Dodaj do ulubionych

Łupież sucho-tłustawy u psa..

04.01.11, 14:56
wiem wiem, od porad są lekarze weterynarii.... tak też i chodzę, tak też i dzisiaj idziemy znowu..

psica yorkowo-pekińska, włos, dostała ostatnio strasznego łupieżu, na szczęście jeszcze się nie drapie...

lek wet dermatolog stwierdził, że to od ciąży urojonej - zalecenie: kąpać w Nizoralu co 2 dni

po kąpieli jest ok, ale przez moment...potem wszystko wraca, a mnie się wydaje, że jest coraz gorzej i więcej tego łupieżu..

dzisiaj idziemy do innego weta...

karma sucha: Royal Canin dla yorków, mokra: Cezar Animonda (małe puszki, urozmaicone), gotowany ryż, kasze, warzywa i mięsa wołowe, wieprzowe i kurczak
na zmianę...

zastanawiam się , co jest powodem TAKIEGO łupieżu? może to reakcja na zastrzyki, które dostawała i leki na nerki, po zatruciu 'czymś' co pożarła mi na dworzu parę miesięcy temu?

chciałam zapytać o radę, Was posiadaczy czworonogów, może są jakieś domowe sposoby na łupież, albo też może ktoś stosował jakieś środki dostępne w aptekach bez lub z receptą?
które skutecznie pomagają pozbyć się łupieżu u psa i które psicy pomogą?

zastanawiam się nad ostrzyżeniem psicy, żeby dobrać się do tej suchej skóry łatwiej, ale mam mieszane uczucia, teraz zimą....

acha, olej w jedzeniu odpada, nie chce ruszyć nic z olejem... :(

co radzicie? jakie macie sugestie? ktoś z Was przerabiał łupież u psa?
Edytor zaawansowany
  • semi-dolce 05.01.11, 10:19
    Zmien karmę, po royalu łupież pojawia się u wielu psów (np. u mojej buldożki, odsatwienie royala oznaczało koniec łupiezu - podobnie u kilku innych znanych mi buldożków, o dziwo dogom royal sluży). Szczerze przyznam, że nie zastanawiałam się czemu tak jest, przypuszczam, że chodzi o zbyt dużą zawartość białka w karmie.
    --
    www.hugowaferajna.republika.pl/index.htm
  • blue.berry 05.01.11, 11:09
    ja również zmieniłabym karmę, może na taką dla psów z problemami skórnymi (np. Sensitive Skin Hill's).a odstawiłabym tez w diecie mięso wieprzowe i kurczaka. a właściwie odstawiłabym wszystko i przetrzymała sunie na samej karmie przez parę tygodni (oczywiście najpierw powoli wprowadziła nową karmę do diety).

poza tym nadal bym szukała co jest przyczyną tego łupieżu. bo oprócz diety lub reakcji na leki mogą to być jakieś schorzenia, np niedoczynność tarczycy.
  • f.l.y 05.01.11, 16:52
    no więc nowa pani wet obejrzała ten 'łupież' pod mikroskopem i powiedziała, że to jakiś pasożyt na H (zapomniałam), zakropliła grzbiet mojej suni i powiedziała, że powinno się poprawić, bo te krople działają na to coś i na robaki jelitowe (sunia nigdy nie miała robali) i żeby zwrócić uwagę na jej kupki*)

*)Sibusiu, wiem, moje życie sprowadziło się do psich kupek)

jeśli się nie poprawi, choć powinno podobno, to mam przyjść na kontrolę za tydzień

dostałyśmy zalecenie odstawić inną karmę, a dostałyśmy worek Royala Hypoalergenika i na tym przez ten tydzień suńka ma być..i nic poza tym...

kąpiele w Nizoralu wstrzymać..

no tak i zobaczymy co dalej...

o dziwo, jak pies się nie drapał, tak od wizyty u weta się drapie trochę... :(

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.