Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,
    na forum dość sporo osób wypowiadało się na temat Groszka, aczkolwiek brakuje opinii na temat innych prywatnych i państwowych przedszkoli w Bielsku - Białej. Proponuję zamieszczać Wasze dobre i złe doświadczenia związane z przedszkolem w tym wątku aby każdy zainteresowany Rodzic mógł skorzystać z doświadczeń innych :-) Wybór przedszkola dla malucha to ważna decyzja i wszelkie opinie mogą być pomocne. Zapraszam i zachęcam ! POdzielenie się własnymi odczuciami i opiniami jest chyba najlepszą pomocą :-)
    • Gość: Monika IP: *.adsl.inetia.pl 19.01.11, 17:41
      albo first step przedszkole anglojęzyczne na Czecha? Chodzi mi o 2latków
    • Gość: mama przedszkolaka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.11, 20:18
      Moge wyrazic moje ogolne zdanie na temat publicznych i prywatnych przedszkoli, mam porównanie. Pewnie kazdy ma tez swoje dobre i złe doswiadczenia, ale:
      PUBLICZNE -/+
      - wieksze grupy
      - lepiej wykwalifikowany i oplacany personel
      - nadzor nad placowką ze strony UM lub UG
      - własna kuchnia
      - dużo mniejsze koszty dla rodzicow (o ile przyjma nam dziecko :-)
      PRYWATNE -/+
      - male grupy (z reguly 10-12 dzieci)
      - dobre warunki lokalowe - ale chyba i tak ważniejsi są ludzie
      - personel zazwyczaj bardzo młody, ledwo co po studiach lub w trakcie, no i bardzo słabo opłacany - może i z entuzjastycznym i świezym spojrzeniem na pracę, ale brak doświadczenia niestety ...
      - zajęcia dodatkowe - i owszem ale publiczne przedszkola tez realizują przyzwoity program nauczania a że dzieci nie jezdzą na tenisa i konno ... no cóz kwestia co dla rodziców najważniejsze ;-)
      - catering - wg mnie porażka, rozumiem że Sanepid, trzeba wypracować zysk i tak dalej ale co własna kuchnia to własna kuchnia, zwłaszcza jeśli zostawiacie dziecko na cały dzień

Nie ukrywam, że po doświadczeniach z prywatnym przedszkolem w B-B przeniesliśmy dziecko do przedszkola publicznego. Prywatne było kompletną porażką za spore pieniądze ... Od nieodpowiedniej opieki począwszy (co najlepiej zrobić z grupa "absorbujących" maluszków - najlepiej wysłać na harce do ogródka gdy na zewnątrz temperatura bliska zera - efekt to święty spokój przez kolejny tydzień, bo większość dzieci nie "przetrwała" tego testu), przez bardzo słabą pracę z dziećmi (jazda wózkiem dla lalek czy autem po dywanie nie powinna być wiodącym procesem nauczania przedszkolnego), na marnym cateringu skończywszy... Teraz przerabiamy publiczne przedszkole i odpukać ale jest naprawdę OK. Widzę, że z moim dzieckiem ktoś naprawdę pracuje odpowiednio do jego możliwości psycho-fizycznych oraz wieku, a ono systematycznie się rozwija.
      Byc może mieliśmy pecha i źle trafiliśmy ale pod rozwagę Rodziców (zwłaszcza maluchów) - Wasze dzieci często nie mówią i nie powiedzą Wam co jest nie tak. My także myslelismy, że płacąc ponad 700 złotych miesięcznie powinno byc super i na wysokim poziomie. To bzdurne myslenie. Obserwowaliśmy prace przedszkola - efekt - dziecko jest w innym przedszkolu. PUBLICZNYM. Oczywiście to także kwestia szczęscia, trafienia na Wychowawcę, którego dziecko zaakceptuje i który zaakceptuje nasze dziecko... ale duzo zalezy od nas. Płacąc czesne w prywatnym przedszkolu niestety nie mamy żadnej gwarancji, że placówka pracuje jak należy... A teksty w rodzaju "prosze zgłaszać zastrzeżenia" itp. - nie jestem od edukowania i szkolenia personelu przedszkolnego, albo ktos dobrze wykonuje swoja prace albo nie ... Na naszym dziecku nie chcielismy eksperymentować :-)

• Gość: gosc-0705 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.11, 09:18
        Niestety pozostaje mi tylko zgodzić się z przedmówcą.
