Dodaj do ulubionych

Wzdety brzuch, szybki i płytki oddech POMOCY!

03.05.14, 01:52
Witam, prosze o pilna pomoc. Moj 7letni york o wadze 2 kg, przez pol dnia.mial wzdety brzuch. Wine zarzuciłam na zwykle gazy, ale.jemu.nic nie.przeszlo. Do teraz brzuch jest wzdety. Ponadto piesek szybko oddycha - ok 30 oddechow na 30 sek ale to tak w "porywach". Tzn 5 min szybkiego oddechu,potem normalnie. Czasen tak ma jak wpada w gleboki sen ale nie wiem czy teraz nie wynika to z czegos powazniejszego. Poza tym piszczala dzisiaj jak ktos lapal ja za brzuch i podnosił. Bardzo sie boje ze to skret żołądka, nie.moge zmruzyc.oka. Niestety u mnie w miasteczku jest tylko jeden wet ale on nie.przyjmuje poza godz.pracy poza tym jutro swieto ;( nie wiem.co robic. Piesek.normalnie jadl i pil w ciagu dnia, nie wymiotowal, kupe.zrobil normalna, bawil.sie.normalnie.teraz.spi. Tylko ten wzdety brzuch :( czasem tez.taki miala tylko ze mniejszy .ale.przechodzilo po kilku gazach.czy kupce a dzisiaj niestety nie. Przepraszam.za.pisownię ale pisze z komorki i jestem strasznie.spanikowana. Jedyna.opcja.to wet jutro.(w.sumie.to dzisiaj rano) w.innym.mieście, ale boje.sie zamknac oczy bo wiem ze rano.moze.być za pozno. Gdyby to byli tylio wzdecie to rozumiem ake ten.szybki i plytki.oddech. Nie wiem.co robic.czy moge.jej.jakos.pomoc.? Czy to. moze.nic.poważnego ( moze.chociaz.nie.tak.jak.skret zoladka).
Prosze o pomoc, zaraz umrę ze strachu. Trzese sie cala :(
Edytor zaawansowany
  • addart 03.05.14, 03:11
    Masz w domu jakieś leki, przeciwzapalne, przeciwbólowe, np. NO-SPA?
    Jeśli to coś z przewodem pokarmowym, możesz mu bezpiecznie podać ćwierć tabletki taniny (Taninal).
  • gypsy_rose 03.05.14, 08:35
    Tak no-spe powinnam mieć, mogę też ogarnąć jakiś espumisan. Tylko nie wiem jaka dawka na dwu kgramowego psiaka. Teraz pies leży spokojnie, szybki oddech już minął w nocy, ale brzuszek dalej jest nienaturalnie wzdęty. Daje się dotykać po brzuszku, pomasować itp., jest chętna do zabawy i jedzenia, ma stały dostęp do świeżej wody. Myślałam nad tym czy nie podać jej parafiny - może jej coś zalega? (na zatwierdzenie jej pomagała). Sęk w tym, że wczoraj kupę zrobiła normalną.
  • spadlygacie 03.05.14, 09:31
    addart znów najadłeś się psiej kupy i ci mózg zlasowało.

gypsy_rose jeśli pies normalnie je i się wypróżnia to nie jest skręt żołądka. zamiast się produkować na forum idź z psem do weterynarza.
    --
    Najgłupsze baby są te, które wierzą, że mąż był dobry, tylko jego żona sobie poszła, a ona poszła, bo mąż okazał się kłamcą, nieudacznikiem i skończonym chamem, o czym niebawem przekonają się te drugie.
  • gypsy_rose 03.05.14, 18:11
    Ja wiem, że forum to nie wet, ale chciałam się po prostu uspokoić. Dzisiaj byłam z psem u weterynarza, znalazł się w sąsiednim mieście. Stwierdził, że na razie nie może nic stwierdzić i podejrzewa zwykłe wzdęcie. Zalecił spacer i espumisan w kroplach - na spacerku byliśmy więc ruchu to pies zażył, krople dostał, i widzę bardzo minimalną zmianę rozmiaru brzucha (zdaje się że jest mniejszy). Piesek za to strasznie dyszal na spacerze, ale to chyba przez upał i przebywanie na słońcu. W domu nie dyszy, oddycha normalnie. Szkoda tylko, że wet policzył jak za wielką interwencję (w koncu wyciągnęłam go z domu), a i tak kij z pieniędzmi ale mialam nadzieję na jakieś badania. Powiedział, że na badania to dopiero w poniedziałek po umówieniu się, ale w poniedzialek to ja już się wybiore do miejscowego albo jeszcze dalej. Tyle dobrze, że się uspokoiłam bo "wykluczył " skręt żołądka.
  • addart 06.05.14, 03:55
    spadlygacie napisał(a):

> addart znów najadłeś się psiej kupy i ci mózg zlasowało.
    >
    A twój mózg jest w porządku?
    kogo to interesuje że ci spadły gacie a twój mąż sobie poszedł? Idź do psychiatry zamiast skakać po forach.
  • albert.flasz1 04.05.14, 12:01
    tomasz454 napisał(a):

> RGA - fale milimetrowe w leczeniu zwierząt (NOWOŚĆ)
    > Co to jest RGA? RGA to /..................................................?

Z twoim badziewiem, bez odbioru.
    --
    Born to be Wild...
  • chludzyk01 06.02.19, 00:45
    Cześć! Proszę napisz co się okazało z Twoim pieskiem, mamy podobny problem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.