Dodaj do ulubionych

Bielskie autobusy wracają na swoje trasy

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.08.11, 17:18
Dla wszystkich maruderów, droga jak marzenie ;) I o czym biedactwa będziecie teras marudzić ?
Edytor zaawansowany
 • Gość: Luk IP: *.centertel.pl 25.08.11, 18:24
  Spokojnie, znając mentalność większości naszych rodaków, na pewno znajdzie się coś, czego można by się przyczepić.
 • Gość: konrad.ludwik02 IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.08.11, 07:45
  Nikt się nie będzie czepiał zmian na lepsze - prawda? A o tym, co nam dokuczało przypomnimy sobie tylko czasami, mijając dawne przeszkody. No chyba, że "poprawiło" się coś na gorsze ...
 • Gość: rec IP: 81.15.192.* 26.08.11, 08:58
  piastowską chyba tez już otwarli prawda?
 • Gość: czarny.no IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.11, 09:57
  W cywilizowanym świecie (Niderlandy, Skandynawia, coraz bardziej też Niemcy, Francja czy Hiszpania) od 20 lat prowadzi się konsekwentną politykę motoryzacyjną. Samochód postrzegany jest jak używki - zakazać go nie można ale utrudnia się życie kierowcom - zwężanie i likwidowanie dróg samochodowych, horrendalne opłaty parkowanie, dodatkowe podatki od samochodów osobowych. Grube miliony za to idą na rozwój komunikacji zbiorowej, zwłaszcza szynowej. Popatrzcie ile systemów tramwajowych zostało od podstaw zbudowanych we Francji czy Hiszpanii, ile zamkniętych linii kolejowych jest reaktywowane w RFN.

  "Oni", ten Zachód, 50 lat temu też kochali samochody, estakady i wielopoziomowe parkingi, też wyburzali budynki żeby się szybciej jeździło. Ale zobaczyli do czego to prowadzi i po 20-30 latach zmienili orientację. Czy my nie możemy uczyć się na ich błędach, tylko musimy sami je popełnić i dopiero potem wycofać?

  Obecna polityka drogowa to absurd rodem z Ameryki lat 50. i 60.. Poszerzanie skrzyżowania na Stojałowskiego? Ta droga jest już tak spieprzona, że lepiej jej nie ruszać. Obwodnica wschodnia? Inwestycja całkowicie potrzebna, nie ma wątpliwości, ale wykonana całkowicie w amerykańskim stylu - co tam że na drodze stoi centrum Lipnika, rozj*bie się wiaduktem postawi ekrany i będzie git. O zwężaniu 3 Maja i Zamkowej nikt oczywiście nie myśli. Jak to dobrze, że ich nie stać na "Nowopiekarską" - może do 2020 ktoś zmądrzeje i to nie powstanie. Komunikacja miejska jest systematycznie uwalana. Kupowanie nowych autobusów to żaden rozwój.

  Na wjeździe powinni ustawić tabliczkę. "Witamy. Bielsko-Biała - miasto dla samochodów. Najbliższe miasto dla ludzi w Krakowie lub Cieszynie."

  A więc jest na co narzekać :)
 • Gość: tomek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.11, 14:03
  W pełni się zgadzam z tą opinią. Polityka władz miejskich jest totalnie krótkowzroczna. Za parę lat udusimy się od ruchu samochodów :/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka