Dodaj do ulubionych

Kot ciągle robi kupę plus zwisającą z odbytu.

27.05.19, 00:24
Witam. Przygarnąłem około 2 miesięcznego kota. Pierwszego dnia było wszystko okey, ale następnego zauważyłem, że kot wyprużniając się w kuwecie nie zostawił kupy w kuwecie, bo ciągle zwisała mu z odbytu i tak z nią chodził, oczyściłem mu to i po chwili znowu próbując zrobić kupę w kuwecie działo się to samo i tak cały dzień. Liczę na pomoc o co chodzi, kupa jest normalna, bo nie jest to biegunka i nie jest to zatwardzenie. Możliwe, że to wina karmy? Daję mu kitten karmę suchą dla kotów od 6 do 12 tygodni, dawałem też saszetkę dla dorosłych kotów mokrą. Jaką polecacie karmę dla kotów młodych (mokrą/suchą) i porady dotyczące w/w, dodam, że ciągle śmierdzi od niego kupą, bo niestety jakby ciąle mu wystaje kupa z tyłka mimo, że mu się oczyści to za jakiś czas wszystko się powtarza, pozdrawiam!
Edytor zaawansowany
  • mamtrzykoty 27.05.19, 10:47
    Idź z kotem do weterynarza, nie ma na co czekać.
    Tak małego kociaka należy karmić karmą mokrą. Sucha tylko jako niewielki dodatek do pochrupania i najlepiej żeby to była karma bezbożowa, no i koniecznie dla kociąt, a nie dla dorosłych kotów. Animoda jest dobra i tania, jak się kupuje przez internet w zooplusie, a nie w stacjonarnych sklepach, zoologicznych, gdzie jest dwa razy droższa. Obejrzyj sobie na ich stronie też inne karmy bezbożowe dla kociąt i wybierz te, które uznasz za słuszne. Cena karm marketowych jest wprawdzie niższa, ale tych karm kot będzie zjadał więcej, bo one nie zaspokajają jego potrzeb, więc w sumie na jedno wyjdzie, jeśli chodzi o koszty. A na porządnej karmie kot będzie zdrowszy, więc na weterynarzu zaoszczędzisz.
    Ale najpierw to trzeba kociaka kilkakrotnie odrobaczyć, to podstawa, i zaszczepić.
  • jul-kot 28.05.19, 02:44
    Napisałeś co kot je, a co pije i ile? Powinien mieć stale dostęp do świeżej wody, w dużym naczyniu (1-2 litry), zmienianej przynajmniej raz na dobę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.