        Prywatne przedszkole nie zawsze znaczy ,,lepsze", natomiast zawsze oznacza ,,droższe"
        Moja córka chodziła przez 3 lata do przedszkola publicznego, natomiast teraz z powodu przeprowadzki musi zmienić przedszkole i rozważaliśmy nawet opcję zapisu do prywatnego przedszkola, ale niestety nawet one nie są w stanie ,,zrekompensować" naszej córce tego co oferowało jej poprzednie przedszkole publiczne.
        Przedszkole publiczne w Wilkowicach( bo o nim mowa) to cudowna instytucja z cudowną kadrą.
        Moje dziecko uwielbia tam przebywać.Zadbany budynek, ogromne nasłonecznione sale,wielki ogród, własna ( dodam smaczna) kuchnia.
        Dodatkowo ciekawy program zajęć, teatrzyki, wizyty edukacyjne ( np. w bibliotece, strażnicy itp.).
        Ciekawe imprezy okolicznościowe.
        A na bonus przedszkole realizowało program unijny ,,Przedszkolaki dumą naszej Gminy" i dzieci za darmo korzystały z takich zajęć jak język angielki ( 3 razy w tygodniu) zajęcia teatralno taneczne, zajęcia logopedyczne ( dodam indywidualne).
        Dodatkowo wspaniała opieka ciepłych i wysoko wykfalifikowanych pań ( pozdrawiam w szczególności Panią Gabrysię i Panią Marzenkę)
        A nad wszystkim czuwa od lat niezastąpiona Pani dyrektor Maria Cichoń.

• Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 11:47
        Witam,
        ja nie dokońca zgadzam się z opiniami. Nie można w ten sposób pisać o prywatnych przedszkolach, bo z tego co czytam korzystały Panie tylko z jednej placówki prywtnej a nie wszystkich wiec porównania nie macie. Być może w niekórych przedszkolach są popełniane w/w błędy - nie powinno tak być ale z pewnością nie we wszystkich. Równiez w przedszkolach państwowych nie jest tak "różowo" jak się wydaje, a co do personelu to wole miłą studentke, pełną energii niż panią z doświadczeniem i wypaleniem zawodowym.
        Pozdrawiam
        • Gość: mama IP: *.adsl.inetia.pl 09.03.11, 14:23
          nasze dziecko chodzi do First Steps (maluchy) i jesteśmy zadowoleni. Panie młode,ale bardzo sympatyczne i opiekuńcze; budynek czysty, przestronny; maluch uczy się dobrych nawyków (picie wody, segregacja śmieci, toaleta osobista itp.)
          Jedyny minus to wysokość czesnego w starszych grupach.
          • Gość: Przedszkole IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.07.11, 07:10
            Uwaga! Od 1 września w Bielsku-Białej rusza nowe przedszkole waldorfskie Iskierka II. Czesne już od 320 złotych, długie godziny otwarcia! ZAPRASZAMY. ul. Żywiecka 58. TEL.: 535-300-545

Polecamy wszystkim, ktorzy chca miec szczesliwe i usmiechniete maluchy..
            • Gość: Jerzy IP: *.centertel.pl 02.10.13, 08:51
              moje dziecko uczęszcza do przedszkola Akademia Młodych Odkrywców ELF w B-B i nie możemy narzekać na opiekę czy wyżywienie. 2 uwagi jakie mieliśmy do dyrekcji dotyczyły niewielkich spraw, które poprawiono natychmiast. Bardzo miła kadra, która przykładnie zajmuje się maluchami. Sami z żoną przed oddaniem dziecka do ELF-a odwiedziliśmy chyba wszystkie przedszkola w B-B jak również przeanalizowaliśmy fora internetowe. Polecam przedszkole ELF.
        • Gość: Ola IP: *.centertel.pl 11.07.14, 20:29
          zapisaliśmy córcie bo znajomi mowili nam że warto.... na poczatku się wahałam czy nie za wcześnie puszczam małą do przedszkola ale juz po pierwszym miesiącu wiedziałam, że to strzał w dziesiątke!! Jestem matką która (niestety) jest przesadnie bojąca o swoją pocieche, jednak odprowadzając córcie do "kropelki" jestem spokojna. Fajna opieka, urozmaicone zajecia.... polecam pod każdym względem :)
    • NIE POLECAM !!! Zabraliśmy nasze dziecko z tego przedszkola i wiem, że nie byliśmy jedynymi rodzicami, którzy zrezygnowali. Przechowalnia, zwłaszcza jeśli chodzi o maluszki. Dziecko nie może dostać do picia ciepłej herbatki, ale opiekunka grupy cały czas z kubeczkiem w ręce... Beznadziejny catering, zimne jedzenie i picie, porcje co kot napłakał ...
      • Aha, chodzi o przedszkole FIGLARZ w Wapienicy
      • Gość: mamaprzedszkolaka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.13, 11:33
        Moje dziecko uczęszcza do przedszkola First Steps.
        Plusy
        -codziennie angielski, z anglojęzycznymi nauczycielami
        -dużo zajęć dodatkowych
        -dość ładny i przygotowany budynek i ogród, parking
        -miłe panie, choć część na urlopach macierzyńskich,
        Minusy:
        -komunikacja właściciela z rodzicami odbywa się przez dyrekcję, która dość często się zmienia (ja poznałam 3 dyrektorki, więc trudno tu mówić o stabilizacji w zarządzaniu i jakimś widocznym planie zarządzania placówką), za mało widoczna jest właścicielka
        -dzieci nie prowadzi jedna pani przez kilka lat, zmienia się to niemal co roku, rodzi to chaos, a małym dzieciom potrzebne jest bezpieczeństwo emocjonalne

• Gość: aga IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.10.13, 17:29
      Też mogę polecić Elfa-to najlepsze przedszkole do jakiego syn chodził,nie mogę się do niczego przyczepić(poza ceną-drogo niestety),cudowne panie,świetna organizacja.Nie polecam prywatnego przedszkola-przechowalni happy time-po miesiacu zrezygnowaliśmy gdy panie odpieluchowanemu dziecku zakładały non stop pampersa,poza tym dzieci wiecznie tam płakały,syn nie chciał chodzić,za to z Elfa wychodzic nie chciał.
    • Gość: Magasia IP: 78.10.89.* 10.10.13, 00:34
      Witam! Szukam przedszkola prywatnego dla mojego syna 2,5 letniego chorującego na atopowe zapalenie skóry. Czy w takich przedszkolach można liczyć na diete dziecka alergicznego? Czy któraś mama może takie polecić?
      • Gość: Agata IP: *.centertel.pl 11.07.14, 20:20
        Polecam przedszkole Kropelka na Grota Roweckiego! Bardzo czyste, zadbane , nowe przedszkole. Panie (Ciocie) zajmują się dziećmi bardzo dobrze. Moja córcia jest zachwycona i my z mężem również.
    • Gość: karina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.13, 11:05
      Polecam bardzo First Steps. Możesz się umówić i porozmawiać o diecie z panią dyrektor, która ma doświadczenie w tym temacie. Myślę, że można to ustalić. Nie ma wykładzin, dywanów i firaneczek, pluszaków, jak w niektórych, pseudo przedszkolach ,,dla alergików":)
    • Gość: kid IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.13, 19:32
      nie polecam FIGLARZA: ze względu na pANIĄ właścicielkę - na ścianach w przedszkolu można dostrzec Grzyba
    • Gość: bobas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.13, 21:45
      w Figlarzu właściciele rządzą panią dyrektor dlatego poziom merytoryczny oraz kultura taka jak właścicieli czyli bardzo niska, nie polecam - kiedy w obecności rodzica poniża się, kwestionuje panią dyrektor, z tego co wiem to kadra często się wymienia co jest dla dzieciaków kłopotliwe, z rozmowy z jedną z Pań wynika że powodem są niezmienne niskie wynagrodzenia oraz brak szacunku "jak ci się nie podoba to się zwolnij są inni na twoje miejsce" NIE POLECAM
    • Gość: edyta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.13, 17:55
      Przedszkole Jonatan jest najlepszym przedszkolem z jakim się spotkałam. Jestem mamą czwórki dzieci w różnym wieku, wiec miałam wiele okazji do kontaktu z różnymi placówkami. W Jonatanie dzieci są szczęśliwe. Panie przedszkolanki są prawdziwie oddane dzieciom i swojej pracy. Mój syn chodzi tam już ponad dwa lata, córeczka ponad rok. Jestem głęboko przekonana, że nigdzie nie ma dla nich lepszego miejsca. Zajęcia są prowadzone bardzo rzetelnie i dzień po dniu widzę jak poszerzają swoja wiedzę o świecie, nabywają umiejętności manualnych, teatralnych, muzycznych i innych. Najważniejsza jest dla mnie jednak wrażliwość personelu na dobro dziecka i prawdziwie dobra wola, jakiej próżno szukałam na przykład w szkole podstawowej nr 3 w Bielsku Białej. POLECAM Z CAŁEGO SERCA!!!
    • Gość: mamamia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.13, 22:34
      Jestem zadowolona z przedszkola First Steps. Moja córka rozumie po 2 latach bardzo dużo z języka angielskiego, śpiewa, liczy, nazywa rzeczy, buduje zdania!!! rozumie swoją lektorkę bez problemu. Wybrałam to przedszkole również ze względu na codzienny spacer, który przedszkole gwarantuje w każdy dzień (oprócz dni deszczowych i mrozu poniżej 10stopni). Podoba mi się organizacja i na pewno zapiszę córkę do nowej szkoły, która będzie kontynuacją przedszkola. Polecam wszystkim rodzicom, widać, że to naprawdę europejskie przedszkole, stosunkowo dużo tu również dzieci obcokrajowców . Polecam panią Jolę!
      • Gość: FS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.13, 23:56
        Te codzienne spacery w First Steps to chyba w wybranych grupach? Grupa mojego dziecka, kiedy jeszcze jesień była ciepła i słoneczna, uporczywie tkwiła w przedszkolu, sporadycznie wychodząc na pole. Spacery zaczęły się teraz. Jaka jest aura, każdy widzi.
        Poza tym mogę o tym przedszkolu powiedzieć sporo dobrego, ale akurat ten argument mnie rozbawił.
        • Gość: mamamia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.13, 23:42
          Zdziwiona jestem baaaardzo tym co piszesz, bo moja córka może od września nie była na zewnątrz z 3 razy przy deszczu i słocie. Albo jest ogród albo spacer, park itp. I tak codziennie.
    • Gość: FS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.13, 00:40
      Myślę, że wiele opinii jest prawdziwych, tylko każda zależy od punktu widzenia.

Jak pisałam, mogę napisać o tym przedszkolu wiele dobrego: panie, program nauczania, angielski, ciekawe projekty pomocowe (dla domu samotnej matki, schroniska dla zwierząt, itp.). I trochę takiego sobie: roszczeniowi rodzice (niektórzy), okazjonalne spacery (w przypadku grupy mojego dziecka - przy bardzo średniej pogodzie); własne śniadania; dyskusyjny, choć z pewnością zdrowy catering (Niewiele dzieci lubi kiełki! Ba - nawet niewielu dorosłych.), częste - nazwijmy to - zmiany personalne; no i niemałe czesne.

Wiem jedno - gdyby było tam źle, moje dziecko nie chodziłoby do tego przedszkola, ale każdy musi sam zdecydować, czego szuka.
      • Gość: Mama IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.11.13, 11:40
        Sama zastanawiam się nad przedszkolem First Step a Figlarz ciężki wybór.Bardziej co do lokalizacji odpowiada mi Figlarz ale różne opinie chodzą po internecie nie jest to łatwa decyzja...pomocy!!
        • Gość: troskliwa mama IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.11.13, 10:34
          witam
          jako pedagog i mama ,która stawia na jakość wychowania polecam przedszkole kolorowa kraina na osiedlu karpackim.....
          wcześniej dziecko było w 2 innych przedszkolach a poza tym trochę pozwiedzałam różne przedszkola i dlatego mam porównanie...teraz jestem zadowolona i spokojna.....
          nie mam żadnego interesu żeby polecać to przedszkole ale pomyślałam sobie,że są mamy ,które szukają naprawdę dobrego przedszkola ,więc polecę im to właśnie z czystym sumieniem...
          panie są szczerze zaangażowane w to co robią i robią to z zamiłowania ...
          przedszkole mało rozreklamowane a szkoda
          właścicielka sympatyczna, pogodna i konkretna osoba-warto z nią mieć na bieżąco kontakt...
          postawiłam swoje wymagania i widzę że są przestrzegane
          dzieci są zadbane
          Pani Ewelina też rewelacyjna młoda wychowawczyni
          bardzo polubiłam te panie-jestem super zadowolona ,że wreszcie moje dziecko jest pod fachową opieką i we właściwym miejscu
          Kasia
    • Gość: mama 2,5 letniego IP: *.simant.pl 06.12.13, 19:48
      Witam chciałabym z calego serca polecić Państwu prywatne przedszkole KROPELKA - niedawno otwarte. Chcialam podzielic sie opinia na temat tego przedszkola.
      Zaczne od tego, ze nie bylam przekonana do zostawiania synka w nowo otwartym przedszkolu ale zaufalam Paniom z ktorymi wczesniej sie spotkalismy. I nie zalujemy z mezem tej decyzji. Opieka nad dziecmi jest wykonywana w sposob profesjonalny dzieci czuja sie w przedszkolu bardzo dobrze panuje tam atmosfera jak w domu a moze i nawet lepsza bo dzieci w wiekszym gronie znajduja wspolne zainteresowania i sa pod opieka bardzo sympatycznych i miłych Pań( nazywane przez dzieci ciociami:) ).
      Panie organizuja dzieciom wyjscia(spacery, straz miejska, defilady) zajecia (jezyk angielski w cenie czesnego, rytmika,plastyka itp) tance.
      Nasz synek dzieki temu przedszkolu zaczal po miesiacu wszystko slicznie mowic z czym wczesniej byly problemy:) zaczal po msc sam sikac do wc na stojaco:) co nas w domu pozytywnie zaskoczylo :) a najpiekniejszym zaskoczeniem bylo to jak synek wrocil do domu z przedszkola i powiedzial Kocham Cie mamusiu:)
      Jeszcze raz szczerze polecam to przedszkole.
    • Gość: Ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.13, 08:49
      Bardzo polecam przedszkole First Steps na ulicy Czecha. Świetna kadra, bardzo dobre warunki, duży ogród, dużo zajęć dodatkowych, no i angielski! Efekty murowane.
      • Gość: katarzyna IP: *.centertel.pl 24.06.14, 16:54
        Ja polecam Chatę Skrzata na Karpackiej. Mój syn uczęszcza do tego przedszkola od września zeszłego roku i naprawdę jesteśmy zadowoleni. Zajęcia dodatkowe prowadzone są przez specjalistów z danej dziedziny. Na uwagę zasługuje również duży ogród, gdzie dzieci mogą swobodnie się bawić na świeżym powietrzu z dala od ulicy.
    • Gość: katja IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 12.06.14, 13:55
      Polecam przedszkole Gumisiowy Gaj w Wapienicy. Mam porównanie, syn wcześniej chodził do Happy Time w Straconce oraz do przedszkola państwowego i naprawdę niebo a ziemia. Jest mnóstwo zajęć,codzienne spacery,zdrowe jedzenie, dzieciaki się nie nudzą i uczą samodzielności, właściciele bardzo mili. Teraz już dwójka moich dzieci tam chodzi. Co do Happy Time - największy zarzut - nie chodzą na spacery, dzieciaki siedzą w sali całymi dniami, nikt tego nie pilnuje, nawet nie poznałam właścicielki.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.