Dodaj do ulubionych

Czy to może być nowotwór?

29.10.17, 00:34
Mieszkam w Słupsku. Około 3 miesiące temu moja sunia entlebucherka nagle zaczęła gubić głos podczas szczekania. Nasz lekarz stwierdził powiększone węzły chłonne za uszami koło szyi ( tylko tam) i podał antybiotyk. Głos podczas szczekania jednak dalej się załamywał i ginął. Węzły też były powiększone. Po obejrzeniu krtani doktor stwierdził, że jest zaczerwienione a na zdjęciu rentgenowskim coś było nad krtanią. Potem przez kolejne 2 tygodnie otrzymywała leki niesteroidowe. Nazwy nie pamiętam. Potem kolejne 2 tygodnie i znów zdjęcie rentgenowskie. Okazało się, że to coś nad krtanią trochę się zmniejszyło ale węzły pozostały bez zmian. Lekarz wykonał badanie krwi-morfologię i poziom leukocytów był niski 4,6 10 do 3/mm3. Pozostałe składniki były w normie.
Lekarz zdecydował podać Scanomune i po 2 tygodniach i kolejnych 2 poziom leukocytów wzrósł do 5,8 czyli był prawie prawidłowy a węzły chłonne zmniejszyły się i zmiękły. Lekarz zdecydował, że odstawimy ten preparat i poczekamy 2-3 tygodnie. Po tym okresie poziom białych krwinek spadł do poprzedniej wartości a węzły chłonne znów się powiększyły. Doktor proponuje wykonanie biopsji węzłów. Bardzo proszę poradzić co można z tym zrobić? Co to jest? Jestem zrozpaczona. Czas płynie czy to się da wyleczyć . Myślałam o pasożytach czy to one mogły to spowodować?
Edytor zaawansowany
  • 01.11.17, 21:22
    Ile ma pies mam lat ?
    ma gorączkę ?
  • 01.11.17, 21:43
    Sunia ma 7,5 roku i nie ma gorączki. Zachowuje się normalnie jakby nic jej nie dolegało. Ma apetyt, jest aktywna, chętnie spaceruje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.