Czy pies może jeść jabłka? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mój 3-miesięczny szczeniak uwielbia jabłka, dałby się za nie wprost posiekać.
    Używam ich jako nagrody w nauce, ale zaczęłam się zastanawiać, czy na dłuższą
    metę mu nie zaszkodzą. Pies lubi też surową marchewkę i żółty ser. Mogę mu to
    dawać?
    • Możesz się bardzo cieszyć z tego iż piesek lubi jabłka i marchewkę.Moja suka
      też za tym przepada.Podawaj mu to-surowa marchewka czy jabłko jak wiemy są
      zdrowe a nawet dobrze "czyszczą" psu zęby.Jeśli dostanie 1 jabłko czy marchewkę
      dziennie-nic mu nie będzie.Co do sera żółtego-odradzam,jest za tłusty.
      To oczywiście moja opinia i doświadczenie.
      pzdr
      Ania
    • Świeże owoce i warzywa – oczywiście z pewnymi wyjątkami ( np. cebula czosnek ,
      surowe ziemniaki ) są doskonałym uzupełnieniem diety – czy to gotowej czy tzw
      domowej.
      Można je stosować jako nagrody – np. marchewka , jabłko ; lub traktować jako
      składnik pełnowartościowego posiłku – np. gotowane buraki , marchew i mięso +
      dodatki witaminowo mineralne .
      Oczywiście należy obserwować czy podawane świeże warzywa i owoce nie powodują
      problemów gastrycznych – a jeśli tak odstawić je na jakiś czas a potem
      zmniejszyć ich ilość.
      Co do żółtego sera – pewnie że bardzo smaczny i pachnący ale nieco za tłusty –
      w miare możliwości ograniczaj jego podawanie.
      Pozdrawiam

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.