Dodaj do ulubionych

wystający odbyt u kota i nieprzyjemny zapach

09.07.19, 16:55
Witam.
U mojego kota, który ma około 4 miesięcy, od kilku dni zauważyłam "wystający" odbyt. Wystaje z 1.5cm i nie wygląda to ładnie. Nie jest zaczerwienione, kota to nie boli, nie saneczkuje on, nigdy nawet nie widziałam żeby się tam mył. Problem jest taki, że strasznie śmierdzi, mimo że jest czysty. Wszędzie zostawia ten smród czego nie dotknie. Jak przyjdzie na ręce to od razu czuć odór. Co to może być? Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam. Dzwoniłam do weterynarza, ale w mojej gminie jak zwykle weterynarz przyjmuje raz w miesiącu albo i czasem nawet rzadziej. Nie mam na razie możliwości jechać do miasta, nie mam samochodu a i nie stać mnie na prawdziwą wizytę na dzień dzisiejszy. Czy ktoś może wie co może być z tym kotkiem?
Edytor zaawansowany
  • jul-kot 09.07.19, 17:34
    Może mieć zapalenie jelit. Czym go karmisz, jakie robi kupy? Od zaraz możesz mu dawać kleik z siemienia lnianego, który łagodzi podrażnienie jelit, gotuje się krótko ziarenka i oddziela płyn, może zechce sam pić. Daj też lakcid, który poprawia skład flory bakteryjnej w jelitach, jedną ampułkę dziennie, rozpuszcza się w wodzie, wyciąga strzykawką 2 ml i podaje pomału do pyszczka. Odbyt czymś smaruj, żeby nie wysychał, np. wazeliną.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka