Dodaj do ulubionych

karma dla psa

28.05.11, 16:55
Witam

Czy taka karma calkowicie wystarczy zeby wykarmic psa?

zookarma.pl/1st-Choice-Dog-Adult-Medium-Large-7kg%283,25051,25446%29.aspx
Nic wiecej nie musi jesc?

Wieslaw
Obserwuj wątek
    • under-grund Re: karma dla psa 30.05.11, 16:48
      A jaką masz rasę psa? Jeżeli chcesz coś dla średnich ras, to wiem, że Taste of The Wild jest bardzo dobra. A z tego co widziałam na e-karma.pl to nawet nie jest taka droga. Nią na pewno 'wykarmisz' swojego psa, a do tego będzie Ci on bardzo wdzięczny, że kupujesz mu taką smaczne jedzenie ;)
      • misia24.monika Re: karma dla psa 02.06.11, 11:37
        najlepiej poszukać w sieci jakiś ranking karm, wtedy przekonasz się jaka jest najlepsza i dla jakich psiaków:)

---------------------------------------------
        Tylko u mnie www.modernpet.pl/ ranking karm dla psów i kotów
        • il-ny Re: karma dla psa 01.06.12, 11:00
          Ja kupuję w zoologicznym dla psa alergika, no niestety tak bywa:)
          Znajomi sugerowali domowe jedzenie, ale boję się , że może zaszkodzić.
          Ostatnio czytałam tez fajny artykuł - TOP5 szkodliwych produktów - jedzenie dla psa
          link:
          www.kar-ma.pl/blog/jedzenie-dla-psa-tego-mu-nie-dawaj.html
      • mrukmrukmruk Re: karma dla psa 02.09.11, 09:35
        Zgadzam się z under-grund, taste of the wild jest bardzo dobrą karmą, dodatkowo w tym sklepie masz opakowania po 7 kg za 100 złotych, moim zdaniem to bardzo uczciwa cena, zwłaszcza zważywszy na fakt, że karma jest bardzo zdrowa
    • roszpunka3 Re: karma dla psa 02.08.11, 15:30
      W karmieniu psów i innych zwierząt ważne jest aby prowadzić urozmaiconą dietę zwierzęcia. Zobacz co Twoj pies lubi, moze bedzie miał jakies specjalne smakolyki, ktorymi warto bedzie od czasu do czasu go nagrodzic. Nawet psom moze sie znudzic jedna karma :)
    • pieskowo.pl Re: karma dla psa 20.08.11, 11:08
      Warto jest zmieniać karmę od czasu do czasu, żeby się psu nie znudziła. Nikt nie chce ciągle jeść tego samego. A poza tym, jak masz trochę czasu, warto ugotować coś pupilowi, np. kurczaka z ryżem i marchewką, piesek będzie miał urozmaicony posiłek, a Ty pozbędziesz się kłopotu, czy karma, którą podajesz jest wystarczająco pożywna:)

pozdrawiam
      pieskowo.pl
      • moteusz0 Re: karma dla psa 22.08.11, 16:48
        Ja osobiście proponuję karmę, która ma więcej mięsa w składzie np. Acana (to tylko przyklad, bo sa tez inne dobre karmy) keko.pl/pl/karma-sucha-dla-psa-acana-adult-large-breed-13-5kg.html - tu jest duzo miesa, karma jest dobra - sprawdzalem no i na pewno tez taniej wychodzi ;)
        • moteusz0 Re: karma dla psa 22.08.11, 16:52
          No i moim zdaniem warto czasem dac psu jakis przysmak, albo mokra karme, albo np - jak juz ktos pisal - samemu cos ugotowac :) ja przy kazdym zamowieniu jak zamawiam karmy dla psa i kotow, to dobieram sobie jeszcze przysmaki, takie "zwykle drobiazgi" keko.pl/pl/biale-uszy-wolowe-dla-psa-artex-1szt.html :D
          • madcatz Re: karma dla psa 25.08.11, 15:23
            A ja od siebię polecę karmę Sam's Field makaki.pl/pl/p/Sams-Field-Fresh-Chicken-Potato-Adult-Large-GRATISY/356 albo dla bardziej wybrednych , makaki.pl/pl/p/Sams-Field-Fresh-Salmon-Potato-Adult-GRATISY/357

świetna receptura karmy nawet jak na karmę superpremium .
      • klarapsiara Re: karma dla psa 25.08.16, 21:02
        Ja dla swojego piesa gotuję tylko wtedy, gdy jest chory (zeżre czasem coś na spacerze..), bo czytalam, że nie powinno zmieniać, bo potrzebuje dużo czasu, żeby się na nową karmę przestawić. To jak to jest?
    • niemy_kat Re: karma dla psa 29.08.11, 21:48
      tak wystarczy dawać psu suchą karmę, nie koniecznie 1st-Choice-Dog, ponieważ ta karma to istne świństwo tak jak Royal Canin, polecam karmę ze strony:
      www.lauhau.pl/produktopis/1/3/277/ lub
      www.lauhau.pl/produktopis/1/3/521/
      są to najlepsze produkty zwłaszcza ten pierwszy
      • gen_y Re: karma dla psa 25.10.12, 01:34
        ... to chyba jakaś nieporadna reklama sklepiku ... i bardzo nieprofesjonalna

My używamy karmy 1st Choice od dawna.

To jedyna z wielu testowanych karm, która pomogła się mojemu psu wykaraskać z alergii po różnych wynalazkach polecanych na wielu forach.

Nie zamierzam tworzyć tu reklamy, ale jeśli ktoś szuka czegoś naprawdę dobrej jakości może zawsze zadzwonić do dystrybutora 1st Choice - ja tak zrobiłem - otrzymałem potrzebne informacje bez żadnych negatywnych informacji o innych dostepnych karmach(pewnie mają swoją opinię ale się nią nie dzielą ) , kupiłem małe opakowanie żeby sobie przetestować i teraz mam pewność
    • niemy_kat Re: karma dla psa - ACANA 30.08.11, 10:41
      3zł to jest nic, a z moje doświadczenia wiem, że gość który sprzedaje karmy dodaje zawsze miskę która przewyższa wartość tych 3zł (a nie jakieś bzdurne przekąski które kosztują grosze, dosłownie grosze), więc wychodzi na korzyść w lauhau.pl
      • moteusz0 Re: karma dla psa - ACANA 30.08.11, 17:48
        hehe spoko, nie denerwuj sie :) sprawdz reszte karm - wiekszosc jest drozsza niz w keko :) ale ja sie nie chce licytowac, zwrocilem tylko uwage - polecam sklep, ktory wiem, ze jest tanszy i sam w nim kupuje. A kazdy dodatek kosztuje, czy to przekaska, czy to miska itd. A powiedz mi jak jest z dowozem w tym lahau? Bo nigdzie nie moge znalezc. Ile kosztuje? :)
    • jasimov Wystarczy, ale... 20.09.11, 21:21
      dla zdrowia psa dobrze jest uzupełniać mu dietę o jajka na miękko, biały ser, chrząstki i kości. Ja czasami robię mu dzień bez karmy i gotuję makaron z jajkiem, marchewką, kurczakiem i serem.

--
      Moje badanie: www.wbadanie.pl/ankieta/201699142/ - blogi, blogosfera i ich wpływ na opinie i działania

Zapraszam na forum "Blogi i blogosfera": forum.gazeta.pl/forum/f,117512,Blogi_i_blogosfera.html
    • absolutfit Re: karma dla psa 16.11.11, 12:38
      Poza zwykłą suchą karmą polecałabym kupienie psu jeszcze jakiś smakołyków - to poprawi mu stan zębów i będzie dobrym dopełnieniem diety, dodatkowymi witaminami dla niego i może być wynagrodzeniem np. za jego dobre zachowanie ;) Ja używam karmy Best Choice i tez kupuję ją na Krakvecie bo wychodzi dużo taniej zwłaszcza przy większych zakupach no i dostawa do domu (a przy większym zamówieniu jest za darmo). Ale karmy zmieniam co jakiś czas (raz na miesiąc - dwa) bo chcę urozmaicać dietę mojemu psu, dlatego nie dziwię się osobom, które zmieniają karmy swoim zwierzakom.
    • only_sunshinee_08 Re: karma dla psa 28.11.11, 16:26
      Ja natomiast osobiście polecałabym karmę Artemis. To co z pewnościa wyróżnia tą karmę to jej bogata zawartość wielu gatunków mięs w jednej karmie. Właściciel każdego pieska, znajdzie coś dla swojego pupila. Co ciekawe, karmę kupiłam, bo jej skład jest naprawdę wyśmienity. A jak się czyta co zawiera, to nawet by się chciało tego czegoś spróbować hehe...kurczak, indyk, łosoś, pomidory, szpinak... jak dla mnie same dobre "rzeczy". Polecam Wam.;))
      • barbarasz49 Re: karma dla psa 11.08.12, 14:03
        Nie wiem dlaczego ale mojej labce (1,5roku) karma Artemis nie smakowała,powąchała i odeszła od miski nie ruszając ani granulki. No i ta wstrząsająca cena,którą zapłaciłam za małe opakowanie kupując tak reklamowaną karmę na próbę.
    • anabel5454 Re: karma dla psa 02.12.11, 14:54
      najważniejsze w dobrej karmie jest to żeby była wysoce energetyczna, żeby miała duzo witamin i minerałów i wtedy w zupełności wystarczy taka karma wystarczy, bo będzie dostarczała psu to co najważniejsze i najbardziej treściwe, najlepiej wybierać karmę z wyższej półki , dobre są np nutra nuggets w dobrej cenie mozna je znaleźć np w sklepie e-karma
    • rezurekcja ludzie, ten watek to spam 03.12.11, 12:36
      ludzie.gazeta.pl/wieslawpas/0,0.html
      Wieslaw zalozyl watek i sie nim wcale nie intereuje.
      Podal link, a o to tylko chodzilo.

--
      Pomysl o marchewce z groszkiem, gdy dociskasz pedal gazu

DES na Fejsie
    • someday_someone Re: karma dla psa 12.03.12, 15:57
      ile odpowiedzi tyle opinii na temat tego jaka karma jest najlepsza, a mnie się podoba to, że na stronie e-karma.pl można znaleźć nie tylko sporo dobrej jakości karmy, ale też ciekawe artykuły na temat tego, jak karmić naszych ulubieńców i myślę, że takie informacje mogą przydać się każdemu, kto dopiero sobie kupuje, albo chce przygarnąć jakiegoś zwierzaka.
      • mel.la Re: karma dla psa 17.03.12, 01:07
        Ranking karm :

" Więc jakie marki wygrywają nasz test?
        Przedział pierwszy: Tutaj bezapelacyjnie prowadzą dwie marki – Dibaq i Brit. Karmy smaczne, ilość mięsa na przyzwoitym poziomie, do tego kilka dodatkowych składników (np. olej z ryb, glukozamina).

Przedział drugi: Mimo dużej konkurencji, tylko dwie marki znacząco wybijają się. Są nimi Fitmin i Perro. Pierwsza posiada niespotykaną zawartość mięsa w tym przedziale cenowym i jest nieziemsko smaczna, druga karma znana jest z wysokiej klasy składników i ogromnej, zróżnicowanej oferty.

Przedział trzeci: Ogromna konkurencja, ale też sporo marek, które po testach okazały się świetnymi karmami: First Class, Acana, Calibra, Belcando, Pronature, Henne. Te karmy mogę polecić w ciemno każdemu!

Przedział czwarty: Tutaj też konkurencja jest bardzo duża. Są to karmy najlepsze na świecie i jeśli tylko Was na nie stać, powinniście w nie inwestować. Oto lista: Orijen, Nutram, Biomill, 1st Choice.

