Dodaj do ulubionych

Jakie ubranie dla psa na zimę?

03.10.11, 15:44
Witajcie,

Wiem, jest wielu których się śmieje z ubranek dla psów, też do nich należałem, ale jak trzeba się zaopiekować cziłałą to sprawa przybiera na powadze, jako że ten piesek domowy, jak przez cały czas siedzi w domu to nie zmienia sierści na zimową ale wciąż ma tą samą light i jak wychodzi już teraz wcześniej rano, albo po zmierzchu to się trzęsie jak galareta. Stąd moja prośba do tych z Was którzy już kupowaliście ubranka dla psów, bo znalazłem sklep zoologiczny petity.com i tam ubranka dla psów (tzn takich sklepów jest więcej) ale na przykładzie tego bo jest dość dobrze zaopatrzony, na co zwrócilibyście uwagę przy zakupie ubranka dla takiego malucha jak Cziłała? Kompletnie nie wiem na co zwrócić uwagę, kupując - żeby mu było wreszcie ciepło. Z góry dzięki wielkie za pomoc
--
Marcin
Edytor zaawansowany
  • minniemouse 03.10.11, 23:55
    No oczywscie w pierwszym rzedzie ubranko nie moze byc ani za male ani za duze,
    za male bedzie niewygodne, za duze przewiewac.
    Nie powinno byc tez jakies glupie typu biedronka, pszczolka, pajaczek - to jest dobre na halloween albo do zrobienia zdjecia ale nie na zwykle spacery.

Rozmiar mierzy sie nastepujaco - szyja jak na obroze, ale 1-2 cm wieksze,
    Nastepnie, zmierrz klatke piersiowa, dlugosc od szyi do ogona,
    no i szczeke.

www.moondoggieinc.com/images/how-to-measure%20dog%20pic.gif
    jak np niski, to jeszcze jak nisko od ziemi
    www.kristalas.com/apparel/files/measure_dog.jpg
    Jezlei chcesz ubranko z dlugimi nogawkami, no to oczywscie mierzysz takze obwod nozek na dole i na gorze
    lovetosew.com/images/twigs3.jpg

Twoja chichuahua moze dobrze by sie czula w takim czyms:
    p.lefux.com/61/20100729/A26100000B/InsetImage/Hooded-Waterproof-Cloth-Dog-Raincoat_4.jpg
    www.youtube.com/watch?v=vmrEadk5Cl0
    ale oczywscie musialbys doskonale dobrac rozmiar, a ubranko po kazdym spacerze prac, wiec pewnie zakupic od razu kilka np 10 i raz na tydzien wrzucac do pralki.

Jesli chodzi o materialy to nie moze to byc niz CIEZKIEGO, halasujacego, nie powinno sie elektryzowac, "gryzc" (czyli byc drapiace, bardzo szorstkie w dotyku)

a wiec po prostu jakies naturalne, lekkie przewiewne materialy typu bawelna, lekka welenka
    lub dobrze zrobione stuczne materialy typu polar,
    na bardzo zimno, deszcz, cos w rodzaju nieprzewiewnego nylonu na bazie polara, sztucznego 'misia' albo cos.

i01.i.aliimg.com/photo/v0/280947913/dog_clothes_dog_wear_dog_accessories_pet.jpg
    najwazniejsze aby to bylo lekkie, miekkie/elastyczne i wygodne.

Minnie

--
    Warto przeczytac na forum Migrena:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=85321110
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=92045900
  • wrexham 04.10.11, 06:55
    od siebie doradze ubranko z 3 warstw: ortalion na wierzchu, w srodku polar plus koniecznie sliska podszewka; osobiscie nie znalazlam nigdzie takich wdzianek i musialam szyc na zamowienie dla mojej sznaucerki, ale takie rozwiazanie jest wg mnie najlepsze; wszystkie ubranka maja pod spodem polar bo jest cieply i przyjemny dla skory, a przeciez pies ma siersc i ta siersc chroni go od pierwszego wrazenia chlodu podszewki; poliestrowa podszewka gwarantuje, ze kudełki nie beda sie mierzwic pod ubraniem, ani nie beda podnoszone "pod włos" przy najmniejszym ruchu (mysle, ze to nie jest przyjemne), tylko uloza sie jak trzeba i tak pozostana; nie wazna jest tu dlugosc siersci - krotka bedzie sie o polar "zadzierac", a dluga kołtunic; jesli jestes z wawy to wygrzebie adres sklepu gdzie pani szyje ladne ubranka na wymiar;
    --
    no bo niestety nie jest zbyt ladna,
    lecz za to zgrabna tez jednak nie
    (jk)
  • artdei 05.10.11, 10:58
    Wielkie dzięki za porady, ale po za tymi technicznymi uwagami, kupując - zwrócilibyście uwagę na jakiś konkretny krój ubranka dla psa ? Może podajcie link, najlepiej z tego sklepu, bo tam można zawalczyć na FB o jakiś konkretny rabat. Z góry dzięki i pozdrawiam.
    --
    Marcin
  • artdei 13.10.11, 09:07
    Hehehe zobaczcie co znalazłem w/w temacie:)
    Szukając zegary ścienne, w jednym sklepie (CitiHome.pl), znalazłem coś bardzo zabawnego dla psa, aż się zastanawiam aby kupić mojemu dla śmiechu, bo to wręcz rewelacja, sami zobaczcie! (zwłaszcza na tą pogodę) hehehe płaszcz przeciwdeszczowy dla psa, sobie kupiłbym drugi w tym samym kolorze i ubaw po pachy, na pewno poprawiłbym humor wszystkim w sąsiedztwie :) Przecież trzeba rozchmurzać miny sąsiadów, zwłasza w pro-psim kierunku ;D Jak myślicie? Fajne są takie rozweselające akcenty, w dzisiaj często tak smutnym świecie :)
    --
    Marcin
  • wczechowicz 29.08.12, 20:04
    NA zimę doskonałe sa ubranka z podszyciem. Najlepiej jak jest to polar lub ocieplana pikówka. Sama mam dwa ciepłe ubranka kupione w firmie York Shop. Jeżeli jest ktoś ciekawy jak ładnie wyglądają TUTAJ jest link do ich strony. Polecam bo naprawdę warto.
    AA jeszcze jedno bo bym zapomniała :) wszystkie ubranka szyją na indywidualne rozmiary psa.
  • wczechowicz 04.09.12, 17:13
    Polecił Bym Ci lepszy sklep firmowy marki York Shop. Oni tam mają nie tylko ubranka dla chihuahua ale również prawie wszystkich innych małych ras. Co ciekawe z tego co pamiętam to tylko u nich możesz uszyć ubranko dla psa na miarę. Wystarczy że podasz im wymiary psiaka i za kilka dni możesz cieszyć się ślicznym i dobrze dopasowanym ciuszkiem. Tutaj masz link do nich. Ubranka dla psów A co do samych zakupów ubranek dla chihuahua to najważniejsze aby było proste i ciepłe, bez żadnych wydziwiań s stylu błyszczących cekinków itp.
  • wrexham 05.09.12, 06:36
    Co ciekawe
    > z tego co pamiętam to tylko u nich możesz uszyć ubranko dla psa na miarę

w wielu miejscach szyją na miarę;
    tu też:
    www.dogfashion.pl/?p=11
    jest tam cała masa zupełnie idiotycznych wdzianek, ale w zakładce "kubraczki" można znaleźć normalne ubrania;
    wszystko jest uszyte bardzo starannie, kubraczki są naprawdę niedrogie, a wysyłka błyskawiczna;
    --
    no bo niestety nie jest zbyt ładna,
    lecz za to zgrabna tez jednak nie
    (jk)
  • wczechowicz 10.11.12, 20:56
    W tym sezonie marka York Shop www.york-shop.pl Rozpieszcza swoich klientów szeroką gamą ubranek. Naprawdę jest co wybrać dla każdego psa niezależnie od rasy. Zobaczcie jak wyglądają piękne ubranka dla psów na nadchodzący sezon.
  • majenkir 12.11.12, 16:23
    A ja ambitnie postanowilam w tym roku sama uszyc ubranko. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;).
    --
    [img]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg[/img]
    Charty
  • venus22 14.11.12, 00:19
    hoho!!
    trzymam kciuki :)
    i czekam na fotki, oczywisza :)

Minnie

--
    Minniemouse to ja :)

Zapraszam na forum MIGRENA
    forum.gazeta.pl/forum/f,12154,Migrena.html
  • elj 27.11.12, 04:05
    Ja ubranka dla psa kupuje w kilku sklepach zoologicznych, ale najlepiej jak takie ubranko mam w ręku i wiem jaka jest jego jakość i dopasuje na miejscu do psiaka.
  • wczechowicz 27.11.12, 19:20
    no tak ale jak ktoś nie ma w swoim mieście sklepu z ubrankami dla psów to co ma zrobić? nic innego mu nie pozostaje jak kupno w internecie.
  • addart 06.02.14, 21:23
    A jak sam nie wiesz, to się nie wypowiadaj. Psy o których była mowa dwa lata temu już sobie chyba ubranka sprawiły.
    A co do wyśmiewania, najlepsze są od Diora. Nie znam adresu, ale wpisz w google, to ci wyskoczy.
    Zwierzę w każdym ubraniu wygląda jak ... Znaczy chciałem powiedzieć elegancko.
  • albert.flasz1 08.02.14, 20:02
    powaznypan napisał(a):

> Sam nie wiem. Widziałem świetne ubranka na tej stronie: rebellelele.eu/ i myślę, że powinny być po prostu ładne i wygodne. Cena też jest ważna, ale fajnie, jeśli pies wygląda po prostu korzystnie i nikt się z niego nie wyśmiewa.

Kup se i już nie pitol. Ubierz się w to i wstaw focię, ocenimy.
    --
    Born to be Wild...
  • malakora6 25.02.14, 19:29
    Witaj Marcin!
    Choć ja mam hawańczyka, a Ty chihuahua to ja mojemu pieskowi zakładałam na zimę ubranko wełniane, choć są jeszcze takie "kurteczki" które widziałam w jakimś sklepie zoologicznym (nie pamiętam nazwy), a to wełniane ubranie kupiłam w Kakadu (sklep zoologiczny, na pewno go znasz). Na pewno da ciepło Twojemu psu, ale nie jest to gwarantowane, bo mój pies ma troszkę dłuższą sierść.
    Pozdrawiam
  • igi.444 18.10.15, 16:46
    Duży wybór ubranek jest w sklepie www.e-riko.pl
    Dostępne są ubranka w określonym rozmiarze lub szyte na miarę.
    Kurteczki są bardzo wygodne .
  • barteqs27 22.10.15, 19:15
    Ja kupuje u nich bo w sumie najtaniej i mają zawsze na zime promocje własnie na kurtki zoo-love.pl/
  • kasiamizo 23.10.15, 13:39
    Ja się nie śmieję, ale lubię takie dziergane samemu. Może zrób na początek jakies ubranko ze starego swetra?

Kami
    --
    Kocham psy zoomia.pl/ogloszenie/psy/
  • marylka88 30.08.19, 08:33
    Ja zamawiam dla piesków ubranka ze strony futerkowo. Super jakość, idealnie dopasowane rozmiary i atrakcyjne ceny

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka