Dodaj do ulubionych

Beagle i krew w kupie

03.01.20, 16:49
Witam
Mam psa rasy Beagle. Piesek ur 14.09.2019. Przywieźliśmy go do domu w wieku 8tyg. Precel był najmniejszy z całego miotu. Po przywiezieniu do domu okazało się że w ogóle nie chce jeść karmy którą dostaliśmy od hodowcy ale za to gdy wyczół mleko to aż się cały trząs. Pojechałam do sklepu kupiłam mleko Royal i karmę dla szczeniąt takiej samej firmy, pies jadł jak szalony. Po trzech dniach zaczął wymiotować ,był apatyczny, nie chciał jeść. Od razu pojechaliśmy do weterynarza. Okazało się że Precla bolą jelita zrobiono mu test na parvoviroze który wyszedł ujemny i kazano przywieźć kupę do badania w kierunku pasożytów wynik ujemny. Precel dostał antybiotyk przez 5 dni, i wszystko wróciło do normy na kilka dni, bo pojawiła się krew w kale. Pojechałam znowu do weterynarza który znowu zlecił badanie kupy i tym razem okazało się że Precel jest zarobaczony po same uszy (glisty), dostał tabletki na odrobaczenie przez 3kolejne dni potem 2 tygodnie przerwy i znowu tabletki przez 3 kolejne dni. Po pierwszym trzydniowym odrobaczaniu poszło 9 robaków w formie wymiotów i drugą stroną po kolejnej dawce 4 robale ,ale kupy nadal są brzydkie śluzowate, czasami z krwią, najczęściej takie krowskie placki, raz w tygodniu uda mu się zrobić normalną kupę. Lekarz weterynarii do którego chodzimy twierdzi że wszystko jest ok, że tak będzie do puki nie pozbędziemy się wszystkich robali. Ah i jeszcze dzień w dzień puszcza śmierdzące bąki ale tylko wieczorem, nigdy w ciągu dnia. Precle jest teraz na suchej karmie dla szczeniąt Royal i puszki Dolina Noteci. Od kiedy zaczęła się sytuacja z krwią w kupie nie ma już takiego apetytu jak przedtem . Czy faktycznie nie ma się czym martwić? Czy faktycznie taką krew jest normą przy robakach? Bardzo proszę o poradę jak możemy skutecznie pozbyć się tych robali? Bo skoro kupy są nadal brzydkie to czyli robale są nadal
Pozdrawiam Aśka
Obserwuj wątek
    • mamtrzykotyidwa Re: Beagle i krew w kupie 03.01.20, 19:53
      Niekoniecznie przyczyną są robale.
      Z tego, co napisałaś wynika, że krew pojawiła się po tym, jak zaczęłaś mu dawać mleko.
      Pies może być uczulony na krowę - odstaw mleko i karmy, które je zawierają, a także karmy z wołowiną, cielęciną na dwa tygodnie, jeśli to alergia na krowę, to po tygodniu powinna już być znaczna poprawa.
      Do rozważenia też/albo najpierw odrobaczenie psa Procoxem - to lek, który odrobacza na robale i na kokcydia, które często są przyczyną przewlekłej biegunki. Jeśli nie chcesz odrobaczać w ciemno, to poproś weta o zrobienie badania kału na kokcydiozę(Cryptosporidium), tego nie obejmuje zwykłe badanie kału na pasożyty.
      Pies może też mieć lamblie - też trzeba dodatkowe badanie zrobić - wet zwykle może zrobić badanie w gabinecie, wymaz z odbytnicy.
      • ingloriong Re: Beagle i krew w kupie 05.01.20, 01:47
        Wymaz z pupy to chyba na rzesistka jest. Na lamblie to trzeba oddac kal i niestety pod mikroskopem ciezko ja uchwycic. Lepiej oddac do labu jakiegos i zrobic test ic lub elisa.
        A u psa jest duze prawdopodobienstwo ze jest lamblia szczegolnie jezeli krwi towarzyszy sluz.
        Faktycznie moze byc nietolerancja pokarmowa u pieska dlatego jego jelita nie maja prawidlowej flory bakteryjnej i pies lapie rabale lamblie.
        Musze Cie tez troche zmartwic bo ja mam kotke najmniejsza z miotu ktora nigdy nie osiagnela rozmiarow doroslego kota i jek przewod pokarmowy jest o wiele wtazliwszy i tez ma prawdopodobienstwo alergii.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka