Straszliwe burczenie w brzuchu + wymioty? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • witajcie,

mam 13 tygodniową goldenkę, która jest bardzo żwawa, kiedy dostaje "korby" biega wszędzie nie patrząc na co i gdzie wskakuje. Jest bardzo aktywna, wesoła (mimo opisanych poniżejd olegliwości) i ma apetyt.

Dziś w nocy jednak strasznie zaczęło jej burczeć w brzuszku, ale naprawdę okropnie głośno i prawie non stop. Brzuszek przez chwilę był jakby wzdęty, gdy go macałam to wydawał się twardszy niż zwykle. Do tego zrobiła 2 razy kupę w domu co już się jej normalnie nie zdarza (kupa była normalnej, nie twardej ale też nie miękkiej konsytencji) Potem było już normalnie, ale dziś rano zjadła trochę mniej karmy niż zwykle a po obiadku (makaron z gotowaną piersią kurczaka) zwymiotowała. Było to jakieś takie brązowe ale wydaje nam się że to od niestrawnionej karmy.

Nie było to dla mnie aż tak niepokojące gdyby nie rozmowa z moją sisotrą która u siebie ma siostrę mojej suki z jednego miotu. Siostra w rozmowie użyła takiego sfromułowania "Nali jakoś tak dziś strasznie burczy w brzuchu, okropnie. Nie wiem czy jest chora czy aż tak nienażarta". Dodam że suczki nie widziały się już 2 tygodnie i nie mieszkają blisko siebie.

Obie są przed ostatnim z 3 szczepień (nie wiem na co, ale to coś co szczepi się szczeniaka co miesiąc 3 razy).

Czy to tylko zbieg okoliczności czy może jakiś niedobry objaw?

• No i jak sie dziś czuje suczka? Czy wymioty powtórzyły się?
      Sądzę, że burczenie w brzuchu było spowodowane duza iloscia gazów,
      które się tam zebrały, to tłumaczyłoby tez twardy brzuch. Wzdety
      brzuszek powoduje lekka bolesnośc brzucha przez ucisk gazów na
      jelita oraz spadek apetytu. Suczka musiala pewnie cos niedobrego
      zjesc na spacerze.
      To ze akurat u obydwu suczek wystapily takie dolegliwosci, uznałabym
      za zbieg okolicznosci.
      • dziś Niunia znowu zwymiotowała, tym razem śniadanko. Wydaje nam się że to po ciasteczkach wątróbkowych, na które przepis znalazłam na tym forum. Nie dodaję do nich czosnku, ale jednak to one zawiniły raczej. Odstawimy i poobserwujemy psa. Poza tym dziś jedziemy na 3 szczepienie więc pan doktor ją dokładnie zbada :)

Humor natomiast doppisuje jej aż czasami za bardzo :D

Dziękuję za odpowiedź
        • Moja sucz ma 4,5 roku i całą listę problemów zdrowotnych.

Między innymi straszne burczenie w brzuszku- potrafiące nawet obudzić... u nas
          lekarstwem na to jest duża ilość trawy. Opcją nr dwa jest podawanie papek
          owocowo warzywnych- takie jak się stosuje przy BARFie.

P.s jeszcze nie spotkałam się z karmieniem psa GOTOWANYM kurczakiem? większość
          osób ucieka od kurczaków jak może, a teraz coraz więcej się mówi o podawaniu
          surowego mięcha- fakt, że właśnie głównie kurczaków i podrobów.
          • To ciekawe - może pani doktor nam rozwiąże ten problem: bo ja z
            kolei słyszałam o tym, że kurczaka powinno się podawać psu wyłącznie
            ugotowanego, a nie surowego. O surowym pierwsze słyszę.
            • Zwolennicy żywienia psów metodą BARF (Bones and Raw Food) żywią psy
              wyłącznie surowym mięsem i kośćmi, stąd też pewnie wzięło się
              zdziwienie koleżanki z powodu że psy mozna też żywic gotowanym
              kurczakiem.
              Owszem mozna psu podawac surowe mięso z kurczaka, ale ja wolałabym,
              aby było ono sparzone, ze względu na możliwość zakazenia
              bakteryjnego. Najbezpieczniej jest je ugotowac, wówczas żadnych
              bakterii nie będzie, ale oczywiście takie mięso traci wówczas także
              cenne witaminy. U psów z problemami trawiennymi zaleca się podawac
              mięso gotowane - jest łatwiej strawne od surowego. Z gotowanego
              mięsa trzeba powyjmowac wszystkie kości - psu nie wolno podawac
              gotowanych kości kurczaka. Natomiast z surowego mięsa kosci wyciąac
              nie trzeba, pies może je zjeść. Szczenietom także lepiej podawac
              kurczaka gotowanego.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.