Dodaj do ulubionych

Skończmy z fikcją, bo żadnego społeczeństwa nie...

IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.01.12, 13:40
Jest skuteczniejszy sposób - obowiązkowa sterylizacja psów i kotów nierasowych i rasowych nie przeznaczonych do rozrodu. I tyle. Straż miejska będzie mogła sprawdzić, czy pies jest wysterylizowany. Jeśli nie i do tego nie jest rasowy lub jest, ale nie jest to hodowla zarejestrowana w związku to mandat. Nie będzie można mnożyć bezdomności.

Propozycja zawarta w liście prowadzi wprost do kryminalizacji adopcji bezdomnych zwierząt.
Edytor zaawansowany
  • mikiz65 14.01.12, 15:11
    Dobre, napisz jeszcze, co przed pisaniem brałeś, bo to musi być cholernie mocne. A tak poważnie, to karane powinno być umyślne znęcanie się nad zwierzętami, żeby nie było takich sytuacji, jak ten z tym gospodarzem co mieszkał razem ze zwierzętami i dostał karę, że trzyma je w nieodpowiednich warunkach, choć sam miał takie same.
  • Gość: RATUNKU IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.12, 17:19
    I przede wszystkim Panowie sędziowie. Egzekwować,egzekwować, egzekwować!!! Bo czasami mam wrażenie, że chronicie przestępców, złodziei, bandytów, pedofilii, morderców,oprawców zwierząt i inną swołocz, którą powinno się ELIMINOWAĆ!!!! Nie bądźcie takimi łaskawcami dla bandytów i złodziei!!! Miejcie sumienie. Przecież Temida jest ślepa! Więc dlaczego dla staruszki za kradzież masła 10 lat a dla oprawcy człowieka lub zwierzęcia WOLNOŚĆ????????????????????????
  • vito3 14.01.12, 17:37
    swiat tylko dla rasowych a reszte karac,wymyslajcie bzdury wsrod ktorych i tak jakis idiota was przebije a co to orwel do zwiazku po zgode na posiadanie psa a dzieci moze miec kazdy kretyn zamiast czipow i rejestru utrzymywanego z podatku zgoda milosnika jamnikow na posiadanie kundla a jak sie nie podoba kupic rodowodowe dziela hodowli wsobnych obciazonych genetycznie,ci dobrzy hodowcy to tez niezle ku... co wyprawiaja wlos sie jezy a jeszcze tak monopol to starej babci nie bedzie stac na psa czy kota bo ceny rowniez bedzie dykt, zwiazek
  • Gość: o w morde IP: *.c194.msk.pl 15.01.12, 00:54
    vito3 napisał:

> swiat tylko dla rasowych a reszte karac,wymyslajcie bzdury wsrod ktorych i tak
    > jakis idiota was przebije a co to orwel do zwiazku po zgode na posiadanie psa a
    > dzieci moze miec kazdy kretyn zamiast czipow i rejestru utrzymywanego z podatk
    > u zgoda milosnika jamnikow na posiadanie kundla a jak sie nie podoba kupic rodo
    > wodowe dziela hodowli wsobnych obciazonych genetycznie,ci dobrzy hodowcy to tez
    > niezle ku... co wyprawiaja wlos sie jezy a jeszcze tak monopol to starej babci
    > nie bedzie stac na psa czy kota bo ceny rowniez bedzie dykt, zwiazek

a gdzes ty sie qvra uczyl pisac ???

• Gość: Juzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.12, 18:45
    Jak Kononowicz!
  • shroeder1970 14.01.12, 19:04
    Wszyscy wiedzą, że kundle sa inteligentniejszei bardziej skłonne do współpracy z ludźmi, niż psy rasowe, które sa w istocie genetycznymi kastratami prawie na chowie wsobnym.
    Jaki idiota wogóle mógł wymyslić, że to, co zakazane i niezdrowe dla puli genetycznej człowieka jest zdrowe i prawidłowe dla puli genetycznej psów?
  • vito3 14.01.12, 19:55
    wiekszosc ras to zabawy pasjonatow w boga konczy sie to skarbonka weterynaryjna bo psy maja wrodzone dysplazje,alergie,choroby skory,bez watpienia kilka ras spelnia wymagania do pracy wiekszosc to fanaberie estetyczne,hodowcy w sporej czesci tez kieruja sie szmalem o ich etyce swiadcza ogloszenia typu szczenie po rodowodowych rodzicach bez rodowodu,zwierzeta to niezly grosz dojony od gmin dlatego tym wszystkim pseudomilosnikom nie podoba sie czipowanie i rejestracja zwierzat bo skoncza sie hodowle gora lodowa 5 szczeniat rodowodowych i 25 bez,skonczy sie doplata gmin do psow porzuconych i zgobionych bo przy systemie wlasciciela z identyfikuje sie od reki,ponad polmilionowa Norymberga ma 30 miejsc w schronisku dla psow i kotow z tego polowa jest wolna,dyskutowac mozna ale w ramach logiki i interesu publicznego gdy przychodzi zmierzyc sie z interesem hodowcow i hycli czas dzialac
  • Gość: o w morde IP: *.c194.msk.pl 15.01.12, 01:01
    shroeder1970 napisał:

