był jakis zamiennik tego leku.
    --
    onek
    kociarstwo 1 pokolenie
    kociarstwo 2 pokolenie
  • 23.11.10, 22:03
    Dzięki,specjalnej poprawy nie widze,ale lek podajemy,mam nadzieje,że pomoże
  • 20.10.11, 21:31
    Mój jamniczek od tygodnia dostaje ten lek Vetmedin 2,5mg dwa razy dziennie po jednej tabletce.Jest duzo spokojniejszy i tak nie zieje,mieszkam w Zgierzu lek kupuję w lecznicy w Zgierzu po 1,5 zł za jedną tabletkę.Podaję adres lecznicy,albo napisz na mój meil.Zgierz 95-100 ul.Powstańców Ślaskich 1b
  • 21.10.11, 10:08
    u mojego psa w sierpniu zdiagnozowano chorobę serca (blok 3 stopnia). stan był fatalny, pies nie dawał rady przejść 10 metrów bez odpoczynku, non stop ziajał, pojawiło się wodobrzusze. na początek dostawał 2 x dziennie po 3 tbl (5 mg) (ważył wtedy ponad 60 kilo). teraz bierze 2 x dziennie po 2 tbl. poprawa jest bardzo duża. w sierpniu między słowami nie dawano mu tygodnia życia. dzisiaj żyje sobie powolutku ale żyje. ma lepsze i gorsze dni ale już nie zieje, nie musi kłaść sie po 10 metrach żeby odpocząć. nawet czasem poszczeka lub spróbuje potruchtać do kogoś. dodatkowo oprócz vetmedinu bierze theovent i spironol.

poprawy należałoby oczekiwać najwcześniej po tygodniu stosowania. ale już właśnie po 3-4 dniach u nas było widać zmiany. prawdopodobnie będziesz musiała liczyć się z tym że lek trzeba będzie podawać do końca życia. może jakoś dogadasz sie ze swoim weterynarzem (o ile masz jakiegoś zaprzyjaźnionego) żeby ci kupował lek w hurtowni i sprzedawał bez naliczania marży?
    aczkolwiek myślę ze nie ma opcji zejścia poniżej 2 pln za tabletkę.
  • 27.10.11, 19:18
    Na przykładzie mojego psa nie stwierdzam rewelacyjnej poprawy.Podawałam lek od pażdziernika,w kwietniu musieliśmy sie pożegnać.
    Cudów nie oczekiwałam,chciałam tylko pomóc,bo widziałam jak bardzo się męczy.
    Mam nadzieje,że Waszym pieskom ten lek pomoże.
    I naprawde się dziwie,że są tu miłośnicy zwierząt,którym przeszkadza,że ktoś chce odstąpić za połowe ceny lek który mu został niewykorzystany
  • 28.10.11, 14:03
    to ja Ci powiem, że u nas spektakularnej poprawy nie było, bo pies już wcześniej rok był na lekach (digoxin plus furosemid) i jakoś sobie radził, ale stopniowo, stopniowo wrócił wigor :-) a teraz, kiedy jest chłodniej, pies śmiga jak młodziak.
    do tego nasz sznaucer olbrzym na vetmedinie przeżył operację skrętu żołądka. więc uważam, że jest nieźle :-)
    bierze 2x dziennie po dwie kapsułki 5 mg, udało nam się dotrzeć do vetmedinu po cenach hurtowych, ale i tak się nie przyznaję, ile wydajemy na futrzaka :-P
  • 29.10.11, 17:23
    po pierwsze przepraszam - w ogóle jakoś nie zauważyłam że temat ktoś odkopał z poprzedniego roku. po drugie współczuje z powodu utraty psa.
    a jak już i tak dyskusja się nawiązała to jeszcze dopiszę nie wiem jaki problem z sercem miał twój pies ale pól 6-7 miesięcy dodatkowego życia to nie jest zły wynik. moj pies w sierpniu miał zdiagnozowany blok serca 3 stopnia. sytuacja była krytyczna. ale juz 3 miesiąc daje radę - wiem że bez leków już raczej by nie żył. dla nas każdy miesiąc to osiągnięcie.
    pozdrawiam
  • 31.10.11, 10:01
    Nie przepraszaj,skąd mogłaś wiedzieć???
    Nie powinnam już tu zaglądać,ale coś mnie ciągnie,a wspomnienia wracają.
    Pozdrawiam
  • 08.11.11, 20:03
    Mój pies dostaje vetmedin 2,5mg 2xdz od 10 miesięcy, bo ma endokardiozę i naprawdę dużo lepiej się czuje. Z tego co pamiętam, to poprawa była już po kilku dniach (ale dostaje też inne leki). Moje wetka mówi, że niestety nie ma ludzkiego odpowiednika tego leku. Koszt jednej tabletki 2,5 mg to 1,4 (kupowałam 5mg i dawałam po pół- trochę taniej wychodzi, bo 1 tabl. 5mg kosztuje 2,2)- przynajmniej w Pabianicach na ul.Moniuszki 139, Przychodnia "Pies Kudłaty" :) ( w ogóle polecam, bo się dziewczyna zna na sercu jak mało kto...)
  • 16.11.11, 18:30
    Podawalam swojemu pieskowi, byl jedynym skutecznym lekiem w jego przypadku. Podaje sie lek w dawce od 0,2-do 0,6 mg/ kg, niestety trzeba podawac na czczo ( mozno z niewielka iloscia miesa ), srednio 1 godzine przed posilkiem, 2 razy dziennie i do konca zycia, jezeli jest skuteczny. Jezeli sa inne pytania, chetnie podziele sie doswiadczeniem.
  • 13.08.12, 17:36
    witam
    mam do sprzedania lek Vetmedin 2,5mg kupiony 17.lipca.2012 ...mojemu pieskowi już się nie przyda...mimo leczenia po 2 latach piesek zdechł :(...jeśli ktoś jest zainteresowany odkupieniem leku w dobrej cenie to proszę o kontakt merluza@o2.pl
  • 06.08.14, 15:29
    Mam do odsprzedania vetmedn i fortekor na ok. 14 dni kuracji. Mojemu psu już się niestety nie przyda. Mój adres mailowy : poljacek@gazeta.pli
  • 13.10.15, 15:08
    Pozostały mi leki po mojej chorej suczce(Kardiomiopatia rozstrzeniowa), która umarła miesiąc temu. Sprzedam taniej: Vetmedin i Cardisure. Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt: hanus.pl@gazeta.pl
  • 07.11.15, 11:14
    Kontakt w sprawie Vetmedinu i Cardisure. Sprzedam taniej, proszę na adres: ann.dun@wp,pl
  • 07.11.15, 11:16
    :-) tzn: ann.dun@wp.pl
  • 04.02.16, 02:21
    Witam, czy to aktualne nadal?? Bo jestem zai zainteresowana!
  • 22.02.16, 01:34
    Tak jeszcze aktualne.
  • 25.04.17, 13:01
    witam , jestem tez zainteresowana
  • 15.05.17, 12:33
    Nieaktualne
  • 05.10.17, 16:54
    Witam,
    mam do sprzedania niepełne opakowanie Vetmedin 10 mg kapsułki twarde dla psów, Pimobendan 74 szt. Mój e-mail : bdbbajka@gazeta.pl
    Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.