Przedział piąty: W karmach mokrych tylko dwie marki sprostały wysokim wymaganiom: Perro i Evangers –są nie do pokonania i chyba jeszcze długo nikt nie zrobi lepszych puszek i pasztetów dla psów. "

www.dogs.pun.pl/grupa-i-fci-9.html
        Ja mojej suczce daje obecnie First Class ale jako dodatek

• t.kaczor Re: karma dla psa 25.04.12, 12:29
        a ja myślę tak - na rynku jest wiele karm dobrych, lepszych i jeszcze lepszych. Producenci o każdej mówią, że jest naj... i że pies może tylko ją jeść i będzie super. Mnie natomiast przekonała informacja w sklepie, w którym robię zakupy i w którym pytałem o to czym i jak karmić psa (mam szczeniaka). Trzeba wybrać karmę, która będzie psu smakowała i którą jak będziemy go karmić to pies będzie wyglądał zdrowo. Większość droższych karm jest dobrze zbilansowana więc nie ma co kombinować. Kupujemy jedną z tych dobrych karm i sprawdzamy czy po miesiącu jedzenia pies jest aktywny, wygląda zdrowo, jest pogodny. Jeśli tak to karma jest dla niego dobra, jeśli nie to trzeba ją zmienić na inną i już. A pytanie w internecie która karma będzie dobra dla mojego psa to jak pytanie który jogurt będzie mi bardziej smakował. Jest ich tyle że trzeba samemu spróbować. Pamiętajmy jednak żeby wybierać z karm ogólnie uznanych za lepsze ale nie analizować czy Belcando będzie lepsze czy Pro Plan czy co tam jeszcze znacie. Chyba, że pies ma alergię - wtedy sprawdzamy skład.

Ktoś się ze mną zgodzi?
        • krakowskim_targiem Re: karma dla psa 11.06.12, 13:27
          ja od samego poczatku kupuję royala. pies ma alergię i dermacomfort sprawdza sie idealnie, zresztą weterynarz mi poleciła. psiak ma się dobrze, nie choruje, a to najważniejsze. cenowo może dość sporo to wychodzi, ale jak raz na jakiś czas robię zapas w krakvecie to i tak oszczędzam na wysyłce i jest ok :)
    • dzedlajga Re: karma dla psa 11.08.12, 16:16
      A ja nie mogę zrozumieć DLACZEGO tyle się mówi, że dla człowieka najlepsze jest jedzenie jak najmniej przetworzone, a dla psa dokładnie na odwrót. Toż to też ssak. I natura stwarzając psa stworzyła i pokarm dla niego - tak jak i dla człowieka zresztą i nie była to karma w worku. Przynajmniej dotąd nie słyszałam, żeby na jakimś wykopalisku odkopano worki z karmą dla psa ;)

Ale pewnie nie muszę wszystkiego zrozumieć. W każdym razie ja swojemu psu gotuję.

--
      człowiek byłby dużo mądrzejszy, gdyby jako dziecko nie dał sobie wmówić, że jest głupi
      • dzedlajga Re: karma dla psa 11.08.12, 19:37
        Nie znaczy to, że mój pies nie zna smaku suchej karmy - dostaje czasem trochę, raczej jako przekąskę, do kuli-smakuli niż jako regularny posiłek. Choć oboje wolimy przekąski typu ucho wołowe czy inne kurze łapki. Oczywiście w znaczeniu, że on woli podgryzać a ja wolę mu podawać.

Dla mnie uszy i inne takie to taki "czasospowalniacz". Daję mu wtedy, gdy on chce iść na spacer a ja chcę sobie dać jeszcze parę minut na zrobienie czegoś.

