Kot śluz z krwią w kale Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,

Ten problem jest już dłuższy czas. Kotka ma ok 3 lata, po pół roku zauważyliśmy śluz z krwią na końcówce kału. Zaczęliśmy dawać Intestinal Gastro, pomogło. Obecnie mamy 2 koty i jest to uciążliwe dawać im różny pokarm... Jak odeszliśmy od Intestinal Gastro śluz z krwią powrócił, niestety nieraz zostaje on wyniesiony za kuwetę co nie jest higieniczne. Co radzicie? Wszelkie badania były robione, bo w wieku ok 2 lata, kot wymiotował ok miesiąca i szukaliśmy przyczyny, nic nie znaleziono, przeszło, potem się okazało, że zjadł filtr węglowy i to było pewnie przyczyną nietolerancji. Problem jest taki, że kot je wszystko co znajdzie, ser, grzyby, szynkę, chleb, warzywa... także nie ma sensu kupować tak drogiego pokarmu, skoro i tak zje coś innego.
    • Grzyby, szynka, chleb i warzywa wam na podłodze rosną? Czy tak je rozrzucacie dookoła? Kot NIE MOŻE mieć dostępu do takich rzeczy, skoro mu szkodzą - po prostu mu ich nie dawajcie. Jakbyś miała np. matkę z chorym woreczkiem żółciowym, to też dawałabyś jej byle jakie, tłuste jedzenie, nie zważając na jej dolegliwości? No chyba nie. Poza tym jak można dawać kotu tak niezdrowe dla niego rzeczy. :/

I owszem, JEST sens kupowania tak drogiego pokarmu - bo kotu jest po tym LEPIEJ! Jak jesteś chora, to nie kupisz sobie lekarstwa? Kupuj to lepsze jedzenie i karm koty oddzielnie - trudno się mówi, w życiu nigdy nie ma łatwo.
      • Oczywiście, nie rosną na ziemi, ale są sprytnie wykradne różne rzeczy z coraz to nowych miejsc...
        • Kot ma ręce i udaje mu się otwierać szafki kuchenne i lodówkę, czy po prostu nie odkładacie jedzenia na swoje miejsce i leży porozkładane w całej kuchni?

Masz kota, to płacz i płać za karmę; nikt ci chyba nie obiecywał, że kot będzie całe życie zdrowy? MUSISZ się z tym pogodzić - albo oddaj kota. Ale komuś, kto NA PEWNO zadba, że kot będzie jadł to, co powinien.
          • 1. Nieraz w czasie przygotowywania posiłków spadnie coś na ziemię i w ciągu sekundy kot to porywa.
            2. Nie potrzebnie przemawia prze Ciebie taki jad :), ja tylko pytam jaką inną karmę mogę zastosować, bo obecnie Intestinal Gastro jest zbyt droga dla mnie.
            • Witam,
              kotka ma prawdopodobnie zapalenie jelit, możesz jej dać doraźnie przez kilka dni po ćwierć tabletki taniny (taninal), można to pokruszyć i dosypać do jedzenia. Tanina zawiera garbniki, uszczelnia jelita i pochłania toksyny, nie może zaszkodzić. Jedzeniem, które nie jest drogie i nie powoduje sensacji są np. sprzedawane w Rossmanie tacki Winston, np. pasztet z drobiu lub inne.
              Oczywiście kot nie może jeść wszystkiego, co sobie znajdzie, bo albo będzie chorował i cierpiał, albo będziesz systematycznie płacić za leczenie. Bolał Cię kiedyś brzuch? To nie tylko jest śluz z krwią w kale, który czasem zanieczyszcza mieszkanie, to też boli ...
              Pozdrawiam.
              --
              Moje koty do adopcji ... i tutaj kocięta
              Koci Azyl w Konstancinie
              • Dziękuje za poradę, podejrzewam, że może sprawiać jej to dyskomfort, ale niestety to jest kot który jest wszędzie i je wszystko co znajdzie gdziekolwiek...

W czasie wcześniejszej diagnozy brała przez 10 dni Gasec, ale gastroskopia wykazała lekki refluks bodajże.

Obecnie stosujemy już pokarm Purina Cat Chow Sensitive.

Przy 2 kotach i pracy min 8h ciężko jest je osobno karmić, bo na czas nieobecności w domu musiałby być bez pokarmu, dlatego wybrałem mniejsze zło i karmienie tą karmą, ale z ciągłym dostępem do niej dla 2 kotów. Chciałbym obecnie zostać przy tej karmię i zaleczyć kotkę krwawiącą. Krew jest tylko na końcu kału, nieraz zostaje na zwieraczu wraz ze śluzem. Wygląda to tak że kotka się załatwia normalnie, ale przy końcówce defekacji robi kilka bardzo szybkich ruchów...
              • Zapomniałem dodać, że kot nieraz zwymiotuje, tzn. raz na kilka dni, suchym pokarmem który zjadł.
            • > 1. Nieraz w czasie przygotowywania posiłków spadnie coś na ziemię i w ciągu sek
              > undy kot to porywa.

To ileż ci spada tego jedzenia na ziemię, że kot się najada? Zamykaj kota w pokoju na czas przygotowywania posiłków, jak się chce, to zawsze można coś wymyśleć.

> 2. Nie potrzebnie przemawia prze Ciebie taki jad :), ja tylko pytam jaką inną k
              > armę mogę zastosować, bo obecnie Intestinal Gastro jest zbyt droga dla mnie.

Tą, która kotu POMAGA. Nie ma innego wyjścia. A już na pewno powinnaś się przejść do innego weterynarza, skoro obecny nie umie kota wyleczyć.
    • Gastroskopia? Przy świeżej, czerwonej krwi w kale, endoskopia owszem, wskazana - ale od drugiej strony w pierwszej kolejności, bo to bardziej sugeruje zmiany w jelicie grubym.
      Badania w kierunku giardii?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.