robaki u kota. Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • zauważyłam dzisiaj, że z mojej kotki "wychodzą" robaki.
    co powinnam zrobić? nie jestem pewna czy w sobotę znajdę czynnego weterynarza, a sprawa jest poważna, bo gdy przyjrzałam się miejscom najczęściej uczęszczanym przez moją kotkę, to zauważyłam, że gubi te robaki. mam w domu jeszcze psa.
    proszę o rady - co zrobić, co podać i jakie ceny wchodzą mniej więcej w grę.
    • kupic tabletke u pierwszego lepszego weterynarza i podac
      tabletki podaje sie w zaleznosci od wagi kota
      sa tzw male tabletki i duze tabl
      male 4mg/10mg do 2 kg wagi kota
      duze 16 mg/40mg

male tabl. :
      o,1-1kg (kota) / 1/2 tabl
      1-2 kg 1 tabl

duze

2-4 kg / 1/2 tabl
      4-8kg / 1 tab
      8-12 kg/ 1 1/2 tabl

jedne nazywaja sie np milbemax firmy novartis

--
      www.youtube.com/watch?v=bzSzhHmhiOY

forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=53201
      • dzięki wielkie za pomoc ;)
        • ja bardziej polecam profender lub stronghold zakrapiane na kark. U mojej bardzo
          zarobaczonej kotki tabletki pomagały na kilka tygodni (mimo, że podawałam je w
          regularnych odstępach), natomiast profender załatwił sprawę na dobre. No i
          łatwiej go podać (kto podawał wyrywającemu się kotu tabletkę, wie o czym mówię).
          Dodatkowo warto odrobaczyć psa i gruntownie wysprzątać mieszkanie - co się da
          (szczególnie kocie kocyki i zabawki) wyprać, co się da odkurzyć, co się da -
          umyć i wywietrzyć. Ponadto warto kotu po odrobaczeniu wyparzyć kuwetę. Jeśli kot
          jest wychodzący trzeba odrobaczać regularnie co 3 miesiące, jeśli niewychodzący
          można rzadziej.
          • powiedział że że krople za kark to są na pchły i kleszcze a na
            robaki to tabletka do połknięcia,jeśli mieszkasz w większym mieście
            to właściciele kotów często mają w domu takie tabletki
            --
            Obaliłem IV RP.
            • Dla kotów istnieją także preparaty w formie spot-on, czyli kropli na
              kark, przeciwko pasożytom wewnętrznym.
              • pratel zdecydowanie działa na pasożyty wewnętrzne - moja kotka nigdy nie miała
                pcheł, za to miała sporo glist kocich i pratel w końcu pomógł się ich pozbyć.
                Stronghold daję kotom wiejskim - działa na pchły i kleszcze, ale też na glisty i
                tasiemce
    • W jakim kotek jest wieku? Czy kiedykolwiek był odrobaczany??? - jeśli tak kiedy
      i czym. Czy jest to kot wychodzący??? Jak wyglądają owe pasożyty.
      Kiedy odrobaczałaś swojego psa???
      Uważam, że powinnaś odrobaczyć zarówno psa jak i kota i to nie wystarczy
      pojedyncze odrobaczenie.
      W przypadku kota możesz poprosić od lekarza właśnie środek w postaci spot onu o
      którym tu wspomniano ale ważny jest fakt co to za konkretne pasożyty męczą
      Twojego kota.
      Pozdrawiam - Ava

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.