Dodaj do ulubionych

Złamane żebro u kotka

24.06.19, 00:06
Dobry wieczór.Dwa tyg temu znalazłam 4 tyg kotka.Od razu zoriętowałam się że coś jest nie tak.Kotek miał trudności z poruszaniem się.Początkowo myślałam że to problem neurologiczny ale również kotek sprawiał wrażenie że coś go bardzo boli właśnie podczas próby chodzenia czy tez dotyku kotka.Dziś zauważyłam gdy kotek leży na boku widoczna jest wystająca kostka żebra i po sprawdzeniu to żebro jest złamane(wyraznie czuc pod palcami zlamanie).W normalnych warunkach zabrałabym kotka do weterynarza ale nie mam takiej mozliwości ponieważ mieszkam w Egipcie na wsi i tu weterynarza nie ma.Bardzo proszę o poradę co mam zrobić zeby pomóc kotkowi.Tutaj nikogo to nie obchodzi.Zwierzęta traktowane są potwornie.
Edytor zaawansowany
  • anetasharara005 24.06.19, 00:08
    anetasharara005 napisał(a):

> Dobry wieczór.Dwa tyg temu znalazłam 4 tyg kotka.Od razu zoriętowałam się że co
    > ś jest nie tak.Kotek miał trudności z poruszaniem się.Początkowo myślałam że to
    > problem neurologiczny ale również kotek sprawiał wrażenie że coś go bardzo bol
    > i właśnie podczas próby chodzenia czy tez dotyku kotka.Dziś zauważyłam gdy kote
    > k leży na boku widoczna jest wystająca kostka żebra i po sprawdzeniu to żebro j
    > est złamane(wyraznie czuc pod palcami zlamanie).W normalnych warunkach zabrałab
    > ym kotka do weterynarza ale nie mam takiej mozliwości ponieważ mieszkam w Egipc
    > ie na wsi i tu weterynarza nie ma.Bardzo proszę o poradę co mam zrobić zeby pom
    > óc kotkowi.Tutaj nikogo to nie obchodzi.Zwierzęta traktowane są potwornie.
  • jul-kot 24.06.19, 03:13
    Jeśli kotek będzie miał opiekę i spokój, żebro samo się zrośnie. Opuchlizna trochę usztywnia okolicę złamania a kot sam będzie dbał o to, żeby go jak najmniej bolało i będzie to żebro odciążał. Nie uciskaj tego i nie badaj, bo to go boli. Nawet jeśli by się zrosło trochę krzywo, wyrówna się z czasem, bo kociak intensywnie rośnie.
  • anetasharara005 24.06.19, 09:23
    Dziękuje bardzo

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.