Kuszetki tylko ...

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • IP: *.internetdsl.tpnet.pl

Jak przepis jest kretyński, to go trzeba zmienić.
    • 26.07.11, 20:31 Odpowiedz
      A co jest kretyńskiego w tym przepisie?

Firma postanowiła, że będzie można zakupić jej usługi z miesięcznym wyprzedzeniem. Nic w tym dziwnego, prawo wolnego rynku. Kina też nie sprzedają biletów na film z trzymiesięcznym wyprzedzeniem, biletów miesięcznych na autobus nie kupisz z rok wcześniej, dostawy pizzy za miesiąc o 21:36 też nie zamówisz. I nikogo to nie dziwi, nikt nie robi z tego problemów. Skąd więc te oburzenie, że prywatna firma sprzedaje bilety na przejazdy swoim transportem "tylko" miesiąc wcześniej?

A swoją drogą, klientka to niezła kretynka, skoro poszła kupować bilet o pierwszej w nocy. Nie mogła pójść dzień później np. o 16? Musiała mieć bilet 31 dni, a nie 30 dni i 8 godzin przed odjazdem? To dopiero jest kretynizm...
      • IP: *.rudaslaska.vectranet.pl

Gość: Lopez 26.07.11, 21:52 Odpowiedz
        Kiedyś były dwa miesiące (czy tam 60 dni). W sumie ten kasjer też chyba jakiś niekumaty, system mu pewnie pokazał, że najwcześniej bilety można zamówić o 1., to ten zamiast powiedzieć, żeby przyszła następnego dnia to kazał przyjść o 1. Albo i kobieta źle zrozumiała, jak było naprawdę nie wiadomo, znamy tylko relację jednej strony.
      • 28.07.11, 10:57 Odpowiedz
        Kretynizmem nie jest zachowanie klientki, tylko postępowanie przewoźnika. Jeśli jest tak wielkie zapotrzebowanie na tego typu usługę, że aż na miesiąc przed podróżą trzeba rezerwować miejsce w kuszetce, bo później nie dostaniesz to nie dziw się i nie wyzywaj bezpodstawnie ludzi od kretynów tylko dlatego, że myślą i kupują tak aby miejsce rzeczywiście kupić. Skoro jest tak wielkie zapotrzebowanie na usługę, to normalnie dostosowuje się podaż do pobytu. Nie jest tajemnicą (dla wszystkich oprócz spółek PKP), że w wakacje zwiększa się liczba podróżnych na trasach do popularnych miejscowości turystycznych. Przewoźnik powinien zwiększyć liczbę wagonów.
        Tym samym epitetem byłbyś obdarzony, gdybyś poszedł do kolejki kasowej - tak jak pisałeś - dzień później o 16. Zapewniam Ciebie, że o tej godzinie wzbudziłbyś tylko godne politowania spojrzenia; info z kasy że miejsc już brak, a za plecami usłyszałbyś: co za kretyn mógł se przyjść o 1 w nocy wtedy miałby kuszetkę.

Gość: Fabian 26.07.11, 22:04 Odpowiedz
      Precz z kolejkami i niekumatymi babami tłoczącymi się jak niepełnosprawne flądry w saku...
    • IP: *.ngm.net.pl

Gość: Linksys 27.07.11, 00:00 Odpowiedz
      Jest jeszcze dziwniej niż za komuny.
    • IP: *.bielsko.dialog.net.pl

Gość: maro 27.07.11, 07:43 Odpowiedz
      To dziwne bo wszystkie kuszetki w pociągach weekendowych są już miesiąc przed wyjazdem zarezerwowane. Miejsca w pierwszej klasie często też. I zamiast dołożyć w weekendy wagonów w celu zwiększenia dochodu ..., ale myślenie naszych kolei państwowych było zawsze "inne"

Gość: monter 27.07.11, 08:08 Odpowiedz
      przez PO . Spółka ta powstała na fali reform rządów AWS -UW kiedy premirem był Jerzy Buzek. Podzielili wtedy PKP na kilka spółek miedzy innymi w/w.
      Dwa lata temu jak byłem w Jastarni na wczasach , chiałem kupić kuszetki do Katowic niestety nie było takiej możliwości . po kuszetki musiełem jechać do Gdyni ( ok 85 km) a pamietam , że za komuny na małej stacji kolejowej w Jastarni można było kupić kuszetki do Katowic. Co prawda troche to trwało ( nie było wtedy komputerów) kasjerka gdzieś dzwoniła , co ś ustalała i po ok. 10 minutach wypisywala kuszetki, teraz w sezonie tez jeździ taki pociąg ale bez kuszetek i sypialnych wagonów.
      P.S.
      Współczuję mieszkance Bielska , bo właśnie ten pociąg relacji Bielsko - Biała Gdynia ( o ile sie nie mylę jedzie dalej do Kołobrzegu) , na trasie Bielsko- Gdynia co roku ma naddawane trasy , ze podróż co roku wydłuża się o conajmniej 1 godz.
    • IP: *.agora.pl

Gość: Gocha 27.07.11, 12:55 Odpowiedz
      Mój problem polegał na tym, że jak przyszłam równe 30 dni przed wyjazdem, ale o przyzwoitej porze, czyli o godz, 9:00, nie dostałam kuszetki. Otrzymałam informację, że wszystkie (48 miejsc) zostało sprzedanych od 1 w nocy!!! Dlatego, aby kupić kusztke na powrót przyszłam do kas biletowych zaraz po północy ! I na szczęście kupiłam.
      Od sześciu lat jeżdżę nad morze kuszetkami i nie było wcześniej takich ograniczeń. Kupowałam bilety z dużym wyprzedzeniem i przychodziłąm do kas o przyzwoitych porach dnia!
      I nie rozumiem dlaczego ktoś wyzywa mnie od kretynek???

Gość: Wasyl 27.07.11, 13:19 Odpowiedz
      na miejscu w Gdańsku , a nie wlec sie pociagiem 13 albo wiecej godzin.
    • IP: *.dip.t-dialin.net

Gość: osobowy przyspiesz 27.07.11, 14:35 Odpowiedz
      Opowiadam sie za polskimi nazwami pociagow Polskich Kolei Panstwowych: osobowy, pospieszny, ekspresowy ( OSOB, POSP, Ex ).
    • IP: 91.202.192.*

Gość: aaaa 09.08.11, 10:38 Odpowiedz
      ja w tym roku jechalam cala rodzina pociagiem do władysławowa i to co przezyłam w czasie podrózy przeszło ludzkie pojecie ...... na podróz przez cała poske podstawili pociag 7 wagonowy ...2 sypialne ...1 pierwszej klasy ...1 na rowery ....i 2 seperatki !!!!!!!!!!!!!!!! wsiadajac w bielsku nie mielismy miejscs siedzacego....hahah i 15 godzin podrórzy ..... no i pytanie gdzie katowice czestochwa miała wsisc ????????????... a w łodzi to przeszlo wszelkie oczekiwania okolo 300 ludzi chciało wsiasc do pociagu ...ale pytanie jak? gdyz kompletnie brakowało miejsca nawet stojacego ....... podrózni nie zwazjac na nic usiedli na torach ................ po wielkich kłótniach i o mało rekoczynach z łaska dołaczyli 2 wagony ...... no ale to i tak nie poprawiło to konfortu jazdy ....... koszmar niestety nasza kolej idzie na dno!!!!!!!!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.