Dodaj do ulubionych

Na pomniku polacy i niemcy. "Poprawimy napis"

IP: *.pool.mediaWays.net 07.01.11, 14:24
Pani FE pisze o bledach ortograficznych, a sama powinna chyba napisac w tytule "polacy" i "niemcy" w cudzyslowie (interpunkcja).
pzdr
Edytor zaawansowany
  • Gość: Pudelek IP: 188.33.2.* 07.01.11, 14:38
    ...to się go absolutnie nie powinno zmieniać! Na wielu krzyżach przydrożnych i kapliczkach są napisy w błędnej polszczyźnie z przełomu XIX i XX wieku - i co, teraz też się to będzie zmieniać na poprawną?
  • Gość: limok IP: 77.223.195.* 07.01.11, 15:36
    Absolutnie nie zmieniać napisu !!! Tak kiedyś napisano i niech tak zostanie ! Lepiej współcześnie piszmy i mówmy poprawnie. Nie ma co poprawiać historii.
  • hapita 07.01.11, 16:53
    Jeszcze w latach 50-ch uczono mnie w szkole,że Niemiec,Niemcy można pisać małą literą i tak też pisałem,zwłaszcza,że na tym miejscu niemcy powiesili mojego starszego kuzyna Jeziorskiego.Czemu Polacy napisane jest małą?,może kameniarz wykół to z rozpędu za niemcami?Zostawić napis jakim jest i pamiętać o tym miejscu straceń.Za komuny przy tym pomniku stały warty harcerskie przy okazji różnych świąt.
  • Gość: Puky IP: 89.107.158.* 07.01.11, 18:34
    ja również jestem przeciwna zmianie
    tak napisali i tak niech zostanie
  • Gość: konrad.ludwik02 IP: 78.8.105.* 08.01.11, 08:30
    Też bym już nie zmieniał tego historycznego napisu, choć może przydałaby się w pobliżu tabliczka informacyjna o okolicznościach i Ofiarach tej zbrodni ...
  • dzina-au 08.01.11, 09:00
    Trzeba oczywiscie poprawic. Dobrze, ze pomnik jest. Wazne, ze umieszczono na nim nazwiska ofiar. Ile mamy tablic, na ktorych zamordowani pozostaja anonimowi. Ciagle nie policzylismy do konca i nie spisalismy ofiar wojny, a na tym miejscu wiemy KTO zginal.
    .
  • Gość: Collonna IP: *.pool.mediaWays.net 08.01.11, 11:42
    Masz racje. Po wojnie polacy wymordowali kolo Strzelec Op. (wioska nazywa sie Barut) paredzie-
    siat ludzi z WiN-zagnali podstepnie do stodoly, wrzucili granaty i podpalili-potem zabroniono o tym mowic, teraz stoi´chyba tam tylko krzyz.
    A cus mi sie przypomina, ze niemcy to wlasnie byla w tych czasach ludnosc tych terenow-
    szczegolnie Wisla. Szli do Wehrmachtu jak przykazano, gonili partyzantow....
    Co chodzi o takie akcje w czasie wojny-Ruscy i Amerykanie mieli zwyczaj zbombardowac w
    akcjach odwetowych cala wies....
  • Gość: konrad.ludwik02 IP: 78.8.106.* 09.01.11, 08:56
    Ale dobrze byłoby się też dowiedzieć o okolicznościach zbrodni: pod jakim pretekstem Niemcy zabili tych Polaków! Partyzanci, dywersanci, sabotażyści, członkowie organizacji patriotycznych, AK, AL, BCh ... ?
  • Gość: z Bielska-Bialej IP: *.dip.t-dialin.net 10.01.11, 01:03
    Znowu poprawnosc polityczna uderzyla komus do glowy i znalzl sie jakis poprawiacz pomnikow...To juz bylo ...wysadzanie polskich pomnikow przez Niemcow w 1939 a po wojnie wykuwanie niemieckich napisow na nagrobkach...teraz tez komus palnal pomysl poprawiania historii.Tak wtedy pisano Niemcy z malej litery.Powinno pozostac jak jest .Bez poprawiania.
  • Gość: Wolf IP: *.centertel.pl 08.01.11, 14:54
    Byliśta-Jesteście- Będziecie,analfabetami! Wielki problem,przerobic dwie literki,typowo
    po polskiemu Zagadac Robotę

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka