Dodaj do ulubionych

Odgłosy jeża - czy to kaszel?

20.11.19, 19:58
Opiekujemy się w tej chwili jeżem, który miał "spotkanie z kosiarką". Wylizał się. Ładnie je i chodzi. Przybrał na wadze (jeszcze trochę i będzie można go przenieść do jakiejś jeżowej rezydencji, żeby sobie przespał spokojnie zimę - oczywiście z "dozorem", podsypywaniem jedzenia i dolewaniem wody.

Zastanawia mnie, czy zaczyna martwić jedno. Czytam tu i ówdzie o różnych odgłosach wydawanych przez jeże. "nasz" czasami wydaje cichutkie "pu pu pu pu". A czasem taki dziwny głośniejszy odgłos - nie codziennie. Szukam info np. o kaszlu u jeży, ale odnoszę wrażenie, że ktoś napisał jeden tekst, po czym został on skopiowany przez innych, ale bez konkretów. Jak już pisałam, nasz jeż ma apetyt i przybywa mu na wadze. nosek czysty, bez wysięków - podobnie jak oczka, które są błyszczące i też bez żadnych niepokojących objawów. Oddycha cicho i spokojnie - brak świstów itd...
Czy może u jeża występować co jakiś czas kaszel bez innych objawów wskazujących? Z jakiego powodu? Suche powietrze? Za dużo suchej karmy w diecie? Będę wdzięczna za odpowiedź - okoliczni weci nic mi nie potrafią o jeżach powiedzieć :L/
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka