Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,
    na forum dość sporo osób wypowiadało się na temat Groszka, aczkolwiek brakuje opinii na temat innych prywatnych i państwowych przedszkoli w Bielsku - Białej. Proponuję zamieszczać Wasze dobre i złe doświadczenia związane z przedszkolem w tym wątku aby każdy zainteresowany Rodzic mógł skorzystać z doświadczeń innych :-) Wybór przedszkola dla malucha to ważna decyzja i wszelkie opinie mogą być pomocne. Zapraszam i zachęcam ! POdzielenie się własnymi odczuciami i opiniami jest chyba najlepszą pomocą :-)
    • Gość: Monika IP: *.adsl.inetia.pl 19.01.11, 17:41
      albo first step przedszkole anglojęzyczne na Czecha? Chodzi mi o 2latków
    • Gość: mama przedszkolaka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.11, 20:18
      Moge wyrazic moje ogolne zdanie na temat publicznych i prywatnych przedszkoli, mam porównanie. Pewnie kazdy ma tez swoje dobre i złe doswiadczenia, ale:
      PUBLICZNE -/+
      - wieksze grupy
      - lepiej wykwalifikowany i oplacany personel
      - nadzor nad placowką ze strony UM lub UG
      - własna kuchnia
      - dużo mniejsze koszty dla rodzicow (o ile przyjma nam dziecko :-)
      PRYWATNE -/+
      - male grupy (z reguly 10-12 dzieci)
      - dobre warunki lokalowe - ale chyba i tak ważniejsi są ludzie
      - personel zazwyczaj bardzo młody, ledwo co po studiach lub w trakcie, no i bardzo słabo opłacany - może i z entuzjastycznym i świezym spojrzeniem na pracę, ale brak doświadczenia niestety ...
      - zajęcia dodatkowe - i owszem ale publiczne przedszkola tez realizują przyzwoity program nauczania a że dzieci nie jezdzą na tenisa i konno ... no cóz kwestia co dla rodziców najważniejsze ;-)
      - catering - wg mnie porażka, rozumiem że Sanepid, trzeba wypracować zysk i tak dalej ale co własna kuchnia to własna kuchnia, zwłaszcza jeśli zostawiacie dziecko na cały dzień

Nie ukrywam, że po doświadczeniach z prywatnym przedszkolem w B-B przeniesliśmy dziecko do przedszkola publicznego. Prywatne było kompletną porażką za spore pieniądze ... Od nieodpowiedniej opieki począwszy (co najlepiej zrobić z grupa "absorbujących" maluszków - najlepiej wysłać na harce do ogródka gdy na zewnątrz temperatura bliska zera - efekt to święty spokój przez kolejny tydzień, bo większość dzieci nie "przetrwała" tego testu), przez bardzo słabą pracę z dziećmi (jazda wózkiem dla lalek czy autem po dywanie nie powinna być wiodącym procesem nauczania przedszkolnego), na marnym cateringu skończywszy... Teraz przerabiamy publiczne przedszkole i odpukać ale jest naprawdę OK. Widzę, że z moim dzieckiem ktoś naprawdę pracuje odpowiednio do jego możliwości psycho-fizycznych oraz wieku, a ono systematycznie się rozwija.
      Byc może mieliśmy pecha i źle trafiliśmy ale pod rozwagę Rodziców (zwłaszcza maluchów) - Wasze dzieci często nie mówią i nie powiedzą Wam co jest nie tak. My także myslelismy, że płacąc ponad 700 złotych miesięcznie powinno byc super i na wysokim poziomie. To bzdurne myslenie. Obserwowaliśmy prace przedszkola - efekt - dziecko jest w innym przedszkolu. PUBLICZNYM. Oczywiście to także kwestia szczęscia, trafienia na Wychowawcę, którego dziecko zaakceptuje i który zaakceptuje nasze dziecko... ale duzo zalezy od nas. Płacąc czesne w prywatnym przedszkolu niestety nie mamy żadnej gwarancji, że placówka pracuje jak należy... A teksty w rodzaju "prosze zgłaszać zastrzeżenia" itp. - nie jestem od edukowania i szkolenia personelu przedszkolnego, albo ktos dobrze wykonuje swoja prace albo nie ... Na naszym dziecku nie chcielismy eksperymentować :-)

• Gość: gosc-0705 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.11, 09:18
        Niestety pozostaje mi tylko zgodzić się z przedmówcą.
        Prywatne przedszkole nie zawsze znaczy ,,lepsze", natomiast zawsze oznacza ,,droższe"
        Moja córka chodziła przez 3 lata do przedszkola publicznego, natomiast teraz z powodu przeprowadzki musi zmienić przedszkole i rozważaliśmy nawet opcję zapisu do prywatnego przedszkola, ale niestety nawet one nie są w stanie ,,zrekompensować" naszej córce tego co oferowało jej poprzednie przedszkole publiczne.
        Przedszkole publiczne w Wilkowicach( bo o nim mowa) to cudowna instytucja z cudowną kadrą.
        Moje dziecko uwielbia tam przebywać.Zadbany budynek, ogromne nasłonecznione sale,wielki ogród, własna ( dodam smaczna) kuchnia.
        Dodatkowo ciekawy program zajęć, teatrzyki, wizyty edukacyjne ( np. w bibliotece, strażnicy itp.).
        Ciekawe imprezy okolicznościowe.
        A na bonus przedszkole realizowało program unijny ,,Przedszkolaki dumą naszej Gminy" i dzieci za darmo korzystały z takich zajęć jak język angielki ( 3 razy w tygodniu) zajęcia teatralno taneczne, zajęcia logopedyczne ( dodam indywidualne).
        Dodatkowo wspaniała opieka ciepłych i wysoko wykfalifikowanych pań ( pozdrawiam w szczególności Panią Gabrysię i Panią Marzenkę)
        A nad wszystkim czuwa od lat niezastąpiona Pani dyrektor Maria Cichoń.

• Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 11:47
        Witam,
        ja nie dokońca zgadzam się z opiniami. Nie można w ten sposób pisać o prywatnych przedszkolach, bo z tego co czytam korzystały Panie tylko z jednej placówki prywtnej a nie wszystkich wiec porównania nie macie. Być może w niekórych przedszkolach są popełniane w/w błędy - nie powinno tak być ale z pewnością nie we wszystkich. Równiez w przedszkolach państwowych nie jest tak "różowo" jak się wydaje, a co do personelu to wole miłą studentke, pełną energii niż panią z doświadczeniem i wypaleniem zawodowym.
        Pozdrawiam
        • Gość: mama IP: *.adsl.inetia.pl 09.03.11, 14:23
          nasze dziecko chodzi do First Steps (maluchy) i jesteśmy zadowoleni. Panie młode,ale bardzo sympatyczne i opiekuńcze; budynek czysty, przestronny; maluch uczy się dobrych nawyków (picie wody, segregacja śmieci, toaleta osobista itp.)
          Jedyny minus to wysokość czesnego w starszych grupach.
          • Gość: Przedszkole IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.07.11, 07:10
            Uwaga! Od 1 września w Bielsku-Białej rusza nowe przedszkole waldorfskie Iskierka II. Czesne już od 320 złotych, długie godziny otwarcia! ZAPRASZAMY. ul. Żywiecka 58. TEL.: 535-300-545

Polecamy wszystkim, ktorzy chca miec szczesliwe i usmiechniete maluchy..
            • Gość: Jerzy IP: *.centertel.pl 02.10.13, 08:51
              moje dziecko uczęszcza do przedszkola Akademia Młodych Odkrywców ELF w B-B i nie możemy narzekać na opiekę czy wyżywienie. 2 uwagi jakie mieliśmy do dyrekcji dotyczyły niewielkich spraw, które poprawiono natychmiast. Bardzo miła kadra, która przykładnie zajmuje się maluchami. Sami z żoną przed oddaniem dziecka do ELF-a odwiedziliśmy chyba wszystkie przedszkola w B-B jak również przeanalizowaliśmy fora internetowe. Polecam przedszkole ELF.
          • Gość: Luiza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.14, 11:51
            A ja mam bardzo złe doświadczenia z First Stepsem... sory ale tego co piszesz to podstawowe czynności jeśli chodzi o naukę w przedszkolu a nawet nie, bo czegoś takiego dziecko uczy się nawet nie chodząc do przedszkola. First Steps to przedszkole dla snobów, rodzice myślą że dostają coś więcej niż w innych przedszkolach a to nie prawda. Może kadra językowa jest niezła ale od strony pedagogicznej bardzo słabiutka, w dodatku kompletny rozgardiasz i jakiś chaos organizacyjny powoduje że jak wchodzi się do przedszkola ma się uczucie bałaganu a nie spokoju, który powinien tam panować. O uczeniu śmiesznych "angielskich" nawyków nie przystosowanych do osobowości "polskich" dzieci, przez "angielski styl " nie wspomnę. Zabralam dziecko do publicznego. Jest ok, i o dziwo, w angielskim nie widzę różnicy !!
        • Gość: Ola IP: *.centertel.pl 11.07.14, 20:29
          zapisaliśmy córcie bo znajomi mowili nam że warto.... na poczatku się wahałam czy nie za wcześnie puszczam małą do przedszkola ale juz po pierwszym miesiącu wiedziałam, że to strzał w dziesiątke!! Jestem matką która (niestety) jest przesadnie bojąca o swoją pocieche, jednak odprowadzając córcie do "kropelki" jestem spokojna. Fajna opieka, urozmaicone zajecia.... polecam pod każdym względem :)
    • NIE POLECAM !!! Zabraliśmy nasze dziecko z tego przedszkola i wiem, że nie byliśmy jedynymi rodzicami, którzy zrezygnowali. Przechowalnia, zwłaszcza jeśli chodzi o maluszki. Dziecko nie może dostać do picia ciepłej herbatki, ale opiekunka grupy cały czas z kubeczkiem w ręce... Beznadziejny catering, zimne jedzenie i picie, porcje co kot napłakał ...
      • Aha, chodzi o przedszkole FIGLARZ w Wapienicy
      • Gość: mamaprzedszkolaka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.13, 11:33
        Moje dziecko uczęszcza do przedszkola First Steps.
        Plusy
        -codziennie angielski, z anglojęzycznymi nauczycielami
        -dużo zajęć dodatkowych
        -dość ładny i przygotowany budynek i ogród, parking
        -miłe panie, choć część na urlopach macierzyńskich,
        Minusy:
        -komunikacja właściciela z rodzicami odbywa się przez dyrekcję, która dość często się zmienia (ja poznałam 3 dyrektorki, więc trudno tu mówić o stabilizacji w zarządzaniu i jakimś widocznym planie zarządzania placówką), za mało widoczna jest właścicielka
        -dzieci nie prowadzi jedna pani przez kilka lat, zmienia się to niemal co roku, rodzi to chaos, a małym dzieciom potrzebne jest bezpieczeństwo emocjonalne

• Gość: Andrzej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.14, 12:05
          Zgadzam się ze wszystkimi minusami, ale nie ze wszystkimi plusami, parking ciasny i nigdy prawie nie ma miejsca a ulica Czecha strasznie wąska (ale to nie ich wina), zajęcia dodatkowe - nic poza innymi przedszkolami na tym poziomie a nawet mniej, budynek i ogród -ok, panie mile ale przygotowanie kadrowo-pedagogiczne i doświadczenie słabe, codzienny angielski z nativami - owszem (jak ktoś ma chorobliwe ambicje :), generalnie bałagan i glośno, dzieci włażą wszystkim na głowę, ale auta pod przedszkolem min. klasa wyższa :)
    • Gość: aga IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.10.13, 17:29
      Też mogę polecić Elfa-to najlepsze przedszkole do jakiego syn chodził,nie mogę się do niczego przyczepić(poza ceną-drogo niestety),cudowne panie,świetna organizacja.Nie polecam prywatnego przedszkola-przechowalni happy time-po miesiacu zrezygnowaliśmy gdy panie odpieluchowanemu dziecku zakładały non stop pampersa,poza tym dzieci wiecznie tam płakały,syn nie chciał chodzić,za to z Elfa wychodzic nie chciał.
    • Gość: Magasia IP: 78.10.89.* 10.10.13, 00:34
      Witam! Szukam przedszkola prywatnego dla mojego syna 2,5 letniego chorującego na atopowe zapalenie skóry. Czy w takich przedszkolach można liczyć na diete dziecka alergicznego? Czy któraś mama może takie polecić?
      • Gość: Agata IP: *.centertel.pl 11.07.14, 20:20
        Polecam przedszkole Kropelka na Grota Roweckiego! Bardzo czyste, zadbane , nowe przedszkole. Panie (Ciocie) zajmują się dziećmi bardzo dobrze. Moja córcia jest zachwycona i my z mężem również.
    • Gość: karina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.13, 11:05
      Polecam bardzo First Steps. Możesz się umówić i porozmawiać o diecie z panią dyrektor, która ma doświadczenie w tym temacie. Myślę, że można to ustalić. Nie ma wykładzin, dywanów i firaneczek, pluszaków, jak w niektórych, pseudo przedszkolach ,,dla alergików":)
    • Gość: kid IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.13, 19:32
      nie polecam FIGLARZA: ze względu na pANIĄ właścicielkę - na ścianach w przedszkolu można dostrzec Grzyba
    • Gość: bobas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.13, 21:45
      w Figlarzu właściciele rządzą panią dyrektor dlatego poziom merytoryczny oraz kultura taka jak właścicieli czyli bardzo niska, nie polecam - kiedy w obecności rodzica poniża się, kwestionuje panią dyrektor, z tego co wiem to kadra często się wymienia co jest dla dzieciaków kłopotliwe, z rozmowy z jedną z Pań wynika że powodem są niezmienne niskie wynagrodzenia oraz brak szacunku "jak ci się nie podoba to się zwolnij są inni na twoje miejsce" NIE POLECAM
    • Gość: edyta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.13, 17:55
      Przedszkole Jonatan jest najlepszym przedszkolem z jakim się spotkałam. Jestem mamą czwórki dzieci w różnym wieku, wiec miałam wiele okazji do kontaktu z różnymi placówkami. W Jonatanie dzieci są szczęśliwe. Panie przedszkolanki są prawdziwie oddane dzieciom i swojej pracy. Mój syn chodzi tam już ponad dwa lata, córeczka ponad rok. Jestem głęboko przekonana, że nigdzie nie ma dla nich lepszego miejsca. Zajęcia są prowadzone bardzo rzetelnie i dzień po dniu widzę jak poszerzają swoja wiedzę o świecie, nabywają umiejętności manualnych, teatralnych, muzycznych i innych. Najważniejsza jest dla mnie jednak wrażliwość personelu na dobro dziecka i prawdziwie dobra wola, jakiej próżno szukałam na przykład w szkole podstawowej nr 3 w Bielsku Białej. POLECAM Z CAŁEGO SERCA!!!
      • Gość: Kasia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.09.14, 11:34
        Zgadzam się w 100%. Przedszkole Jonatan to był świetny wybór, dziecko wreszcie się otworzyło (wcześniej w państwowym nie było takiej możliwości, nawet odpampersowanego panie w grupie nie chciały go przyjąć bez pieluchy bo nie mówił, więc na te 5 godzin musiał być w pielusze). Mowa ruszyła po tygodniu uczęszczania do placówki co było sporym zaskoczeniem. Zajęcia są prowadzone w małych grupach i dzieci uczą się różnych ciekawych rzeczy (nawet sadzenia nasionek i obserwowania przez to świata przyrody - od nasionka do jedzonka:)). Do każdego dziecka podchodzą indywidualnie w zależności od potrzeb (nawet wynikających z niepełnosprawności), również jeśli chodzi o dietę. Są organizowane wycieczki i codziennie wychodzą na spacer (no chyba, że pada deszcz to nie). Widać po dziecku jakie zmiany są bo aż nie chce wracać do domu i codziennie opowiada co robili i się uczyli. Kadra wykwalifikowana i zwracają uwagę na to, co się działo, nad czym pracowali itd. więc widać, że dobro dziecka nie jest im obojętne.
    • Gość: mamamia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.13, 22:34
      Jestem zadowolona z przedszkola First Steps. Moja córka rozumie po 2 latach bardzo dużo z języka angielskiego, śpiewa, liczy, nazywa rzeczy, buduje zdania!!! rozumie swoją lektorkę bez problemu. Wybrałam to przedszkole również ze względu na codzienny spacer, który przedszkole gwarantuje w każdy dzień (oprócz dni deszczowych i mrozu poniżej 10stopni). Podoba mi się organizacja i na pewno zapiszę córkę do nowej szkoły, która będzie kontynuacją przedszkola. Polecam wszystkim rodzicom, widać, że to naprawdę europejskie przedszkole, stosunkowo dużo tu również dzieci obcokrajowców . Polecam panią Jolę!
      • Gość: FS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.13, 23:56
        Te codzienne spacery w First Steps to chyba w wybranych grupach? Grupa mojego dziecka, kiedy jeszcze jesień była ciepła i słoneczna, uporczywie tkwiła w przedszkolu, sporadycznie wychodząc na pole. Spacery zaczęły się teraz. Jaka jest aura, każdy widzi.
        Poza tym mogę o tym przedszkolu powiedzieć sporo dobrego, ale akurat ten argument mnie rozbawił.
        • Gość: mamamia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.13, 23:42
          Zdziwiona jestem baaaardzo tym co piszesz, bo moja córka może od września nie była na zewnątrz z 3 razy przy deszczu i słocie. Albo jest ogród albo spacer, park itp. I tak codziennie.
    • Gość: FS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.13, 00:40
      Myślę, że wiele opinii jest prawdziwych, tylko każda zależy od punktu widzenia.

Jak pisałam, mogę napisać o tym przedszkolu wiele dobrego: panie, program nauczania, angielski, ciekawe projekty pomocowe (dla domu samotnej matki, schroniska dla zwierząt, itp.). I trochę takiego sobie: roszczeniowi rodzice (niektórzy), okazjonalne spacery (w przypadku grupy mojego dziecka - przy bardzo średniej pogodzie); własne śniadania; dyskusyjny, choć z pewnością zdrowy catering (Niewiele dzieci lubi kiełki! Ba - nawet niewielu dorosłych.), częste - nazwijmy to - zmiany personalne; no i niemałe czesne.

Wiem jedno - gdyby było tam źle, moje dziecko nie chodziłoby do tego przedszkola, ale każdy musi sam zdecydować, czego szuka.
      • Gość: Mama IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.11.13, 11:40
        Sama zastanawiam się nad przedszkolem First Step a Figlarz ciężki wybór.Bardziej co do lokalizacji odpowiada mi Figlarz ale różne opinie chodzą po internecie nie jest to łatwa decyzja...pomocy!!
        • Gość: troskliwa mama IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.11.13, 10:34
          witam
          jako pedagog i mama ,która stawia na jakość wychowania polecam przedszkole kolorowa kraina na osiedlu karpackim.....
          wcześniej dziecko było w 2 innych przedszkolach a poza tym trochę pozwiedzałam różne przedszkola i dlatego mam porównanie...teraz jestem zadowolona i spokojna.....
          nie mam żadnego interesu żeby polecać to przedszkole ale pomyślałam sobie,że są mamy ,które szukają naprawdę dobrego przedszkola ,więc polecę im to właśnie z czystym sumieniem...
          panie są szczerze zaangażowane w to co robią i robią to z zamiłowania ...
          przedszkole mało rozreklamowane a szkoda
          właścicielka sympatyczna, pogodna i konkretna osoba-warto z nią mieć na bieżąco kontakt...
          postawiłam swoje wymagania i widzę że są przestrzegane
          dzieci są zadbane
          Pani Ewelina też rewelacyjna młoda wychowawczyni
          bardzo polubiłam te panie-jestem super zadowolona ,że wreszcie moje dziecko jest pod fachową opieką i we właściwym miejscu
          Kasia
          • Nasza córka Wiktoria od ponad roku chodzi do tego przedszkola i jesteśmy nim zachwyceni !!!! Z czystym sumieniem polecamy innym rodzicom.
            Córka nauczyła się bardzo dużo dzięki tym naprawdę kochającym dzieci Paniom. Bardzo polecam to przedszkole szczególnie z powodu domowej atmosfery. Sami rodzice czasem mają problem by wyjść, bo tak tam sympatycznie:) Dzięki otwartości i pracy Pani Magdy, Pani Eweliny,Pani Jessiki i innych Pań dziecko poczyniło ogromne postępy.
            Przedszkole nie było rozreklamowane, bo nie musiało. Renomę zrobiło sobie samo dzięki tak wielkiemu sercu i zaangażowaniu Pań w to co robią dla naszych dzieci. Ja z całego serca dziękuję. Dana i Krzychu
    • Gość: mama 2,5 letniego IP: *.simant.pl 06.12.13, 19:48
      Witam chciałabym z calego serca polecić Państwu prywatne przedszkole KROPELKA - niedawno otwarte. Chcialam podzielic sie opinia na temat tego przedszkola.
      Zaczne od tego, ze nie bylam przekonana do zostawiania synka w nowo otwartym przedszkolu ale zaufalam Paniom z ktorymi wczesniej sie spotkalismy. I nie zalujemy z mezem tej decyzji. Opieka nad dziecmi jest wykonywana w sposob profesjonalny dzieci czuja sie w przedszkolu bardzo dobrze panuje tam atmosfera jak w domu a moze i nawet lepsza bo dzieci w wiekszym gronie znajduja wspolne zainteresowania i sa pod opieka bardzo sympatycznych i miłych Pań( nazywane przez dzieci ciociami:) ).
      Panie organizuja dzieciom wyjscia(spacery, straz miejska, defilady) zajecia (jezyk angielski w cenie czesnego, rytmika,plastyka itp) tance.
      Nasz synek dzieki temu przedszkolu zaczal po miesiacu wszystko slicznie mowic z czym wczesniej byly problemy:) zaczal po msc sam sikac do wc na stojaco:) co nas w domu pozytywnie zaskoczylo :) a najpiekniejszym zaskoczeniem bylo to jak synek wrocil do domu z przedszkola i powiedzial Kocham Cie mamusiu:)
      Jeszcze raz szczerze polecam to przedszkole.
    • Gość: Ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.13, 08:49
      Bardzo polecam przedszkole First Steps na ulicy Czecha. Świetna kadra, bardzo dobre warunki, duży ogród, dużo zajęć dodatkowych, no i angielski! Efekty murowane.
      • Gość: katarzyna IP: *.centertel.pl 24.06.14, 16:54
        Ja polecam Chatę Skrzata na Karpackiej. Mój syn uczęszcza do tego przedszkola od września zeszłego roku i naprawdę jesteśmy zadowoleni. Zajęcia dodatkowe prowadzone są przez specjalistów z danej dziedziny. Na uwagę zasługuje również duży ogród, gdzie dzieci mogą swobodnie się bawić na świeżym powietrzu z dala od ulicy.
        • Gość: mamaNatalki7 IP: *.181.45.216.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.09.14, 13:18
          Polecam przedszkole FIGLARZ w Wapienicy. Moja córeczka jest zachwycona. Bardzo dbają o to żeby dziecko było szczęśliwe, mają dużo ciekawych zajęć i bardzo miłe i znające się na dzieciach panie.
    • Gość: katja IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 12.06.14, 13:55
      Polecam przedszkole Gumisiowy Gaj w Wapienicy. Mam porównanie, syn wcześniej chodził do Happy Time w Straconce oraz do przedszkola państwowego i naprawdę niebo a ziemia. Jest mnóstwo zajęć,codzienne spacery,zdrowe jedzenie, dzieciaki się nie nudzą i uczą samodzielności, właściciele bardzo mili. Teraz już dwójka moich dzieci tam chodzi. Co do Happy Time - największy zarzut - nie chodzą na spacery, dzieciaki siedzą w sali całymi dniami, nikt tego nie pilnuje, nawet nie poznałam właścicielki.
    • Gość: Mama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.14, 19:47
      Witam ja chciałam bardzo polecić Przedszkole ?Smerfowa Dolina" mieszczące sie przy ulicy Krogulczej 18. Przedszkole jest bardzo kolorowe, ciekawe zajęcia dodatkowe, miła rodzinna atmosfera, Moje dziecko jest zadowolone i każdego dnia uśmiechnięte.
    • Jako mama 2 dzieci z całego serca polecam Smerfową dolinę. Moje dzieci tam chodzą i są bardzo zadowolone. Moje dzieci są super zaopiekowane, mają bardzo ciekawe i liczne zajęcia a Pani dyrektor przewspaniała :) . Polecam gorąco :)
    • Gość: zosiasamosia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.14, 21:57
      Ja odradzam przedszkole Tik-Tak. Grupy młodsze są w starym budynku. Czuć tam stęchlizną i wilgocią. Alergiczne dziecko tam nie wytrzyma.... Catering to pomyłka. Jak rodzic się odezwie ze może by coś zmienić to usłyszy, ze gdyby w domu gotował porządnie i zdrowo to by dziecko jadło wszystko, a przedszkole to nie restauracja.... Promują się jako przedszkole co jest w programie "mamo tato piję wodę", a była tam straszna awantura bo jak dzieci prosiły o coś do picia pomiędzy obiadem to nie dostawały!!!
    • Gość: gość IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 22.12.14, 16:22
      Negatywne opinie na temat Tik Taka są zdecydowanie przesadzone. Piszę to jako mama dziecka, które uczęszcza tam od początku istnienia placówki. Mam wrażenie, że piszący ma jakiś prywatny interes w szkalowaniu przedszkola, powinien więc wyjaśnić zastrzeżenia z właścicielem a nie publicznie rzucać oszczerstwa- uderzają one również w kadrę pedagogiczną, a z lepszą się nie spotkałam. Opinia idzie w świat i krzywdzi kompetentne i pełne zaangażowania osoby. Cała ta burza w szklance wody jest zupełnie niepotrzebna, a jeśli ktoś powyższe argumenty uważa za zasadne (stary budynek?, złe grzejniki? please. ...), powinien zostać w domu ze swoim dzieckiem, bo chyba nie znajdzie się takie przedszkole, które zaspokoiłoby wszystkie wymagania tak troskliwego rodzica....Zamiast ekscytować się grzejnikami radzę zająć się istotnymi dla dzieci kwestiami- świetnie prowadzonymi, urozmaiconymi zajęciami, bogatą ofertą wycieczek i serdeczną atmosferą, bo to chyba jest najważniejsze.
      • Gość: mama IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.02.15, 14:21
        Coś mi się wydaje, że to chyba nie mama dziecka pisze... Przyznam, że przedszkole jest ogólnie fajne ale wady ma spore i nie da się tego pominąć. Nie dotyczą one wychowawców, bo Panie są świetne - tu się zgadzam w 100%, jednak problem jest znaczący z dogadaniem się z Właścicielem, z którym dogadać się nie sposób - odpowiada zawsze na wszystko "jak się nie podoba - może Pani zawsze syna zabrać z mojego przedszkola...." no niby mogę ale on chodzi tam ostatni rok, uwielbia Panie więc co zrobić? Bezpieczeństwo droga mamo to nie fanaberie w tym przedszkolu. Nie zabezpieczone grzejniki (wymagają tego przepisy) brak zabezpieczeń na placu zabaw pod wysokimi elementami (wymagają tego przepisy) to jest fakt na który nikt nie reaguje (pewnie aż coś się wydarzy i będzie draka). Wycieczki to nie jest najważniejszy element w przedszkolu (zresztą jako chyba jedyne, chce opłat za udział w wycieczce od rodziców, którzy jadą jako dodatkowi opiekunowie - kulig to koszt 60zł dla rodzica). Tak więc na chłodno oceniając problemów tam jest sporo, kto ma tam dziecko to wie.... Gdyby przedszkole funkcjonowało w 2 grupach było rewelacyjnie, idealne! teraz są 4 i nie jest tak świetnie i wesoło. Pewnie w każdym są problemy takie lub inne. Patrząc z perspektywy czasu, teraz bym już go nie poleciła. Jak tak dalej będzie to pewnie i ten REWELACYJNY personel nie wytrzyma....
    • Gość: Magda IP: *.135.176.111.static.kolnet.eu 13.03.15, 10:44
      Witam
      Chciałabym podzielić sie niestety nie miłym doświadczeniem z przedszkolem MIŚ ktore mieści sie na ul.Krakowskiej. Moje dziecko upatrzylo to sobie właśnie przedszkole, ponieważ wykazało chec uczęszczania postanowiliśmy go zaprowadzić. Synek ma teraz 3 latka. Pierwsze podejście do tego przedszkola robiliśmy w wakacje. Ponieważ był malutki a razem z mężem prowadzimy swoja firmę i to dosłownie 5 min od przedszkola poprosiliśmy o kontakt w razie długiego płaczu dziecka. Chcieliśmy stopniowo go przyzwyczajać nie drastycznie. Niestety przez prawie tydzien dziecko płakali przez cały pobyt czyli po ok 4 godz dziennie bez chwili przerwy a żadna z Pan nie raczyła zadzwonić żebyśmy po niego przyjeżdzali. Dziecko odbierałam aż z opichnietymi oczami a pani zawsze miała wytłumaczenie. Stwierdziłam ze to bez sensu. Moze jest za mały. I kilka dni temu mój syn znowu zaczął wspominać dzieci i przedszkole jemu przedewszystkim podoba sie plac zabaw. Wiec klikać żelazo póki gorące udaliśmy sie do przedszkola okazało sie ze sa dwa wolne miejsca. Pierwszego dnia było super. Tym razem dziecko prowadzabe było przez męża ktory nie ma doświadczenia. Kolejny dzien niestety był trudny mały zaczol płakać maź sie przestraszył stwierdził ze go nie zostawi jak tak lamentuje. Przywiózł go do domu, mały dostał Kataru wiec nie było po co go prowadząc co by nie zaraził innych. Zadzwoniliśmy ze od przyszłego tygodnia jak tylko bedzie lepiej syn bedzie przychodził. Dyrekcja przyjęła do wiadomości po czym pomyliły dniach gdzie dziecko codziennie było przygotowywane na MISIA dostaliśmy tel. Ze niestety nie podpiszą z nami umowy bo im według nich nie ufamy taka była argumentacja. Dla mnie zero podejścia pedagogicznego!!! Zero myślenia o dobru dziecka a tylko nastawienie sie na kase i mało problemowe dzieci!!! Szczerze odradzam!!! Jak dla mnie Panie maja problem i co najwyżej mogą prowadzić sklep slozywczy tam nie zrobią krzywdy nikomu !!!!
    • Gość: jadzia IP: *.mega.nn.ru 16.03.15, 09:10
      First Step - moje dzieci chodziły do tego przedszkola przez 4 lata. Świetna kadra, doskonałe podejście do dzieci, sporo ciekawych zajęc dodatkowych. Angielski naprawdę na wysokim poziomie, dzieci po ukończeniu przedszkola bezproblemowo komunikowały się zagranicą. Naprawdę nie mam żadnych zastrzeżen. Polecam!!!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.