> Jaki idiota wogóle mógł wymyslić, że to, co zakazane i niezdrowe dla puli genet
    > ycznej człowieka jest zdrowe i prawidłowe dla puli genetycznej psów?

mam dobre checi i chcialem ci odpowiedziec, ale nie rozumiem sensu twojej wypowiedzi
    z powodu tych .....wogóli - co to znaczy w j. polskim?
  • shroeder1970 15.01.12, 20:58
    Nie wiem, co to są "checi", "chcialem" i "odpowiedziec". Nie znam też znaku przestanowego składającego się pięciu kropek. Nie wiem też, dlaczego po tych kropkach nie dałeś spacji. Ani co znaczy "j.".
    Małem dobre _chęci_, chciałem__Ci_ odpowiedzieć_... Ale czepialstwo nie jest najlepszym argumentem w dyskusji, kiedy rozmawia się o czymś innym. Na dodatek sam nieprzestrzegający zasad językowych purysta czepia się adwersarza.
    EOT.
  • Gość: o w morde IP: *.c194.msk.pl 16.01.12, 07:31
    pisanie bez "ogonkow" w necie to zadna nowosc i na pewno nie moj wymysl
    "wogóle" w necie mnoza sie w zastraszajacym tempie, wiec chcialbym wiedziec co to slowo oznacza
  • shroeder1970 17.01.12, 18:26
    Pisanie bez ogonków w necie dawno już nie jest standardem. Od wielu lat istnieje standard kodowania w Internecie polskich znaków diakrytycznych.
    Wystarczy tylko mieć chęci i przeczytać netykietę. Jest powszechnie dostępna.
    Popełniłem jedną omyłkę. Ty, wytykając mi ją popełniłeś szereg kolejnych.
    Jednak jesteś nieprzemakalny i z uporem maniaka bagatelizujesz szereg swoich błędów, (brak ogonków, pisanie "twojej" w korespondencji z małej litery), za to czepiasz się jednej mojej pomyłki.
    Takich ludzi w Internecie nazywa się trollami i nie jest to komplement.
  • Gość: Sav IP: *.mikolow.multimetro.pl 14.01.12, 20:44
    Artykuł mnie przeraża. Nie rozumiem dlaczego musimy koniecznie oddawać wszystko pod kontrolę państwa. Od segregacji zwierząt (rasowe/nierasowe) tylko krok do segregacji ludzi. No bo jak to być może, że ludzie niepełnosprawni umysłowo chcą mieć dzieci? Albo brzydcy? Albo Cyganie? Wprowadzić odpowiedni urząd i obowiązkową sterylizację.

Jedyne sensowne rozwiązanie to: obowiązek rejestracji psa (+ czipowanie) - pies nie zarejestrowany jest usypany i tyle. Ponieważ wszystkie psy byłyby rejestrowane (taki obowiązek chyba i tak istnieje, przynajmniej w miastach) to zawsze dałoby się ustalić właściciela (wyrejestrowanie - tylko dokument od weterynarza o zgonie/uśpieniu). I przede wszystkim surowe karanie a przede wszystkim NIEUCHRONNOŚĆ kary za znęcanie się nad zwierzęciem.
  • Gość: b IP: *.waldex.3s.pl 14.01.12, 22:24
    Po prostu wystarczy nie tworzyć debilnego prawa.
  • Gość: Stefan IP: *.unused.atman.pl 16.01.12, 11:13
    Abstrahując już od DEBILNEGO zakazu sprzedaży nierasowych zwierząt, abstrahując od DEBILNEGO podejścia autora listu (który wszak musi mieć coś w interesie, że tak wychwala ostatnie uchwały), chciałem zapytać czy teraz ktoś będzie prowadził statystyki przyjęcia zwierząt do schroniska i kto za to zapłaci? Oczywiście, że społeczeństwo. Założę się, że ilość ta powiększy się lawinowo!
  • Gość: m IP: *.waldex.3s.pl 15.01.12, 02:14
    Żadnego społeczeństwa nie da się wyedukować. Edukuje się tylko indywidualne osoby.
    Tak, tak, panie Janowski. A teatr nie może wystawiać sztuki, bo grają tylko aktorzy. A szkoła nie może pójść do kina, bo chodzą tylko uczniowie. I wojsko też nie maszeruje, bo maszerują tylko żołnierze. Się pan tak nie nadymaj, tylko więcej poedukuj, to może wydedukujesz, o co chodzi;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka