• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

york wymiotuje

• 18.06.12, 14:30
    poradżcie coś prosze, może to naprowadzi na jakis trop
    w srode 6 letni yoruś zaczął wymiotować. jest tylko na suchej karmie obesite bo miała sterylke.zastosowałam lekka dietkę , wode piła chętnie. W czwartek było wszystko ok więc o wecie nie mysleliśmy ale w piątek na nowo zaczęła wymiotować. Wieczorem pojechałam z nia jednak do weta bo w weekend nie bardzo jest gdzie szukać pomocy. Dostała w sumie 4 zastrzyki i w poniedziałek mieliśmy zrobic powtórke. Cały weekend było wszystko ok. Rezolutna, chetnie jadła , bawiła sie. W poniedziałek o 5 rano znowu zwymiotowała więc na 8 byliśmy juz u weta. Powtórka zastrzyków , kontrola temp /w normie, nie kaszle nie ma kataru/migdałki ponoć lekko powiększone. Za pierwszym razem też tak było.Po powrocie do domu 1/2 porcji karmy ale za 3 godz znowu zwymiotowała. Najgorsze sa obawy że wet może nie utrafił z leczeniem , koleżanki yoruś po jednej dwce zastrzyków przestał wymiotować i już było ok. Nie kontaktowali sie żeby ktos nie myślał o wirusowej inf.
    W wymiotach widać troche niestrawionego jedzenia, czasem sa podbarwione na żółto, czasem lekko spienione
    wiem że to wszystko może tak opisane byle jak ale boje się o nia bo widze że taka bidna snuje sie po domu, schudła
    może ktoś borykał sie z podobnym problemem
    dodam że żadnych badań lab wet nie robił. diagnoza opiera sie na wywiadzie i obserwacji
    Edytor zaawansowany
    • 18.06.12, 18:10
      Wygląda, że ma trudności z trawieniem karmy, alergię pokarmową albo ją przekarmiasz. Suche karmy są pełne różnych alergenów i wchłaniając wodę "puchną" w żołądku i jelitach a objawem tego może być odruch wymiotny.
      --
      Born to be Wild...
    • 18.06.12, 18:15
      Na Twoim miejscu poszukałabym innego weta, który nie będzie stronił od badań lab., bo samo mierzenie temperatury, to ciut malo. Powtarzające się wymioty mogą być oznaką wylęgającego się choróbska, a to nalezy zdiagnozować. Ładowanie zastrzyków bez diagnozy przyczyny wymiotów jest - moim zdaniem - niezbyt rozsądne (jakie to zastrzyki????).
      • 18.06.12, 20:31
        "W wymiotach widać troche niestrawionego jedzenia, czasem sa podbarwione na żółto, czasem lekko spienione"

Z opisu wynika, że pokarm jest zwracany w stanie prawie niezmienionym i że w wymiocinach jest żółć. Badanie kliniczne składa się z kilku etapów, z których najważniejszym jestr wywiad i badanie podstawowe. Badania laboratoryjne mogą pomóc ale nie zawsze wnoszą coś nowego.:P
        --
        Born to be Wild...
    • 18.06.12, 20:45
      A co było w tych zastrzykach?
      --
      www.dzikiedzieci.pl/
      • 18.06.12, 21:05
        przeglądam książeczke ale wet nic tam nie wpisał. Owszem pisał ale w swoim kajecie. Wiem że był torekan, i jakis antyb , p/zapalne.
        jutro musze szukać klinki gdzie zrobia diagnostyke bo na piękne oczy dłużej się nie da. Tak mi psiny żal, osłabiona, boczki zapadnięte ech!!!
        • 18.06.12, 22:54
          A czy w czasie tych 2 dni po wizycie u weta pies jadł i załatwiał się normalnie?
          --
          www.dzikiedzieci.pl/
    • 21.06.12, 05:40
      Zrób jak najprędzej badania krwi, w tym mikroskopowe.
    • 08.07.12, 22:46
      Pije i wymiotuje i może sika więcej? Zmierz cukier i tarczycę.
      U małych psów rzadko ale się zdarza.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.