Dodaj do ulubionych

hepatil dla 15 letniego psa

04.06.13, 19:14
Moj 15 letni pies o wadze 15 kg ma uszkodzona watrobe. Wiem , ze mozna psu podawac hepatil , jednak niewiem jaka dawka dla 15 letniego psa. Chodzi mi o hepatil tabletka 250 mg. Czy moge podac psu 2 tabletyki tego leku na dobe. Prosze o pomoc
Edytor zaawansowany
  • deszcz.ryb 05.06.13, 06:36
    Czemu nie pójdziesz z tym do weterynarza? Psu NIE WOLNO podawać leków na własną rękę. Poza tym tu nie ma weterynarza a mam nadzieję, że nie zaufasz w tej sprawie radom nieznanego ci nicka.
  • blue.berry 05.06.13, 11:44
    w dawkowaniu kwestią nie jest wiek, ale waga psa.
    hepatil jest suplementem nie lekiem. przydaje się jedynie przy niewielkich problemach wątrobowych. przy większych trzeba już podawać leki na receptę oraz generalnie należy zmienić karmę na tz. wątrobową.
    skąd wiesz że pies ma uszkodzona wątrobę, jeśli nie byłaś z nim u weterynarza? a jeśli byłaś, to czy on nie zlecił jakiegoś leczenia?
  • betina_aa 11.01.19, 19:05
    Cześć, mam psa który ma 14 lat i od 9 lat ma padaczke , a od 7 chorą wątrobę. Jeśli chodzi o leczenie wątroby to wszystko zależy w jakim stopniu jest uszkodzona , po pierwsze trzeba wykonać badania wątrobowe oraz dobrze jest zrobic USG .Są specjalne zastrzyki dawkowanie przez tydzień ( podaje się je w stanach ciezkich) to troszkę pomaga .Jeśli chodzi o hepatil to tylko ten od lekarza weterynarii ( tego dla ludzi nie podajemy) trzeba wprowadzić piaskowi dietę , ja przez jakiś czas kupowałam słoiczki z papkami dla dzieci i karmac łyżeczką chorego pieska , obecnie robię papki sama .Powiem tak , mój pies był już tak chory , że uszkodzone miał tylne łapki ( neurologicznie) chodził w ortezach bo nie miał siły sam stać, o chodzeniu nie było mowy .Dieta i moje poświęcenie daly taki efekt , że chodzi o wlasnych siłach powluczajac lekko lewą łapka, wychodząc na spacer nie spuszczam go z oczu , nie pozwalam aby lizał na dworzu , niestety wielokrotnie skończyło się to bardzo żle , mamy też cudownego lekarza , który postawił go na łapy i to wielokrotnie .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.