Gdyby autor wątku zajrzał tu kiedyś - mnie nie zwabiłeś do swojego sklepu, nie kliknęłam w link, bo nie nabieram się na tak kiepskie sztuczki. Ale mimo to - pozdrawiam :)

--
        człowiek byłby dużo mądrzejszy, gdyby jako dziecko nie dał sobie wmówić, że jest głupi
      • mel.la Re: karma dla psa 28.08.12, 22:00
        dzedlajga napisała:

> A ja nie mogę zrozumieć DLACZEGO tyle się mówi, że dla człowieka najlepsze jest
        > jedzenie jak najmniej przetworzone, a dla psa dokładnie na odwrót. Toż to też
        > ssak. I natura stwarzając psa stworzyła i pokarm dla niego - tak jak i dla czło
        > wieka zresztą i nie była to karma w worku. Przynajmniej dotąd nie słyszałam, że
        > by na jakimś wykopalisku odkopano worki z karmą dla psa ;)
        >
        > Ale pewnie nie muszę wszystkiego zrozumieć. W każdym razie ja swojemu psu gotuj
        > ę.
        >

I masz racje, ja tez tego nie rozumiem tym bardziej, ze nawet wet naklanial mnie do karmienia psa sucha karma a ja mojej suczce gotuje, czasem daje cos naszego jesli nie jest za ostro przyprawione, a to kawalek surowizny - flaki lub kawalek kosci a karma sobie lezy sobie w misce i moja sunia chrupie ja sobie kiedy ma ochote.
    • neoinstalrem Re: karma dla psa 17.12.15, 00:06
      Karma całkowicie wystarczy. Trzeba dawac i suchą i mokrą. W karmie są zawarte wszystkie skladniki jakie pies powinien jeśc. Karma , którą sami przygotujemy nie jest wystarczająca dla psa.
    • lillyworld Re: karma dla psa 29.12.15, 10:47
      mojemu psu całkowicie wystarcza royal exigent i royal adult dodatkowo bardzo lubi pedegree suchą karmę (szczególnie jak chwilę namoczę mu ją w gorącej wodzie) wszystkie te karmy są pełnowartościowe i godne polecenia, mój pies dzięki nim nie ma żadnych problemów . A jak psiak je to nie ma co mu bronić tego co lubi
    • angelusia111 Re: karma dla psa 15.08.16, 11:40
      Akurat dla moich psiaków karma Pedigree jest idealna. Po takim jedzonku zwierzaki nie zmagają się z sensacjami żołądkowymi, są radosne i chętne do zabawy. Oczywiście od czasu do czasu dostają też przysmaki tej samej marki. Polubiły w szczególności Dentastixy :) Dzięki temu produktowi zęby psiaków są w stanie idealnym!
      Właściwa opieka nad psem wiąże się z właśnie z prawidłowym jego żywieniem. Warto regularnie chodzić z pupilem do weterynarza, a nie tylko wtedy, gdy problem już nastąpi. Pozdrawiam :)
      • panciopancia Re: karma dla psa 31.08.16, 20:43
        Każdy pies ma własną specyfikę. Karmy marketowe, szczególnie mokre są chętnie jedzone przez pieski, ale w wielu przypadkach pojawiają się problemy z trawieniem, szczególnie u zwierząt-alergików. Warto zapytać o poradę weterynarza lub/i wykonać próbę żywienia, kupując niewielką ilość.
        PancioPancia.blogspot.com
    • karmopedia Re: karma dla psa 11.09.16, 19:27
      Poszukaj w opisie karmy, czy poziada dopisek "karma pełnoporcjowa". Jeśli tak, to oznacza to, że jest odpowiednio zbilansowana i zaspokoi wszystkie wymagania żywieniowe Twojego psa. Uważaj natomiast na "karmy uzupełniające", które nie są wystarczające i przy żywieniu tylko taką karmą dieta psa będzie niedoborowa.

Przy wyborze dobrej jakościowo karmy pomoże Ci strona: www.Karmopedia.pl
    • radzikoj Re: karma dla psa 08.01.19, 11:26
      ja podaje swojemu psiakowi sucha i mokra karme bozity- jest rewelacyjna bez gmo, bezzbozowa, czasem rowniez jakies przekaski i zdarza sie ze rowniez cos mu ugotuje.
      • misiafisia Re: karma dla psa 10.01.19, 16:26
        U nas też na tapecie Bozita, smakuje psiakom, widać, że czują się po niej świetnie, bo energia je rozpiera i najważniejsze jest to, że jest zrobiona z dobrze wyselekcjonowanych składników.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka